Автор Тема: Приятелството  (Прочетена 44733 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #45 -: Април 24, 2014, 02:59:35 pm »
Аз не споделих същото като геройство или оплакване/самосъжаление,а просто като факт и го обясних астрологически. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #46 -: Април 24, 2014, 03:11:10 pm »
Ам, значи цял живот с приятели-мъже, сега от година няма, и ти веднага си го обясни астрологично и заклейми :)
Чакай чакай малко

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #47 -: Април 24, 2014, 03:39:39 pm »
Аз не заклеймявам ,нито отричам някой или нещо,живеейки ,онова ,което срещам и като хора ,и като ситуации, и като обстоятелства ми променя отношението   във времето към случващото се ,а аз се опитвам да си обяснявам това същото,което се случва с мен ,около мен ,чрез астрологичните методи ,като преценявам какво от преживяното мога да споделя тук.Конкретно по темата -не отричам приятелството ,нито че не ми харесва или не бих се радвала на същото ,но разбрах в следствие някои постъпки, че имам нужда да се дистанцирам от този тип взаимоотношения ,за да имам правилна преценка за същите .Така установих ,че причината е в мен ,да не се "получават" и ми е необходимо време за да проверя дали мога да си променя отношението към тях, ползвайки жокер и от астрологията и така стигнах до споменатите от мен  като принцип-  Юпитер,Стрелец и т.н. ,като вид "бариера" /предпоставка да не се случват ,наблюдавайки и други карти и техните притежатели. :)
« Последна редакция: Април 24, 2014, 04:10:42 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #48 -: Април 24, 2014, 03:59:48 pm »
Аз имам наскоро приключени отношения с една стелкиня .... така че и аз имам скромни наблюдения и подкрепям мнението на Рени ... Въпросната "приятелка" не различаваше истинските си приятели от добрите си познати и ги слагаше под общ знаменател и си го смяташе за най - нормалното нещо ...!  :-X :lol_hitting:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Приятелството
« Отговор #49 -: Април 24, 2014, 07:19:36 pm »
Нещо напоследък се обърках с приятелите. Винаги съм имала-различни, от много години, някои редки, други-с чести контакти, съвсем различни един от друг. Обаче тука от 1 година нещо опустяха нещата. Плутон ми опозира 11 дом и планетите там. Не мисля, че не съм самодостатъчна, напротив. Вкъщи всички са с акцент приятели, единият направо е уникат. :57: Понякога е като на летище у дома.
Не знам какво и защо се промени, не съм късала отношения, не е в характера ми. По принцип си отивам, без да се разправям. Имам обяснение, но отстрани не мога да се видя. Слънце в близнаци в 11в  квадрат уран, у.л 7 и луна в рак в 11дом, управител на 12.
Уранът нещо мъти там. Имаше години, в които всеки по всяко време можеше да ме търси за нещо, зарязвах нуждите и желанията си и хуквах. сега не съм точно така. Иначе знам, че сама съм си най-добрият приятел, макар да има такива , които ще дойдат в критичен момент и през нощта. запазвам някаква дистанция, не искам никой да ме притежава, нито обратното. Казвам го защото съм виждала ревниви приятелства. Освен това нямам необходимост да споделям-случки, емоции, наплутонила съм се явно. :72: Да слушам ми е достатъчно. Отивам към саможивство като вътрешно състояние. Дали пък състоянието в държавата ни не се отразява на хората, затвориха се. Виж, младите са готини, още не са добили депресарския бг-манталитет.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #50 -: Април 24, 2014, 09:09:44 pm »
Без да се сърдиш, но явно твърде малко познаваш знака Стрелец и Юпитер, щом пишеш такива неща.

Веско ,аз се радвам ,че все още познавам твърде малко неща(та) ,за да не ми се сърди твърде много(то) Юпитер в натала ми. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #51 -: Април 24, 2014, 09:27:07 pm »
Ето я,заповядай Веско. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #52 -: Април 24, 2014, 09:38:06 pm »
Темата леекоо се измести
Познавам доста успели и успешни стрелци-душата на компанията, умеят да контактуват дори и без да умеят да говорят, но не знам колко истински приятели имат.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #53 -: Април 24, 2014, 09:49:21 pm »
Темата леекоо се измести
Познавам доста успели и успешни стрелци-душата на компанията, умеят да контактуват дори и без да умеят да говорят, но не знам колко истински приятели имат.


Познавам двама трима, с които може да се води диалог като ти отвръщат само с очи.  :D :D :D :D Помня на един изпит един такъв диалог между най-добрата ми приятелка и професора, който изпитваше някакъв тотален некадърник, който говореше глупости. Профито е Скорпион, но докато не се ядоса е толкова блага душа, толкова щедър човек - кани си целите випуски на купон след изпита и ги черпи. И е един оооогрооомееен исполин, много му личи, че има Юпитерианско, а и юристите често имат някакъв акцент, та доста време така си водиха очен диалог двамата и бяха много забавни, чак спрях за известно време да си разписвам темите.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Приятелството
« Отговор #54 -: Април 24, 2014, 09:54:39 pm »
Темата леекоо се измести
Познавам доста успели и успешни стрелци-душата на компанията, умеят да контактуват дори и без да умеят да говорят, но не знам колко истински приятели имат.
Този, който е приятел на всички не е приятел на никого. (цитат от статус на Тъндър във фейсбук) :57: :57:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #55 -: Април 24, 2014, 10:09:59 pm »
Съотношението  на Стрелец към Юпитер е такова ,каквото е на Юпитер към Риби .
Та кой от тук присъстващите  (имам предвид в изречението) е приятелски настроен,има нужда от приятели и умее да бъде приятел?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #56 -: Април 24, 2014, 10:22:03 pm »
Какви умения се изискват за добър приятел? Ако държиш на някой, правиш възможното когато е нужно, ако не сте съответни, то не му е необходимо. Пак по същата причина не можеш да му простиш грешките, и ето-няма приятелство
Къв ще да е този човек, дето с никой, ама с никой не може да е приятел?
Освен да е затворен с 20 човека в 1 стая и никой да не му пасва. Другото е въпрос на мързел :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелството
« Отговор #57 -: Април 24, 2014, 10:24:39 pm »
Papy,кои хора са мързеливи ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Приятелството
« Отговор #58 -: Април 24, 2014, 10:30:11 pm »
Този, който е приятел на всички не е приятел на никого. (цитат от статус на Тъндър във фейсбук) :57: :57:

То да говориш с някой и да правиш ха - хо-хи -хи с него, не означава непременно, че му се правиш на приятел. И с познати може да стане яко забавно, просто зависи от настройката ти.  :)

Иначе и аз не мисля, че има някакъв наръч от качества, които те правят добър приятел, защото всеки различно търси - както в романтичната любов. В този ред на мисли  - умееш да бъдеш приятел на някой, на друг изобщо няма да можеш да му бъдеш. Примерно ако му е трудно на човека - може просто да иска рамо, на което да си изтрие сополите, може да иска и някой съвет - ами ако някой, който иска да си трие сополите в мен иска да ми е приятел, ще му стане обидно и гадно, защото аз не съм такъв човек и не ми е това реакцията. Нуждите вече казах, че оплескват ситуацията. Когато имаш нужда, втълпил си си го така и си мислиш, че без това не можеш да живееш, започваш да се правиш на друг човек с цел да бъдеш приет или ставаш твърде неспокоен, защото не искаш да загубиш това, което имаш. Резултат е кофти емоционално държане и парадоксът е че ще загубиш нещото точно защото си се вкопчил да не го губиш. Приятелството просто се случва, няма как самоцелно да се намери.  :58: Самоцелно можем да намерим само добри познати и хора с нашите общи интереси, но не е задъжлително да ни стават приятели.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Приятелството
« Отговор #59 -: Април 24, 2014, 10:30:21 pm »
Papy,кои хора са мързеливи ? :)

Може и венера да е виновна