Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 67513 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #345 -: Февруари 07, 2023, 07:15:42 am »
Меркурий премина през точката на своята стационарно/ретроградна фаза.
Марс ще мине през своята около 15 март.
Меркурий беше ретрогрсден в земен знак,Марс е във въздушен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #346 -: Февруари 16, 2023, 07:26:05 pm »
Меркурий в Козирог  и Марс в Близнаци, дълго време бяха в рецепция, която беше по-плодотворно, за разлика от рецепцията Меркурий в Скорпион- Марс в Близнаци. Меркурий в Козирог е в стихия, която му е позната.
Сафо, ти следеше, проявите при транзит в градусите на екзалтации. Меркурий премина в градуса на екзалтация на Марс 2 пъти, ретро и директен източен- имаш ли наблюдения за събития в тези дати ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #347 -: Февруари 17, 2023, 05:56:45 am »
Меркурий в Козирог  и Марс в Близнаци, дълго време бяха в рецепция, която беше по-плодотворно, за разлика от рецепцията Меркурий в Скорпион- Марс в Близнаци. Меркурий в Козирог е в стихия, която му е позната.
Сафо, ти следеше, проявите при транзит в градусите на екзалтации. Меркурий премина в градуса на екзалтация на Марс 2 пъти, ретро и директен източен- имаш ли наблюдения за събития в тези дати ?
Понеже градуса на екзалтация е 28*на козирог,а Меркурий спря стац.ретрограден в 24*,не мога да приема ,че е минал 2 пъти ,нали затова е точно този градус.Меркурий се сля с Плутон на 10.02.23г в 28*,на 3/4.април ще е първата квадратура между двете планети ,в критични градуси,опозиция на 10.юли,когато Луната ще е връх на тао(29*Меркурий,Плутон,Луна),а Марс в нулев,критичен градус на знак дева.
Но движението му през ретроградната сянка, го свързвам със земетресението +лунацията,която задейства затъмнението от 22г.
Меркурий упрвлява всички процеси,при които има вихри,завихрения,вятър,урагани,движение,а земните знаци са свързани с движение в земните недра .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #348 -: Февруари 17, 2023, 06:37:52 pm »
Сафо, да, само веднъж минава през 28 * Козирог. При теб сферите  управлявани от Меркурий, проявиха се чрез Марс и ситуациите повлияха ли на резултата в дома с Козирог ?

                                                                                             
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #349 -: Февруари 20, 2023, 02:31:40 pm »
Сафо, да, само веднъж минава през 28 * Козирог. При теб сферите  управлявани от Меркурий, проявиха се чрез Марс и ситуациите повлияха ли на резултата в дома с Козирог ?

                                                                                           
да, Рени.К9 е в козирог.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #350 -: Март 16, 2023, 09:10:16 am »
Днес/утре, горен съвпад Слънце /Меркурий в 26*на знак риби и точен квадрат Марс.
« Последна редакция: Март 16, 2023, 05:08:11 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #351 -: Март 16, 2023, 03:06:43 pm »
Днес/утре, долен съвпад Слънце /Меркурий в 26*на знак риби и точен квадрат Марс.
и в съвпад с бялата Луна Селена , което ще неутрализира донякъде напрегнатия аспект с Марс – като тази сутрин – дерайлирал влак, без пострадали

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #352 -: Март 16, 2023, 03:55:16 pm »
Днес/утре, долен съвпад Слънце /Меркурий в 26*на знак риби и точен квадрат Марс.

Горен съвпад. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #353 -: Март 16, 2023, 05:07:36 pm »
Днес/утре, долен съвпад Слънце /Меркурий в 26*на знак риби и точен квадрат Марс.

Горен съвпад. :)
Рени,веднага го/се поправям!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #354 -: Март 19, 2023, 09:27:56 pm »
Меркурий е в овен,вече западен.Излизаме от летаргията.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #355 -: Март 20, 2023, 02:01:37 pm »
Меркурий в Овен не  е ок, но скоростта му го прави  калпазанин, както и рецепцията с Марс. Три пъти Меркурий и Марс си поделиха рецепция, но в различни фази, може всеки да провери как се е променила действителността му в рамките на 5 месеца в/по отношение на : братя/сестри, братовчеди, колеги, чиновници/ служители, търговци, адвокати, посредници, преводоачи, учители, търговци, "оракули"/ предсказатели, астролози. Имало ли е симптоматика на неразположение/ нарушения  с : език, глас, дишане, говор, вкус, нервна система; летаргия, световъртеж, болно въображение, съмнения, кашлица; лъжливи симптоми, остри думи, енергията да се е хабила за безсмислени спорове, изгубени или откраднати малки, но важни вещи, документи; скрита, подменена информация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #356 -: Март 20, 2023, 03:22:55 pm »
Три пъти Меркурий и Марс си поделиха рецепция, но в различни фази, може всеки да провери как се е променила действителността му в рамките на 5 месеца в/по отношение на : братя/сестри, братовчеди, колеги, чиновници/ служители, търговци, адвокати, посредници, преводоачи, учители, търговци, "оракули"/ предсказатели, астролози. Имало ли е симптоматика на неразположение/ нарушения  с : език, глас, дишане, говор, вкус, нервна система; летаргия, световъртеж, болно въображение, съмнения, кашлица; лъжливи симптоми, остри думи, енергията да се е хабила за безсмислени спорове, изгубени или откраднати малки, но важни вещи, документи; скрита, подменена информация.
Когато коронясах и загубих глас, сили, енергия – изведнъж, в полунощ, чаках да стане 18 януари и се обадя на моя козел да го поздравя, Мерка беше стационарно директен в Козирог, точен куинконкс с Марс в Близнаци, в точен съвпад с Венера/Меркурий на мъжа ми, в точен квадрат с моите светила, а Марс в точен тригон/секстил със светилата – все пак сравнително бързо го преодолях, само 5 дни бях на легло с температура, у дома на чай. Няколко дни по-късно загубих обоняние, но бързо се възстанови. А като енергия все още не мога да се възстановя напълно, имам дни когато съм енергична, а след това нямам сили – Марс в Близнаци от 10д. ми квадрати Меркурий У1 , У10 в 1д.
На бабин рибчо Марс му кръжи около АС от доста време, ту здрав, ту го връщат от градина, че му потекло нослето, удря се постоянно, в четвъртък пред входа на градината паднал лошо, носа и устата му в кръв, спънал се в крива плочка на тротоара. Той е пълнолунна рибка с рибешки Меркурий в точен квадрат със Сатурн

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #357 -: Март 20, 2023, 06:47:55 pm »
Akruks, благодаря за споделеното. Малкият силно повлиян от Подвижния кръст, наистина в труден период. Щом реагира  така отявлено реагира на периода, би трябвало да има ъглови планети, малефици в знаци на ъглите или на ъгъл ?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7332
Re: Меркурий
« Отговор #358 -: Март 20, 2023, 06:53:30 pm »
Рени, три пъти Ура! Нещо не ми работи лаптопа сега установявам, това договори, сделки-греда... При мен лично, щото съм меркуриево чадо, а Марс през 1ви транзитира-наранявания, писах за шип излезе, после се скри, благодарение на един човек, който работи с енергия, киста ми излезе на крака, след това се спуска, при сестрата на мъжа ми разни здравословни проблеми, предстои операция сега края на месеца, при брат ми също здравословни проблеми, вдига кръвно, пада кръвно, носи се насам /натам, кльощав е, катастрофа преживях, блъснаха ме, колата е пред разпад, майката на мъжа ми я разкарваме по болници, поликлиники, през целия период, сменихме мобилен оператор.... Пътешествах.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #359 -: Март 20, 2023, 07:12:23 pm »
Сафо, наистина, Подвижният кръст, доста силно ни разлюля Марс ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“