Автор Тема: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.  (Прочетена 13718 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« -: Март 16, 2017, 10:42:06 pm »
Е, предстои очакваното от доста от пишещите желания - Новолуние в Овен. Малко след долния съвпад на ретроградна Венера със Слънцето. Тя все още и заточена, във взаимна рецепция с дизпозитора си.

Ретрограден Юпитер от К8 квадратира точно Плутон в 11 дом, а заедно заформят широко тао със съвпада Уран/Меркурий в Овен. Успокояващо - поне Сатурн ги тригонира :)

При мен новолунието тригонира К6.

Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #1 -: Март 17, 2017, 07:29:18 am »
А защо да е долен съвпад?


Това е моментът, когато е най-близо до нас, когато се е обърнала за да стане ретроградна е тръгнала към нас, към  Земята. Акрукс, ти следиш отблизо лунациите, долният съвпад е като аналог на фазата Новолуние : Слънце-Венера-Земя. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #2 -: Март 17, 2017, 09:11:22 am »
А защо да е долен съвпад?


Винаги когато ретроградна венера или Меркурий направят съвпад с тр. слънце е долен съвпад. Горният е няколко месеца по-късно, когато са вече директни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #3 -: Март 17, 2017, 09:49:12 am »
Като се спомена този "долен" съвпад на Венера със Слънцето, добре беше да се кажат няколко думи за значението му във връзка с предстоящото Новолуние. Иначе само си изброяваме небесните конфигурации, което всеки може да направи.  ;)


При мен Новолунието е в съвпад с Хирон в 8 дом и опозиция със съвпада ми Луна/Уран, няколко дни след рождения ми ден :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #4 -: Март 17, 2017, 09:55:25 am »
Тази година ще имам почти новолунен солар, Луната се пада в последния градус на Риби. А новолунието – върху градуса на Слънцето в натала, но леко разходящ съвпад. Да видим какво "ново начало" ми се готви. И съвпада по дата със смяна на планетарен период.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #5 -: Март 17, 2017, 10:08:31 am »
Като се спомена този "долен" съвпад на Венера със Слънцето, добре беше да се кажат няколко думи за значението му във връзка с предстоящото Новолуние. Иначе само си изброяваме небесните конфигурации, което всеки може да направи.  ;)


Ами кажи ги тези няколко думи  :72: Аз съм направила това, което съм преценила за уместно.
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #6 -: Март 17, 2017, 10:24:42 am »
Аз не съм отворила дума за това. Ти поясни, щом го споменаваш. По-уместно би било ти да си продължиш мисълта, а не друг да го прави   ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #7 -: Март 17, 2017, 03:01:43 pm »
При мен Новолунието е в съвпад с Хирон в 8 дом и опозиция със съвпада ми Луна/Уран, няколко дни след рождения ми ден :)

Делфи, и при мен ще е в 8дом; образува куинконс със съвпада Луна/ Плутон.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #8 -: Март 17, 2017, 03:32:46 pm »
Долен съвпад е съвпад на ретроградна Венера със Слънцето, горен – директна Венера. Горният съвпад се смята за кулминация на цикъла, при долен съвпад се полагат символични основи, засява се нещо. По време на долен съвпад ако бъде "посято" нещо, то "покълва" в рамките на горен съвпад, който символично се свързва с резултата на вече взети решения.

Свързва се с пентаграма на Венера, който включва 8-годишен цикъл.

Така на 25 март 2017 г. ще има долен съвпад в Овен, а символична кулминация на цикъла – на 26 март 2021 г.

Проверих при мен как е било при венерин пасаж върху Слънцето – долен съвпад със Слънцето през 2009 и горен съвпад през 2013. И двете са се случили на рождения ден, т.е. в рамките на новия солар. Двете години са ми били ключови за лични отношения. Случиха се събития, които сериозно ми разклатиха усещането за емоционален комфорт. Определено са години, които няма как да се забравят. Оставили са най-дълбока и трайна следа.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #9 -: Март 17, 2017, 04:28:12 pm »
Привет! При мен това Новолуние ще бъде в точен съвпад с натален Вертекс и прогресивна Луна. Какво ли ще значи ?

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #10 -: Март 17, 2017, 06:52:51 pm »
Цитат
Привет! При мен това Новолуние ще бъде в точен съвпад с натален Вертекс и прогресивна Луна. Какво ли ще значи ?
При мен прогресивни слънце, луна и венера са в овен, но нямам точен аспект с новолунието. Прогресивната луна сама по себе си е таймер за събития, когато прави аспект с важни транзити/прогресии/дирекции. Сама по себе си не мисля че може да предизвиква събития или поне в моята карта нямам такива наблюдения. Аз лично не залагам много на подобни аспекти ако няма горните събития.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #11 -: Март 17, 2017, 06:56:10 pm »
Свързва се с пентаграма на Венера, който включва 8-годишен цикъл.

Така на 25 март 2017 г. ще има долен съвпад в Овен, а символична кулминация на цикъла – на 26 март 2021 г.

Проверих при мен как е било при венерин пасаж върху Слънцето – долен съвпад със Слънцето през 2009 и горен съвпад през 2013. И двете са се случили на рождения ден, т.е. в рамките на новия солар. Двете години са ми били ключови за лични отношения. Случиха се събития, които сериозно ми разклатиха усещането за емоционален комфорт. Определено са години, които няма как да се забравят. Оставили са най-дълбока и трайна следа.
А-а, пентаграма с цикъла на Венера  го правих миналата година, но съм забравила. Бях сметнала останалите дати и писах някъде, може да е в темата за Венера.
Щом при теб е било на Слънцето, при мен е бил на Луната и в опозиция на Слънцето, споменатите две години също са ключови за мен по отношение на партньорствата и също няма как да се забравят.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #12 -: Март 17, 2017, 06:58:11 pm »
Така е – много интересни закономерности могат да се установят, ако наблюдаваме повече. За тоя цикъл досега не се бях замисляла, но установих, че работи, ако засегне важни радикални точки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #13 -: Март 17, 2017, 07:23:47 pm »
Благодаря, Акрукс! В 7 дом се случва. ;)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние в Овен - 28 март 2017г.
« Отговор #14 -: Март 21, 2017, 01:56:02 pm »
При мен е в 6д Овен, в градус на СЗ от февруари, полусекстил с Меркурий, върху който беше СЗ. Диспозиторът на Новолунието Марс ми е върху Венера.
Новолунието ми се пада върху соларния съвпад Венера/Меркурий и е в полускестил със соларния Марс.
Вероятно, с толкова Венера, Меркурий и Марс ще има някакъв закачлив флирт в офиса - по 6д.
Друго не се сещам да е възможно. То и това не е много възможно, ама...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински