Автор Тема: Любовен хорар  (Прочетена 15471 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Любовен хорар
« Отговор #150 -: Април 17, 2017, 01:35:53 pm »

ИЗВИНЯВАЙ, КОЙТО ТОЧНО СА МИ ПРЕТЕНЦИИТЕ НЕ ЧЕ КАЗВАМ НЕЩО, НО АКО МИСЛИШ, ЧЕ Е НОРМАЛНО ДА СЕ ПРИБЕРЕШ ОТ РАБОТА СЛЕД НОЩТА И ДА ВИДИШ, КАК УДРЯТ ШАМАР НА БЕБЕТО ТИ ЗАЩОТО НЕ МОГАТ ДА ГО НАКАРАТ ДА МЛЪКНЕ, ВСЕКИ ЩЕ СЕ РАЗВИКА МИСЛЯ НА МОЕ МЯСТО, АМА ПОСЛЕ И ДА ПОЛУЧИШ ШАМАР ЗАЩОТО СИ СЕ РАЗВИВАЛА. НЕ ЗНАМ КАК ГО ИЗКАРАМ ЛОШ, НО Е ИСТИНА ЧЕ СИ ПРАВА АЗ СЪМ СИ ГО ИЗБРАЛА И Е ВРЕМЕ ЯВНО ДА СЕ ОТРЕЗВЯ И ДА ПРОМЕНЯ, ЧЕ ТОЗИ ЧОВЕК Е ТАКЪВ И ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО И МОЖЕ БИ ДА СИ СТЯГАМ ******А И ДА СЕ ПОГРИЖА ЗА СЕБЕ СИ И ЗА ДЕТЕТО СИ.

Аделина, ти питаш - ние отговаряме - кой както може. Самия факт, че ми отговаряш с главни букви е достатъчно показателен - ти не уважаваш труда на всички тук във форума, които от една година се занимават с твоите проблеми, та какво остава да се замислиш, какви са ти претенциите. Ами аз мога да ти ги кажа, но какво печеля от това? Да ме убеждаваш, как не е вярно и че ти си жертвата в случая? Аз знам, че не си жертва, така че диалогът е безсмислен.
А питала ли си се, защо пие мъжът ти? Едва ли. Ако е пиел преди да забременееш - коментар нямам. Ако е започнал след това - можеш да се опиташ да намериш отговора. А дори и да пие - както е казала колежката по-горе - все пак стои при детето, не го изоставя, а покрай него и теб. Пиян, залян, биещ, небиещ ..... той е при вас - писва му, бяга, пак се връща .....
Разбери, че предизвикателството е твое, не негово. Приеми, че това е мъж, а не кукла на парцали. Дай му нужното уважение, грижа, внимание. Признай го за свой партньор в живота и ще видиш разликата.

Всичко това пиша, за да ти помогна - не се подвеждай по тона ми. Ти си заинтересованата, не аз.

И само да добавя - аз съм човек, бил на мястото на твоето дете. От бебе. Още стои в паметта ми случка за скандал между родителите ми, а аз на земята, седя на дупе, защото съм бебе, не мога да ходя и да избягам ..... и само рева, ама кой ли ме е чувал тогава ......10 години по-късно, (да ме прощава майка ми, че е покойница вече), заради поредния грешен избор на майка ми, изпаднах в положение, да стоя изтръпнала от страх, гледайки вторият ѝ мъж, вадейки колана от панталона, за да "ме възпитава". Добре, че в този момент тя се върна от работа ........ на другия ден ме качи на автобуса и ме върна на баба ми. Знаеш ли какво е това - да биеш 10-годишно дете с колан!!!!

Така че, от мен точно, съчувствие едва ли ще получиш. Това че не си избрала подходящият мъж за чукане си е твоя работа, но че си родила дете от него, е изцяло твоя вина, твоя отговорност. Господ да ти помага!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Любовен хорар
« Отговор #151 -: Април 17, 2017, 01:53:52 pm »
И във връзка със споделеното по-горе смятам, че най- голямата грешка, която една жена може да направи като има дете е да го пренебрегне заради мъж. Имаш ли дете - то е на първо място.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2116
Re: Любовен хорар
« Отговор #152 -: Април 17, 2017, 01:56:52 pm »
Изтрих си двата поста спам, но не се сдържах за трети.
Аделина, вероятно си имала трудно детство и позицията на жертва я пренасяш и в настоящето.
Ако си финансово зависима от този мъж, мога поне мъничко да те разбера, но при положение, че се справяш и без него, не те разбирам.
Не си на 20, всички сме имали такива балъшки връзки, но сега като майка трябва да знаеш, че мъжете са много, повечето- до време, избор винаги ще има, а детето ти е само едно .
От снимката, която беше публикувала , ми се наби на очи една самодоволна физиономия, в която долових и признаци на безхаберие и жестокост.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3370
Re: Любовен хорар
« Отговор #153 -: Април 17, 2017, 02:04:45 pm »
Само че има доста случаи, когато за жената, вече станала майка, е по–важен личният живот. Деца могат и от друг да се отгледат, а тя не дай боже да остане без мъж, непридружена в живота. Рядко обаче се замислят за последиците. Един ден и детето ще ѝ обърне гръб и няма да я уважава. Не говоря конкретно за Аделина, а по принцип.

Именно. Но е трудно да се види толкова далеч като е заслепена жената да търси любов или статус, който си мисли, че мъжът дава.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Любовен хорар
« Отговор #154 -: Април 17, 2017, 02:08:27 pm »
Лила, аз масово наблюдавам жени, които системно неглижират грижите по децата си, и плюят по хората, които им ги отглеждат - обикновено свекърви. Жени, които една капка кърма не са дали, един път не са станали нощем, не са влязли в болница с детето, не му проверяват домашните.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовен хорар
« Отговор #155 -: Април 17, 2017, 02:11:52 pm »
Всеки има нужда от любов. Но да те удря и още повече да удря детето ви и после да не се обажда дори да попита за детето - това не е любов. Не познавам онзи мъж, но от това, което прочетох за него из страниците на форума, ми се струва, че е голям егоист. Вероятно и той в детството си не е бил обичан и от жертва се е превърнал в палач.

Мисля, че Аделина е осъзнала вече това.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 02:16:11 pm от Mirabella »

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Любовен хорар
« Отговор #156 -: Април 17, 2017, 02:17:15 pm »
Аз първо изобщо не съм сигурна, че той ги бие. Просто Аделина се опиянява от съжалението, което получава тук, и е много вероятно да преувеличава/ си измисля, за да събере още повече симпатии. Встрани от боя, не виждам с какво жена като Аделина е заслужила нещо повече в живота. Аз дори вече и децата на такива хора не съжалявам. И то ще стане един простак като тях и толкова. Трябва много голяма духовна борба, за да се оттласне бебето от тия двамата. Дано успее, все пак.

Happy58

  • Гост
Re: Любовен хорар
« Отговор #157 -: Април 17, 2017, 02:40:29 pm »
Не знам дали на някой му прави впечатление, но за една година Аделина мнооого добре избягваше да отговори на въпроса "защо се скарахте, защо те удари и подобни". Няма такъв отговор, няма такава дискусия.
Във всеки един проблем между двама души участват и двамата. Отдавна се научих, че тези, които плачат и се оплакват, не винаги са "жертвите" - много често е обратното, ама то не се вижда.
Коментара назад направих на база рожденни дати - абсолютно безпристрастно, с желанието да ѝ помогна да се огледа и да намери разрешение на проблема.
Само че Аделина не иска такова разрешение - всъщност, някой разбра ли в крайна сметка, какво точно иска Аделина? Тя иска да си върне мъжа - тя не иска да си оправи проблема. Не се ли запитвате защо?

Тя самата не осъзнава, какъв гроб си копае ......... дано детето ѝ е достатъчно опрощаващо.

чак потрепервам от отвращение ...............

стига ми толкова милосърдие

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любовен хорар
« Отговор #158 -: Април 17, 2017, 03:41:14 pm »
Мирабелка, с много лека ръка постави диагноза или присъда на човек, който не е успял сам да покаже какъв е, сам да сподели каква е ситуацията от негова гледна точка. Някак... дори престъпниците имат своето право на защита.
Не си права. Лесно осъждаш.

На теб поведението на Аделина струва ли ти се адекватно? Реве и пищи от един мъж. А се е вкопчила в идеята да е с него. Въпреки всичко. Това нейното не прилича на любов. А е чиста обсесия. Нездравословно състояние.
Погледнах картата ѝ. Тя наистина изглежда, че не се справя с квадратите в картата си. Луна и Венера в точен квадрат. Венера във Водолей, Луна в скорпион в съвпад с Юпитер. Всичко или нищо. Слънце в квадрат с Плутон. Също не е положение, което се примирява.
И за мен беше любопитно и квадрат на Меркурий с Хирон. На първо четене има само един тригон с Марс. Ако гледам правилната карта, естествено. Но цялостното ѝ поведение е... малко под въпрос.
Когато някой не може да се справи с плутоновата и скорпионска енергия, много лесно нещата ескалират до обсесивност и разни отклонения в психиката. Фиксираност в нещо. Ако и Меркурий е нещо ударен, ситуацията придобива болестно състояние. Човек не може да се справи с емоции и разум, започва да вижда неща, които не съществуват. В поведението ѝ има силна идея за манипулативност. Но и агресия, ако не получи заслуженото според нея - съчувствие или различно мнение от очакваното. Това също не са добри сигнали... И съвсем лесно може да се засече и в картата ѝ.

Аделина има страшно много планети в 5 дом. Но това гаранция ли е за силен майчински инстинкт, особено с тези малефици там. Управител на 5 дом е във Водолей...

Обсесиите към хора не завършват добре. Особено при индивиди със силна плутонова и скорпионска намеса в натала. Ако това не се преработи някак в полезна енергия, проблемите с психиката са... почти необратими.

Аделина, потърси помощ. За да се справиш с тези отровни чувства, които изпитваш. Те не са добри за теб и детето ти. Нито за мъжа до теб. Потърси помощ от човек специалист. За да излезеш от този омагьосан кръг.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовен хорар
« Отговор #159 -: Април 17, 2017, 03:52:45 pm »
Първо не е обсесия, но няма значение трудно е за обединение, както и да е.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовен хорар
« Отговор #160 -: Април 17, 2017, 03:56:25 pm »
Моля? Виж другите как осъждат повече от мен. Но понеже са на твоето мнение... Защо на тях не направиш забележка? По-преди в темата съм писала, че е не е нормално нейното поведение и да потърси терапевт за помощ. Ти също я осъждаш по бързата процедура. Но ти поставяш нея в центъра на вината. А за мен и тя, и мъжът са еднакво виновни, защото подобното привлича подобно.

Имам право на мнение и да го изкажа. Аз не правя забележки на хората, когато изказват различна гледна точка от моята. Този път ще скоча и няма да си замълча! Писна ми да ми казват хората как да мисля. Всеки има право на собствено мнение. Дали съм права или не си е мое право.
« Последна редакция: Април 17, 2017, 04:00:55 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовен хорар
« Отговор #161 -: Април 17, 2017, 04:09:47 pm »
Аз не се карам с никого и нямам намерение или желание да го правя. Просто имам право на собствена гледна точка и толкова. Ако е грешна, какво толкова. Каквато ще да е - моя си е. Нека всеки мисли по свой си начин. Аз пък мисля, че съм права, пък нека другите да мислят, че те са прави. И няма пък да си изтрия спама. :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Любовен хорар
« Отговор #162 -: Април 17, 2017, 04:16:02 pm »
Интересно ми е срещу какво скачаш. :) Няма го този мъж тук, за да чуем и него. И докато го няма, можем само с нея да комуникираме.
Аз нямам нищо против да скачаш и да не мълчиш. Но чак пък да осъждаш някой, че е палач... С единствено доказателство от думите на Аделина...
За 5 дена 5 различни хорара на една и съща тематика, след 5 различни скандала... От всяко положение е някаква нестабилност -  в отношенията, в нея, в него. И как може да сме сигурни, че тя споделя цялата истина? Кой кого бил, кой бил алкохолик, пияница, вземал пари, не се грижел за нищо...
Иначе е интересна реакцията ти. Пожелавам ти и други такива.


Ами обясни, Аделина, какво е това. Защото е неясно от поведението ти какво желаеш. Него ли, семейство ли, детето си ли? От всичко написано се вижда само едно силно и неразбрано желание да си с мъж, който явно не те прави щастлива. Обясни го на себе си, не на нас. Ние хич не сме ти важни, нито мненията ни.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Любовен хорар
« Отговор #163 -: Април 17, 2017, 04:16:23 pm »
И с Луна в Козирог. Не е лесна тази позиция. Особено при малефични аспекти към Луничката.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Любовен хорар
« Отговор #164 -: Април 17, 2017, 04:16:28 pm »
Последното нещо, което съм искала е да ставам повод за караници, тук и квото и да било исках просто отговори на хорарите ми.