Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129036 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: За другите неща
« Отговор #105 -: Ноември 11, 2017, 08:36:10 am »
Транзит на някой тежкар през 7- ми или 11-ти дом би я излекувал от натрапници.
На мен Плутон през седми ми подейства така и сега няма сила, която да ме накара доброволно да слушам чужди словестни бълвочи.
Единствено имам едно емоционално - сексуално пристрастие , но и на него му изтича времето.
Да си използван , по- точно да имаш такова чувство, ми е крайно неприятно и всячески се измъквам от такива отношения , ако трябва с лъжа и не особено благородни методи.
Важното е, че грам виновна не се чувствам , напускайки такива отношения, явно Водолеят при мен върви към егоцентризъм.
А водата спря да се вживява и съпреживява, с годините се натрупва умора и желание да канализираш енергията по същество.
« Последна редакция: Ноември 11, 2017, 08:42:46 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #106 -: Ноември 11, 2017, 09:32:45 am »
По повод това, че приятелите се разпознавали, когато човек е в кофти позиция - не е сигурно. Някои тогава нарочно те търсят за да се хранят с болката на човека и да злорадстват
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #107 -: Ноември 11, 2017, 12:10:46 pm »
Има и такива хора. За радост поне от този тип "приятели" е нямало в моето обкръжение. Моите са от гореописания, по-предсказуем вид. С такива поне си наясно докога ще продължи приятелството.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #108 -: Ноември 11, 2017, 01:06:22 pm »
По повод това, че приятелите се разпознавали, когато човек е в кофти позиция - не е сигурно. Някои тогава нарочно те търсят за да се хранят с болката на човека и да злорадстват

 :)

Говори се за помощ,а не само за изслушване,то злорадстването се усеща при такива хора и това говори много лошо за човека,който е поставил такива хора в графата си - приятели,понеже не може да разпознава кой какво представлява.
Но... умно заключение си направила... :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #109 -: Ноември 11, 2017, 02:15:45 pm »
И на мен са ми правени завоалирани злобни подмятания, от сорта "А сега да видиш как е от другата страна". Точно когато имах много тежък житейски период, белязан с доста сътресения. Но в тази среда няма какво да се очаква, не съм обкръжена от представители на градската интелигенция. Тук е селски каймак, с големите претенции.  :lol_hitting:

Чак смях ме напуши – транзитно Слънце в съвпад с Асцендента и днес трима души ме търсят, станах обект на внимание.  :57:
« Последна редакция: Ноември 11, 2017, 03:34:27 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #110 -: Ноември 11, 2017, 10:11:17 pm »
Всъщност да си прекалено толерантен и отзивчив говори за страх да рискуваш да бъдеш отхвърлен, дори и от хора, които не харесваш. Представям си Мирабела как отказва на просяците. В този смисъл натрапчивите псевдо приятелства могат да са само от полза, защото ще я принудят да намери твърдото не, характерът се калява в битки, не в изолация и бягство от неприятни ситуации.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #111 -: Ноември 12, 2017, 06:03:20 am »
Емпатията, да мислиш и съдействаш на другите, да се съобразяваш и с тях, се лекува най-добре с лошото отношение и безразличието на същите. Тогава когато преобладаващо не ти съдействат, а действат против теб. Или те ритат когато имаш нужда от подкрепа. Колкото повече  получаваш такива екстри, още повече като количествено натрупване, толкова повече емпатията и желанието да откликваш, да отделяш от енергията си, отива на заден план.
По мое мнение рядко някой казва директно, твърдо не или те отхвърля. По-скоро го прави като отношение. За какво човек да си създава излишно напрежение като влиза в противоборство, обяснителен режим. Игнорът и дистанцираното отношение, намеците, мъглявата позиция, която дава повод за двуяко тълкуване и възможности да обърнеш палачинката, са от начините - казвам ти дъще, сещай се снахо.
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 06:25:19 am от starinthenightsky »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: За другите неща
« Отговор #112 -: Ноември 12, 2017, 10:37:35 am »
Всъщност да си прекалено толерантен и отзивчив говори за страх да рискуваш да бъдеш отхвърлен, дори и от хора, които не харесваш. (...)  характерът се калява в битки, не в изолация и бягство от неприятни ситуации.
Първото не е задължително вярно;
А второто не е всеобща истина.

//важно ми се стори да го кажа;

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #113 -: Ноември 12, 2017, 12:07:43 pm »
Добре
Обоснови се

1) Какво значи да не искаш да нараниш другия, когато той те наранява (физически/психически/емоционално)? Ако е 100кг мъж и те пребие-ясно, обаче ако е псевдо-приятелка и те изтезава с глупости?
2) Войниците, които не умеят да се бият, какво правят? Симуланти, дезертьори, предатели
И сега-ти кой образ искаш да си?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #114 -: Ноември 12, 2017, 12:52:28 pm »
Стар, незаинтересоваността винаги се усеща и личи. Независимо от привидно благи и приятелски думи, изречени от някого по телефона или по време на кратка среща. Хората много добре са се научили да се крият зад думите си, но по отношението си се разпознават. Не е толкова трудно. По-скоро ми е чудно как може да има толкова много заблудени, които да си въобразяват, че зад хитро и умело изплетени думи могат да се скрият.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #115 -: Ноември 12, 2017, 02:42:04 pm »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #116 -: Ноември 12, 2017, 02:48:37 pm »
При мен Венера се вижда рано сутрин, с изложение изток и югоизток съм. Точно отсреща, като гледам през прозореца.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #117 -: Ноември 12, 2017, 03:41:49 pm »
Всеки иска да изрази себе си ( Слънце).
Papy, Mirabela, Greg, Uran (ще) искат да изразяват себе си по един и същи начин, защото имат Слънце в един и същи знак, но при всеки от тях ще има разлика, дали изразяването ще става с повече усилия или не, според аспектите от/към Слънце, както и къде това ще се вижда или не, според дома.
Mirabela, Akruks, Papy, Стар, Рени ще реагират гневно на всяка ситуация, защитавайки инстинктивно сигурността си, защото имат Луна в една и съща стихия.
Akruks, Рени имат нужда винаги да са прави и да знаят, защото имат Луна в Овен.
Lilla, Akruks, Uran, Santi, Стар (ще) са крайно чувствителни към другите и (ще) реагират при съвсем леки дразнители, защото имат Марс в една и съща стихия.
Papy, Лили, Стар, Akruks (ще) са най-активни в мисловните процеси, защото имат Марс в домове, отразяващи едни и същи качества.
Рени, Veselin, Satin, Terry, Lilla, Akruks, Стар, ще им се струва , че няма да им лесно да се чувстват добре в кожата си и да живеят по желания от тях модел, защото Луната им е в напрегнати аспекти
И т.н. и т.н.
В астрологията няма клишета защото същата се движи като алтернатива, но хората, които й се случват могат да са в периодична ситуация на клише. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #118 -: Ноември 12, 2017, 03:56:19 pm »
Не познавам хора, които живеят или са живели живота, който биха желали. Независимо от аспектите в хороскопа. Оставете привидните демонстрации, всички знаем какво стои зад тях и колко струва тази социална маска.  :)

В обкръжението обаче забелязвам, че с времето, някъде след средна възраст при някои хора с напрегнати аспекти, особено към двете светила едновременно, равновесието по един или друг начин се възстановява. Може би те самите се научават да живеят с този дисонанс, приемат го и не се опитват да го отричат или поправят, а да го насочат в правилното русло.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #119 -: Ноември 12, 2017, 03:59:08 pm »
Разликата между съвпада Венера-Юпитер изгряващи на изток рано сутринта и същите заедно изгряващи на запад във вечерното небе ? Кой или как (ще) реагира(ме) на тези явления ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“