Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129020 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #120 -: Ноември 12, 2017, 04:03:00 pm »
Не познавам хора, които живеят или са живели живота, който биха желали. Независимо от аспектите в хороскопа. Оставете привидните демонстрации, всички знаем какво стои зад тях и колко струва тази социална маска.  :)


Лили, аз познавам такива хора и при тях няма маска. Малко са, но ги има. На мен такива хора ми помагат.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #121 -: Ноември 12, 2017, 04:08:27 pm »
А на мен ми помагат хора със силни афликции в хороскопа. Но колкото помагат, толкова могат и да навредят. Нож с две остриета. Приемаш тяхната подкрепа, но понякога се обръща срещу теб. Вчера като разбрах датата на раждане на бабичката и погледнах кой аспектира двете светила – съвпад и опозиция, ме напуши истеричен смях. Доживотен абонамент!  :043:

Да, и там, по Сатурн, има много видима социална маска, направо недосегаема кула си е изградила. Но е от малкото случаи, които не го крият и не преиграват. Директно си казва жената, че в живота и семейството си малко хора допуска и не споделя какво се случва. Вътре в семейството може да има драми и агония, а пред хората, в социума се демонстрират реализирани амбиции и класа, успех. Така играеш ролята на силния и успяваш да вдъхваш респект. Но ме кефи бабичката – стигнала е до разбиране, няма го присъщото тесногръдие. А за фикс акцент това наистина е голямо постижение – Скорпион/Телец.
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 04:18:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #122 -: Ноември 12, 2017, 04:52:28 pm »
А тя с драмите в семейството си ли те привлече или със силния характер?
Много се преекспонират такива теми-кому е нужно да слуша твоите проблеми, твоите нещастия и борби? А също и това за емпатията-като цяло не би трябвало въобще да има нужда някой да ти съчувства, да те изслуша с разбиране-да, да помогне-да, съвет-да, но да съпреживява-защо?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #123 -: Ноември 12, 2017, 04:59:17 pm »
Със силния характер, с излъчването, ума. За възрастта си има изключително ясна мисъл. Има за какво да се поговори с такъв човек, извън обичайните битовизми.

Мен чужди семейни драми, елементаризми, битовизми не ме интересуват. Но не бих отказала морална подкрепа, ако някой просто желае да сподели. Съвети гледам да не раздавам, защото после ти ще си първият набеден за виновен, палачинката се върти  и обръща.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #124 -: Ноември 12, 2017, 05:14:39 pm »
Смяташ ли, че е вярно?

Не съвсем. Аз от години не се занимавам с астропсихология, за мен не е достатъчно ефективна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #125 -: Ноември 12, 2017, 05:19:56 pm »
Не само. Планети на МС, планети в кулминация, планета алмутен, Арудха Лагна. Понякога и планета в 7 дом може да проработи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #126 -: Ноември 12, 2017, 05:32:33 pm »
Лиз Грийн отдавна не чета.

В Ураническата астрология планети на МС и мидпойнтът, който попада върху МС /аспектира го/, са много важни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #127 -: Ноември 12, 2017, 05:38:02 pm »
За повърхностни занимания стават, като за начало. Занимавам се с аналитична и предиктивна астрология, не с психологическа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #128 -: Ноември 12, 2017, 05:53:32 pm »
Не бих казала, че анализира всичко в по-дълбоки детайли. Единствено за описание на характера и скритата проблематика е ефективна. За предиктивни цели и тематично разглеждане е "импотентна".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #129 -: Ноември 12, 2017, 06:17:04 pm »
Всъщност, тъй като тя изследва и връзката на индивида със семейството и неразрешените проблеми от миналото

Само дотук.
Много трудно може да се предскаже човешкият избор, дори ако с помощта на астропсихологията сме определили как евентуално човек би реагирал. Но не може да има цял живот повтарящи се ситуации, в които да реагираме еднакво. Човек се променя, обстоятелствата се променят, на дневен ред идват други задачки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #130 -: Ноември 12, 2017, 06:35:32 pm »
Да, има такива проявления в семейната структура. Но има родове тип кланове, където се раждат преобладаващо с една и съща доминанта – планетна или като качество.  Това означава, че структурата се е капсулирала, закърняла, не се развива.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #131 -: Ноември 12, 2017, 06:38:38 pm »
Лиз Грийн отдавна не чета.

В Ураническата астрология планети на МС и мидпойнтът, който попада върху МС /аспектира го/, са много важни.

Аз имам Сатурн в 10-дом - Водолей,какво ти е мнението за тази позиция?
Роден шеф? Имам северен лунен възел в 6-ти натален,което,според прочетеното от мен,означава да се запозная със суровата реалност на материалния свят,духовното - южен северен възел,си го нося по рождение. Та по мое тълкуване с разположението на Сатурн,ако се впрегна и послушам какво ми казва Северният Лунен възел ще стигна до МЦ,до ръководните позиции..
Соларният ми хороскоп за тази година е доста интересен,в един сайт пише бум в развитието,а в друг пише за много опасна година... Объркващо е...
Надявам се да си разбрала какво те питам... стана дълго обяснение..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #132 -: Ноември 12, 2017, 06:40:56 pm »
Виждала съм и по трима-четирима души с еднакъв АС в едно семейство – майката, бащата, двете деца.
В едно познато семейство дори има още по-интересна повторяемост – двете им деца са родени на близки дати, със Слънца в един и същи знак, еднакви Асценденти и Луни във фиксирани знаци, макар и различни.

Но сигурно предстои да се роди някой Уранианец и да промени това.

Не е сигурно. Уранианеца просто могат да го изхвърлят, да го отлъчат от системата, ако с нещо има разваля рахатлъка и старите устои. Особено ако говорим за семейни системи с доминанта Венера + Сатурн.

Или уранианецът ще си плюе на петите и газ с двеста, далеч от такава среда.



« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 06:47:01 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #133 -: Ноември 12, 2017, 06:41:25 pm »
Аз имам Сатурн в 10-дом - Водолей,какво ти е мнението за тази позиция?
Роден шеф?

Според ведите Сатурн е слуга.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #134 -: Ноември 12, 2017, 06:44:57 pm »
Според ведите Сатурн е слуга.  :012:

Много общо,дай още малко думички,в какъв смисъл слуга - слуга на какво? Каква е логиката,при положение,че си е вкъщи? 10-дом - Козирог - кардинален знак,съуправител на Водолей?
Как мислят ведите,защо и доколко са прави според теб?