Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129103 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #135 -: Ноември 12, 2017, 06:48:52 pm »
Може да бъде зает с обслужващи дейности, но може и да служи на обществото. Сатурн не е брахманична планета, може би на това се дължи слугинският етикет.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #136 -: Ноември 12, 2017, 06:50:46 pm »
Може да бъде зает с обслужващи дейности, но може и да служи на обществото. Сатурн не е брахманична планета, може би на това се дължи слугинският етикет.

Доколко е вярно? Имаш ли достатъчни наблюдения?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #137 -: Ноември 12, 2017, 06:55:14 pm »
Имам наблюдения. Не познавам нито един шеф със Сатурн в кулминация. Но вероятно има и такива. Там обаче не е най-доброто място за него, защото както дава подем или по-скоро бавен напредък, така може да даде и рязко политане надолу, болезнено приземяване.

Интересното е, че античните астролози свързват класическите малефици Марс и Сатурн с чужденците. Тук много ясно се проследява човешката психология – не е била много по-различна от сегашните възгледи и нагласи. Всичко, което е външно, чуждо за дадена система или общност, се приема за враждебно, вредно. И на чужденците се отреждат малефични сигнификатори.

Сега се работи по опростен модел – Юпитер мунданно управлява Стрелец и 9 дом, затова му се отрежда такава роля.
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 07:01:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #138 -: Ноември 12, 2017, 07:10:16 pm »
Мургави, дрипави и даже малко мръсни.   :d030:

Ако изключиш транссатурновите планети от схемата, как ще анализираш хороскопа от астропсихологическа гледна точка?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #139 -: Ноември 12, 2017, 07:25:10 pm »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #140 -: Ноември 12, 2017, 07:35:47 pm »
:)

https://www.astrotheme.com/celebrities/saturn/m10/1.htm

Е, това обяснява защо някой не е срещал началник със сатурн в десети :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #141 -: Ноември 12, 2017, 07:42:18 pm »
При Хитлер издигнатият Сатурн в посока диктатура се е реализирал, но малко е спорен въпросът дали е бил кулминиращ. Има версии за по-ранен Асцендент. Но пак ще е близо до МС, гледано по модерната система. Краят му обаче не е бил никак добър. А уж дневно раждане, при което Сатурн по ъглите би следвало да е по-малко злотворен. При него обаче и като знакова позиция не е добре поставен, и има квадратура със залязващите планети. И все пак доста му е дал, но после го е взел, сметката е трябвало да бъде заплатена.

Е, това обяснява защо някой не е срещал началник със сатурн в десети :012:

Имам подобна на хитлеровата квадратура между Сатурн и Уран, в кулминираща и изгряваща позиция. Като си помисля, че на негово място можеше да се преродя и аз, тръпки ме побиват.  :57:


« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 07:44:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #142 -: Ноември 12, 2017, 07:42:35 pm »
Е, това обяснява защо някой не е срещал началник със сатурн в десети :012:

Оставяш ме в учудено положение,хем съм съгласен,хем не мога да разбера точно какво мислиш.
Тоест... какво.. те са началници на началниците ли,какво? :)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #143 -: Ноември 12, 2017, 07:47:09 pm »
Абе.. някой ако може нека да ''викне'' Дракониада...
Може ли?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #144 -: Ноември 12, 2017, 08:29:17 pm »
Чак пък нито един мениджър...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #145 -: Ноември 12, 2017, 08:42:40 pm »
Не говорим за известните, а за хора от тъй нареченото простолюдие, от обичайните ни среди. Не съм виждала човек, който да се задържи трайно на шефска или мениджърска позиция, с такъв Сатурн. Даже повечето въобще не стигат до там. Поне в моята база с кулминиращи Сатурни липсват. Говорим за реални хора от обкръжението, от плът и кръв, а не за примери от астрокомската база. Често дава и политане надолу, внезапно и неочаквано, след като си стигнал някакво стъпало в социалната йерархия. Статус може да даде, но понякога дава обрати. Гадното при Сатурн горе е, че когато ти бие шута и полетиш надолу, изправянето е бавно и трудно, отнема години. Или пък човек първо изживява своята "минута слава", след това рязко надолу и повече никога не се надига. И оттам нататък, ако не желае да надгражда и да се преквалифицира, ще живее и ще се гордее само със спомена за старата слава. С такъв Сатурн, в случай на социален неуспех /провал/, по-бавно и трудно е възстановяването.
« Последна редакция: Ноември 12, 2017, 08:45:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #146 -: Ноември 12, 2017, 08:46:17 pm »
Има вярно в това, но моето разбиране е, че човекът има нужните качества, но задължително среща и големите препятствия

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #147 -: Ноември 12, 2017, 09:02:11 pm »
Мисълта ми беше, че Сатурн по ъглите си е неприятник, същото  важи и за кулминиращия знак. И като те срита по-брутално изотзаде, после имаш доста да пълзиш, докато не възстановиш щетите.  Има трайност при него, във всичко. Понякога изиграва и зла шега – сритва те в момента, в който се намираш в някакъв апогей и смяташ, че почти си стигнал тавана на своите възможности, остава още малко... И после – прааас! Летиш надолу без парашут.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #148 -: Ноември 13, 2017, 08:34:54 am »
Сори ама не мисля, че на Хитлер Сатурн нещо му е взел. Той умира като шеф. Ако въобще е умрял тогава, за когато се учи в учебниците по история, защото аз много добре помня като слушах по радиото новина, че всъщност е забягнал нейде из Северна Африка със сменени имена. И това по соц времето, когато нямаше фейкнюз.

Хитлер вдига Германия на крака, прави я едва ли не първа световна сила в промишлеността, науката, военното производство, създава идеология, която и до днес е жива, друг въпрос е за тъмната страна на всичко това.

Аз имам Сатурн на ъгъл (вярно, че откъм 12ти дом) но смятам, че той заедно с Юпитер са тези дето ми държат главата над водата,  с този булюк планети в падение и перегрин. :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За другите неща
« Отговор #149 -: Ноември 13, 2017, 09:43:10 am »
Не говорим за известните, а за хора от тъй нареченото простолюдие, от обичайните ни среди. Не съм виждала човек, който да се задържи трайно на шефска или мениджърска позиция, с такъв Сатурн. Даже повечето въобще не стигат до там. Поне в моята база с кулминиращи Сатурни липсват. Говорим за реални хора от обкръжението, от плът и кръв, а не за примери от астрокомската база. Често дава и политане надолу, внезапно и неочаквано, след като си стигнал някакво стъпало в социалната йерархия. Статус може да даде, но понякога дава обрати. Гадното при Сатурн горе е, че когато ти бие шута и полетиш надолу, изправянето е бавно и трудно, отнема години. Или пък човек първо изживява своята "минута слава", след това рязко надолу и повече никога не се надига. И оттам нататък, ако не желае да надгражда и да се преквалифицира, ще живее и ще се гордее само със спомена за старата слава. С такъв Сатурн, в случай на социален неуспех /провал/, по-бавно и трудно е възстановяването.

Сатурн не може да ти направи нищо - нищо,но ти можеш да си направиш много неща - ако не слушаш какво ти шепнат планетите,в случая Сатурн. И като си от простолюдието и си прост - ще страдаш.