Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129212 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #360 -: Февруари 11, 2018, 10:44:00 pm »
Колкото и да ме наранят, егоцентризмът ми е по-силен и не може нищо дългосрочно лошо да ми се случи. Както се губят приятелства, така и се печелят, стига да си отворен за възможности и да не си сноб

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За другите неща
« Отговор #361 -: Февруари 12, 2018, 10:01:05 am »
синастрично нодалните ви оси не са ли засегнати от лична планета
и въпроса е да няма повторки  с напрежение помежду ви
винаги си имаш едно наум за този човек,че те е предал ,показвайки нелицеприятни черти от характера си

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #362 -: Февруари 12, 2018, 10:21:45 am »
винаги си имаш едно наум за този човек,че те е предал ,показвайки нелицеприятни черти от характера си

Ми че то всеки си има нелицеприятна страна, ако има дистанция може да се приеме, но при по-близки отношения, тя неминуемо се появява. Ако приятелят ти не може да я приеме какъв приятел ти е  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #363 -: Февруари 12, 2018, 10:48:58 am »
Мисля, че има разлика между нелицеприятни черти /недостатъци в характера/ и неетично, престорено поведение. Второто не съм длъжна да приемам. С отпадъци не се задоволявам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #364 -: Февруари 12, 2018, 11:12:19 am »
Хора, аз тогава бях в тотален шок, нали ви разказах-познаваме се от години, всичко е било точно или поне аз така съм го приемала. Историята от есента беше тотална щета. Сега като гледам държание, поведение, започвам да си мисля, че нещо нейният мъж яко я е натоварил, дали спрямо нас или други, не знам, просто сме били средство за реванш спрямо него, нещо от сорта “ще ти го върна с твоя добър приятел”; сигурно е изживяла двоен удар като и реванша не се е получил. Едно на ум няма да имам, аз винаги броя до три, докато не станат 3 провала, не сменям добро отношение, прощавам и продължавам. На третия път е завинаги, безкомпромисно и без изключения. Така ми е лесен живота, не се тормозя с дилеми и чуденки. Но есента ми беше много кофти, ама много

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #365 -: Февруари 12, 2018, 11:26:40 am »
И до повече от три броя, но така само си усложнявам живота. Затова и ги имам тия чуденки и дилеми. Не е ли тръгнало от самото начало едно приятелство, не се ли получават спонтанно нещата, по-нататък няма много да се промени. Е, случва се някой впоследствие да ме изненада, но това говори за моя неправилна преценка за човека или че насреща имаме добър актьор. И обикновено такива хора не само мен успяват да заблудят, доста са обиграни в това отношение. Иначе приятелства не се създават за един ден, нужно е време да покълне. Но какво ще израсте от него, никога не знаеш. Независимо от разочарованията, които повечето ми носят, винаги съм готова отново да подам ръка, не оставам безучастна. Но в един момент осъзнах, че трябва повече да се ценя и да съм по-избирателна, за да не поникват плевели в моята градинка. Въпреки това е възможно сред на пръв поглед случайни запознанства да попаднеш на човек, който да ти е добър приятел.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #366 -: Февруари 12, 2018, 11:26:52 am »
Мисля, че има разлика между нелицеприятни черти /недостатъци в характера/ и неетично, престорено поведение. Второто не съм длъжна да приемам. С отпадъци не се задоволявам.

За второто се съгласявам, никакъв шанс за търпене от моя страна. Коментарът ми не беше за случката с на Папи приятелката, а принципно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #367 -: Февруари 12, 2018, 11:29:50 am »
А и зависи какви са недостатъците. Понякога едното резултира в другото – някоя кофти черта /която си приел/ поражда кофти поведение/отношение. С толкова компромиси вече трябва и двете ми уши да са целите в обеци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #368 -: Февруари 12, 2018, 02:31:00 pm »
Не
Не знам за нея какъв урок е било
То и за мен не знам, не бих направила нищо различно

Не знам какъв е казуса, но докато затъмненията са по Лъв- Водолей, има какво да се научи за (не)приятелството и егото ни. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #369 -: Февруари 12, 2018, 02:35:16 pm »
Особено с Раху в Лъв сега, той повече към егото и към лични изяви дърпа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #370 -: Февруари 12, 2018, 05:35:22 pm »
Днес като варих яйца за закуска и двете яйца се оказаха с  по два жълтъка. За сефте ми се случва да попадам на такова варено яйце. Учените глави из нета казват, че това се случва доста рядко. Значи съм късметлия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #371 -: Февруари 12, 2018, 05:38:05 pm »
Тъкмо и на мен ми мина такава мисъл – Стар извади юпитеров късмет  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #372 -: Февруари 12, 2018, 06:00:04 pm »
Ще го видим какъв ми е късметът за нещо, което предприех днес.
Яйцата може да са знак, но може и да са само вкусни яйца с по два жълтъка.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #373 -: Февруари 12, 2018, 06:38:19 pm »
Като чета из темите коментарите ми хрумна, че изглеждат доста социално по везнишки - мили, любезни, учтиви, разбиращи. С женска енергия. Има и я и мъжката,  но женската я омекотява някак. Отворих програмата - тя Венера в Риби. Дори и Папи е по-блага и не влиза остро. :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #374 -: Февруари 12, 2018, 06:39:27 pm »
Но Ребека си е същата :)