Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129280 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #930 -: Септември 03, 2018, 06:07:04 pm »
С Луна в Близнаци. Не вярвам да идва само от девишкия Асцендент.
Но във ведическата карта има много силна Луна – екзалтирала и в 10 дом. В Рохини – една от най-материалните накшатри, те обичат спокойния и охолен живот. Накшатрата на Асцендента също дава такава тенденция – двете Пхалгунита са такива. Иначе по стрелешкия стелиум никога не бих предположила, но вижте и Кобилкина – доста комерсиална жена.

Тук при нас има доста хора от по-ниската социална класа. Повечето възпитават децата си в меркантилност и интересчийство, рядко срещам изключения. На някой това семейно възпитание ще рефлектира върху избора на брачен партньор, при друг ще намери отражение в приятелствата. И богатите си гонят интереса, но и при бедния съм го забелязала. Всъщност тук не говорим дори за потресаваща бедност, просто разполагат с по-ограничен ресурс. В повечето случаи това води до меркантилност, вместо да извисява и облагородява човека. Извисяване се постига чрез много лишения и изпитания.
« Последна редакция: Септември 03, 2018, 06:08:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #931 -: Септември 03, 2018, 06:10:50 pm »
Да се чудиш откъде тази меркантилност у стрелец...

 ;)

Иначе Юпитер, нали  е косигнификатор на 2-ри дом, сигнификатор на богатството и ако се прекали с него става търгаш или изявява низшата проява на Меркурий. Много хора със стелиум в Стрелец са сметкаджии, пресметливи и лаладжии по Близнашки. Така и много хора със силен акцент на Дева изявяват низшата природа на Риби.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #932 -: Септември 03, 2018, 08:08:57 pm »
Ще дадеш ли някакъв пример, че не ми е ясно как Дева проявява низшата природа на Риби?

Дева е знак свързан със съвършенството, изтънчеността и е много взискателна, затова притежателите на планети и Слънце в  този знак често не могат да се справят със за/наложените изисквания по същия и предпочитат да изразят неговата противоположност залитайки по зависимости, правейки се на жертви, манипулирайки общественото мнение, проецирайки личните си нужди върху другите, търсейки изкупителна жертва, обвинявайки другите за собствените си неудачи. Като пример може да разгледаш картите на Джим Морисън, Чарли Шийн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #933 -: Септември 03, 2018, 08:13:26 pm »
Поне интересува ли се от духовни неща? Или тези планети по индийската астрология не са в Стрелец?

От нищо не се интересува.
Няколко планети в сидералния Скорпион в 4 дом, силна Луна в 10ти.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #934 -: Септември 03, 2018, 08:35:52 pm »
Стрелец е авантюристичен любознателен късметлийски знак, Юпитер и Нептун, 9, 12- ти домове са тези, които искат от натива  да се посвети на нещо по-възвишено от физическия свят. Духовно извисени хора без земен елемент обаче няма, ако много се отлепиш от земята изгубваш смисъла.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #935 -: Септември 06, 2018, 09:44:50 pm »
Мдаа, а аз си давам малкото пари, изкарани с честен къртовски труд, за редки астро книжки.  :57:

Уф, на тая имам чувството, че направо ще ѝ се пръсне физиономията. Охранена и мазна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #936 -: Септември 06, 2018, 11:29:41 pm »
И в котешките групи пиша задълбочено. А тук съм само трол.  :012:

Вече съм си заключила профила срещу клюкарски нахлувания. Не че има нещо неприлично в дневника ми.  Нямам и екстеншъни. То просто няма какво да се обсъди и да се оглозга, язък!   :lol_hitting:

А новите ми придобивки са много скромни.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #937 -: Септември 07, 2018, 12:04:55 am »
Ох, душица, ама то много мъничко  :38:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #938 -: Септември 07, 2018, 12:11:47 am »
Надух аларма по всички котешки групи, но буквално са заринати с котки. Сега са се излюпили последните котила преди зимните месеци. А на какви страхотии се нагледах, снимки и видеа – котки кърмачки, натровени с антифриз /от човешка ръка/, бременни котки, които са били ритани и бити в муцуната – с извадени очи, избити зъби, разцепено небце и некроза на тъканите, едно малко коте с пробит череп и горена кожа по главата след това, чак е засегната горната мозъчна обвивка. Иска ми се да хвана един Калашников и да отстрелвам изроди, да агонизират и те в нечовешки мъки. Надявам се да намеря стопани за котака и после ще се отпиша от тия групи, гледките там са непоносими!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За другите неща
« Отговор #939 -: Септември 07, 2018, 01:21:35 am »
Да, ужасно е, за мен е необяснимо колко нещастен трябва да си, че да нараниш животинка и да мразиш така. Не си падам много по цитатите, но този съм го запомнила "За величието на една нация и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните". И аз се нагледах на ужасии по групите за животни докато търсех дом на кучето.
А на моята зайка днес не знам кво и става, ама е като тазманийски дявол, не мога да си легна от нея, беснее из цялата къща, катери се навсякъде, включително и на главата ми щом направя опит да си легна, а ми е притеснено да не се пребие иначе лесно ще я затворя някъде и да прави каквото иска. Такива трясъци са в нас, че все едни слон имам, трябва да и видя транзитите  ;D

Успех с намирането на дом на котето, пробвай не само в котешките групи /утре ще ти пратя всички страници и групи, дето изрових за животни/

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #940 -: Септември 07, 2018, 11:56:05 am »
Лила, ама не си обикновен, а трол от ... сой  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За другите неща
« Отговор #941 -: Септември 07, 2018, 12:04:12 pm »
Тези пухчета на твоите котки бебета ли са или си прибрала изоставени мъничета?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #942 -: Септември 07, 2018, 12:41:40 pm »
Захвърлено беше посред една полянка зад блока, нямаше котки и котила наблизо.
Може и някоя домашна котка да е родила и да са го изхвърлили. Много е чисто, без бълхи.
Първия като го прибрах пред блока, беше пълен с бълхи.

Моите котки са трима мъжки и една кастирирана женска.

Последните две нощи не ме оставя да спя, хранене на всеки час.  И после се отспивам до 12-12.30 на обяд.  :o
« Последна редакция: Септември 07, 2018, 03:18:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #943 -: Септември 07, 2018, 03:06:28 pm »
Нямам и екстеншъни. То просто няма какво да се обсъди и да се оглозга, язък!   :lol_hitting:



Имаш хубава профилна снимка.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: За другите неща
« Отговор #944 -: Септември 08, 2018, 11:17:03 pm »
И дъновистите са същите
Смешка голяма

На дали познаваш всички, че да пишеш така обобщено. Звучи грозно!
А и на дали си чела нещо от Учителя Петър Дънов.