Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245758 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1170 -: Януари 31, 2016, 10:13:26 pm »
Странно как Бареков например, още докато беше най-обикновен водещ по телевизията (журналист не мога да го нарека), се движеше с толкова много охрана.  ::)

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1171 -: Февруари 01, 2016, 12:28:53 pm »
Бог да го прости, а за починалите или добро, или нищо!
Имаше фондация и той, караше новичко порше карера- видях го веднъж как паркира колата пред сградата с лъвовете, където не е разрешено, беше без охрана, без нищо- може би действително не е бил обвързан в схеми, щом свободно се е движил...

Не знам кога е карал порше, но през последните му някъде 10-15 години го виждах почти всяка сутрин. Личен автомобил нямаше (или поне не съм го виждала да се качва в такъв) - идваше някакво БМВ, видимо употребено, да го взима сутрин. Много обикновен, народен човек. Поздравявахме се до последно. Не че аз в началото смеех, но той започна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1172 -: Февруари 01, 2016, 12:30:50 pm »
Дай Боже да има и положителни примери сред управляващите и политиците!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1173 -: Февруари 01, 2016, 12:32:55 pm »
Откъде пък се пръкна? Нали уж дядото нямаше дори и жени и уж не ходеше по жени, а сега се оказва, че има дори и внуче.

Така като го гледам Бойко, си е съвсем нормален мъж .... какво му пречи да ходи по жени, пък и да си ги има.

За дъщеря му никога не се е криело. Що за коментар правиш .....  ???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1174 -: Февруари 01, 2016, 12:47:59 pm »
Не знам кога е карал порше, но през последните му някъде 10-15 години го виждах почти всяка сутрин. Личен автомобил нямаше (или поне не съм го виждала да се качва в такъв) - идваше някакво БМВ, видимо употребено, да го взима сутрин. Много обикновен, народен човек. Поздравявахме се до последно. Не че аз в началото смеех, но той започна.
Когато го видях беше 2006-та, автомобилът си беше негов, а не под наем, а те иначе всички са "народни" хора- нали народа ги избира и хрантути  :012: Все пак той си направи добри парици в началото на прехода, когато книгата му " Фашизмът" се продаваше като топъл хляб.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1175 -: Февруари 01, 2016, 12:58:28 pm »
Странно как Бареков например, още докато беше най-обикновен водещ по телевизията (журналист не мога да го нарека), се движеше с толкова много охрана.  ::)
Напротив, беше доста нахакан и кадърен журналист още по времето, когато водеше сутрешното предаване на БТВ- разликата между него тогава и сегашния водещ е голяма, но е логично- Бареков е журналист, а Кадиев-артист. Друг въпрос е, че досега колкото журналисти се набутаха в полотиката и никаква не я свършиха- като се почне с Лупи, с неговата социал-демократична партия, после Цонев и царската партия, та сега Бареков, който си стана евродепутат и си пита питанката.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1176 -: Февруари 01, 2016, 03:22:11 pm »
Искам да ви кажа, че въпреки натякванията, че съм още малка, вече двама от колегите ми ми имат много повече доверие, а и ме познават от няколко месеца. Няма да кажа, че съм в потрес, от това, че всичките са политически подлоги, ама е жалко да се биеш в гърдите, че си великият журналист, а като човек да си боклук. И аз не харесвам БСП, ама отразявам винаги техните събития, както и на ГЕРБ брифингите.

Знам, че понякога се изказвам твърде консервативно и крайно, но за мен е изключително срамно да нямаш ценности и да отразяваш новини, които са удобни на партията. Аре стига! Това е супер жалко и недостойно. Един журналист трябва да е безпристрастен и коректно да поднася информацията на хората. И после пак ще има подмятания: "Малка си, още нищо не си видяла." Малка съм ама поне имам ценности и не ме е срам от себе си! Не искам да бъда като тях, ако ще да си направя живота труден. Важното е човек да си запази честа и достойнството, пък те нека продължават да са подлоги и лицемери!

Сори за избухването, ама наистина днес ми дойде в повече журналистическата простотия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1177 -: Февруари 01, 2016, 03:30:03 pm »
То безпристрастен човек рядко се среща, камо ли журналист  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1178 -: Февруари 01, 2016, 03:37:06 pm »
Не мога да се примиря с това. Няма да забравя преди 2 години на протеста за тока как изгонихме журналистите, защото не им вярвахме. Ето сега съм от другата страна на барикадата и виждам, че сме били прави. Така ще е, докато гледат интересите на скъпите си партии.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1179 -: Февруари 01, 2016, 07:10:29 pm »
Благодаря ти, Акрукс, за информацията. Не знаех.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1180 -: Февруари 01, 2016, 07:24:02 pm »

Не искам да те засягам, но не си разбрала правилно. Задачата на днешната журналистика НЕ Е да информира обективно и безпристрастно хората...Изобщо тази заблуда не може да трае повече от година-две, за по-интелигентните..
Разбира се много хора го работят този занаят, защото трябва да хранят семейства и самите те нещо да имат на масата, а не могат да измислят нищо по-свестно. Такива са обстоятелствата, възрастта, възможностите и пр.. Но всички със стаж над 5 години знаят много добре каква е горчивата истина... Явно си още  новичка, но хайде  да не те разколебаваме ние, стреляните зайци..  Успех и на слука! И важното е да не вземаш толкова насериозно целия този цирк...

Радвам се, че не споделям това мнение!  :) Доста далеч сме в разбиранията си.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1181 -: Февруари 01, 2016, 08:22:25 pm »
Напротив, беше доста нахакан и кадърен журналист още по времето
Той може да е бил много нахален, но никога не е бил безпристрастен и това не го прави журналист. Журналисти в днешно време няма. А Бареков още преди години беше синоним на "поръчкова журналистика".

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1182 -: Февруари 01, 2016, 09:05:58 pm »
Първият вестник в света се появява в САЩ. Било малка брошура с обяви. Годината не помня.
Важното е друго - журналистиката е бизнес като всеки друг. Задачата на журналиста не е да обясни какво да мислят на онези, които не могат или не желаят да съберат фактите, за да си изградят позиция. Задачата на журналиста не е и да бъде следовател и да гони лошите.
Задачите му са да предоставя коректна информация - днес този и този се срещнаха, това и това си казаха. Ако е по-талантлив може и да направи някой анализ. На това му казват публицистика.

Ако някой е недоволен, че лошите не са наказани, посочени с пръст и порицани пред обществото - да се обърне към МВР.

Разследващата журналистика възниква, практикувала се е и продължава да се практикува с цел изнудване. На корпорациите - за реклама и съответно пари, на хората - за да вземат или не вземат определени решения.


Сега, ако някой е решил да вярва в дядо Коледа или той самият да разнася подаръци на децата по света с шейната - няма да го разубеждавам.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1183 -: Февруари 01, 2016, 09:07:53 pm »
Задачите му са да предоставя коректна информация - днес този и този се срещнаха, това и това си казаха.
Именно. И аз това имах предвид.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1184 -: Февруари 01, 2016, 10:54:46 pm »
То по принцип българите си разбираме от всичко, само тема ни трябва зададена
Аз затова съм против тук да се говори за политика например