Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245697 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #780 -: Август 09, 2015, 12:18:57 pm »
Абе, Драко, противоречиви са ти поръчките към вселената някак... Ти затова ли цял живот драпаш за богатство и слава, за да си погребваш децата в красиви ковчези? Или нашето имане е добро и богоугодно, чуждото все е нещо не тъй?
Не знам в какъв свят живееш,не че е важно,но аз не живея в оранжерия.Сред децата НИ точно тези от върхушката вкарват наркотици,децата НИ са важни консуматори,за да се поддържа икономиката.Когато бъде заловена пратка е акция,но за елиминиране на конкуренция.Когато видиш това няма да ти пука особено.Животът става циничен от един момент натам.И да,ковчезите и погребенията на техните деца са луксозни.
 Аз нямам имане-живея в наследствена къща.Иманетата им(не ми се разводнява темата) са от неправомерно раздадени кредити и т.н.т
Училищата-Първа ЧастнаМатематическа,спортуват при малееви.Децата на продавачките нямат този шанс.
Не знам за какво раздухват една обикновена семейна трагедия толкова.Защо не цитират всеки ден всички починали деца,от какво и какво са написали близки и приятели по стените на опечалените във ФБ!
Ако ти персонално си потресена като близка на това семейство,приеми моите съболезнования.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #781 -: Август 09, 2015, 12:27:32 pm »
Май темата се обърна неусетно на "Има български self-made man и става ли се богат с едното строителство и спане по паркинзи". Уважавам цинизма ви и правото ви да кажете "не", но като не вярвате в личната инициатива, какъв, според вас, е личният ви шанс да заживеете поне една идея по-добре? Или ще чакате отгоре да ви дойде, от тотото сигурно? Извинете за отклонението.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #782 -: Август 09, 2015, 12:33:12 pm »
П.п:Не ме интересува Вселената и Вселенският Разум,и богинята Майка.Наясно съм,че човек пряко е отговорен за постиженията си до там,до където му стигат силите.Към Вселената са отправени толкова нечути молитви на отчаяни хора,че майната и!
 Моя близка още се бори с рака на сина си,а приятелка на приятелка погреба детето си от рак,като са я карали да плаща кръвните банки.Семейството е потънало в дългове и без дете за години напред.Но това е от статистиката.
Ще опитам да не участвам в тази тема повече
Желая ви хубав неделен ден,Астрала ф.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #783 -: Август 09, 2015, 12:38:54 pm »
Темата се изроди, но вече и аз трудно се сдържам да не се включа.

За никой не е тайна, че в България успехът е едно от нещата, които никога няма да ти простят.  :)

Но изобщо не ми се говори за "успеха" на децата и внуците на бивши партийни дейци, политически номенклатурници, съмнителни банкери и кредитни милионери. Предполагам, че случаят с г-н Плевнелиев не е такъв. И затова, както казах, не си позволявам да го коментирам.

Също така никой не е казал, че сред децата на влиятелните има само крадци и некадърници. Но други са им възможностите и не са баш селф мейд. Съвсем друг старт в живота получават.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #784 -: Август 09, 2015, 12:54:27 pm »
Толкова се отвратих от някои коментари, че ми се отщя да пиша. Но болното ми усещане за справедливост надделява и все пак ще пиша докато душата ми повръща.

Имам няколко въпроса, на които не държа да ми се отговаря.

1. Как всички деца са равни и мъката на всяко едно дете, както и смъртта му, са трагедии от еднакъв ранг, ама ако почине дете на човек с възможности не ни дреме, а ако почине детето на съседа се сцепваме от рев?

2. Набеждавайки всеки успял човек за измамник приемате, че също сте измамници или се примирявате с живота в мизерия? Малко като лисицата и гроздето, а?

3. Как точно присъствието или отсъствието в новинарските емисии на една трагедия променя нейната значимост?

4. Не смятате ли, че да съдите за трагедията по нейната "популярност" е висша степен на еснафщина?

5. Ако богатите толкова ви пречат защо не се преселите в Гана? Там богати няма, само болни и бедни. Ама сигурно и те ще ви пречат.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #785 -: Август 09, 2015, 01:06:38 pm »
Да, Дракс, познавам семейството на битово ниво. Бегло и отпреди министерстването му, не мога да си закича това познанство на ревера. Да, лично ми е, защото четиригодишното хлапе на онова момиче от екипа ми с тежката съдба е с подобен генетичен дефект. И, да, обмислям сериозно дали да не преместя догодина сина ми от държавното училище в някое защитено точно щото поради безхаберието на колегите ти още във втори клас му пробутваха амфетки. Шестокласници. Но темата ми ясно я формулира рептил. Ако не беше лично, ако така му се пада, значи и нас ни се пада. И от мен толкоз.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #786 -: Август 09, 2015, 01:15:27 pm »
Ако почине дете на човек с възможности, чийто образ познавам само от телевизията и новинарските заглавия, със сигурност няма да се сцепя от рев. Би било жестоко да кажа, че не ми дреме, по-скоро липсва какъвто и да било емоционален резонанс с трагедията. Те не са ми в живота, съответно не ме интересуват. Трагедията си е тяхна лична, макар и да я разнасят по новините. Със сигурност не бих написала съболезнования на стената във ФБ на някой политик или друга известна личност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #787 -: Август 09, 2015, 01:17:24 pm »
Вече ме ядосвате...

От чиста човешка гледна точка, в такива моменти човек трябва да запази мълчание, детето заслужава покой, а близките да имат възможност да го изпратят на спокойствие.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #788 -: Август 09, 2015, 01:31:58 pm »
Ако почине дете на човек с възможности, чийто образ познавам само от телевизията и новинарските заглавия, със сигурност няма да се сцепя от рев. Би било жестоко да кажа, че не ми дреме, по-скоро липсва какъвто и да било емоционален резонанс с трагедията. Те не са ми в живота, съответно не ме интересуват. Трагедията си е тяхна лична, макар и да я разнасят по новините. Със сигурност не бих написала съболезнования на стената във ФБ на някой политик или друга известна личност.

Лили, ти не разбираш за какво говорим или просто се преструваш, защото вече стана твърде грозно?

Което и дете да почине и за него и родителите му да се избълват същите коментари - моята реакция ще е тази. Отдавна не става въпрос за това кой кого е гледал по телевизията и кого познава.
За твоят емоционален резонанс мога да пиша дълго, но нито провеждам психологически консултации, нито имам толкова време, нито пък желание. Опитай да разбереш, че да бъдеш съпричастен не означава да се натрапваш на хората, да им пишеш по стените и да тропаш по вратите им. Човешката, ако щеш дори първична реакция за тъгата на друго човешко същество, е лишена от толкоз сложност. Както и от всякакви пориви точно в този момент да безпокоиш онзи, на когото му е тежко. Второто, ако не си запозната, се нарича тактичност - провокирана отново от изначалното междучовешко уважение.

Или за момчето не трябва да ни е тъжно понеже са го "давали по новините"? Брей, какво внимание са му отделили - от къде на къде и ние да го удостояваме ако не с някоя добра дума поне с мълчанието си.

П.П. Сатин, лошото е, че в такива ситуации чувствителните и умни хора мълчат. И остават да шумят....няма да категоризирам кои. Е, няма пък да ги оставя да шумят и да цапат. Няма!
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #789 -: Август 09, 2015, 01:35:58 pm »
Ама вие тогава за какво сте се разтропали в тази тема, не мога да вдяна? Голяма полемика се породи за едно човешко нещастие.

Разбира се, че би било неуместно да даваме психологически консултации точно в тази тема. Защото приземяването след такава консултация хич няма да е меко, предпочитам да го спестя.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #790 -: Август 09, 2015, 01:40:05 pm »
Няма как да вденеш. Все пак става въпрос за хора, човещина и емоции. Не е като с котките.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #791 -: Август 09, 2015, 01:45:54 pm »
Дали мога или не мога да вдяна нещо, не ви е дадено да съдите. Както и дали някой има необходимите контакти и социален статус, за да си позволи да се включи с мнение по някоя злободневна тема.

Но е вярно, че темата грозно се изроди. Пред лицето на нещастието всички сме равни, аз не бих го определяла по степен на значимост на пострадалия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #792 -: Август 09, 2015, 02:30:40 pm »
Всичко това как резонира с мунданната ситуация в момента- много засилена "кралска" обстановка (знакът Лъв, Слънце,Юпитер, Регулус), много анаретни  планети, фиксираност, Сатурн е знак на...?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #793 -: Август 09, 2015, 02:38:48 pm »
Всичко това как резонира с мунданната ситуация в момента- много засилена "кралска" обстановка (знакът Лъв, Слънце,Юпитер, Регулус), много анаретни  планети, фиксираност, Сатурн е знак на...?

Нали едно от алтернативните предположения беше за изгряващ Лъв в картата на България? Макар че баш с енергията на Регулус не ми се връзва, никак даже. А картата на България след прехода, доколкото се сещам, имаше натоварен Скорпион.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #794 -: Август 09, 2015, 02:49:56 pm »
Лили, ние обичаме да се перчим и много често се идентифицираме с лъв, така че защо не,както ти сподели за АСЦ Лъв  ?!?
Г-н Плевналиев е Телец , не знам други подробности около картата му, но явно Юпитер/Сатурн са засегнали нещо възлово в картата му и то ъгъл, това е много силно събитие, както и в картата на България, защото визира държавния глава .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“