Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245727 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #795 -: Август 09, 2015, 02:56:24 pm »
Предполагам, че отговорът трябва да се търси в неговата карта.

Но ако беше засегнат лично държавният глава, би трябвало да има указания за това и в мунданната карта на България. Обаче остава отворен въпросът коя от всичките хипотетични карти е най-работеща.

От друга страна, България не е президентска република, нито монархия, така че вероятно президентът няма да е по Слънцето. По-скоро премиерът изпълнява такива функции. Президентската институция по 10 дом ли беше или там е Министерският съвет, управляващият кабинет?

Едно е да се перчиш, друго е да бъдеш.  :72:

« Последна редакция: Август 09, 2015, 03:02:36 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #796 -: Август 09, 2015, 04:18:24 pm »
Темата се изроди, но вече и аз трудно се сдържам да не се включа.

За никой не е тайна, че в България успехът е едно от нещата, които никога няма да ти простят.  :)

Но изобщо не ми се говори за "успеха" на децата и внуците на бивши партийни дейци, политически номенклатурници, съмнителни банкери и кредитни милионери. Предполагам, че случаят с г-н Плевнелиев не е такъв.
Напротив, такъв е- старта си получава от бившата съпруга и нейния баща- номенклатура
С това не искам да кажа, че заслужава да му мрат децата, само за протокола отбелязваме факти, а като коментираме подобни факти- сестра ми, по мое виждане, също не се самоуби ей така, от нищото... баща ми на 17г е бил ремсист, има го на снимки как го награждават с грамота- гонел е селяните да си дават нивите в ТКЗС, не едно семейство е проревало от него и другарите му тогава, хората са били свикнали със земята, а изведнъж се озовават в кооперация, да превиват гръб всеки ден на своите, отчуждени вече ниви, за жълти стотинки- баба ми, майката на татко, е работела в ТКЗС-то за 24 ст. надница на ден
« Последна редакция: Август 09, 2015, 04:22:19 pm от akruks »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #797 -: Август 09, 2015, 04:32:06 pm »
Съгласна съм, че никой не стига до върхушката на управляващата йерархия току така, само защото е получил добро образование, има високо ниво на интелигентност и лични способности. Повечето сегашни управляващи не са от случайни семейства /и никога не са били/, а и като цяло мнозина от онези, които са успели да получат престижно образование в елитни университети навън. После стават консули, посланици, съветници и прочие овластен контингент. Някои стават и бизнесмени. Но големият бизнес също е свързан с политиката, с лобита, там се играе по други правила...

Не казвам, че няма и честни успели хора. Но тук имам предвид тези, които са успели в голям мащаб и имат бизнес с национално значение, а не квартална бакалия или няколко магазинчета. В тази връзка руснаците имат един лаф - "Няма да те питам как си направил първия си милион".  ;)

Много се отплеснахме да коментираме други неща покрай темата. Надявам се, че повечето колеги са с достатъчно ясно съзнание и да могат да разграничат къде започва дискусията за неприятната новина и къде свършва. За мен тя вече е приключила и постепенно придоби друга посока. Тук никой няма за цел в такъв момент да оплюва и дискредитира това почернено семейство.



« Последна редакция: Август 09, 2015, 04:45:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #798 -: Август 09, 2015, 04:40:22 pm »
Толкова се отвратих от някои коментари, че ми се отщя да пиша. Но болното ми усещане за справедливост надделява и все пак ще пиша докато душата ми повръща.

Имам няколко въпроса, на които не държа да ми се отговаря.

2. Набеждавайки всеки успял човек за измамник приемате, че също сте измамници или се примирявате с живота в мизерия? Малко като лисицата и гроздето, а?

5. Ако богатите толкова ви пречат защо не се преселите в Гана? Там богати няма, само болни и бедни. Ама сигурно и те ще ви пречат.
Да, усещането ти за справедливост е болно- права си за това. Усеща се и мириса на повърнатото ти отдалеч  :(  Лисицата яде кокошки, а не грозде, дори да ѝ го сервираш на тепсия.  :) Хората са/сме гневни, защото на 9-ти ноември вечерта всички си легнахме със заплати 200лв (инженери, лекари, учители, ел.технициници...), а на 10-ти ноемри някои осъмнаха милионери, които с годините преумножиха парите от прословутите "червени куфарчета", опоскаха пенсионния фонд, напълнен от родителите ни и частност от моите набори, раздадоха си кредити, които сега нашите деца ще има да връщат с години, ако изберат да останат в нашата държава, която е на път да надмине Гана след някоя друга година, защото нашите богати са си накупили къщи в чужбина и са си изнесли парите в офшорки отдавна.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #799 -: Август 09, 2015, 04:59:23 pm »
Акрукс, тук сме се събрали хора от различни поколения, някои трудно ще те разберат.

Аз съм дете на соца и имам достатъчно ясен спомен какво и как е било - преди и след прехода. Нашето беше перестройка, но почти не се различава от вашия преход. Ограбваха народа и преди и след, но по различен начин. Обаче докато по времето на соца даваха на народа да яде, за да може да работи и да ги носи на гърба си, сега искат гладен да ходи да бачка.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #800 -: Август 09, 2015, 05:28:13 pm »
Изписали сте толкова страници, за да обясните правото си да ви пука или да не ви пука за смъртта на едно дете? Абсолютно безмислено-чувствата не се ръководят от никакви доводи

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #801 -: Август 09, 2015, 07:09:31 pm »
Всичко това как резонира с мунданната ситуация в момента- много засилена "кралска" обстановка (знакът Лъв, Слънце,Юпитер, Регулус), много анаретни  планети, фиксираност, Сатурн е знак на...?
С цялото ми уважение,Рени,но кое е това дете,за да го вкарваме в картата на България.Тази смърт от смърт се превърна в нещо,което не си струваше хилядите коментари.Отзвука е по Меркурий  квадрат Сатурн-много критика,много хейт,много "Бог да го прости".Сигурно Юпитер е раздухал толкова приказките на Мерка със съвпада.Марс в Лъв ги е активирал и ожесточил.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #802 -: Август 09, 2015, 10:38:54 pm »
Дракониада, вкарваме държавния глава в картата на България, за да видим  дали толкова лично събитие резонира с обществено такова. Дистанцирай се от личните си предпочитания, преживявания, за да гледаш реално по казуса. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #803 -: Август 09, 2015, 10:42:11 pm »
А как да разграничим премиера от президента в картата на България, какви са сигнификаторите? Или нещо си минава там през 10 дом /или 5ти от 10ти/ и правим паралел със случилото се?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #804 -: Август 09, 2015, 10:43:42 pm »
Който е на "ти" с мунданната астрология може да сподели. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #805 -: Август 09, 2015, 10:50:58 pm »
Мисълта ми беше доколко е "държавен глава", ако България не е президентска република.

Или може би трябва да ги разграничим така - премиерът има фактическа власт, а президентът представителна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #806 -: Август 09, 2015, 10:52:32 pm »
А как да разграничим премиера от президента в картата на България, какви са сигнификаторите? Или нещо си минава там през 10 дом /или 5ти от 10ти/ и правим паралел със случилото се?  :017:
то пък нали картата на България е много точна- Левин я е направил за година, която му е дадена от български астролог, а той от своя страна му е дал 680-та година за създаването ни на Първа Българска държава, а не 681-ва, когато е
пък и що за други държави картите са за по-скорошни периоди, например Испания- пада Франко, връща се краля, стават парламентарна монархия и за този момент е актуалната им карта, която ползват астролозите- за нас защо не направят карта за момента когато падна Тошо и нея да вкарат в база даннни, по нея да се работи

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #807 -: Август 09, 2015, 10:54:22 pm »
Който е на "ти" с мунданната астрология може да сподели. :)
Специалистката си би камшика и вече нямаме такъв във форума  :017:
Дракониада, вкарваме държавния глава в картата на България, за да видим  дали толкова лично събитие резонира с обществено такова. Дистанцирай се от личните си предпочитания, преживявания, за да гледаш реално по казуса. :)
Продължавам да твърдя,че това е преекспонирана медийна шумотевица и трябва да се гледа по Мерк,Юпитер и сатурн.тази смърт не е общественозначима.Общественозначима смърт беше когато умря Людмила Живкова и народът и Партията-Майчица загубиха Майката на Асамблеята и достоен член на социалистическото общество.Народът беше покъртен от дълбок траур като на погребението на Ким Чен Ир ... Бих се изхилила,но ще пропусна заради  уважението на форума към деликатната тема смърт.
 Нямаше дълбок траур,а само глупости и дъвки,значи е чесане на езици
« Последна редакция: Август 09, 2015, 10:57:04 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #808 -: Август 09, 2015, 10:56:57 pm »
за нас защо не направят карта за момента когато падна Тошо и нея да вкарат в база даннни, по нея да се работи

Доколкото знам, някои наши астролози именно по тази карта работят. България от 680 година отдавна не е сегашната България.

Доста съвременни държави са с астрологични карти, построени за момента, когато има промяна в режима на управление. Почти никой не работи с карти от Средновековието.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #809 -: Август 09, 2015, 11:09:10 pm »
Дракониада, като се впериш в едно нещо и там зацикляш, шейкни го малко тоя' стелиум в Овен, отсреща имаш провокатор, ползвай го  поне сега, когато е близо до антените ти ?!?  :banghead:   :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“