Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 90502 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #270 -: Октомври 08, 2020, 01:23:02 pm »
Когато баща ми го приемаха в болница, също му правиха тест, но беше бърз и резултатът излезе доста бързо. Има голяма разлика между бързите тестове и писиар тестовете. Първите са много неточни за разлика от другите.
точно пср са правили на мъжа ми и колегите му в Мадрид

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #271 -: Октомври 08, 2020, 01:30:32 pm »
Щом е било в Мадрид, значи там могат да изкарват резултатите по-бързо, но тук в България излизат доста бавно и интересно как успяват да направят всеки ден статистиката за пред пресата.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #272 -: Октомври 08, 2020, 02:02:30 pm »
статистиката е на излезли резултати на тестове, които не е казано, че са правени в рамките на деня

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #273 -: Октомври 08, 2020, 04:45:22 pm »
PCR тестовете излизат за часове, не за 36 часа.
Ти не би ли дал 120 лв., ако имаш сериозни опасения , че си болен?
Докато пролетта зорлем изкарваха и завишаваха бройките, сега ги потулват и се мълчи- положението е сериозно.
Имам съседи учители в друго училище, мъжът вече е в болница , пият по 2-3 антибиотика.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #274 -: Октомври 08, 2020, 05:48:05 pm »
Не, не бих дал, и то за болест, за която много хора имат съмнения, че въобще съществува.
Не знам какво се мълчи и какво не, но покрай болестта на баща ми, видях доколко лекарите наистина са загрижени за нашето здраве и доколко наистина си вършат работата...
Да не говорим че на работата ми често идват да пазарувате лекари, при които забелязвам, че не спазват нито дистанции нито пък си слагат маските правилно или въобще ги носят. Дори когато им направя забележка, се правят нарочно че не са ме чули.
« Последна редакция: Октомври 08, 2020, 05:50:17 pm от Veselin »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #275 -: Октомври 08, 2020, 10:11:12 pm »
Веско, лекарите не са богове все пак.
И сред тях, както сред всички останали хора , има човечни и алчни, грижовни и безотговорни и т.н .
Жалко е, че вече парите са определящи за всичко- ако не платиш за избор на екип, на санитарката да го обгрижва и още, и още.
Ти сега от съмняващите се във вируса или тези, които не се , си?
Хем правиш забележки за маските, хем няма да се тестваш, ако видиш зор?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #276 -: Октомври 09, 2020, 08:33:30 am »
Правя забележки за маските, понеже това ми влиза в задълженията за работа и ако мине проверка, ме грози глоба, ако не съм направил забележка на клиентите и те са без маска. Не бих дал пари за тест и смятам, че е редно държавата да поема тези разходи изцяло. Ако съм болен, ще знам, че съм и без да си правя тест.
В днешно време парите са определящи за всичко и дори когато човек си отиде от този свят, също има много разходи. Не е редно обаче далите хипократова клетва, въпреки че държавата ги е определила като търговски дружества, да се държат само като такива.
Освен това, ако наистина има такава опасност от зараза, защо семите лекари не се стараят да спазват дистанция и да си носят маските правилно? Поне от добро възпитание е редно да не се бутат на опашките на касите.
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 10:49:27 am от Veselin »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #277 -: Октомври 09, 2020, 10:55:25 am »
От известно време ми прави впечатление, че в бгмама отново пускат на първа страница едни консултански рубрики, които бяха на заглавната страница по време на карантината от пролетта. Вчера казват нямало да въвеждат ограничения. Днес друго. Вероятно разполагат с някаква вътрешна информация.
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 11:06:51 am от starinthenightsky »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #278 -: Октомври 09, 2020, 03:07:38 pm »
Не знам доколко са верни резултатите от тестовете, но за Бойко ковида е единственият коз, който го държи на власт все още. Той знае, че повече няма да бъде избран и иска да се накраде за последните няколко месеца, които му остават. Явно е от тези хора, които не могат да дишат без да властват над другите. И ако не беше фалшивата му отговорност към здравето на хората, досега отдавна да е аут от властта. Наскоро един лекар по телевизията си призна, че държавата печели всеки ден над един милион лева само от covid. Поради тази причина не се обръща сериозно внимание на другите болести по хората и ако нямаш коронавирус, за тях не си важен.
Много е вероятно пак да тръгнат да затварят хората като животни по домовете, защото иначе няма как да си задържат властта, и ще разчитат на полицията отново да им помага.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #279 -: Октомври 09, 2020, 03:32:48 pm »
От известно време ми прави впечатление, че в бгмама отново пускат на първа страница едни консултански рубрики, които бяха на заглавната страница по време на карантината от пролетта. Вчера казват нямало да въвеждат ограничения. Днес друго. Вероятно разполагат с някаква вътрешна информация.

Кой да има вътрешна информация - бегемамата ли? Те толкова нямат връзка с кораба майка, че....
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #280 -: Октомври 09, 2020, 03:34:48 pm »
Най-лошото е, че всичко това ще повлияе много отрицателно на децата и особено много ще им срине психиката тотално. Щом по улицата, когато някой се изкашля или кихне  хората го гледат като натровен, представям си какво е в училище, когато на някой му се случи нещо такова. Дано да не започнат да затварят подозрителните в изолатори, че тогава ще стане много лошо. Предполагам, това ще засили много агресията от страна на едни деца към други.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #281 -: Октомври 09, 2020, 04:46:44 pm »
Весо, Бразилия и Щатите, както и други държави на няколко континента, извън ЕС, да не би да получават/крадат евросредства, за да раздуват бройките на заразените? ББ го държи тръбата за газ, която Европа чака да получи по нея, че парите е усвоил, а още не е готова, и ще има санкции за неспазен срок- става въпрос за много пари, а нали се сещаш, че санкциите няма да плати от своя джоб

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #282 -: Октомври 09, 2020, 05:38:47 pm »
Весо, далеч си от детската психология.
Децата свикнаха с маските и са много по- стриктни в носенето им от възрастните, ако на някой се е скъсала и няма резервна, инстинктивно вдига блузата към носа си и така върви по коридора.
Днес разбрах, че приятелка, с която бях на кафе преди десет дни, е с вируса. Тя кашляше, но го отдаваше на мръзненето навън през почивните дни. Уж бяхме навън и на разстояние, да видим.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #283 -: Октомври 09, 2020, 07:33:31 pm »
Днес разбрах, че приятелка, с която бях на кафе преди десет дни, е с вируса. Тя кашляше, но го отдаваше на мръзненето навън през почивните дни. Уж бяхме навън и на разстояние, да видим.
И сега  какво, заради нея ти и семейството ти няма да ходите 14 дена на работа ли?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #284 -: Октомври 09, 2020, 07:39:16 pm »
Напротив, вече го няма този филм.
На племенник ми съседния клас е карантиниран с класната им, познай дали не влизат едни и същи учители при всички осми класове.
Ще си викаме “ Пази боже” и това ще е.
Колежка от съседен град спомена, че поискали да платят охраната на училището им само за септември и октомври / винаги са плащали за всички месеци/  и е почти сигурна, че ще има затваряне .
« Последна редакция: Октомври 09, 2020, 08:36:21 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...