Автор Тема: Коронавирус общи приказки  (Прочетена 92398 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #45 -: Март 18, 2020, 03:39:31 pm »
Какво значи да се поддадеш на масова психоза -това да си отговорен за себe си, другите, и да ползваш здравия разум и дисциплината.. Аз примерно съм изключително дисциплиниран човек и когато ситуацията го изисква и цари психоза, запазвам хладнокръвие и действам безапелационно -без излишни драми, лигни и прочие .Какво да правим, за да сме дзен и куул -да ходим да берем маргаритки в инфекциозното  :) Иначе на вън пролетта идва и се чувствам добре, не усещам тревога, нито пък в природата и животните .

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #46 -: Март 18, 2020, 03:56:13 pm »
Ползвам клеева тинктура, ако някой реши да си вземе. Но аз и цялото семейство от доста години ползваме и винаги имаме няколко шишенца .Не зная дали помага, но не пречи.. Както и топчета като смола за смучене  прополис -за астматици помага, може би и в случая превантивно . Винаги при сухота в гърлото, дразнене и др. неволи, посягам към клеевата, за да изолирам атаката на вредителя .

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #47 -: Март 18, 2020, 04:40:17 pm »
Романтика, няма такова нещо, 5g си работи и още как.

Ако ще изказвате теории-ок, но не ми пробутвайте някакви глупости като факти, моля, и без това положението е тегаво

Честно казано не съм вярвала, че и ти ще се поддадеш на масовата психоза... ::)

Аз отказвам да вярвам на плашилата от екрана. Семейството ми изтърпя голям политически натиск от тези. Видях с очите си на какво са способни, така че нищо не е в състояние да ме убеди, че са искрени и че мислят за благото на народа.

Ама продължаваш да пишеш глупости. "Досега коронавирус не бил предизвиквал епидемия с изкл. на птичия грип". А САРС, МЕРС и ТОРС...много ви бива само да разпространявате конспирации, на които и дете няма да се върже.

Пране, чистене, садене на цветя, намерете си нещо заземяващо за занимание. Ще ви изпушат мозъците докато се опитвате да хванете конспирациите от високите нива ;D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #48 -: Март 18, 2020, 05:08:37 pm »

Ама продължаваш да пишеш глупости. "Досега коронавирус не бил предизвиквал епидемия с изкл. на птичия грип". А САРС, МЕРС и ТОРС...много ви бива само да разпространявате конспирации, на които и дете няма да се върже.

Пране, чистене, садене на цветя, намерете си нещо заземяващо за занимание. Ще ви изпушат мозъците докато се опитвате да хванете конспирациите от високите нива ;D

Всеки има право да вярва, в каквото си иска. Коя си ти, че да казваш кой в какво да вярва или не?
Надявам се, че всеки има критично мислене и не ги приема ей така нещата на сляпо, щото някой си с власт е казал това и това.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #49 -: Март 18, 2020, 05:12:46 pm »
Романтика, какво ти става, хората умират, какво значение има кой какво е казал-просто спазвай правилата за безопасност, не са случайни и не е паника.
До вчера и в Банско си цъкаха по пистите, но вече не-ей така става-докато е някъде си там-и утре е при съседите

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #50 -: Март 18, 2020, 05:53:51 pm »
Бог с нам ! :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #51 -: Март 18, 2020, 05:56:33 pm »
Гълъбите вече въртят любов.

Романтика, ми не слушай нашите, гледай, слушай и чети чуждестранни източници. Няма да чуеш нещо по-различно. А властта няма интерес да създава паника, защото това може да доведе до безредици. Вероятно с подобен тон целта е да заострят вниманието на хората, за да бъдат по-дисциплинирани и отговорни.
Евровизия също е отменена.
« Последна редакция: Март 18, 2020, 06:02:53 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #52 -: Март 18, 2020, 05:57:20 pm »
Какво каз(в)а астрологията- има ли епидемия, пандемия, конспирация и други такива ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #53 -: Март 18, 2020, 06:20:56 pm »
Какво да чета, като е повече от ясно как ще се развият нещата.

Аз си припомням "Психология на тълпите" и "HOMO DEUS - Кратка история на бъдещето" тези дни...

На 20.03.2020 г. ще затворят границите на България. Първо е хаос, а после ще въведат по-строги мерки и всичко е, за да ограничат правата ни. Основната цел е една - нов световен ред.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #54 -: Март 18, 2020, 06:42:21 pm »
Не знаех ,че и гълъбите си имат любовен период, сега разбрах защо се увеличи гугyтската песен на терасата, явно мъжкия успива женски. Аз преди 3-4 дни засадих първото си дърво-цвете -храст.. Всъщност няколко туи -май не е съвсем дърво  ;D И пипнах права лопата и две малки неща -кирка и едно подобно на кирка .
« Последна редакция: Март 18, 2020, 06:45:46 pm от Ребека »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #55 -: Март 18, 2020, 07:36:36 pm »
Какво да чета, като е повече от ясно как ще се развият нещата.

Аз си припомням "Психология на тълпите" и "HOMO DEUS - Кратка история на бъдещето" тези дни...

На 20.03.2020 г. ще затворят границите на България. Първо е хаос, а после ще въведат по-строги мерки и всичко е, за да ограничат правата ни. Основната цел е една - нов световен ред.

И вас, дето сте прозряли новия световен ред трябва да ви вземат да управлявате същия този ред :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #56 -: Март 18, 2020, 08:43:34 pm »
Не знаех ,че и гълъбите си имат любовен период, сега разбрах защо се увеличи гугyтската песен на терасата, явно мъжкия успива женски. Аз преди 3-4 дни засадих първото си дърво-цвете -храст.. Всъщност няколко туи -май не е съвсем дърво  ;D И пипнах права лопата и две малки неща -кирка и едно подобно на кирка .

Браво :)
Има туи, които стават големи, като западна брабант-4метра, повечето са по-скромни

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #57 -: Март 18, 2020, 08:44:41 pm »
Какво каз(в)а астрологията- има ли епидемия, пандемия, конспирация и други такива ? ;)

Плутон, сатурн, юпитер в козирог-готови сме за нов ред :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #58 -: Март 18, 2020, 09:00:26 pm »
Това, за което пишете, трябва да се приема от болни или от здрави за профилактика?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Коронавирус общи приказки
« Отговор #59 -: Март 18, 2020, 09:24:35 pm »
Това, за което пишете, трябва да се приема от болни или от здрави за профилактика?

Кое “това”