Автор Тема: Пренатални лунни фази  (Прочетена 6397 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Пренатални лунни фази
« -: Юли 19, 2020, 08:19:03 am »
Пренаталните лунации са важни, но имате ли наблюдения, дали градусите на лунациите, не само най-близката, около времето на раждане, не представляват нещо като по-важни градуси, градуси маркери в този зодиакален участък, които играят някаква по-съществена роля през времето, когато нещо ги активира ? И в зависимост за каква част от пренаталната фаза на Луната става въпрос - новолуние, първа четвърт ....ефектът от активирането е обусловен от принципът на активираната лунна пренатална фаза.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #1 -: Юли 19, 2020, 10:36:18 am »
Интересна тема, преди време изследвах сизигиите, и определено мога да кажа, че не са за пренебрегване. Ето една тема по твоя въпрос

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #2 -: Юли 19, 2020, 05:50:27 pm »
Благодаря, но имах предвид всички лунни фази 15-20 дни преди раждането, не само сизигията и пренаталното слънчево затъмнение.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #3 -: Юли 19, 2020, 07:38:41 pm »
Стар,при мен сизигия новолуние в 17*на водолей,не съм забелязала нещо особено около този градус,Но,пълнолунието преди сизигията ми хваща важни точки,Слънцето е във 2*на водолей,където натално у1,у2,у5 Меркурий е там и е връх на тао.Луната тогава е на 2*лъв и всеки транзит там ми действа.Дано ме разбра.В натала имам тригон Слънце Луна растящ,около 5*орбис.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #4 -: Юли 19, 2020, 08:38:55 pm »
Благодаря, но имах предвид всички лунни фази 15-20 дни преди раждането, не само сизигията и пренаталното слънчево затъмнение.

Да, аз те разбрах, но не съм проследявала. Обаче ще-при възможност, изглежда много логично да имат влияние

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #5 -: Юли 20, 2020, 03:56:05 pm »
Благодаря, но имах предвид всички лунни фази 15-20 дни преди раждането, не само сизигията и пренаталното слънчево затъмнение.
Пълнолунна съм и 16 дни преди раждането ми е имало Новолуние на 24°14' в Дева, това е на 2° 30' от наталния Меркурий У1 в 1д. При това Новолуние Меркурий и Венра също са в Дева 29°,  като Меркурий е ретро, в натала ми е директен, а Венера е Везни

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #6 -: Юли 21, 2020, 07:16:20 am »
Добре, споделям Ви наблюдение от комбин. Взаимоотношенията започват при новолуние в аспект с пренатално новолуние.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 08:55:41 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #7 -: Юли 21, 2020, 08:43:28 am »
Идеята е логична. Лунациите са неделима част от някакво цяло. От общото се тръгва към частното, което е негова производна, специфика. Пренаталното слънчево затъмнение, в йерархията стои най-отгоре. Е, ако някой има мерак може да разглежда и слънчевото затъмнение, което поставя начало на конкретна Сарос серия, от което е част пренаталното слънчево затъмнение.
Пренаталното слънчево поставя основния житейски фокус, а лунните фази, в този контекст, 15-20 дни преди раждането, са неговите маркери, опорни точки в конкретика. Като житейски сфери. Като част от лунен цикъл, който стартира с новолуние, след това следва първа четвърт ... В този ред на мисли, важно е началото на лунния пренатален цикъл и независимо от сизигията, пренаталното новолуние e лунната фаза, която засява конкретната идея, в контекста на пренаталното слънчево затъмнение.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 09:34:13 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #8 -: Юли 24, 2020, 02:56:34 pm »
А, относно пренаталното новолуние, ето друга статия

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #9 -: Август 02, 2020, 11:28:37 pm »
Аз имам наблюдения. Градусът на пренаталната сизигия  може да се приеме за Хилег при мен- новолуние със затъмнение. Стационарни планети в този градус,лунации,  затъмнения,носят  важни събития, свързани с темите по 4-ти/попада там/ -10 ти домове, както и проблеми със здравето ми, но въпреки първоначалните не леки диагнози, резултата към момента е добър.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #10 -: Април 06, 2021, 11:25:43 am »
А при Слави има ли индикации за смяна на професията

Пренаталното слънчево затъмнение т.е. слънчевото затъмнение, което се е случило преди моментът на раждане, поставя някакъв основен житейски фокус/тема, водещ лайтмотив. Пренаталното новолуние конкретизира този фокус.

Това е много интересно. Пренаталното ми Затъмнение е в Близнаци 10 н. дом, а пренатално Новолуние в Скорпион 3 н. дом. Гледа ли се дома или само знака? Гледа ли се съвпади с нат. планети? Да разбирам ли, най-общо , че юни и ноември или сезона близнаци-скорпион са ми най-важните месеци от годината? Сега я намерих тази тема и ще прочета и тук.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #11 -: Април 06, 2021, 10:27:45 pm »
Разбира се, че не се гледа само знака. Знакът предполага насока само за това каква е есенцията.
Дали ще са ти по-важни всяка година, можеш да прецениш от това, което досега ти се е случвало през тези периоди на годината. По това време започвала ли си нещо ново, което да има по-голям отзвук във времето ? Според мен по-скоро е въпрос на наслагване на астрологични фактори.
« Последна редакция: Април 06, 2021, 10:35:02 pm от starinthenightsky »

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #12 -: Април 07, 2021, 09:06:21 am »
Разбира се, че не се гледа само знака. Знакът предполага насока само за това каква е есенцията.
Дали ще са ти по-важни всяка година, можеш да прецениш от това, което досега ти се е случвало през тези периоди на годината. По това време започвала ли си нещо ново, което да има по-голям отзвук във времето ? Според мен по-скоро е въпрос на наслагване на астрологични фактори.
Благодаря. Да, случвало се е да започвам нови неща. Забелязах , че градусът на Пренаталното Затъмнение се пада на 31 Май, рожденния ден на приятел от гимназиалните години и до днес. Приятел, който повече от други близки винаги е бил до мен в труден момент и ми е помагал във важни и трудни етапи от живота ми. Друг човек на тази дата  е личният ми лекар. В орбис пт 3-4 градуса ми е Хирон там. Явно и синастриално е важна точка-градус.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #13 -: Април 07, 2021, 09:43:52 am »
Радост, благодаря за споделените наблюдения

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Пренатални лунни фази
« Отговор #14 -: Април 07, 2021, 09:58:50 am »
Радост, благодаря за споделените наблюдения
И аз благодаря за насоките.