Автор Тема: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.  (Прочетена 22793 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #30 -: Декември 05, 2020, 08:31:11 am »
https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEatlas/SEatlas3/SEatlas2021.GIF

Сол.Затмение  на  14.12.2020е от цикъл сарос 4S

"Серия Сарос 4 S Южна
Носи със себе си много силни емоции и чувства, засягащи взаимоотношения и/или пари. Поже да породи гняв или похот. Има нюанс на обреченост и индивидите може да имат чувство, че са в плен на някакви взаимоотношения, които са извън техния контрол.Може да има внезапно желание за край на връзка. Тези емоции могат да бъдат блокирани или възпрепятсвани по някакъв начин, което води до голямо разстройване.Ной добрият подход към такова затъмнение е да се избегне прибързаното действие, докато проблемите се уталожат.

...1966,1984,2002,2020... "
« Последна редакция: Декември 05, 2020, 08:59:18 am от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #31 -: Декември 06, 2020, 08:40:24 am »

https://astra.la/forum/index.php?topic=1324.msg191700#msg191700

извинявай отнесена съм ,който не чете първите страници

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #32 -: Декември 06, 2020, 04:26:50 pm »
Затъмнението е в антисия със 7*на козирог.Юпитер на сина ми е в тази точка.Ще е затъмнен ли?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #33 -: Декември 06, 2020, 06:13:24 pm »
Затъмнението е в антисия със 7*на козирог.Юпитер на сина ми е в тази точка.Ще е затъмнен ли?
Лунното беше с антисия 22* в Рак, да докладват тези, които имат нещо в този знак и градус  :)

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #34 -: Декември 06, 2020, 10:27:16 pm »
Това затъмнение не е видимо тук. Сигурно няма такова влияние.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #35 -: Декември 08, 2020, 01:50:54 pm »
Това затъмнение не е видимо тук. Сигурно няма такова влияние.
Да, със сигурност няма да е толкова изразено, но съвпад с натална планета винаги ще даде събитие в дома.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #36 -: Декември 09, 2020, 06:18:38 am »
https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEatlas/SEatlas3/SEatlas2021.GIF

Сол.Затмение  на  14.12.2020е от цикъл сарос 4S

"Серия Сарос 4 S Южна
Носи със себе си много силни емоции и чувства, засягащи взаимоотношения и/или пари. Поже да породи гняв или похот. Има нюанс на обреченост и индивидите може да имат чувство, че са в плен на някакви взаимоотношения, които са извън техния контрол.Може да има внезапно желание за край на връзка. Тези емоции могат да бъдат блокирани или възпрепятсвани по някакъв начин, което води до голямо разстройване.Ной добрият подход към такова затъмнение е да се избегне прибързаното действие, докато проблемите се уталожат.

...1966,1984,2002,2020... "



Само не знам защо пишете че предишно такова е било 2002 - затъмнение на 22 стрелец е имало декември 2001, затъмненията се повтарят през 19 а не 18 години
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #37 -: Декември 09, 2020, 07:45:58 am »
https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEatlas/SEatlas3/SEatlas2021.GIF

Сол.Затмение  на  14.12.2020е от цикъл сарос 4S

"Серия Сарос 4 S Южна
Носи със себе си много силни емоции и чувства, засягащи взаимоотношения и/или пари. Поже да породи гняв или похот. Има нюанс на обреченост и индивидите може да имат чувство, че са в плен на някакви взаимоотношения, които са извън техния контрол.Може да има внезапно желание за край на връзка. Тези емоции могат да бъдат блокирани или възпрепятсвани по някакъв начин, което води до голямо разстройване.Ной добрият подход към такова затъмнение е да се избегне прибързаното действие, докато проблемите се уталожат.

...1966,1984,2002,2020... "



Само не знам защо пишете че предишно такова е било 2002 - затъмнение на 22 стрелец е имало декември 2001, затъмненията се повтарят през 19 а не 18 години

защото Тери те принадлежат към различен цикъл сарос 2001 ,за което споменаваш принадлежи към цикъл сарос 3S,а 2002 е от този цикъл 4 S,към което е и таз годищното и всички са в стрелец,нодалната транзитира през периода 10.2001до 04.2003 - в знаците близнаци/слв/-стрелец/юлв/ и  има две  слънчеви затъмнения в стрелец,от различен цикъл сарос

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #38 -: Декември 09, 2020, 09:28:47 am »
Да де, ясно ми е това за цикъла ама по-правилно е да се каже кога е имало затъмнение в този знак и градус, пък тия сарос цикли....2002 затъмнението е било на 11 стрелец, което означава, че не активира същата позиция в наталите ни като това на 23 стрелец.

Няма смисъл да се пишат тия сарос цикли според мен, пише се кога е имало затъмнение в същия знак и градус (приблизително за градуса щото се изместват с половин, един градус).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #39 -: Декември 09, 2020, 05:44:22 pm »
Да де, ясно ми е това за цикъла ама по-правилно е да се каже кога е имало затъмнение в този знак и градус, пък тия сарос цикли....2002 затъмнението е било на 11 стрелец, което означава, че не активира същата позиция в наталите ни като това на 23 стрелец.

Няма смисъл да се пишат тия сарос цикли според мен, пише се кога е имало затъмнение в същия знак и градус (приблизително за градуса щото се изместват с половин, един градус).
Сарос показва общата тенденция на затъмнението. В личен аспект разбира се, че е от значение затъмнението какви аспекти сключва с лични планети, но същественото е в кой дом попада. При мен и в двата случая е в 4д., но 2002 в квадрат с Плутон на АС, а сега с Меркурий У1 в 1д.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #40 -: Декември 09, 2020, 10:47:25 pm »
Това от 2001 г. е от друга Сарос серия, макар че е в същия градус. Това от декември 2002 г. и от декември 2020 г, са от една и съща Сарос серия. Те са като клони част от едно дърво. Какво евентуално ще вържат слз от 2002 г. и това от 2020 г., се предполага от  дървото, от което са част т.е. в зависимост от започването на Сарос серията през април 1624 г.

http://www.bernadettebrady.com/Pdfs/SarosCycles.pdf
Интересно е защо в "Орелът и чучулигата" на Бернадет Брейди е отбелязано като начало на тази серия, слз от март 1624. И описанието, което сте публикували важи именно за него. В сайта на Наса това затъмнение принадлежи на Сарос серия 104 ?! Тази Сарос серия е приключила 1714 г.
А реално описаните астрологични положения в книгата "Орелът и чучулигата" се отнасят за мартенското.
4 южна започва с априлското от 1624 г. 2002 и 2020 принадлежат към тази Сарос серия. При него слънчевото затъмнение се намира на мидпойнта Марс/Венера, Уран/нодална ос, Плутон/нодална ос, а не на Венера/Плутон, както е отбелязано в книгата, което важи за затъмнението от март 1624. Грешка при превода ?!
« Последна редакция: Декември 10, 2020, 08:30:47 am от starinthenightsky »

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #41 -: Декември 10, 2020, 01:07:46 am »
При мен е на IC, Венера У2,9 и Уран У6. Прави и квадрат към AC/DC.
Меркурий върху IC.
Марс е върху Юпитер У4, съУ7 в 8 дом.
Сатурн, Юпитер от 5 дом квадрат Марс съУ3,У8 във 2 дом.
Уран от 8 дом тригон Нептун У7, Луна У11 в 4 дом.
Плутон почти на К5 прави тригон към AC.
СЛВ на 2* от MC.

Като цяло това, което към момента ми е ясно е, че тепърва има да се разрешават отношенията с мъжа ми. Заедно сме, но от няколко месеца не живеем заедно. Изобщо не знам какво ще се случва. От друга страна ме приеха съвсем скоро да започна обучение в една програма за програмиране, която започва след месец. Продължителността му е 6 месеца, но сега си подавам документите за кредитиране, за което автоматично ни одобрява банката, но въпросът е дали ще завърша успешно курса, за да си намеря работа и да си изплатя кредита.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #42 -: Декември 10, 2020, 11:43:20 am »
Диспозиторът на лунацията със затъмнение, Юпитер, е анаретен, което дава усещането за спешност по активираните сфери, да си мислим, че сме изпуснали последния влак, търсене на промяна на всяка цена в същите сфери, да се бърза , което да доведе до фалстарт по инициативите ни. Това че, е есенциално слаб, няма да може да подсигури нужната мотивация, и да сме подготвени за съответните проблеми тук,  но това че е ъглов, става важен за Подвижния кръст. Всички, които имат главни оси там, у 1, у10 в подвижни знаци няма да се разминат без радикални промени в приоритетна за тях житейска сфера. Юпитер освобождава, в 7 ми , много вероятно от взаимоотношения, които реално не почиват на общо бъдеще. Тук са международните взаимоотношения и спорове, понеже ще  смени знак Юпитер, ще се смени и ситуацията.
у1 в 6-ти,  без достойнства, без курс- идва от тригон с Марс и на тази основа ще се случва настоящето, т.е. работим със ситуация, в минало време. Ако е свързано със здравеопазване, заболявания,свързани конкретно с нашия климат, болничен персонал, заетостта на населението, всичко си остава така както е. Все още не е дошъл благоприятния момент. Значи, почиваме и чакаме, и знаем, че информацията, която получаваме, в бъдеще няма да е полезна, нито примамливите предложения имат перспектива.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #43 -: Декември 10, 2020, 04:29:41 pm »
Мерси, Рени. Ти отговори на някои мои чуденки.  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Слънчево затъмнение 14 дек. 2020г.
« Отговор #44 -: Декември 11, 2020, 07:02:01 am »
Диспозиторът на лунацията със затъмнение, Юпитер, е анаретен, което дава усещането за спешност по активираните сфери, да си мислим, че сме изпуснали последния влак, търсене на промяна на всяка цена в същите сфери, да се бърза , което да доведе до фалстарт по инициативите ни. Това че, е есенциално слаб, няма да може да подсигури нужната мотивация, и да сме подготвени за съответните проблеми тук,  но това че е ъглов, става важен за Подвижния кръст. Всички, които имат главни оси там, у 1, у10 в подвижни знаци няма да се разминат без радикални промени в приоритетна за тях житейска сфера. Юпитер освобождава, в 7 ми , много вероятно от взаимоотношения, които реално не почиват на общо бъдеще. Тук са международните взаимоотношения и спорове, понеже ще  смени знак Юпитер, ще се смени и ситуацията.
у1 в 6-ти,  без достойнства, без курс- идва от тригон с Марс и на тази основа ще се случва настоящето, т.е. работим със ситуация, в минало време. Ако е свързано със здравеопазване, заболявания,свързани конкретно с нашия климат, болничен персонал, заетостта на населението, всичко си остава така както е. Все още не е дошъл благоприятния момент. Значи, почиваме и чакаме, и знаем, че информацията, която получаваме, в бъдеще няма да е полезна, нито примамливите предложения имат перспектива.

 :-*  при мен СЗ е съвпад със СЛВ в 10 дом и диспозитора и юпитер в 9 дом /нат.-за пръв път от един чужбински сайт за обувки анулират цяла поръчка за обувки за мен,синът ми и внукът бях поръчала,без причина,не са свършили,снощи ги поръчах пак,много странно ,явно мундо  карето меркурий-нептун въздейства,апликиращ е,активира 4-7 при мен
редовни клиенти сме на този сайт от години,коректни са и никога не е имало подобен проблем ::)
« Последна редакция: Декември 11, 2020, 07:18:19 am от strelicka »