Автор Тема: Астрология и политика  (Прочетена 54697 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #30 -: Април 04, 2021, 01:52:48 pm »
12,13 април дни на обрати - новолуние в Овен, Марс в Близнаци е в опозиция на точката на слънчевото затъмнение от декември. В картата на пролетното равноденствие, това се случва по линия на  12- 6 дом. Същевременно освен нея транзитния Марс аспектира Уран в Телец от сезонната карта, който е във вмъкнат знак в 11 дом.

Ключово от гледна точка на астрокартографията, е че на територията на БГ са в своеобразен аспект новолунието, Венера/Нептун и Плутон. Комбинация Венера - Плутон - прекрояване, моделиран избор посредством натиск - буквално.
В картата за София оста Телец и Скорпион няма излаз на куспида - включени знаци. Хем може да има известна трудност да се изрази символиката на Телец (стабилност, законност, надеждност) и Уран, който е в Телец, същото важи и за Скорпион (въздействие на субтилно ниво), хем позицията по дом на Венера и Плутон предполага, че са в позиция да го направят и да намерят такъв. Везни се намира в пети дом на новолунната карта. Нептун - У10. Луна управлява изгряващият знак, а Слънцето - втори и трети дом. Венера в Риби "държи" четирите кардинални оси като триплицитен управител.

Уран в Телец се намира във вмъкнат знак от сезонната карта, но предполагам, че новолунието в Овен ще го повдигне като тема. В новолунната карта като управител на новолунието Марс в Близнаци е в полуквадрат с Уран в Телец. Марс е ъглов, в четвърти дом, а Уран в квадрат и половина с МС на новолунната карта.

Метеорологично, има ли гръмотевична буря, градушка, силни пориви на вятъра, сух студ, много ниски температури - астрологично това е Уран.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 02:06:56 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #31 -: Април 04, 2021, 02:29:09 pm »
Не е астрологично, но и Слави Трифонов, и Делян Пеевски са "измислени "имена/ назад във времето/, за да се отвлече вниманието към основната движеща сила. Бойко Борисов е продукт на "конкуренцията", на принципа, на който работят Кока- Кола и Пепси-Кола, трети не може да се намеси.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Астрология и политика
« Отговор #32 -: Април 04, 2021, 02:38:01 pm »
Пеевски за мен е подставено лице. Що ви е страх да му напишете името?
Така ли изглежда?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #33 -: Април 04, 2021, 03:48:16 pm »
Сезонните карти на 1989 г, 2009 г, 2021 г.
Как в картите е показана предстояща(та) промяна ?
И в трите карти ми направи впечатление, че е активиран цикъл Сатурн- Уран, който стартира в Стрелец през 19 88 г. Също така  и цикъла Слънце- Венера с точките в Овен
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Астрология и политика
« Отговор #34 -: Април 04, 2021, 04:08:07 pm »
И още, Меркурий в Риби, което за пролетно равноденствие е 50/50, но все пак е подвижен знак,
Подвижен Марс, въздушен Юпитер, акцент в козирог.
Аз малко като гладната кокошка, но въжделея промяната, все едно каква, просто стъпка към промяна. Искам тримата на най-горния ред в Парламента да са ако не достойни хора, то поне хора с тежест, нещо в стил цацаров и Гешев, единият поне излъчва авторитет.
Срам ме е от поцинковани и смотаняци. Те не са България. За мен най-големият грях на Бойко е, че извиси калинките и ги превърна в символ на успеха, лош пример и грях към децата ни, чалга кютек.
А иначе дали в трите карти е имало промяна или подмяна...
Аз на соц. агенции не вярвам, докато някой не ми обясни какво прави бсп на второ място, не и не, не мога да се съглася, нагласьовка. Пфу, ходих да гласувам за първи път от началото на милениума и се вълнувах със силен адреналин. Знам, че всичко е фарс и си избрах непопулярна философия с малка вероятност да влезе, но ми се иска някаква принципност в името на бъдещето.
Овчи идеализъм...
« Последна редакция: Април 04, 2021, 04:24:15 pm от Люба »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #35 -: Април 04, 2021, 04:19:52 pm »
Управителите на главните оси са в подвижни знаци- няма радикална промяна и този път.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #36 -: Април 04, 2021, 04:25:38 pm »

За 1989 и 10 ноември, по-подходящо е да се гледа в контекста на картата за есенното равноденствие. Ще я погледна по-подробно, но на прима виста се случва на фона на ъглово слънчево затъмнение в Дева - първи дом на тази сезонна карта. Тодор Живков е слънчева Дева. Меркурий е ретрограден в квадрат с Уран и Сатурн в Козирог и Юпитер в Рак. Актуален планетарен цикъл освен Уран - Сатурн, но и Юпитер - Сатурн. Назрял е някакъв момент за социални промени. Уран от Козирог е в квадрат и половина към куспидата на десети дом от тази карта. На дневен ред е синодичният цикъл Слънце - Уран. Транзитното Слънце към датата 10/11 е точно на сезонната 4/10.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 04:47:23 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #37 -: Април 04, 2021, 04:47:50 pm »
Сезонната карта от Пролетното равноденствие е база, останалите сезонни допълнителни.
Три кулминации на цикли : Юпитер Рак -Сатурн Козирог, Юпитер - Уран и Юпитер- Нептун.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Астрология и политика
« Отговор #38 -: Април 04, 2021, 04:52:47 pm »
По първата карта от 89г,пролетното равноденствие,освен,че осити са в подвижни знаци,Меркурий и Юпитер,като техни управители са взаимна рецепция по управление,също в подвижни знаци.
Сегашната карта 21г.с Нептун на к10  и Юпитер във водолей ,мисля,ще има изненади,неочаквани резултати,обрати,замаскиране ,опити за фалшифициране,измами.Нептун на МС -кой ли е това?-измамник,спасител,ще изплува някой от небитието,олигарх.Нептун символизира и хората на изкуството,така че....
« Последна редакция: Април 04, 2021, 05:02:32 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #39 -: Април 04, 2021, 04:57:10 pm »
Люба,
Цитат
А иначе дали в трите карти е имало промяна или подмяна...
Това са сезонни карти, те не са зависими от човешката ръка, но тълкуването е човешки акт. :)
Картата от 10.11. 1989 г 15:00-15:05 ч може да се ректифицира- това е  друго, ражда се събитие, за точния час, може да се положат усилия и размисли.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #40 -: Април 04, 2021, 05:14:15 pm »
Сезонните карти са сцена, на която се разиграва действието на по-големи мунданни цикли. В рамките на три месеца. Ефект Уран - Сатурн, може да има за всеки сезон, в зависимост от това къде попада последния градус на Стрелец. Предполага се, че той е по-изявен, тогава когато е ъглов или е актуален цикъла Уран - Сатурн и той аспектира кардиналните сезонни оси. В картата на пролетното равноденствие от 1989 г. той е ъглов, в четвърти дом.
Картата на настоящото пролетното равноденствие не знам дали ще донесе политически промени като тези от 1989 г., но определено тримесечието е с потенциал за уранов привкус. В случай, че вземаме картата на пролетното равноденствие за базисна за тенденциите за цялата астрономическа година, то значи и цялата година ще е с такъв.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 05:16:58 pm от starinthenightsky »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Астрология и политика
« Отговор #41 -: Април 04, 2021, 05:24:32 pm »
Стар, с какво последният градус на Стрелец е толкова значим? Благодаря.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрология и политика
« Отговор #42 -: Април 04, 2021, 05:25:17 pm »
Овчи идеализъм...

Идеалистите движат прогреса, дори и да се случи по пътя да си удрят главата в стена. :D
На този градус е започнал планетарния цикъл Уран - Сатурн на 13/02/1988 г. Понастоящем е актуален техния цикъл чрез падаща квадратура във фиксираните знаци Телец - Водолей.
« Последна редакция: Април 04, 2021, 05:27:25 pm от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #43 -: Април 04, 2021, 05:26:36 pm »
Люба,
Цитат
А иначе дали в трите карти е имало промяна или подмяна...
Това са сезонни карти, те не са зависими от човешката ръка, но тълкуването е човешки акт. :)
Картата от 10.11. 1989 г 15:00-15:05 ч може да се ректифицира- това е  друго, ражда се събитие, за точния час, може да се положат усилия и размисли.

Положи ги  :)

Аз съм мързелива натура, колкото-толкова. Не нося нужната енергетика да се напрягам. Всеки с моженето и знаенето си.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Астрология и политика
« Отговор #44 -: Април 04, 2021, 05:47:39 pm »
Да сме живи, да сме здрави, 2032 г сезонната карта на лятното слънцестоене, ще бележи "да започнем всичко отначало" с пълна Венера  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“