Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845683 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2940 -: Ноември 27, 2015, 10:14:24 pm »
На мен ми казаха (астролог), че ще се разведа на 100%, ако не догодина - най-късно през 2019г ... Аз казах:"Няма пък!" и се заех да санирам положението ... Вчера психоложката ме отчая ... Обаче - не мога да се предам ...

Склонна съм да не се доверя на астролога, макар, че всеки път познава :(
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2941 -: Ноември 27, 2015, 10:49:41 pm »
Дракс :38: благодаря за подкрепата  :) Непременно ще споделя  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2942 -: Ноември 27, 2015, 11:33:29 pm »
Някой да сподели от личен опит аспектите за развод?
тр Плутон или тр Сатурн съвпад с ИЦ дава драстични промени в дома и семейството;
тр Уран съвпад с нат. Сатурн (като естествен у-л на МС- статус и репутация), дори бенефика Юпитер транзитиращ през 7-ми дом може да подкопае брака, като изкарва на тезгяха повече възможности за избор на партньор, а и нали е естествен У9- юридическа инстанция.
В годишния солар сол. ДСЦ в нат. 8д.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2943 -: Ноември 28, 2015, 08:45:49 am »
При теб сякаш когато се формализират отношенията, тогава започва да се усеща охлаждане, изпъкват всички несходства и се появяват разногласия.

Лили, от кое положение правиш това заключение? От водолейският десцедент?

По картите на Niarnus - пр. и дир. слънце е сменяло знак, което за мен е много силен показател в контекста на другите транзити. Защото и за гледах подобна карта на човек със скорпионски стелиум на десцедента, плутон в квадратура с лични планети, които са активирани от тр. плутонова квадратура и очаквах да се разведе, предвид положението на брака му и картата на съпругата, но това не стана при транзита на сатурн в скорпион.

С това отговарям и на Алена, не се гледат само транзити и дирекции, колкото и клиширано да звучи, трябва да е заложено на човека, трябва да го иска. Така, че, Алена нещата ще са такива каквито решите с мъжът ти.

Аз също можеше да не се разведа, но така реших и при мен нептуновото влияние в картата доведе до това решение.
Той се изнесе, когато тр. сатурн премина ИЦ, официалният развод беше почти 3 години по-късно. А кризата започна при опозицията на тр. сатурн със слънцето, даже много по преди, тогава всичко ми изкристализира.

При мен имаше и някакви транзити към пр. композит, но честно казано въобще не ме вълнуваше какви са звездните положения, аз бях решила, че не мога да търпя този мъж и този брак.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2944 -: Ноември 28, 2015, 09:36:34 am »
Скорпионче, не си "бунтувай" мислите в тази посока, защото това е модерно . Уран в периода в единствената ретро планета, с което се усилва нейното действие, но не в така желаната от нас посока. При теб ще спре точно върху Юпитер у 5-ти,в 9-ти в края на месец декември, за да ти даде шанс през следващата година да експериментираш, да внесеш глътка свеж въздух в начина, по който искаш да бъдеш в личните си  отношения. Сега ще имаш Новолуние точен съвпад със Сатурн у 7-ми в 4/5-ти дом и опозиция пр. Слънце -ще изясняваш същите, но и ще търсиш решения с важни за теб мъжки фигури ( избирай ?!? ).  Тр. Марс е в сходяща опозиция с Уран, пак не бързай.Пр Луна опозиция Слънце, Юпитер ти аспектира достатъчно сфери в приода, но най-важното, е че Нептун е спрял в твоя 7-ми дом с квадратурата на Сатурн от 4-ти-способността да бъдеш обективна и честна с другите без значение от взаимоотношенията е възпрепятствана заради твои нужди, както и нещо "незавършено" с някой от семейството.
Ти си Слънчев Телец с главни оси в Неподвижни знаци и с Венера в леки аспекти и към Сатурн, и към Уран -това как дава тенденция към развод ? Слънце куинконкс към Сатурн и знаков към Уран, много честро бъзикат радиото в тази посока откъм 5-ти дом, търсиш "перспектива" в игриви закачки, така да ги нарека, което не пречи на брачното споразумение. Докато Сатурн беше в Скорпион ти е вкарал тази муха  на "нетърпимо е в вече ", но той и в предстоящата година ще поостане в 4-ти дом...
Според мен, Юпитер като спре във 2-ри дом към Венера през януари ( ти си Телец) и се застои до месец май, ще смениш "търсенето" в друга посока.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2945 -: Ноември 28, 2015, 11:49:12 am »
Лили, от кое положение правиш това заключение? От водолейският десцедент?

От ведическите карти. Западната вече почти не я използвам за по-задълбочени анализи. Там само да отвориш нужната производна карта и всичко се вижда, няма скрито-покрито. И я съчетаваш с основната карта. Вижда се какъв е съпругът и какви са отношенията с него, къде боли и къде сърби.

По западната карта мога да разтеглям психологически локуми за нуждите на Венера в Овен в секстил с Марс в Близнаци и на съпада Луна-Плутон в Скорпион.  :)

А в картата, дадена като пример от Niarnus, ми направиха впечатление две трудни дирекции - дир. Плутон/СЛВ в съвпад с нат. Слънце и същевременно в съвпад с оста АС/ДС, плюс дир. Сатурн в квадрат с нат. Луна. В наталната карта има силен фикс акцент и при това сатурново-плутонов, може би неслучайно дирекциите на тези две планети са донесли това събитие, а не на Юпитер или Уран, да речем.





« Последна редакция: Ноември 28, 2015, 12:04:23 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2946 -: Ноември 30, 2015, 09:55:02 am »
Утре луната в лъв ще направи голям тригон с Меркурий и уран в огнените знаци :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2947 -: Ноември 30, 2015, 10:07:13 am »
Ех, ще бъде в съвпад с наталната и луна и ще ми активира тригона Луна, Нептун, Юпитер :) Очевидно с добавени Луна, Меркурий и Уран мунданно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2948 -: Ноември 30, 2015, 10:16:19 am »
Утре ми е делото със сатурновия курволяк, моята адвокатка май се оказа същата, с тях играе. Имах едно условие - днес да се проведе среща с другата страна, сега звъннах на моята и ми казва, че цял ден била заета. Карат ме да подпиша при техните условия. А бяхме се разбрали за тази среща още в четвъртък.

Звъня и на противниковия адвокат да го помоля за среща с него и клиента му, не вдига. Те май наистина са се наговорили.

Най-сетне успях да се свържа с противниковия адвокат, да питам за срещата, и нагло ме излъга, че е в болница.

В съда ще искам временно спиране на делото, има такава опция. Но трябва и противниковата страна да се съгласи, а те нямат такъв интерес. Не спирам да се убеждавам колко долни хора има. С роднини измамници да си нямаш работа! Една приятелка ми направи бърза справка и в полицейската система - измамил е и при декларирането на една по-скъпа кола, документална измама. Сега не може да се докаже, че е придобито преди смъртта на наследодателката.

Гледам си транзитите - везнишка Венера в съвпад с нат. СЛВ, везнишки Марс в секстил с нат. Сатурн. По везнишки транзити винаги се сблъсквам с много нелицеприятни човешки изяви.

« Последна редакция: Ноември 30, 2015, 11:57:02 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2949 -: Ноември 30, 2015, 12:03:36 pm »
Дано има хубаво развитие за теб. Би трябвало да си борбена по секстила Марс - Сатурн, а предвид това, че стартира нов сатурнов цикъл - възможно е да има изненади и да засвири нова плоча?

След като СЛВ е везнишки и при аспекти по знака имаш неприятности - явно има някакъв урок, който е по-мащабен и тъпчеш по него? Така ми изглежда отстрани, без да съм запозната в детайли :) в кой дом ти е СЛВ и прави ли аспекти?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2950 -: Ноември 30, 2015, 12:14:32 pm »
Човекът е измамник, цялото дело е измама, така че няма как да засвири нова плоча. Освен да ме притиснат да продължа да водя това дело. Но няма смисъл, той перфектно си е изиграл картите, планирал е тази измама предварително.  И освен да изгубя процеса и да се натоваря с големи разноски, друга опция не виждам. Ако знаех, че имам поне някакъв шанс да спечеля, щях да продължа и да обжалвам до безкрай. Затова да подпишем споразумение в съда беше добър вариант, но така те пак си оставят вратичка - в имота вече няма да съм съсобственик, но задълженията по кредита не се погасяват, той е нещо отделно, не е свързан с делбата. Въобще не предполагах, че такава ситуация някой ден ще ми се натресе на главата - един измамник с две бройки курволяци до него.

Цитат
След като СЛВ е везнишки и при аспекти по знака имаш неприятности - явно има някакъв урок, който е по-мащабен и тъпчеш по него? Така ми изглежда отстрани, без да съм запозната в детайли :) в кой дом ти е СЛВ и прави ли аспекти?

В 11ти.

Опитвах се да бъда дипломатична, да преговарям, да поискам предварителна среща - нищо не се получи.

И адвокатката ми е стелиумна Везна, със Сатурн в квадрат към стелиума - останах много разочарована от нея, през цялото време се държа много мазно и не свърши никаква работа. Веднага им клекна и тръгна да им ходи по свирката. Не са малко случаите, когато адвокатите се наговарят и единият от тях тръгва срещу интересите на клиента - този, който е с по-малко пари. А от такава астрологична доминанта може да се очаква всичко, вече неведнъж съм се убеждавала в това.






« Последна редакция: Ноември 30, 2015, 12:19:22 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2951 -: Ноември 30, 2015, 01:27:41 pm »
...
В 11ти.
....


У11 Меркурий ли е или Венера?

Все пак ест. У11 е Уран, той утре мунданни нали тригонира с Меркурий и Луната  - пак знак, че може да има изненадващ обрат, който да е в резултат на преговори и да бъде емоционално :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #2952 -: Ноември 30, 2015, 02:58:12 pm »
Лила, може ли карта да сложиш, твоя натална?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2953 -: Ноември 30, 2015, 04:17:14 pm »
Не са малко случаите, когато адвокатите се наговарят и единият от тях тръгва срещу интересите на клиента - този, който е с по-малко пари.
да, не са малко- една такава адвокатка ръководи сега НС, навремето, докато работеше в общината- денем защитава нейните интереси, а вечер след работа на частно защитава клиенти, които общината съди, тогавашния кмет я изгони, когато я хвана в двойна игра, а тя после разкара него, на предишните избори за кметове, когато го прекараха с чувалите подменени бюлетини от близките села, с преобадаващи жители от малцинството  :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2954 -: Декември 01, 2015, 10:16:39 am »
Не знам какво става .... току-що научих, че моя бивша колежка е починала .... на 43г.  :'( :'( - нямаме информация от какво - допреди 2 месеца беше съвсем здрава ....

ако искате, мога да пусна картата й.