Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845811 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3030 -: Декември 17, 2015, 12:43:07 pm »
В утрешната лунна фаза, Луната се намира в градуса на ЮЛВ.

Какво да очакваме от това? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3031 -: Декември 17, 2015, 12:44:07 pm »
В утрешната лунна фаза, Луната се намира в градуса на ЮЛВ.

В каква насока може да е изявата? Някаква специфика по лунните теми в хороскопа?

Утре ми е важен ден.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3032 -: Декември 17, 2015, 01:44:02 pm »
Направих карта да видя кога и къде в картата се случва - при какви обстоятелства. В този момент АС е Рак, Луната и ЮЛВ са в зенит - значи Луната става доста силна, като У на АЦ и в зенит, а според това, че е в 10 дом - може да е свързано с общ изява. Тя там нали е заточена - по дом, та това сигурно ще вкара някакъв дискомфорт :) Би трябвало да усетим събитието емоционално (от луната) и ако свързваме  ЮЛВ с това какво сме научили от преди - може да имаме емоционално дежа вю по теми, които са ни добре познати, усвоени и по тях сме в свои води - за всеки според това къде му е личния ЮЛВ - в кои дом и знак в натала ни.

При мен е 2 дом в Телец и имам дублиране на темата по дом и знак :) Транзитни в натала ми попадат в 1 дом, малко след АС :)

Другото характерно, за което може да се помисли е опозицията на Луната със СЛВ и Юпитер :) Ами - може да не ни се прави това, което трябва, а това което ни се иска отвътре :)

Да добавим и квадрат на Слънцето за разкош  ;D
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 01:48:40 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3033 -: Декември 17, 2015, 01:49:27 pm »
Утре позицията на Луната няма да е благоприятна за хорарни въпроси, по които очаквате положителен/благоприятен отговор. Да не вземе точно тогава някого да го засърби да пита нещо важно.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3034 -: Декември 17, 2015, 02:24:03 pm »
Сега разбирам идеята - тръгваш от там, че Слънцето и Луната са в квадрат, т.е. Луната влиза в ноав фаза - последна четвърт  преди опозиция / пълнолуние и по нея изграждаш представа за следващите 7 дни в емоционално отношение :)

В тази фаза трябва да берем плодовете на каквото сме посяли, нали?
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3035 -: Декември 17, 2015, 04:01:23 pm »
Ох, да :) и аз какви ги пиша  :012:
Над силата е само умението да я владеем!

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Събития и транзити
« Отговор #3036 -: Декември 18, 2015, 05:20:10 pm »
Вчера палавата ми дъщеря скачала от високо в у-ще , навехнала си ходилото, та я носихме на ръце до в къщи.Слава Богу крака не се  поду и снимка не сме правили, но цяла нощ плака от болка и яд, "как можело точно на нея да и се случи" .По картата и не видях нещо чак толкова специфично, но тя по принцип си е склонна към инциденти - Плутон съвпад Марс в 8 дом :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3037 -: Декември 18, 2015, 06:35:49 pm »
Натален Марс е "доста" анаретен и с управител Юпитер, който е в съвпад с тр. Сатурн. От там правят квадрат с нат. Уран. Той е в Риби, а те управялват стъпалата. Там е и тр. Хирон и в съвпад с нат. СЛВ :) И също - Нептун, като управител на Риби в натала е в съвпад с У6 (Венера) и са в широка опозиция на Сатурн. Отделно - мунданно Уран и Марс са в опозиция. А уран управлява Хирон в натала.

Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3038 -: Декември 18, 2015, 08:12:37 pm »
Вчера палавата ми дъщеря скачала от високо в у-ще , навехнала си ходилото, та я носихме на ръце до в къщи.Слава Богу крака не се  поду и снимка не сме правили, но цяла нощ плака от болка и яд, "как можело точно на нея да и се случи" .По картата и не видях нещо чак толкова специфично, но тя по принцип си е склонна към инциденти - Плутон съвпад Марс в 8 дом :)
от бавните - тр. Сатурн (кости) съвпад Юпитер У8 и квадрат Уран (удара)
от бързите- тр. Венера квадрат нат. Венера У6 и квадрат с Нептун (ходилото)
тр Луна в риби (ходилото)  е отключила бавния транзит на Сатурн
Новолунието е съвпад с Луната У3, 3д е свързан с движение, крайниците, а Луната с емоционалния комфорт, в случая дискомфорт

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Събития и транзити
« Отговор #3039 -: Декември 18, 2015, 08:30:07 pm »
Акрукс, А.л.е.н.а, благодаря за включването и разяснението. Както и предполагах - няма как да е съвсем като гръм от ясно небе  :engel016:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3040 -: Декември 19, 2015, 08:03:26 pm »
Вчера палавата ми дъщеря скачала от високо в у-ще , навехнала си ходилото, та я носихме на ръце до в къщи.Слава Богу крака не се  поду и снимка не сме правили, но цяла нощ плака от болка и яд, "как можело точно на нея да и се случи" .По картата и не видях нещо чак толкова специфично, но тя по принцип си е склонна към инциденти - Плутон съвпад Марс в 8 дом :)
бързо да й мине  :08: и аз съм с такъв съвпад на асц.,а марс у8

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3041 -: Декември 21, 2015, 03:11:07 pm »
тр Луна на К9 тригон с Уран, тр Меркурий в 5д тригон с наталния Мерк- докато буса на Спиди ме чакаше пред входа, за да сляза и получа подаръка от любимия зет, както се е подписал на хубавата картичка, ми се обадиха по телефона, за да ми искат адрес, на който да ми пратят наградата от една игра на Захарни заводи  :cheer:

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Събития и транзити
« Отговор #3042 -: Декември 22, 2015, 05:55:39 am »
На 19.12 вечерта имах уговорка с колегите за тиха предколедна вечеринка в тих ресторант. Тъй-като бях до късно на смяна се явявам последна на срещата , където съм връхлетяна от по-висшестояща колежка, която ми вдига публуично грандиозен и неочакван за мен скандал по служебен въпрос; хвърля нейната сметка на масата; грабва си вещите и напуска . Цялата тази сцена е при квадрат на тр. Марс с нат. Марс;точния съвпад на тр.Меркурий/Плутон в квадрат с нат.Уран;опозиция тр.Слънце с нат.Слънце/Венера; квадрат тр.СЛВ със  нат.Слънце/Венера :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3043 -: Декември 22, 2015, 09:20:25 am »
Не е избрала нито подходящо време, нито подходящо място.

Но има и такива безхаберници - не зависи нито от възрастта, нито от нивото в йерархията/социалното положение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3044 -: Декември 22, 2015, 06:25:21 pm »
Разбира се, че не
Тук астрологията никой не я владее по-добре от теб :)