Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845268 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3045 -: Декември 22, 2015, 07:33:11 pm »
Ден на Марс – случи ми се случка (имам си и обяснение)

някой ще се пробва ли астрологично да разнищи събитието
И каква ще да е тази случка със Слънце У4 на К8?
При събитийна карта нали се гледа Луната, също като при хорарните, а тя е У2, У3 в 12д и извършила тригон с Плутон съУ6 и Меркурий У1, У5 в 8д, и съвсем скоро прави тригон с Юпитер У7 в 5д- дребна сума пари от работа, с които си купил подарък за жената и го криеш засега?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3046 -: Декември 22, 2015, 08:37:37 pm »
Днес излязох за да поема делови ангажимент към майка ми. Като се прибирах, толкова бързах за WC-то, че вадейки ключовете, от джоба изпаднаха и личните ми документи + "дребна" сума пари (2/8 – мои/чужди). нито за миг не съм си помислил, че ще бъдат откраднати(Марс от 6ти с квадрат към Мерк... в 8ми), защото апартаментите на етажа са отделени от стълби/асансьор.
Искаш да кажеш, че си бързал да отключиш и по това време са изпадали от теб парите и документите, ти си влязъл в 00 и после си се върнал да ги пробереш, а прите ги е нямало, така ли? Добре, парите и документите са по Луна У2, У3, скрити в 12д, а Марс У12 квадратира Меркурий У1 в 8д, това показва загубата, а кражбата (ако я има) е по квадрата на Сатурн У8 с Нептун, но в хорарите, за да има кражба трябва да е налице нехармоничен разходящ аспект  на У2 с У7 или К7, а тук са в сходящ тригон, освен това Луната е в сходящ тригон с Раху в 5д- сигурен ли си, че липсват пари, а ако липсват е напълно възможно да ги намериш.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3047 -: Декември 22, 2015, 10:39:52 pm »
не избързах да си ги прибера – тренирах, хапнах, изкъпах се... и за миг не ми е минало през ума "да им треперя", защото на етажа сме само аз и една новодомка, която, по това време, чух да се прибира.. чак когато се облякох и ми се наложи да излизам видях, че вече ги няма на пода (пари и документи)
Що за безхаберие е това, първо да сереш, ядеш, тренираш и чак тогава да решиш да ги прибереш, и то когато ти се е наложило да излизаш? Това са пари и документи, не са касова бележка и пликче семки, дори в коридора на апартамента ако паднат на земята е НОРМАЛНО да се вдигнат и приберат на мястото си!

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3048 -: Декември 28, 2015, 03:23:12 pm »
Защо понякога по транзити нищо не се случва? Сега имам такива хубави аспекти на Венера и нищо,което очаквах. Знам,че трябва да се провери и по прогресии/дирекции,но от тях грам не разбирам, защото навсякъде из интернет има инф. за транзити. От къде мога да чета за прогресиите или как да засичам с транзитите кога ще се случи нещо и кога само транзитите не са достатъчни :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3049 -: Декември 28, 2015, 03:46:26 pm »
Защо понякога по транзити нищо не се случва? Сега имам такива хубави аспекти на Венера и нищо,което очаквах. Знам,че трябва да се провери и по прогресии/дирекции,но от тях грам не разбирам, защото навсякъде из интернет има инф. за транзити. От къде мога да чета за прогресиите или как да засичам с транзитите кога ще се случи нещо и кога само транзитите не са достатъчни :017:

Гледаш отзад напред ;D т.е. почваш от плутон, Нептун и уран, ако те аспектират нещо в картата, гледаш Юпитер и сатурн и тогава бързаците - венера и марс. Ако бавните или сатурн не "правят" нещо съществено, няма как бързите планети да донесат нещо кой знае какво.

Следиш си и затъмненията, те са най-точния тригер. Уж :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3050 -: Декември 28, 2015, 03:53:36 pm »
Гледаш отзад напред ;D т.е. почваш от плутон, Нептун и уран, ако те аспектират нещо в картата, гледаш Юпитер и сатурн и тогава бързаците - венера и марс. Ако бавните или сатурн не "правят" нещо съществено, няма как бързите планети да донесат нещо кой знае какво.

Следиш си и затъмненията, те са най-точния тригер. Уж :012:

Благодаря! бавните правят кофти аспекти (например Уран и Нептун, които уж за работата ми отговарят), но Венера прави хубави в 5 дом. Трябва ли все пак да ги гледам и кое какво управлява, и затова ли Венерата не я усещам - от негативните аспекти на бавните, нищо че те ми управляват друга област? дано се разбра какво питам.  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3051 -: Декември 28, 2015, 03:57:39 pm »
Ами ако уран и Нептун ти аспектират светилата, а венера ти аспектира Юпитер, няма как венера да отслаби влиянието на тежкарите. Но може да донесе някой шоколадов кейк, да попреглътнеш трусовете на уран :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Събития и транзити
« Отговор #3052 -: Декември 28, 2015, 04:06:08 pm »
Само, за Бога, не преглъщай твърде много, че покрай потушаването на Уран-Нептун от Венера-Юпитер да не станеш поничка! Въпреки че не знам как точно се пренебрегва Юпитер-Венера, при мен не действа.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3053 -: Декември 28, 2015, 08:43:30 pm »
Защо понякога по транзити нищо не се случва? Сега имам такива хубави аспекти на Венера и нищо,което очаквах. Знам,че трябва да се провери и по прогресии/дирекции,но от тях грам не разбирам, защото навсякъде из интернет има инф. за транзити. От къде мога да чета за прогресиите или как да засичам с транзитите кога ще се случи нещо и кога само транзитите не са достатъчни :017:

Цитат
и нищо,което очаквах

 А ти какво очакваше по Венера ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #3054 -: Декември 28, 2015, 10:02:17 pm »
Специално в 5 дом поне някой флирт, ако не връзка. Досега винаги съм почвала връзки тогава,но е имало аспекти на бавните планети, та макар и квадрати. От днес Плутон, който ми е управител на любовта в натала, прави тригон със Слънцето. Може пък и нещо да излезе занапред..

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3055 -: Декември 29, 2015, 09:08:03 am »
Днес излязох за да поема делови ангажимент към майка ми. Като се прибирах, толкова бързах за WC-то, че вадейки ключовете, от джоба изпаднаха и личните ми документи + "дребна" сума пари (2/8 – мои/чужди). нито за миг не съм си помислил, че ще бъдат откраднати(Марс от 6ти с квадрат към Мерк... в 8ми), защото апартаментите на етажа са отделени от стълби/асансьор.

 :)  меркурий забавя,крадците забързват/мундо карето марс/меркурий/ а секстила с венера и тригона с юпитер-  жътва за тях

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #3056 -: Януари 11, 2016, 08:24:38 pm »
Тр. Марс наближава съвпада Луна/ Плутон и пак ми започнаха емоционалните изблици. Отгоре на всичко за няма и седмица камината ми обезобрази лявата ръка. Особено раната от тази вечер - съпътствана е с  нетърпима болка.  :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3057 -: Януари 16, 2016, 12:15:21 pm »
Вчера - опозиция на тр.Венера на МС към нат.Марс на ИЦ. Разправия у дома, очаквана - още като видях долния съвпад на ретро Меркурий и Слънцето в тригон с ретро Юпитер и СЛВ и ми се сви сърцето - очаквах да активира наталния тао-квадрат, където Меркурий е на върха на К11, а Плутон и Юпитер в опозиция от 7/1 дом и да има скандал. И Меркурий и Юпитер участват в тао квадрата, а сега са и ретроградни. Дир.Плутон още е върху нат. СЛВ  - абе всички на едно хоро са се хванали и ми играят на главата :(

Паралелно има и съвпад на тр. Марс с нат.Уран в 8 дом, в Скорпион.

В допълнение в момента на скандала - АС е върху Луната ми, аз си мълчах и слушах през цялото време, защото в такъв момент каквото и да се каже се изкривява и налива огън в отсрещната агресия. Т.е. оставих го да си изригне и да се успокои. Но емоционалният отклик у мен не беше за 2 часа и не мина изобщо. Също така ИС в момента на скандала е точно върху съвпада на Марс и Уран, за който писах по-горе.

Не съм сигурна каква развръзка да очаквам и кога. Може би около пълнолунието или към края на ретро фазата на Меркурий, ще мисля :(

Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3058 -: Януари 16, 2016, 12:44:33 pm »
Тр. Марс наближава съвпада Луна/ Плутон и пак ми започнаха емоционалните изблици. Отгоре на всичко за няма и седмица камината ми обезобрази лявата ръка. Особено раната от тази вечер - съпътствана е с  нетърпима болка.  :(
  ::) А какво ти прави лювата ръка в камината?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3059 -: Януари 18, 2016, 01:06:52 pm »
Сори, ама някъде трябва да помрънкам малко, че иначе ще ми гръмнат бушоните.

Тъкмо се успокоя за едно, то дойде нещо друго, този скапан стрес ми идва в повече вече, започна се от началото на ноември, по транзити, дирекции и прогресии нищо.
5 минути спокойствие да имам, то ми излиза през носа след това. Няма сфера, в който да няма проблем и нещо да е в ред.

Сутринта след прегледа на кучето, се успокоих малко, сега нови двайсет, нещо се усука, схванаха ѝ се задните крачета и не може да стане, вече повече от един час е така, а аз съм пред нервен срив.

Към наталната Луна аспекти никакви, освен дето тр Марс мина през нея, ама това е бърз транзит. Прогресивната Луна е в Стрелец и излиза от тригон с нат. Венера, уж трябва да ми е хубаво, да ама не. Тр. Сатурн още не е стигнал квадрат със нат. Слънце. Плондерът Юпитер ми опозира Слънцето, ама не ми се вярва да е от него.