Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 844796 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #3210 -: Февруари 28, 2016, 10:13:57 pm »
ето го и лунара с откраднатия телефон

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3211 -: Февруари 29, 2016, 01:59:43 pm »
ето го и лунара с откраднатия телефон
Ехаа, как само си заковал лун. К12 на АСЦ  :o

Аз съм с риби на ДСЦ, ти с Нептун в 7д близо до ДСЦ- лесна плячка сме за тарикатите  :)
Преди години ми откраднаха във фитнеса златна гривничка, която моят мъж ми беше подарил за настъпването на 21-ви век. Не беше повече от грам, но много красива и нежна верижка, с рядко срещана плетка. Скъсала съм я или просто се е откачила докато съм правила хиперекстензия на уреда, после сядам на римското столче и установявам, че не е на ръката ми- връщам се на предния уред, чак балатума под него разместихме- няма я гривничката- все едно се изпари! В тази зала уж всички се познавахме, почти всички с абонаментни карти бяхме, а редовно се крадеше сапуна и тоалетната хартия от тоалетната, докато накрая собственика се вбеси и започна да я заключва, и който отива до 00 взема ключа и ролката с тоалетна хартия от протеин-бара и после ги връща  :D

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3212 -: Март 01, 2016, 12:06:53 pm »
Баба почина снощи. Сега гледам, че е имала квадрат на Уран към нат. Марс и Путон в Рак, а Сатурн е в точен квадрат към нат. Луна в Дева.
Тр. Плутон е в опозиция към нат. Плутон и Марс. Марс й е диспозитор на Слънцето и Венера.
СЛВ и Юпитер са в тригон към нейните СЛВ и Юпитер в Телец и в близост до нат. Луна.

Исках да видя дали за нея е било облекчение, дали е било леко...за да се успокоя и аз. Обаче с тези квадрати и опозиции съвсем се отчаях. Може би е страдала, последните дни не се чувстваше добре.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #3213 -: Март 01, 2016, 01:02:50 pm »
Моите съболезнования, The one
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3214 -: Март 01, 2016, 01:13:54 pm »
Съболезнования, Едната, рано или късно всички сме за там, но аз вярвам, че пак срещаме важните ни хора в друг живот

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3215 -: Март 01, 2016, 02:11:29 pm »
Баба почина снощи. Сега гледам, че е имала квадрат на Уран към нат. Марс и Путон в Рак, а Сатурн е в точен квадрат към нат. Луна в Дева.
Тр. Плутон е в опозиция към нат. Плутон и Марс. Марс й е диспозитор на Слънцето и Венера.
СЛВ и Юпитер са в тригон към нейните СЛВ и Юпитер в Телец и в близост до нат. Луна.

Исках да видя дали за нея е било облекчение, дали е било леко...за да се успокоя и аз. Обаче с тези квадрати и опозиции съвсем се отчаях. Може би е страдала, последните дни не се чувстваше добре.
Бог да я прости баба ти! Нека почива в мир! Съболезнования за теб и близките!

 А споменатите квадрати ги имат повечето от нейното поколение, майка ми е с натален квадрат от Плутон в рак, Марс в козирог, Юпитер везни, Уран овен и макар да са на 24гр. от миналата година закъса здравата здравословно, мъчи се, един ден казва, че не ѝ се живее, на другия ден, че ѝ се живее... догодина тр Сатурн ще извърши съвпад с нейното Слънце, а тази година тр Марс с дългия си престой в скорпион квадратира нейните Луна/Венера/Сатурн във водолей.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3216 -: Март 01, 2016, 03:36:11 pm »
Баба почина снощи. Сега гледам, че е имала квадрат на Уран към нат. Марс и Путон в Рак, а Сатурн е в точен квадрат към нат. Луна в Дева.
Тр. Плутон е в опозиция към нат. Плутон и Марс. Марс й е диспозитор на Слънцето и Венера.
СЛВ и Юпитер са в тригон към нейните СЛВ и Юпитер в Телец и в близост до нат. Луна.

Исках да видя дали за нея е било облекчение, дали е било леко...за да се успокоя и аз. Обаче с тези квадрати и опозиции съвсем се отчаях. Може би е страдала, последните дни не се чувстваше добре.

Съболезнования, Едната .... както казва Папи, всички сме за там ... някога.

Провери дали е намесен 9 дом - ако да, значи й е било лесно. Поне така пише по книгите.
Иначе, има ли нещо с 1 и 8 дом?

Но на мен ми е по-интересно, какво става с твоята карта - прогресии, дирекции - нещо да загатва за такава случка?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3217 -: Март 01, 2016, 07:34:12 pm »
Баба почина снощи. Сега гледам, че е имала квадрат на Уран към нат. Марс и Путон в Рак, а Сатурн е в точен квадрат към нат. Луна в Дева.
Тр. Плутон е в опозиция към нат. Плутон и Марс. Марс й е диспозитор на Слънцето и Венера.
СЛВ и Юпитер са в тригон към нейните СЛВ и Юпитер в Телец и в близост до нат. Луна.

Исках да видя дали за нея е било облекчение, дали е било леко...за да се успокоя и аз. Обаче с тези квадрати и опозиции съвсем се отчаях. Може би е страдала, последните дни не се чувстваше добре.

Съболезнования The one,нека душата й да намери покой....

за физ.болка са напр.асп.сатурн-марс  :(

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3218 -: Март 01, 2016, 08:43:34 pm »
Единствена, моите съболезнования. Прегръщам те!

Прощавай за нелеп въпрос точно сега - по майчина линия ли е?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3219 -: Март 02, 2016, 12:26:53 am »
Момичета, благодаря ви за подкрепата, много сте мили и...правите момента по-лесно поносим.

Акрукс, благодаря. Права си - родените в 20-те години са под обсада от всички страни сега. Освен плутонова опозиция преживяват и уранов възврат.
Надявам се майка ти да се справи - нека да е жива и здрава още дълго.

Ема, това е баба ми по майчина линия. Не е нелеп въпрос. На обяд телеграфно предадох ситуацията, защото още бях в много силни емоции. Сега се изморих и мога да пиша адекватно. И аз те прегръщам!

Хепи, колкото повече гледам картата на баба, толкова повече показатели за болезнена смърт намирам. Конкретната причина е болки в жлъчката, криза. Три години беше на легло и можеше да живее още, ако не беше тази криза.
В часа на смъртта е имало мунданен съвпад на Марс и Луната върху нейния ЮЛВ в 7 дом. Направили са тригон към нат. Марс и Плутон.
Сатурн минава през 8 дом и е направил точен квадрат към нат. Луна в Дева в пети дом.
ЮЛВ й е на К12. В 9 дом е само тр. Плутон и то почти на МЦ.

Не знам дали това показва само болка. Според мен тя до последно се е съпротивлявала, имала е желание за живот и затова "насилствено" й е отнет. Баба беше с анаретно Слънце в Овен в точен до секунди съвпад с ретро Венера. В 12 дом. Диспозиторът им е на К4 в Рак в съвпад с Плутон. Не вярвах, че е възможно тази жена някога да си замине. Тя беше толкова тиха и търпелива и в същото време устойчива. Можеше да преживее всичко.

Не знам какво в моята карта показва смъртта. Изписах толкова много, а не казах най -важното: това не е просто баба ми. Тя ме е отгледала, никого не съм обичала, както нея, тя ми е най-близкия човек. Имахме особена връзка. Последния път, когато я видях преди рождения си ден тя се сбогува с мен. До последно ме познаваше въпреки напредналия Алцхаймер. Усещането ми е все едно умрях аз. Все едно от тук нататък една огромна част от мен няма да я има. Баба беше...стълбът - онова, което те държи изправен, показва ти посоката,  само посебе си е дефиницията на обичта.
Не съм си гледала картата за показатели за нещо такова...такава загуба трябваше да е грандиозно подчертана и очеизвадна. Плутон е в сходящ квадрат към Луната, Сатурн е в разходящ тригон с Венера.  Когато Сатурн беше в съвпад с Венера почина дядо. Сега за друго не се сещам. С дирекциите много не ме бива, а в момента и да погледна едва ли ще забележа нещо.


Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3220 -: Март 02, 2016, 12:40:33 am »
The_One,  не следя такава събитийност, но СЗ е съвпад с нодална ос/в аспект с пр. МЦ при теб, имаш доста анаретни точки и планети по прогресия и домовете на края са  активирани. Щом за теб  е била толкова важна, гледаш всичко по оста 4/10 -ти, не може да няма указания, просто рядко човек разглежда предварително в тази посока.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3221 -: Март 02, 2016, 01:06:14 am »
Единствена, в картата ти има много показатели. Просто трябва да се огледаш, особено за производните домове. Заради това те попитах по коя линия е.
За майка ти гледам 4 дом. А за баба гледам 4 от 4 или това е Дсц ти. Управител е Луна, а в момента имаш съвпад на тр. Уран с нат. Луна. Луната като цяло я свързвам с жените в семейството, с рода, с онова, което се предава от майка на дъщера и така нататък.
Но тук Уран не е единственото нещо, което е важно, това е дългосрочен аспект, но показва промяна. Може би за теб изненадваща.
Броя 6 дома от Дсц, това е твой 12 дом. В момента имаш тр. Сатурн през 12 дом или 6 дом - дома на здравето на баба. Ако е имала болки, то са започнали около преминаването на Сатурн през к12 или за нея к6.
Имаш и реверс на нодалната ос по оста на 3/9 дом. Броиш производните - 3 дом е 12 от 4. Дом на майка ти. И също нещо в твоя род се променя - по-простичко описано, нещо в рода "умира".
Прогресивната ти Луна е на наталното Иц, градус след съвпад с Юпитер. Който вече уточнихме, че е управител на 6 производен дом от Дсц, здравето на баба. Прогресивната Луна там показва, че нещо по 6 дом за нея е важно, но в позицията на Иц-то ти, то ще е важно като цяло за семейството ти, в частност за майка ти, която може би ще го изживее много силно. При теб - ти сама си описала какво усещаш. Тепърва ще се ровиш в родовите връзки и ще откриваш важности.
В соларната ти карта имаш соларен Асц в съвпад с натално Мц - което е 4 от 7. Соларната Луна ти е на к8 натално.

И така нататък.

Съжалявам за загубата ти.  :-*

Едит: прогресивен Марс е в квадрат с наталната ти Луна също. Прегръщам те отново!  :-* Дирекционното ти Слънце е в квадрат с Марс, който е упр на Иц. Това са все показатели, че ще ти е нужно време да намериш себе си, същината си, принадлежността си в род/семейство, но обстоятелствата няма да "го играят" добронамерено към теб. Ще ме разбереш, дори интуитивно. Ти си много съзнателен човек, а и сетивен. Нещата не опират само до една загуба на толкова скъп човек за теб.  :38:
« Последна редакция: Март 02, 2016, 01:12:08 am от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3222 -: Март 02, 2016, 01:48:00 am »
Акрукс, благодаря. Права си - родените в 20-те години са под обсада от всички страни сега. Освен плутонова опозиция преживяват и уранов възврат.
Надявам се майка ти да се справи - нека да е жива и здрава още дълго.

 Конкретната причина е болки в жлъчката, криза. Три години беше на легло и можеше да живее още, ако не беше тази криза.
В часа на смъртта е имало мунданен съвпад на Марс и Луната върху нейния ЮЛВ в 7 дом. Направили са тригон към нат. Марс и Плутон.
Сатурн минава през 8 дом и е направил точен квадрат към нат. Луна в Дева в пети дом.
ЮЛВ й е на К12. В 9 дом е само тр. Плутон и то почти на МЦ.
Благодаря за пожеланията, но нещата не отиват на добре- майка ми е 33-ти набор и предстои в скоро време да има точен уранов възврат и плутонова опозиция. Това, което се моля е да не се залежава, че последното е мъка не само за болния, а и за близките, които го обгрижват, а в случая това съм аз- на починалата ми сестра сина (на 33г.) и дъщерята (на 37г.) не благоволиха да дойдат да я видят за последните две години, а ще деля с тях един ден двуетажната къща и големия двор на майка. На фона на това, че аз плащам квартира, а те си живеят в апартамент, за който баща ми помогна на сестра ми навремето, преди да се родят.
С изброените аспекти баба ти не се е мъчила- отървала се е от миналото, свързано с продължителното боледуване. По-младият ми вуйчо боледуваше от Алцхаймер 10г, като последните 2-3г беше на памперси и само вуйна си знае теглото покрай него, почина на 73г. за няколко дни, след като се разболя от грип, който усложни основното му заболяване- загуби рефлекси за преглъщане, включиха му системи, за да не дехидратира, но си замина и преди това няма да забравя как протягаше ръка и ме прегръщаше, при положение че доста години не ме познаваше, в онзи момент в очите му прочетох, че знаеше какво се случва с него и се прощаваше с мен, с вуйна и дъщеря си.
« Последна редакция: Март 02, 2016, 01:50:12 am от akruks »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3223 -: Март 02, 2016, 10:31:36 pm »
Съжалявам, че си загубила толкова близък човек, Едната, такива хора няма как да се заместят. Знам обаче, че ще се справиш — силно момиче си.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3224 -: Март 03, 2016, 12:06:35 am »
Показателите явно си ги има, но кой да ти гледа за такива неща...
При майка ми мунданния съвпад Слънце-Нептун е на асц, Сатурн й е върху СЛВ, а Марс и Луната са били върху нат. Сатурн. При толкова показатели в различните карти - неизбежно е било, изглежда сега е бил момента.
Много се опитвам да се държа обаче тези дни се виждам като тотална лигла. Нямам никакъв самоконтрол, изведнъж избухвам в плач. А съм при родителите ми и заради тях се държа. Мит и легенда излезе козирожкото самообладание и твърдост.
От друга страна, ако сега не превъртя, значи вярно съм бетон.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.