Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845448 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3270 -: Март 16, 2016, 11:00:08 pm »
Маймунка, погледни положението на Марс и Венера в картата си. После погледни себе си в огледалото.
Ако асц е Телец, а Венера ти е в съвпад с Уран, то това допълнително би усилило водолейското излъчване в теб.
Кой е твой любим цвят дрехи за носене? Често ли сменяш прическата си, ползваш ли различни бои за коса? Обичаш ли дрехи с кожа, в топлите цветове, с капси, ресни? Падаш ли си по романтични визии, коси с букли?
И в двата варианта управител на Асц ще е в огнен знак - Стрелец или Овен.
Но при Марс в Овен и 12 дом, може да залиташ леко по романтична визия. При Венера в Стрелец и в съвпад с Уран, може да си прекалено ексцентрична.

Май имахме тема във форума за определяне на асц по снимка. Ако не си свенлива, може да се подложиш на тест - ние ще зяпаме и оценяваме според усета си кой ти е асц.
Няма как да не ти се отрази на външния вид. Все по нещо ще се закачиш. Огледай познати за теб жени с какъв асц, слънце и луна са, какво доминира в картите им. И ще си направиш извод кое как се отразява във визията.

Примери много.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3271 -: Март 16, 2016, 11:12:01 pm »
Хм, сега ме замисли ... по снимка дали някой би допуснал, че съм с АС Риби  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3272 -: Март 16, 2016, 11:13:41 pm »
Хм, сега ме замисли ... по снимка дали някой би допуснал, че съм с АС Риби  ;D

И с изгряваща Дева лесно може да те обърка човек, на външен вид  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3273 -: Март 16, 2016, 11:17:14 pm »
И с изгряваща Дева лесно може да те обърка човек, на външен вид  :)

Т.е. да помисли, че съм Дева или дамите с АС Дева - често ги бъркат хората?



Маймунка - при мен е в средата на Риби, няма колебание :)  И да мръдне малко - все в Риби ще е  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3274 -: Март 16, 2016, 11:24:52 pm »
Маймунка, ти почти ми отговори кой асц си.  :012: А имаш ли белези/белег върху лицето, главата?
Ако си асц Телец, ще имаш по-скоро широк нос.

Едит: Родителите ти с какви слънца и луни са?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #3275 -: Март 16, 2016, 11:39:42 pm »
Да, аз водя с теб диалог.  :38:

А с кой от двамата си усещала, че не можеш да пазиш своя тайна? Сякаш предварително те е напипвал, усещал, интуитивно знае всичко, което се опиташ да запазиш за себе си? Бащата?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #3276 -: Март 17, 2016, 09:19:11 am »
Хм, сега ме замисли ... по снимка дали някой би допуснал, че съм с АС Риби  ;D
Аз не бих, бих заложила на Лъв или Стрелец- прекалено си открита за Риби.
У мен Рак може да се предположи само от това, че 2/3 от снимките ми са на фона на вода и от страстта към бялото , перлите и романтични дрешки.
Хващали са Марс в Близнаци по телосложение , Слънце по Уран заради облеклото и най- вече Сатурновата ми Венера.
Орлов нос има близък с АЦ Риби, но пък е с Овчи Марс, така че това с познаването на АЦ е малко относително.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3277 -: Март 17, 2016, 10:36:57 am »
А какво е телосложението на Марс в Близнаци? Дайте да я намерим тази тема или да пуснем нова - за Физическите характеристики и натала - да не е само по АЦ, ами какво и другите елементи показват :)

П.П http://astra.la/forum/index.php?topic=368.0



Днес при точен квадрат на тр.Меркурий( У3, 4 и 7) от 1 дом, на градуси от АС към натален Марс на ИС от към 3 дом - скандал с благоверния  - че му трябвал апарата, а не бил зареден - от 3 чертички на батерията - 2 пълни, при условие, че има резервна пълна батерия и 3 резервни празни карти за памет ?!?!? Абе хич не му мълчах .... и скандалът приключи бърз, но ме разяри ужасно.

На всичкото отгоре получих голям кръвоизлив и всичко е в кръв :( Прах си ризата преди малко, добре, че е тънка, но панталона .... Ще гледам да изкарам някак :(

Ако не беше това - можеше може би някой инцидент да стане с колата - пътувам по 40 км всеки ден ... рискове - колкото искаш ... А Меркурий е диспозитор на Марс и 3 дом е доста замесен :(
« Последна редакция: Март 17, 2016, 11:02:45 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3278 -: Март 17, 2016, 02:16:35 pm »
Аз не бих, бих заложила на Лъв или Стрелец- прекалено си открита за Риби.
Нормално е лъвката ѝ Луна в 5д да си личи и надмогва рибешкия АСЦ, освен това е от значение в кой градус на даден знак се намира АСЦ- та

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3279 -: Март 17, 2016, 06:59:17 pm »
 (С) Асцендент Риби не (се) изразява прикритост, а  в сливане , приспособяване към другите, така че да го приемат със собствените му настроения, емоции, чувства, без да усетят как ги омагьосва и ангажира/привлича вниманието   към себе си. Хамелеон. Може да отразява всички и всичко.

Alena, не е открита, а по-скоро дяволита, а защо не всеки може да улови природата на Риби в АСЦ й, е "виновен" Юпитер в Овен, който подкрепя и Слънчевия й знак Стрелец. Ребека и Тери, бързо схванаха "рибното " у нея .  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3280 -: Март 17, 2016, 09:00:10 pm »
Рени, имах предвид сабианските сивмови, че АСЦ риби в различен градус е различен, за 17-тия градус на Алена ето какво са писали астролозите:

(по С. Вронскому "Классическая астрология") 16° - 17° (346° - 347°) Сфера протекций. Управитель Солнце.
С одной стороны, сильное властолюбие, стремление к власти, с другой - душевная теплота, человеколюбие, добросовестность, доб­рожелательность, самоотречение и самопожертвование на благо близ­ких и друзей. Стремление к высоким идеалам. Духовный рост, само­усовершенствование, самоотверженный труд. Большие испытания, не­сущие перемены и изменения. Успех во всех предприятиях в сотруд­ничестве с деловым партнером. В любви и браке сильные страсти, стремление подавить партнера или полная отдача и подчинение ему.

 (по Исидору Косминскому "Символика Зодиака и его планетарная власть")
Солнце
"Офицер в парадном обмундировании держит над головой золотое копье". - Указывает на человека притягательной силы, настойчивого и решительного, который прокладывает себе путь, жертвуя своим "Я" ради удовлетворения амбиций. Он никогда не станет отдыхать до тех пор, пока его цель не будет достигнута. Этот человек отождествляет себя с великой целью или великим замыслом, распространяя знание в одном случае и даруя наслаждение - в другом. Это символ Провозглашения.

П. Глоба за този градус дава следното описание на външността- Внешне: тонкий, длинный, маленькая голова, мелкие черты лица, хотя большие глаза. Гибкая, подвижная фигура, богатая мимика.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3281 -: Март 17, 2016, 09:18:07 pm »
Акрукс, благодаря за споделеното.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3282 -: Март 17, 2016, 09:40:37 pm »
(С) Асцендент Риби не (се) изразява прикритост, а  в сливане , приспособяване към другите, така че да го приемат със собствените му настроения, емоции, чувства, без да усетят как ги омагьосва и ангажира/привлича вниманието   към себе си. Хамелеон. Може да отразява всички и всичко.

Alena, не е открита, а по-скоро дяволита, а защо не всеки може да улови природата на Риби в АСЦ й, е "виновен" Юпитер в Овен, който подкрепя и Слънчевия й знак Стрелец. Ребека и Тери, бързо схванаха "рибното " у нея .  ;)

Рени, точно същото усещане имам и аз, то даже не е усещане, а знание, че нещата са точно така. Никави съмнения  :72: ;)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3283 -: Март 17, 2016, 11:49:59 pm »
Много чалнат ден се случи днес :o Сутринта срещам трима души под ред: първият, с деформирани стави на ръцете, а самите те — като коренища. Вторият, с невероятно подут крак — вода ли събира, Бог знае какво, като слонско копито. Третият… даже не знам как да го опиша. Половината му лице втасало, преливащо от черепа. А на връщане един луд ли, пиян ли, ама беше набарал фазата: дървосекачески спомени от Коми, как се изпива шише водка на три чаши, как се извозват пияни с ръчни колички, рускините, защо циганите не играят шах, скача, кълчи се, спира коли на стоп… ей-толкоз || фъндък внимание да му пуснеш и се навива, продължава със следващата тема. Много планети се събраха в Риби, не съм гледал транзити скоро. Ако някой има теория…
« Последна редакция: Март 17, 2016, 11:53:17 pm от Reptil »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3284 -: Март 17, 2016, 11:53:35 pm »
К8