Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845570 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3315 -: Март 20, 2016, 10:50:20 am »
На мен ми се струва, че лъвското е най-видимо, най-вече защото е лъвско - с характер да се изяви, да блесне, да привлече погледа, като природа на знака. Лъвската Луна в натала в голям огнен тригон с двата управителя на АС ми - Юпитер и Нептун. Прогресивен Юпитер вече е в много точен тригон с наталната луна и може би й действа, като лупа.

Освен това сега СД Марс направи ингрес в Лъв, в съвпад с петодомен нат.Сатурн. Сатурн в случая е в дом на Слънцето и ест. упр. на 10 дом. Все лъв, лъв, лъв ... изява, изява....

Над силата е само умението да я владеем!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Събития и транзити
« Отговор #3316 -: Март 20, 2016, 10:06:37 pm »
С тр. Венера на АС реших да си поскъся с 5 пръста косата, че беше стигнала до кръста. От много умуване кога да е, в крайна сметка избрах Луна без курс в рак ;D Сложих и една боя - гланц за коса, получи се добре, не е така перушинеста като преди. Мислих да я боядисвам, но реших да я оставя с естествен цвят.

Стана нещо такова ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3317 -: Март 20, 2016, 10:30:45 pm »
При тригона на транзитния стелиум в риби към Луната ми в Скорпион, която е у8  и аз си направих интимна прическа, но не е удобно да я кача тук  :012: :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3318 -: Март 20, 2016, 10:34:06 pm »
С тр. Венера на АС реших да си поскъся с 5 пръста косата,
Стана нещо такова ;D
Добре ти се е получило, а аз днес сложих една боя Лореал на косата си, на картинката е по-светло русо, отколкото ми се получи, а стоях само 20', както са писали, общо взето е като твоя цвят сега  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3319 -: Март 20, 2016, 10:45:34 pm »
Ааа, аз не съм се правила русо, сега Уран почти стигна наталната Венера и реших долу да има контраст, малко по чанчаво-с цветни спрейчета на кичури, но те може да се отмият, като се изкъпя веднъж дваж :017: Сега ще отида да се снимам, преди да се е отмило, ама телефонът не ми е добър, та не гарантирам за снимките.
« Последна редакция: Март 20, 2016, 10:47:29 pm от Ребека »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3320 -: Март 20, 2016, 10:55:21 pm »
Не мисля. Ранената й от скорпионската венера луна е в точен съвпад с асцедента ми, лъвският акцент при нея ме дразни...

Не го казах в посока, че някой някого дразни, имах друго предвид. Иначе в тази посока разгледай Луна/Марс -там е информацията, АСЦ е точка. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3321 -: Март 21, 2016, 11:41:28 am »
хайде една карта със събитие - днес моя човек е направил катастрофа. В момента е в болница, уж няма сериозни неща, но чакал нещо да му правят - не ми каза какво. По-късно щял да се обади, като приключи с болница и полиция.

тр Марс в/у СЛВ, тр Уран, У6 през 8 дом, в точен куинконс с Мерк, У1, тр Мерк, У1 през 7 дом, точен куинконс Плутон, 12 дом, У3 и Нептун във 2 дом, У7 (този аспект естествено не е решаващ, може би е бил само тригер - не знам - но го има в комбинация с другите).
ЛЗ в добри аспекти с нодална ос и с Уран, У6.
Определено след тази случка няма да го оставят на тази работа - поне аз така си мисля.

Започвам да си мисля, че му нося лош късмет на този човек .... ???
« Последна редакция: Март 21, 2016, 11:58:07 am от Happy58 »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3322 -: Март 21, 2016, 12:00:09 pm »
Започвам да си мисля, че му нося лош късмет на този човек .... ???

Не бе Хепи, глупости. Виж слънчевото затъмнение му е било съвпад с Марса, който е У3 и У8 /другите си ги изредила/ нали е жив и здрав това е по-важно. А и Юпитер в Дева плюс затъмнения там, Сатурн в Стрелец не е оферта най-вече за Рибите и Близнаците и тези с лични планети там.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3323 -: Март 21, 2016, 12:04:10 pm »
Не бе Хепи, глупости. Виж слънчевото затъмнение му е било съвпад с Марса, който е У3 и У8 /другите си ги изредила/ нали е жив и здрав това е по-важно. А и Юпитер в Дева плюс затъмнения там, Сатурн в Стрелец не е оферта най-вече за Рибите и Близнаците и тези с лични планети там.

Знам, че си има предпоставки, ама ...
Той и на СЗ имаше произшествие, но беше по-леко.

Пфууу

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3324 -: Март 21, 2016, 12:10:26 pm »
Опозицията между Меркурий и Марс е заредена с такава енергетика, особено ако е по оста 1/7 дом. Или ще са кавги и спорове, полемики, или ситуации, в които трябва да може добре да се аргументира, да убеждава, или ситуации, в които да покаже бърза и адекватна, навременна реакция, да е добър и мислещ стратег. Лунните възли също са доста тематично разположени - по оста Стрелец/Близнаци и 3/9 дом. А слънчевото затъмнение, както е изтъкнала Сатен, е било в точна опозиция с нат. Меркурий, отключило е опозицията с Марс.

Не е въпрос на късмет, а на енергия, която излъчва човек. Родените с твърд аспект между Марс и Меркурий, особено в мутабелни знаци, имат свойството по-често да привличат хаотични ситуации, изискващи реорганизация и по-адекватни, премислени реакции, също така умението да се нагаждат, да лавират, да бъдат по-гъвкави и комбинативни. Това са качества, които трудно си пасват с лъвското му Слънце в съвпад с Плутон и квадрат със Сатурн - изявен фикс акцент и по знак, и с оглед на природата на двете тежки планети.

« Последна редакция: Март 21, 2016, 12:14:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3325 -: Март 21, 2016, 12:24:11 pm »
По принцип той е много добър шофьор - била съм свидетел на случки. При произшествието на СЗ тази му способност го е "спасила" да не блъсне изскочилото пред колата му дете. За днес не знам подробности, но ще ги разбера по-късно.

Има го момента и с фикса, който описваш - мнооого трудно за някои неща :) - то не може да му влезе в главата, камо ли да го направи :).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3326 -: Март 21, 2016, 12:28:51 pm »
Обаче вижте как работят бързите транзити, вкл. и на Луната. Не знам в колко часа е била днешната му катастрофа, но някъде по това време транзитната Луна трябва да е била близо до наталния му Юпитер. Разминал се е с несъществени травми, надявам се?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3327 -: Март 21, 2016, 12:34:14 pm »
Ами, станало е някъде м/у 8:30ч и 11:30ч. Втория час е на обаждането му към мен.
И аз това забелязах - тр Луна в евентуален съвпад с Юпитер - в 10:30ч луната е била на 7гр 30мин. Може и да не е бил много дисциплиниран, знам ли ...

Засега знам, че има удар в главата и в коляното ... но говореше нормално, пък и се канеше след болницата да ходи в полицията - значи не е съвсем зле.
Добре е, че на другия човек нищо му няма ... но колата явно е сериозно повредена.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 12:36:36 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3328 -: Март 21, 2016, 12:55:43 pm »
Него сега го налазва и квадратура на тр. Уран към нат. Луна. А Марс по оста 1/7 дом в твърд аспект с Меркурий си носи такъв заряд, създава един по-невротичен и забързан фон.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3329 -: Март 21, 2016, 01:05:02 pm »
Ее, аз това въобще не съм го отчела ....благодаря....  пропуснала съм - дори и разходяща. Аз го натискам за едно нещо да правим, а той се опъва .... е, ето накъде избива.