Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845184 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3330 -: Март 21, 2016, 01:08:45 pm »
Ее, аз това въобще не съм го отчела ....благодаря....  пропуснала съм - дори и разходяща.

Тя си е действаща, създава по-напрегнат вътрешен фон, а чрез външни обстоятелства се изявява опозицията Меркурий-Марс, когато се задейства от някой транзит, лунация или прогресия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3331 -: Март 21, 2016, 04:35:32 pm »
Започвам да си мисля, че му нося лош късмет на този човек ...
Е, що ти на него, по-скоро е обратното- той те травмира с действията си, напоследък с шофирането - тр. Плутон У3 съвпад с Луната У11 в 5д.- дали ще си ти или друга приятелка, все ще страда и ще си внушава, че му носи лош късмет  ;D
Я се вземи в ръце, не си виновна за нищо, освен за собствените действия и думи.
тр Марс У3, У8 квадратира Юпитер У4, съУ8 в 12д и тр. Луна върху Юпитер е отключила марсовия квадрат.  С него имаме еднакви по знак и градуси основни оси, само че при мен Нептун е в съвпад с Марс в 3д, затова и не станах шофьор, макар на два пъти да карах курса.
При него Сатурн У6 е в 3д, но в квадрат с Плутон У3 в 12д- предразположен е към травми/инциденти, свързани с работа по 3д, сред които е шофирането.
« Последна редакция: Март 21, 2016, 09:06:56 pm от akruks »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #3332 -: Март 21, 2016, 07:32:53 pm »
Откакто Слънцето влезе в Овен изведнъж ми се отприщи и енергията, и живота. Това рибешко стълпотворение в 12 дом от овчия стелиум ми действаше много изцеждащо. Едва дишах накрая.
Сега леко отивам в другата крайност - откакто Уран е точно върху Луната ми не мога да спя. Без значение колко се изморявам денем, кога ставам и лягам - вечер просто си стоя със затворени очи в леглото и подремвам, но заспиване няма.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3333 -: Март 21, 2016, 07:51:20 pm »
Размести нещо у вас или ако нещо е разхвърляно  може и в преносен смисъл вземи пък го подреди.
Ще спиш после, сега си има причина да си будна.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #3334 -: Март 21, 2016, 07:59:22 pm »
Уфф, едно си баба знае...
Ами виж дали случайно луната не е била куинконкс нат марс
И все пак дир марс е точно в/у мерк, ти като искаш-не го гледай и уважавай
Да,там е.И Юпитер беше там по дирекции миналата година,но след като нямаше събитие ги забравих.Има логика дир Марс да причината за това,което стана-бях забравила.Но най0сигурното е,че е Марсово дело.
П.П:И трз Луната е била куинконс с нат Марс.
Скоро сменям солара-само да издращя до моя РД.  :d030:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3335 -: Март 21, 2016, 09:17:20 pm »
Сега леко отивам в другата крайност - откакто Уран е точно върху Луната ми не мога да спя. Без значение колко се изморявам денем, кога ставам и лягам - вечер просто си стоя със затворени очи в леглото и подремвам, но заспиване няма.
Уран на Луната сам по себе си не носи безсъние, ако не е намесен Меркурий и 3д, а при теб Уран е диспозитор на Мерка ти, а Луната е в 3д. Когато Уран беше на моята Луна си спах без проблем, проблеми със съня имах когато беше в риби и опозиция на моя Мерк У1 в 1д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3336 -: Март 21, 2016, 09:48:28 pm »
Акрукс, Уран  възбужда всичко до което се докосне, а при съвпад и превъзбужда, така че носи безсъние . Това е  една от проявите при негов транзит, докато човек не въведе неговата природа в ежедневието си през през сферите на активираната планета и тогава физическото и психическото състояние на човек започва да резонира на неговото темпо. Да не забравяме, че и всеки реагира различно на една и съща енергия, както и това, че Уран удря Луната на различна възраст при различните хора, ето и аз съм в момента със същия транзит,  но аз не спя  вече от 10 г. поне 10 дни в месеца и съм свикнала с това и ползвам безсънните нощи да работя понякога. Аз по принцип съм будна в тъмното, така че за мен е ОК периода, но за някои хора , които работят "от-до", не е така. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3337 -: Март 21, 2016, 10:14:52 pm »
Акрукс, Уран  възбужда всичко до което се докосне, а при съвпад и превъзбужда, така че носи безсъние .
По тази логика всички хора трябва да не заспиват изобщо, защото Уран постоянно нещо докосва, случва се и да съвпада. Какво да кажат тези с наталните съвпади с Уран- сигурно спят с отворени очи по рождение, което не е така разбира се, шегувам се  :012: Ето накратко какво пише в учебниците за транзита на Уран: http://www.astroto.com/sarticle.php?id=47

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3338 -: Март 21, 2016, 10:39:02 pm »
 Акрукс, мога да споделя  към  Девата в картата ти,   за трима, които имат съвпад Луна/Уран -спят трудно,  максимум по 3-4 часа, а за разликата между това да си роден с такъв аспект и да се случиш на такъв по транзит, знам че  ще си прочетеш сама и след това ще споделиш информацията.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3339 -: Март 21, 2016, 11:22:10 pm »
Акрукс, мога да споделя  към  Девата в картата ти,   за трима, които имат съвпад Луна/Уран -спят трудно,  максимум по 3-4 часа, а за разликата между това да си роден с такъв аспект и да се случиш на такъв по транзит, знам че  ще си прочетеш сама и след това ще споделиш информацията.  :)
Рени, нали го имах този съвпад, Луната ми е на К8- спах си достатъчно часове, може да се е случвало да осъмна пред компа, но пак съм събирала по 7-8 часа сън, което е нормалното.

При теб сега ако нещо не ти е нааред със съня е от наскоро отминалото СЗ в 3д, което е  съвпад с Меркурий и опозиция с Плутон У12. 
тр Уран У3 съвпад с Луната У8 , Сатурн У3 и Венера У6, У11 в 5д- повече се пази от инциденти, внимавай да не се заклещиш между пружината, докато въртиш любов или да не ти падне микрофона на главата, докато си на сцена :012: :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3340 -: Март 21, 2016, 11:52:02 pm »
Ха, ха как ме разсмя, Акрукс-благодаря, хареса ми много тълкуването.    :08:
Хубаво е, че всеки споделя за един и същ транзит различни прояви, така много добре се лови натала какво пише в него.
СЗ ми беше точно върху ИЦ( Меркурий го приспива Нептун в периода ) , а понякога не спя  нощем защото вече не е така динамично ежедневието ми както преди( Сатурн ми е в 1-ви дом ), също така и  си лягам, когато ми се спи-може да е в 18 ч, може и в 15 ч, може и в 20:30 ч. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #3341 -: Март 22, 2016, 02:03:29 pm »
Това е ужас просто , аз живея близо до  Метро Станция Шуман, в Брюксел на около 500 метра от Маалбек , взриха всичко , жив и здрав съм благодарение на сестра ми , че ме забави.

Това е картата за деня ...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3342 -: Март 22, 2016, 02:08:33 pm »
Значи има някой горе, който те пази - в такива ситуации често се случва нещо или някой да ни отвлече вниманието и да ни забави по пътя към такова място, за да ни се размине. Но все пак, докато Юпитер и Раху транзитират през знака на наталната ти Луна, бъди по-бдителен и внимателен, когато се намираш сред тълпи от хора и на по-оживени места.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #3343 -: Март 22, 2016, 02:30:14 pm »
Това е ужас просто , аз живея близо до  Метро Станция Шуман, в Брюксел на около 500 метра от Маалбек , взриха всичко , жив и здрав съм благодарение на сестра ми , че ме забави.

Това е картата за деня ...

тр.Плутон е на К8 -въвлича те в критични,опасни ситуации,животозастрашаващи
като добавим и др. малефик тр.Сатурн У8 върху Уран У9- ти си в чужбина, там си в опасни ситуации,бъди нащрек-СЗ в 19 риби е в каре на Уран,отключ на съвпада
избягвай метро,тълпи ,тъмни,безлюдни места,Марс и той ще се присъедени като трети малефик,предстои и ретроградие ,
тр.Юпитер върху нат.Луна те е спасил,той е сейф аспект

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #3344 -: Март 22, 2016, 02:41:14 pm »
Грег, добре че не ти се е случило нищо. Лунното затъмнение е тригерът , трябва да се види и картата на Брюксел. В Белгия имам доста приятели и познати, слава Богу досега повечето писаха, че са добре. А иначе съм била много пъти в Брюксел, и на Завентем и в района на Маалбек. Но за жалост не ме учудва , че се случи атентата там. Брюксел отдавна прилича на гето, а в някои части и полицията не влиза дори. Белгийската полиция е повече от разпасана. Изобщо цала Западна Европа в момента е абсолютен хаос и разграден двор. Само който не е искал, не е влязъл и излязъл.

Едит> Грег, при теб лунното затъмнение с в опозиция на марс и венера, в 4ти.
« Последна редакция: Март 22, 2016, 02:44:02 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name