Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845150 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3510 -: Април 20, 2016, 02:24:58 pm »
Не знам дали е от ретро Марс, имам и Венерин възврат след няколко градуса, та се оказа, че имам хормонален дисбаланс, а хич не искам да пия хормонални лекарства.

и кои хормони по-точно са разбалансирани?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3511 -: Април 20, 2016, 02:29:07 pm »
Аз си внуших, че може да имам кисти или тумори  /нямам/ :012:

Значи и ти си по самовнушенията на здравословна тематика като мен  ;D

Ако наистина имаш съмнения за хормонални проблеми и някакви процеси в репродуктивните органи, следи си състоянието на кожата в зоната на брадичката. Ако забележиш някакви промени там - да излизат пъпчици и мастни кистички, кожата да има по-възпален и зачервен вид, не е изключено да алармира за възникнал хормонален проблем.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3512 -: Април 20, 2016, 02:31:48 pm »
Сатин, хормоналния дисбаланс не се случва от вчера за днес,  а е състояние, което е следствие на определен начин на живот, на който тялото реагира или си носиш по рождение такава тенденция. Обикновено има превес на мъжки хормони при жената и това го отчитат медицинските изследвания, а човек го усеща на емоционално и психично ниво същото. Няма нищо  лошо в това да се подложиш на точно определената за теб хормонална терапия, ако се налага, като едновременно с това, ти самата си направиш терапия на излишъка на Марс, Скорпион в картата. Лайкучката, жълтото омайниче или бялата трепетлика няма как да ти повлияят на възприятията, нито да разграничат спецификата на онзи хормон, който (ще) регулира как да действат органите в тялото ти, но може да си ги  пийваш за настроение. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3513 -: Април 20, 2016, 02:32:43 pm »
Щом ще пие прогестерон - значи женските вероятно, но без прогестерон се сбабичкосваш бързо, така, че .... :012: по-добре да не е в дефицит :)

Точно за такъв баланс на естроген и прогестерон и изобщо женските - дават масло от вечерна иглика. Аз съм го пила за по-лек ПМС и при мен имаше поразителен ефект :)

Също за дисбаланса може да се разгледа дали се приемат фитоестрогени, които да дразнят рецепторите и да се ограничат, за сметка на фитопрогестерони. Ако приемаш ленено масло - да го спреш, за сметка на Омега 3 от риба :) Има варианти :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3514 -: Април 20, 2016, 02:38:59 pm »
Ей много сте гадни, срам ме е да коментирам такива неща публично  :)
Основният симптом е липса на цикъл от два месеца.

Преди време пак имах проблеми в това естество, ама се оказа че гинеколожката ми е много некадърна и немарлива в работата си.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3515 -: Април 20, 2016, 02:43:20 pm »
Може и да е в резултат на отслабване. Обичайно изписват прогестерон, за да ти дойде цикъла и да ти изследват хормоните по фази. Ако наистина има проблем - по-скоро е за ендокринолог - в Майчин дом.

Предполагам са ти пуснали и пролактин и е ОК?
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3516 -: Април 20, 2016, 03:02:56 pm »
Ей много сте гадни, срам ме е да коментирам такива неща публично  :)
Основният симптом е липса на цикъл от два месеца.

Преди време пак имах проблеми в това естество, ама се оказа че гинеколожката ми е много некадърна и немарлива в работата си.

Сатин, ти кога за последно се поглези? Кога си достави удоволствие? - масаж, СПА, хубава/вкусна вечеря, спане, - абе, угаждане?

За да не съм голословна - имаш дирВенера на К2, прогрЛуна към Марс в 1 дом.

В 7. дом имаш дълготрайна прогресия на Плутон върху Луната. Пораздвижи малко 1-ви, за да компенсираш - иначе този съвпад наистина може да ти създаде сериозни проблеми.

Нумерологично - знаеш си, че имаш/си във втори период 6 - е, като си нямаш гадже, любов, пеперуди в корема, идват отсрещните прояви - гинекологични проблеми.

Помисли си  :08:

Да допълня поста на Емма - Скорпион се лекува с Телец :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #3517 -: Април 20, 2016, 03:15:28 pm »
Хепи, там е работата, че не винаги "пеперудите и прилежащия им корем" оправят хормоналния проблем. Аз съм от онези "n" на брой жени, които съм родена с гинекологични проблеми и когато съм с гадже са си пак там, в мен и когато съм без гадже може и да не са там. Разликата е в това, че "пеперудите" ми позволяват да не се вкопчвам в същите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3518 -: Април 20, 2016, 03:23:35 pm »
Всички имаме дефекти някъде :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3519 -: Април 20, 2016, 03:29:42 pm »
И според лекарката е стрес причината. Аз наистина се бях изплашила да не е тумор или кисти.
Хепи, удоволствие ми е само като имам 5 мин на спокойствие :) За угаждания не съм аз на дневен ред и не мога да се доредя, нямам и желание, то трябва да ми е спокойно психически, че да се насладя на нещо наистина :) Единственото ми удоволствие е да работя, ама то като попадна на някой крив клиент и там си късам нервите  :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #3520 -: Април 20, 2016, 03:34:57 pm »
Сатин, ако става въпрос за менопауза, изкуствените хормони не са решение.
При инцидентни проблеми, да, и аз съм пила без странични ефекти. Но за дългосрочна употреба не са ОК. Там по-добре да търсиш билки и добавки, които да нормализират производството на хормони, доколкото е възможно.
Щом причината е стрес, знаеш какво да правиш :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3521 -: Април 20, 2016, 03:39:28 pm »
Сатен, не каза какви изследвания си направила, а това е важно
И чак такъв стрес преди 2 месеца не се сещам?
Може да си недохранена?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #3522 -: Април 20, 2016, 03:46:21 pm »
Е то стреса е с натрупване, не е от днес за утре.
Не съм отслабвала, ям си добре.

Не ми е пускала хормони, диагнозата беше само от преглед. Чакаме сега да видим какво ще стане  като изпия хапчетата.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3523 -: Април 20, 2016, 03:53:55 pm »
И според лекарката е стрес причината. Аз наистина се бях изплашила да не е тумор или кисти.
Хепи, удоволствие ми е само като имам 5 мин на спокойствие :) За угаждания не съм аз на дневен ред и не мога да се доредя, нямам и желание, то трябва да ми е спокойно психически, че да се насладя на нещо наистина :) Единственото ми удоволствие е да работя, ама то като попадна на някой крив клиент и там си късам нервите  :)

Е, че тогава какво му се чудиш ... той живота е и ТВОЙ - тялото е твое. За да обслужваш другите и за да работиш, ти трябва здраво тяло. Ти (както почти всички) слагаш каруцата пред коня.

дай си почивка, достави си удоволствие, направи малко упражнения, свърши някаква физическа работа и нещата ще се подредят (стреса ще изчезне). Сега виждам, че имаш и трУран, У11+12 върху Венера - още едно указание към това, което пиша.

« Последна редакция: Април 20, 2016, 03:56:19 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3524 -: Април 20, 2016, 03:55:24 pm »
Хепи, там е работата, че не винаги "пеперудите и прилежащия им корем" оправят хормоналния проблем. Аз съм от онези "n" на брой жени, които съм родена с гинекологични проблеми и когато съм с гадже са си пак там, в мен и когато съм без гадже може и да не са там. Разликата е в това, че "пеперудите" ми позволяват да не се вкопчвам в същите. :)

Рени, какво точно ми казваш?  ???