Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845851 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #3915 -: Юли 28, 2016, 01:32:03 pm »
Да споделя и аз за едно събитие, което коментирах тук-там: една имотна сделка, която се проточи с проблеми - още от март. Е, на финалната права сме - втората седмица на август, когато са последните ретро дни на Сатурн се предвижда приключване на сделката. Първото размърдване беше, когато Юпитер стана директен в началото на Май, след това имаше пак нов тласък при директното тръгване на Марс и сега чакаме успешен финал с края на ретроградието на Сатурн :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3916 -: Юли 28, 2016, 11:43:33 pm »
Може да има по-подходяща тема от тази, но нали все пак е събитие, свързано с транзити.
Става дума за тази трагедия от преди години, на която построих Карта - http://www.blitz.bg/index.php?news=432119#commentsform
тр. Юпитер в собствен знак в анаретен градус квадратира Плутон в собствения 8д, на фона на този квадрат Луната в риби квадратира ретро Нептун, който съвпада с неблагоприятна звезда, имаща природата на Марс и Сатурн. Сатурн У12 на К5- сред удавените преобладават много деца. Уран У1 в 8д, където е Прозерпина- екстремна ситуация, катастрофа.
« Последна редакция: Юли 28, 2016, 11:46:50 pm от akruks »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3917 -: Юли 29, 2016, 12:02:02 am »
Карта на друга, още по-голяма трагедия, за която не се знае дали е от престъпна небрежност или е саботаж, все пак датата е 1 май, във време когато хората са излезли по улиците на задължителна манифестация. Тук Юпитер също в анаретен градус, но заточен по знак и в съвпад със звезда, която може да донесе безчестие или насилствена смърт.
Цитат
На 1 май 1966 г. край Враца се разиграва една от най-зловещите минни трагедии в света. В 11,25 часа се скъсва стената на хвостохранилището на оловно-цинковия рудник "Мир" и над половин милион кубически метра маса от тежки метали, цианиди, камъни и дървета залива близкото село Згориград, минава през прохода "Вратцата" и стига до централния площад на Враца. По пътя си, дълъг 7 километра, тинята помита къщи и хора, а три дни по-късно войската продължава да изважда трупове, отнесени от ударната вълна. Ужасяващият инцидент е засекретен. Официално са обявени 107 жертви

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3918 -: Август 02, 2016, 09:17:07 pm »
По време на почивката ми се случи нещо и се замислих какви ли биха могли да са астрологичните предпоставки за това и къде евентуално да се търсят.
Като цяло нещата си бяха ОК, но имах сериозен проблем с шума/тишината в хотелите. При първия имаше водопад/че доста близо, при втория се оказа, че е на път (уж селски, но много натоварен), а стаята беше над ресторантчето, което явно беше любимо място на тамживеещите, в третия имаше една тинейджърска купонджийска група, и в ресторанта на четвъртия имаше вечерна сватба.
А аз бях тръгнала да си почина на тишина и спокойствие  :08: Реално имах само 2 спокойни нощи - когато свикнах с водопада :)

Та, мисълта ми беше, къде може да се види този проблем - транзити, лунар, хорар (евентуално) ... а се чудех и коя планета е предпоставка за "шум" :) ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #3919 -: Август 02, 2016, 09:28:50 pm »

А аз бях тръгнала да си почина на тишина и спокойствие  :08: Реално имах само 2 спокойни нощи - когато свикнах с водопада :)

Та, мисълта ми беше, къде може да се види този проблем - транзити, лунар, хорар (евентуално) ... а се чудех и коя планета е предпоставка за "шум" :) ?
може да се види в егн-то  :012:
от 3г насам и мен ме дразни шума, а напреди се дразнех от тишината

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3920 -: Август 02, 2016, 09:29:26 pm »
Да не си отишла на почивка по време на мундо квадрата между Меркурий и Марс?

Понякога и мунданните аспекти ни влияят, дори ако не повтарят някой аспект от наталната карта. Зависи към какви енергии сме по-чувствителни в момента и как ни е настроен приемникът. А и на теб сега би трябвало транзитният Уран доста точно да ти квадратира Луната - където и да си, все "другите" /7 дом/ ще ти нарушават спокойствието и релакса /Луната/. Може от време на време да има и неприятно усещане за нагазване в лично пространство, един вид "неканени гости" да ти се явяват или някой да си натрапва присъствието.

Имах такава ситуация при транзит на Уран през ИЦ. Преместихме се в нов апартамент - по-просторен и на по-хубаво място. И след броени месеци - опа, изненада! - в двора, където е междублоковото пространство, на броени метри от нас започнаха строеж. Първо бутната една съборетина, после започнаха за копаят дупка в земята и се оказа, че долу има скална порода. Голямо къртене беше, целодневен шум и сума ти прах. Лятото го изкарахме със затворена балконска врата и прозорци в дневния тракт, само климатикът ни спасяваше да не се задушим.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3921 -: Август 02, 2016, 09:38:57 pm »
може да се види в егн-то  :012:
от 3г насам и мен ме дразни шума, а напреди се дразнех от тишината

:) :)

егн-то можеше да е на първото място, ама после .... то беше е...а ти и късмета - все на джумбурета попадах :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #3922 -: Август 02, 2016, 09:46:07 pm »
Да не си отишла на почивка по време на мундо квадрата между Меркурий и Марс?

Понякога и мунданните аспекти ни влияят, дори ако не повтарят някой аспект от наталната карта. Зависи към какви енергии сме по-чувствителни в момента и как ни е настроен приемникът. А и на теб сега би трябвало транзитният Уран доста точно да ти квадратира Луната - където и да си, все "другите" /7 дом/ ще ти нарушават спокойствието и релакса /Луната/. Може от време на време да има и неприятно усещане за нагазване в лично пространство, един вид "неканени гости" да ти се явяват или някой да си натрапва присъствието.

Имах такава ситуация при транзит на Уран през ИЦ. Преместихме се в нов апартамент - по-просторен и на по-хубаво място. И след броени месеци - опа, изненада! - в двора, където е междублоковото пространство, на броени метри от нас започнаха строеж. Първо бутната една съборетина, после започнаха за копаят дупка в земята и се оказа, че долу има скална порода. Голямо къртене беше, целодневен шум и сума ти прах. Лятото го изкарахме със затворена балконска врата и прозорци в дневния тракт, само климатикът ни спасяваше да не се задушим.

Всъщност, тогава е било - на мундо квадрата ... Прибрах се, когато Меркурий е влезнал в Дева. Благодаря  :clap:

Тр Уран още не е стигнал Луната - тя е на 27гр. Но може все още да си нося напрежението от квадрата към К1/К7, макар че те са на 19гр. Аз заради това напрежение исках сега малко да отпочина.
В лунара имам Уран в 12 дом, квадрат Луна - но там тя е в 10 дом и реших, че си касае само работата.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3923 -: Август 02, 2016, 10:29:05 pm »
Построила съм да-легло за секс с невидимия :012: Всъщност майтап, майтап, но онзи ден ахаа да си купя кама сутра на френски-1во не знам френски, ама то нали са картинки, ама и няма с кого да се разкърша та се вразумих и върнах книгата. Може да е било някво проявление на мунадни Венера Луна и Лилит, ама да не задълбавам :012:

Ха-ха, аз по това време горе-долу си купих книга на тема актова фотография. Чичото на сергията с един такъв глас подметна, че всички гледат и прелистват, пък никой не купувал… и си рекох "колко му е". Сега се мъча с никаквия си немски да разбера за светлината, фокуса и ракурса при снимане в природни условия ;D Поне картинки има.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #3924 -: Август 02, 2016, 10:55:21 pm »
Сега се мъча с никаквия си немски да разбера за светлината, фокуса и ракурса при снимане в природни условия ;D

За Нейшънъл Джиографик ли ще снимаш?  :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3925 -: Август 02, 2016, 10:56:24 pm »
Ха-ха, аз по това време горе-долу си купих книга на тема актова фотография. Чичото на сергията с един такъв глас подметна, че всички гледат и прелистват, пък никой не купувал… и си рекох "колко му е". Сега се мъча с никаквия си немски да разбера за светлината, фокуса и ракурса при снимане в природни условия ;D Поне картинки има.
Да ама ако бях я купила, щях да се натъжа, защото пред тези дето ми налитат, като конски мухи, предпочитам да умра ,отколкото да си мръдна з а д н и к а  :012: А пък актова фотография е яко- шишита, анорексици и всякакви цайси :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Събития и транзити
« Отговор #3926 -: Август 02, 2016, 11:17:10 pm »
Никакви жеографици, откъде накъде. Просто книгата покрива доста теми — снимане на такава част, на онакава, снимки на закрито, на открито… Заинатил съм се да схвана поне приблизително смисъла, темата ми е интересна. Иначе няма нито шишита, нито анорексици, само здрави, хубави немкини. Тук-там и някой немец по теглич за разнообразие.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3927 -: Август 02, 2016, 11:44:30 pm »
Да ама ако бях я купила, щях да се натъжа, защото пред тези дето ми налитат, като конски мухи, предпочитам да умра ,отколкото да си мръдна з а д н и к а  :012: А пък актова фотография е яко- шишита, анорексици и всякакви цайси :012:

А, значи долу-горе знаеш къде са запетайките, ама само като говориш за актова фотография, явно те вдъхновява темата :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #3928 -: Август 03, 2016, 12:04:43 am »
Да знаеш къде са запетайките на тема за актова фотография означава че си чекибоец професор по практика намери двойкаджиите с безфокусни кадри-те по-ще биват  :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #3929 -: Август 03, 2016, 12:32:19 am »
Да знаеш къде са запетайките на тема за актова фотография означава че си чекибоец професор по практика намери двойкаджиите с безфокусни кадри-те по-ще биват  :012:

Късно е, либе, за симулантщина