Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845101 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #195 -: Февруари 22, 2014, 08:51:43 pm »
Тази книга на Брейди е известна като Орелът и чучулигата, четох я миналата година. Главата със затъмненията ми се стори много мистична, но още не съм проучвала действието им в карти и ми е някак неразбираемо. Ако затъмнение направи опозиция към планета, особено Слънцето, това че става дума за опозиция брои ли се със знак минус или само се активира?

Цитат
Ако затъмнение направи опозиция към планета, особено Слънцето, това че става дума за опозиция брои ли се със знак минус или само се активира?

Затъмнение-нодална ос-съвпад/опозиция -"+"/"-".
Слънчево затъмнение:"Реагирам като его " ;посоката е невидима ,но вярна
Лунно затъмнение:"Помня ,че съм "; посоката е вярна ,но невидима

Smarta,може би зависи в натала как са поставени Слънце/Луна /нодална ос и оттам вече как участват /приемат проявите на съвпада/опозицията.

Заинтригува ме ,че гледаш на затъмненията като нещо мистично ,защо и ако представляват за теб интерес ,мога да ти дам карти  да разгледаш ?!?/
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #196 -: Февруари 22, 2014, 09:13:18 pm »
Карти с удоволствие ще разгледам. Иде къртовски труд, но пък не съм живяла толкова дълго, че да не мога да прегледам в моя живот затъмненията поне в годините на паметните събития. Където намеря нещо да си заслужава, ще ви го покажа. Само да имам време за това.

Рени, ти като четеш сериите Сарос, не ти ли се струва, че четеш хрониките на Провидението? Големият план, ясно очертан циклично, кое след кое иде да се развива, да се създава, да се унищожава, и в същото време свободната воля на Духа, въплътена в милиардите човека, раждани във всички епохи, които взимат тая сурова енергия във вид на условия за живот и правят от нея нещо друго във вид на събития, история, развитие на колективния разум, и така естествено си тласкат колелото на Провидението все напред и напред... Брилянтно е! <3

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #197 -: Февруари 22, 2014, 09:38:12 pm »
Карти с удоволствие ще разгледам. Иде къртовски труд, но пък не съм живяла толкова дълго, че да не мога да прегледам в моя живот затъмненията поне в годините на паметните събития. Където намеря нещо да си заслужава, ще ви го покажа. Само да имам време за това.

Рени, ти като четеш сериите Сарос, не ти ли се струва, че четеш хрониките на Провидението? Големият план, ясно очертан циклично, кое след кое иде да се развива, да се създава, да се унищожава, и в същото време свободната воля на Духа, въплътена в милиардите човека, раждани във всички епохи, които взимат тая сурова енергия във вид на условия за живот и правят от нея нещо друго във вид на събития, история, развитие на колективния разум, и така естествено си тласкат колелото на Провидението все напред и напред... Брилянтно е! <3

Smarta,с риск да те разочаровам,аз не чета или поне не  в смисъла ,в който се влага за четене. ;)

Всяка година има затъмнения,така че можеш да провериш досега ,какво се е случвало при теб около тях.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #198 -: Февруари 22, 2014, 10:09:52 pm »
Затъмненията са и отключващ фактор на дирекции,прогресии,тежки транзити

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #199 -: Февруари 22, 2014, 10:19:01 pm »
Затъмненията са и отключващ фактор на дирекции,прогресии,тежки транзити

Да,заради нодална ос. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #200 -: Февруари 22, 2014, 10:22:56 pm »
Погледнах пак Брейди,оставам с впечатление че тя специялно не отчита+-на аспектите .Признава само съвпад,опозиция2,5 орбиса,опозиция2,а квадратура само със светилата1.Явно +-за нея идва от характера на затъмнението .Карел Ръшел напротив-не отъита характера на затъмнението,а се съобразява със всеки възможен аспект.Лично аз съм решил да се съобразявам и с двата метода ,докато натрупам достатъчен емпиричен опит .Задчлжително трябва да се гледа общия тон на картата в момента ,търся натрупване на определен резонанс ,тон .

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #201 -: Февруари 22, 2014, 10:25:47 pm »
Затъмненията са и отключващ фактор на дирекции,прогресии,тежки транзити

Да,заради нодална ос. :08:

Ами те понякога са в различни знаци, хм

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #202 -: Февруари 22, 2014, 10:45:24 pm »
Принцип +преценка+творчество  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #203 -: Февруари 23, 2014, 09:34:03 am »
Принцип +преценка+творчество  ;)

+ цикъл Сорос  :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #204 -: Февруари 23, 2014, 09:48:15 am »
Принцип +преценка+творчество  ;)

+ цикъл Сорос  :08:

О,да  :08:

....Но аз все си мисля,че даже и да не съм казала нещо на глас,хората са ме чули и разбрали .
Винаги има нужда от един силен акцент на Земя/Дева/Меркурий, около мен. :08:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #205 -: Март 05, 2014, 11:33:36 pm »
Надявах се на коментари и мнения от любителите на ведическата астрология по казуса тр.ретро Марс съвпад нодална ос,като същия е управител ЮЛВ -това е "черешката на тортата" в периода.

От това ,което съм чела тук като споделено от вас  и доколкото съм разбрала ,нодалната ос е тази ,която "пророкува' във ведическата и ако е така ,би трябвало да  провокира събитийност ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #206 -: Март 06, 2014, 10:31:02 am »
Надявах се на коментари и мнения от любителите на ведическата астрология по казуса тр.ретро Марс съвпад нодална ос,като същия е управител ЮЛВ -това е "черешката на тортата" в периода.

От това ,което съм чела тук като споделено от вас  и доколкото съм разбрала ,нодалната ос е тази ,която "пророкува' във ведическата и ако е така ,би трябвало да  провокира събитийност ?!?

Рени, за характера или по-точно проявлението на събитието е важно с кой от двата възела е съвпада.
Аз миналата година имах тр Сатурн върху ЮЛВ и въпреки че ставаше въпрос въобще за оста, се прояви като осъзнаване на ЮЛВ и преработката му. Сега като се върне, пак ще си имам сигурно случки, а може пък и вече да съм се справила :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #207 -: Март 06, 2014, 12:33:24 pm »
Надявах се на коментари и мнения от любителите на ведическата астрология по казуса тр.ретро Марс съвпад нодална ос,като същия е управител ЮЛВ -това е "черешката на тортата" в периода.

От това ,което съм чела тук като споделено от вас  и доколкото съм разбрала ,нодалната ос е тази ,която "пророкува' във ведическата и ако е така ,би трябвало да  провокира събитийност ?!?

Рени, за характера или по-точно проявлението на събитието е важно с кой от двата възела е съвпада.
Аз миналата година имах тр Сатурн върху ЮЛВ и въпреки че ставаше въпрос въобще за оста, се прояви като осъзнаване на ЮЛВ и преработката му. Сега като се върне, пак ще си имам сигурно случки, а може пък и вече да съм се справила :)

Happy,и за двете има значение  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #208 -: Март 06, 2014, 01:01:42 pm »
нодалната ос е тази ,която "пророкува' във ведическата

Пророкуват си всички стандартни за западната - основно Сатурн, Юпитер и затъмнения, плюс ингреси на възли и ингреси на Слънце в кардинални. В момента Марс, Сатурн и Раху са във Везни, Венера и Меркурий - в Козирог, а Юпитер в Близнаци. Слънце е все още във Водолей.
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #209 -: Март 06, 2014, 02:02:42 pm »
Diyana, друго имах предвид ,какво индикира тази конфигурация в периода от друга гледна точка ,щеще да ми бъде интересно да споделите  ,защото скоро няма се случи същата тази "предопределеност" ,нали с  нея боравят източните астролози?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“