Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846461 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4395 -: Март 29, 2017, 06:57:01 am »
Да, мунданно "навън" е (по) Риби, зодиакално- Овен, няма грешка.  :)
Направи ми впечатление ( и при себе си го открих), че когато  в периода от Новолуние до Пълнолуние има   ретро планета до Сатурн, не добре поставена Венера и външните планети са в твърд аспект към Луна, при хорарите, често въпросите не се разчитат така ясно и веднага следва втори в рамките преди да е изтекъл срока давност на вече зададения. Същото е и когато се тълкуват прогностичните карти в такива периоди, защото този, който разчита картата го прави по типичния начин, като често вкарва и доза лично отношение - това се усеща и затова ми направи впечатление, оттам идва и неправилния прочит на картата. И Новолуние, и при изразена ретроградност, и струпване на планети в знак( както е в момента), дом, по едно и също време,  се губи обективността, затова е добре да се изчака, ако искаме да получим адекватен, реалистичен прогностичен отговор за ситуация, период, които ни вълнуват.

Иначе, да, професионалиста няма право на избор, но и на него ще му е  "трудно да улучи целта", ако към същата му е кацнала на Марса ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4396 -: Март 29, 2017, 10:18:48 am »
Стар, не е това причината, още няколко години напред,  периода март-юни, ще е наситен с повечко ретроградни планети. Колкото си по-близо до някой, нещо, или дистанцията липсва, толкова вероятността да видиш и другата гледна точка, цялата картина е, занижена-това не е клише, а факт, потвърден като част от философията как може да се прояви  ретроградността на планетите, защото тогава са най-близо до Земята.Когато долен съвпад на планета, съвпадне с Новолуние и то пък е в Овен, даже и по зодиакална дължина, с наличие и на стелиум, има специфика, защото има общо между изброените от мен и то е, че отразяват  факторът  субективност в периода. След като нещо не може да изразява естествената си природа по типичния начин, според природата си, както е при ретро планетите, е нормално да има разминаване между  действителност и лична гледна точка. Показалецът, че е желателно да не предприемаме нещо при ретро период, е затова, че ни е трудно да видим реално обстоятелствата, такива,каквито са, фиксирани в нашите "изкривени" представи за същите. Когато планетата спре и тръгне към Земята, нейната орбита не се ли " криви" от правия път, за да улови  нестандартното, нещо извън пътя ?!? Няма такова нещо като " непредприемайте нещо при ретро период", а когато и каквото го правите, ще бъде видяно, разбрано, оценено, ще има резултат, чак след време. Нима, родените с ретро планети са по презумпция  "пас" и не предприемат нищо.Ретроградността много добре импонира като звучене и притежава качествата на Овен и 12-ти дом-проправят път, там, където времето го е заличил или там, където тепърва хората ще се учат да минават по него.Липсва "сега", настоящата реалност,затова исках да кажа с две изречения в предходния си коментар, но или пътят е все така заличшн или още не знаят как да стъпят по бъдещия-ретро Венера, Юпитер, стелиум, Новолуние и  моята субективност.:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4397 -: Март 29, 2017, 11:53:07 am »
Иначе, да, професионалиста няма право на избор, но и на него ще му е  "трудно да улучи целта", ако към същата му е кацнала на Марса ?!?  ;)

Марс не е интелектуална планета, на има връзка с логиката. В определени позиции, засягащи домовете на интелекта, може да даде и силна мисъл, умение да се изграждат логически връзки. Не е чак толкова първосигнален и не при всички, какъвто искат да го изкарат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4398 -: Март 29, 2017, 01:20:59 pm »
Е, аз споделих и практично, и комично - да има и за академиците и за хумористите.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4399 -: Март 29, 2017, 07:00:35 pm »
Не знам към кой транзит да го отнеса, нека набедим опозицията на Юпитер към Меркурий.  :012:

Днес съвсем случайно попаднах на идеална обява за мен – дистанционна работа като преводач /с моя език/ на твърда заплата към една бургаска фирма, почти се бях ентусиазирала да кандидатствам. Но явно са сметнали, че щом на преводача се дава заплата, а не заплащане според броя страници, трябва да му ангажират целия ден и да го задължат да качва обяви в разни рекламни сайтове. За тази цел си има брокери и други офис сътрудници.

Та, засега се въздържам. Пък и да не се окаже някой стар познайник. Последната фирма, в която официално работех, е пуснала пипалата си навсякъде. Има множество свързани с нея дружества, със знайни и незнайни имена. Не само във Варна, а и на юг. А те са известни със своята некоректност.

Да бяха писали, че търсят рекламен сътрудник с перфектен чужд език, а не преводач. Ако опцията беше само за дистанционен превод на материали, щеше да е идеално. Да работиш от дома и да получаваш твърда заплата, а не от поръчка до поръчка. Но напоследък и поръчките за превод се засилиха, не смогвам вече. Чак ми препращат клиенти други колежки, което е ново явление през цялата ми практика дотук. Юпитер пълни кошницата, обаче за всеки лев се изгърбвам пред лаптопа. Няма тото милиони.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4400 -: Март 29, 2017, 11:51:19 pm »
Днес при точен тригон на Луната към Слънцето ми - реализирах отдавна планирана интервенция - малко филър в устните. Динамичен е и е почти незабележимо, но е факт. По ретро Венера приключих нещо, което искам от лятото още.

Предния път май пак е било по ретро Венера и пак отдавна планирано :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4401 -: Март 29, 2017, 11:58:54 pm »
Предния път май пак е било по ретро Венера и пак отдавна планирано :)

А, оборваш всички клишета значи. Да не се правят такива интервенции, докато Венера е във фаза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4402 -: Март 30, 2017, 12:20:38 am »
Чудих се дали да отлагам за след това, но според мен приключвам нещо планирано отдавна. Леко се чудех на огнена Венера, заточена и заточен диспозитор - да не ми пламне нещо - я възпаление ... ама няма. Чаках да ми приключат всички операции, манипулации и т.н.

А предния път е било в края на юли 2015г - пак чаках да мине първата операция и да се възстановя. Реално - нищо лошо не се случи след това. Моментът е повече психологически - на "приключване".Дори според лекарката - нямам нужда от абс. нищо по лицето и филърът, който е слагала 2015г си стои и няма място за нов. Ама аз се заинатих :) и сложихме един динамичен, който е мек и по-скоро хидратира. Околните едва ли ще забележат, по-скоро аз ще си знам :)

Наскоро обсъждах в една клиника - разни такива теми, конкретно за моето лице. От лятото насам, започва да ми се заформя гневна бръчка - и има нужда от малко релаксиране с ботокс. Както и от мааалко освежаване около назолабиалните. Предложиха ми да направим предаванепо темата. Те ще си направят реклама, пък аз ще съм "освежена" ... ама то сигурно ще е през април. Венера ще е вече директна и в сянка, а Мерко- ретро. Сатурн май и той ще е назад в 10 дом - ако се свързва с антиейдж  ;D. Това изцяло ще "приключи" желанията ми. Ако не стане това с предаването - ще го направя извън предаването, но ме помолиха да ги изчакам, да не бързам, и аз чакам. Да видим :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4403 -: Март 30, 2017, 12:23:07 am »
Между другото колко време траят тия филъри и има ли видим ефект? Още преди година-две се замислих да напълня някои мимически бръчици. Една приятелка на около 60 си инжектира хилаурон, но не виждам кой знае каква промяна. Тя обаче е като печена ябълка, има доста по-задълбани и изразени бръчки, от различи възрастови групи сме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4404 -: Март 30, 2017, 12:43:20 am »
Аз навремето гледах с презрение и насмешка на онези, които се мажат с козметика, гримират и т.н. Докато пр. Венера не ми застана на Слънцето  :29: Тогава започнах да се интересувам от женски неща. А за първи път филър сложих през 2012г, тъй като поради интервенциите на хирурга, който ме окепази - вече нямах челюстна опора на зоната между носа и горната устна и видимо нямах горна устна. Отидох, за да се пробва да се изкара навън и беше успешно. Втория път беше през 2015г., когато ми свалиха зловредните импланти и имах радост в душата :) Другаде не съм слагала нищо - нито ботокс, нито филъри.

Но по въпроса - мога да се включа, понеже се интересувам доста - при мимическите бръчки е важно да се релаксира мускула, който ги предизвиква. Защото - ако директно сложиш филър в бръчката и мимиката продължи, то филрът се избутва от двете страни на бръчката и тя става още по-изразена с пълнежа около нея. В общия случай първо се инжектира ботокс, за да се намали мимиката и ако това не е достатъчно (изчаква се да се разгърне ефекта), може да се добави и филър, който да доизпълни браздата. Всяко лице е различно, кожата е различна, мимиките. Винаги е хубаво да се подхожда индивидуално.

Ефект има, но може и дефект да стане, както с всяко нещо :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4405 -: Март 30, 2017, 08:54:09 am »
Вчера колежка дойде с "бодната" горна устна. Винаги си личи, че е пипано. За съжаление и в този случай стои неестествено и устната е по-скоро подпухнала и с размити очертания, отколкото да се е постигнала "сочност".
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4406 -: Март 30, 2017, 09:21:10 am »

Ефект има, но може и дефект да стане, както с всяко нещо :)

То може и да ослепее от инжекции с ботокс, да се получи силна алергична реакция към ботулиновия токсин, да не говорим, че като не се съкращава мускула той атрофира и рано или късно увисва и вече нищо не може да го спаси.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4407 -: Март 30, 2017, 01:33:32 pm »
най-добрата козметика е жената да се чувства желана и обичана

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Събития и транзити
« Отговор #4408 -: Април 01, 2017, 01:27:02 am »
Тр. Марс опозиция Меркурий У1 и тр. Меркурий опозиция Марс - втори ден съм със зверски обострен синузит, такава криза май само веднъж като ученичка съм имала. И това се отключи от една лека настинка. Абсолютно цялата глава ми кънти и пулсира. Тъй като Марс се гледа за глава и лице се загледах в него и после като проверих Меркурий пък какво управлява - мозък, уста, дихателна система.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4409 -: Април 01, 2017, 10:53:01 am »
сатурн често наказва с гротесност неприемането на естествения ход на времето,свързан със стареенето, човешката суета въвлича милиарди в борбата да спре времето ,а дано ,ма надали
сигурни са раждането и смъртта,всичко случващо се между тях е борба с вятърните мелници ;D