Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845692 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #4515 -: Май 31, 2017, 11:31:31 pm »
Делфи и аз мисля, като Акрукс, че се дължи на квадратурата, за кратко е, споко

Папи, постискай зъби още малко

На мен ми се мълчи, даже нямам желание и за караници

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4516 -: Юни 01, 2017, 07:53:30 am »
Как сте с комуникацията тия дни?Аз днес изпаднах в нокдаун от реакцияята на колежка, която се обиди от моя реплика, с която всъщност я защитих и застанах на нейна страна. Рядко ми се случва да не ме разберат какво говоря, но сега това е факт и съм в недоумение какво се случи и ми остави горчив вкус.

Разгледах транзитите и забелязвам, че преобладават изключително куинконсите. Меркурий е в точен 150* с К3. Диспозиторът на У7, Юпитер, е ретрограден и в 150* с Марс, У9 е сУ4, а Луната е на АСЦ и в 150* със Слънце и Меркурий натални. Венера, У3/10 влиза в 9 дом. Опозицията Марс/Сатурн е в 10/4 домове.

Куинконсите винаги съм ги свързвала с неяснота и необходимост от нагаждане, компромис, лишение/премълчаване за момента, съобразяване с външни обстоятелства. Дали сега точно те не се проявиха така...

тр.Марс е диспозитор на У3 Венера и в момента е опозе на У6 тр. Сатурн-колежката и това опозе е в т.каре с плутон на асц.ти,съ у на 3 дом,,/по натал в съвпад в 9,удрят пак 3 дом-комуникацията,с натална ВЗ Марс/Венера-У3-усилват нещата -влагат скрита мощ в комуникацията ти/ ;)  думите ти имат силата да се почувства застрашена,не защитена :29:за момента на тр.опозиция

а шегите на плутон в 1 дом са докато ти още се смееш,другите вече плачат ;)


Куинконкс: Ключова дума – Приспособяване. Ъгъл и дъга от 150° между две планети.
Куинконксът е с непредсказуем ефект. Той съдържа в себе си два много различни по своето естество аспекта – 60° + 90°, секстил и квадрат. Напрежението на квадрата тук е впрегнато на работа заедно с улесняващия характер на секстила. Квинконксът е с доста електричен характер и носи внезапни обрати. Той свързва астрологични знаци, чиято характеристика не позволява да бъдат много хармонично съчетани, като Телец и Стрелец, Козирог и Близнаци и пр. Един знак би се съчетал много по-добре със собствената си противоположност, а описаната комбинация налага търсене на изход, което може да наклони квинконкса или към хармонична реализация на предхождащия го тригон (120°), или към осъзнаването чрез противопоставяне на следващата го опозиция (180°). Квинконксът е наричан още много творчески аспект, понеже тласка към намиране на нестандартни, непредсказуеми разрешения.
Допустим орбис 2°.

Този съвпад, начало на цикъл, е в точен куинконс от 4 дом с МП на наталния ми съвпад Марс/Сатурн в 9 дом и в секстил са Луната във 2 дом. Т.е. активира наталния куинконс на Луната със съвпада Марс/Сатурн като образува Йод.
Май се запалих да го проследя този цикъл :)

•    http://astra.la/forum/index.php?topic=985.0
 сега е опозето на този цикъл,нещо ескалира
началото на цикъла -съвпад с антарес-марсова звезда,воинствена
сега при опозето на марс/сатурн-марс съвпад с бетелгейзе,с природа на марс-меркурий, словото+марс,оста на катастрофите,ако няма сдържаност

« Последна редакция: Юни 01, 2017, 08:30:18 am от strelicka »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4517 -: Юни 01, 2017, 01:10:35 pm »
Благодаря, Стреличка!  :-* Има много вярно в написаното от теб. На спокойствие, след работа, ще го обмисля.
Очевидно трябва много да внимавам какво и как казвам.
 

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4518 -: Юни 01, 2017, 04:44:33 pm »
Тази гАдина Венера се обърна ретро в точния градус на наталната ми Венера - при възврата. Предстои Юпитер да е стационарен и да тръгне напред в точна опозиция на наталната ми Венера. Тя е в 3 дом и управлява 5 (Телец) и 10 дом (Везни).
В резултат тази гАдина най-после официално се дипломирам. Тези дни е церемонията.
Обаче се надявам, когато Юпитер излезе от ретро фаза - точно преди съвпада с моето МЦ в 25-я градус на Везните, да взема и официално да сменя работата. Тогава отново ще имам съвпад на тр. Уран с нат. Юпитер на К4. С толкова активни планети по ъглите дори се подозирам в емиграция  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4519 -: Юни 02, 2017, 11:39:45 pm »
Напоследък нямам време да отворя ЗЕТ-ко. Днес гледам голям огнен тригон - съвпад на Венера и Уран  в Овен в тригон към СЛВ в Лъв и Сатурн в Стрелец. Марс прави хвърчило.

Усещате ли го?
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4520 -: Юни 03, 2017, 12:09:08 am »
Да, много приятно ме изненадаха с неочаквана среща, букет и подарък от чужбина вчера.
Въпреки че съвпадът е в квадратура с моя У7, по- скоро като натални У5 и 9 им усетих действието.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4521 -: Юни 03, 2017, 09:11:09 am »
Напоследък нямам време да отворя ЗЕТ-ко. Днес гледам голям огнен тригон - съвпад на Венера и Уран  в Овен в тригон към СЛВ в Лъв и Сатурн в Стрелец. Марс прави хвърчило.

Усещате ли го?

Не при положение, че СЛВ ми е в първи дом, а сатурн и уран аспектират венера в овен, макар и не с 0 градуса орбис. Сигурно защото тр. марс ми прави голям кръст с наталния квадрат на светилата, аспектиран от тр. сатурн. Да излиза марс от близнаци, слънцето също, че аман!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4522 -: Юни 05, 2017, 10:10:23 pm »
Венера и Марс анаретни, тя от заточение се качва на трон (при мен в тригон със Слънцето). А на него му предстои падение (в момента в опозиция на Слънцето ми). Хм ... А при вас нещо по темата?
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4523 -: Юни 05, 2017, 11:43:03 pm »
Тр. Марс ми наближава АЦ , а тр. Слънце - мой Марс.
Рядко има ден напоследък, в който да съм без порязване, охлузване, ухапване, ужилване и прочие. От доста време е така, няма да е само от Марс.
Днес най- случайно си открих на плочките пред сградата, в която работя, изгубено преди 6/7 месеца копче от едни дънки. Колко го търсих тогава... Днес вече не ми трябва, но ми стана смешно, че през цялото време е било на една ръка разстояние.
Друга изненада- от двата уж женски хамстера се пръкнаха още 6  :57:.
Изобщо днес ми е много приятно- изненадващо .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

месалина

  • Забрана за виждане
  • Full Member
  • *
  • Публикации: 225
Re: Събития и транзити
« Отговор #4524 -: Юни 06, 2017, 12:03:48 am »
Венера и Марс анаретни, тя от заточение се качва на трон (при мен в тригон със Слънцето). А на него му предстои падение (в момента в опозиция на Слънцето ми). Хм ... А при вас нещо по темата?

По-слаба енергетика , по-мързеливо и лежерно ще го даваш ;)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4525 -: Юни 08, 2017, 11:45:14 am »
Интересно, днес Венера, Меркурий и Марс са подредени през 30 градуса. Венера и Меркурий тронови, съотвено при мен на  К2 и К3. Тр.Слънце от 3 дом в секстил с нат.Луна в 6 дом. Преди малко "взеха" служебната кола. През февруари пуснаха заповед да не се ползва и само остана ангажимента покрай нея (документи, акумулатор, преглед ...). Сега поне ни освободиха от това бреме.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4526 -: Юни 17, 2017, 04:59:33 pm »
При транзит на Марс над АЦ кога следва да очакваме събитието - в деня на точния съвпад или градус предварително?
По- предните два дни имах интересни типично неприятни марсови преживявания, и сега съвсем се хвърлих в дерт къде ми е точния градус , защото са на 1,2 преди точния съвпад / точен по мои впечатления/.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4527 -: Юни 17, 2017, 05:06:24 pm »
При транзит на Марс над АЦ кога следва да очакваме събитието - в деня на точния съвпад или градус предварително?


Има ли планети на / към АСЦ , особено външни- тогава може да има забавяне, иначе ден преди или в деня на точния съвпад. Има значение и в кой знак транзитния Марс.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4528 -: Юни 17, 2017, 05:29:36 pm »
Има Луна 2/3 градуса след. Сега е неин ред.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4529 -: Юни 17, 2017, 05:54:57 pm »
Корея, с у Луна на АСЦ, е нормално да усещаш/реагираш по-рано действието на всеки транзит към същия, може и не съвсем съзнателно :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“