Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845500 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4590 -: Юли 02, 2017, 11:31:01 pm »
... не че не му крещи отвътре ...

Това е много важно. Всъщност имаш достатъчно агресия в себе си, но не я изразяваш - изразява я той и за двама ви. Отразява те.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4591 -: Юли 02, 2017, 11:36:30 pm »
Делфин, ти си с Луна/Уран Везни срещу Венера /Слънце Овен, нали ? Кога или коя партньорска конфигурация те дразни при близък контакт ? Виж как добре спомена, че за конфликт са нужни двама.  ;)

Рени, най-много ме дразнят козирожките планети, особено Сатурн в твърд аспект със Слънцето ми...
Аз пък дразня чуждите рачешки планети. Досега не съм имала близък контакт с човек, чийто марс да засяга чувствителна точка от натала ми с нехармоничен аспект, но пък комбинацията от рачешко Слънце и скорпионска Луна в съвпад с Нептун няма да забравя никога!

Още ме дразнят някои Меркове и макар, че е доста напрягащо, мога да го подмина.

« Последна редакция: Юли 02, 2017, 11:42:58 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #4592 -: Юли 02, 2017, 11:55:09 pm »
защо точно ти разглеждаш натални карти "на парче", при положение, че никой уважаващ себе си астролог не би го направил? Един аспект нищо не значи, без да се види общата картинка

При акцент на Подвижния кръст е нужен силен Марс в картата, за да има посока натива, която да материализира. При теб Марс е над хоризонта, залязващ, във Везни в твърд аспект със силна Луна. Мъжка карта, пълнолунна. Парчетата е добре ти да си ги сглобиш, така че, да търсиш бъдещото си, удовлетворявайки нуждите на Луната. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4593 -: Юли 03, 2017, 12:07:04 am »
Това е много важно. Всъщност имаш достатъчно агресия в себе си, но не я изразяваш - изразява я той и за двама ви. Отразява те.

Тази вътрешна агресия е точно самоизяждането и проблемите със зъбите. До средата на пубертета много явно агресирах навън и такива проблеми нямах.  А той е такъв с всички жени в обкръжението си - при все, че ги обича - майка си, сестра си, племениците си. Както и към мен, майка ми и сестра ми.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4594 -: Юли 03, 2017, 12:17:24 am »
И на мен това ми беше не акъла – вместо да счупиш някоя чиния в стената пред очите на мъжа си, ти чупиш зъби и протези.  :( Не че чупенето на чинии и покъщнина е адекватно решение, не искам това да кажа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4595 -: Юли 03, 2017, 04:22:31 am »
Тази вътрешна агресия е точно самоизяждането и проблемите със зъбите. До средата на пубертета много явно агресирах навън и такива проблеми нямах.  А той е такъв с всички жени в обкръжението си - при все, че ги обича - майка си, сестра си, племениците си. Както и към мен, майка ми и сестра ми.

Как-всички жени, децата не са ли две момчета? И нали ако е такъв с мъжете, все някой ще му намести разбиранията

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4596 -: Юли 03, 2017, 09:17:07 am »
http://tayni.net/?p=6134

имате доста конфликтна синастрия

твой марс допълва до т-каре неговата нат.опозиция Марс/Луна
негов Юпитер знаково е съвпад с Марса му и губи мярката напомпвайки синаст.т-каре тв.Марс-н.Марс-н.Луна
съвпад на Сатурните
съвпад на Плутоните
тв.Юпитер опозе към синастричен съвпад на Плутоните,активира нат.опозиция Слънце-Плутон доминация,физ.и психо тормост и игрите на властта
и двете светила са му напрегнати от тв.планетки и ври и кипи ,
а едно екзалте Слънце,поставено в рибешки дом използва подмолност и манипулации да постигне целите,вместо да е  боец,войн ,директен завоевател
не те е ударил очи в очи,залага капани и чака,бил е такъв и преди слънце /юлв и там си стой не се движи към слв везни
липсата на самореализация носи ниска самооценка и комплекси,избива ги чрез семейството
« Последна редакция: Юли 03, 2017, 09:32:52 am от strelicka »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #4597 -: Юли 03, 2017, 09:19:05 am »
Как-всички жени, децата не са ли две момчета? И нали ако е такъв с мъжете, все някой ще му намести разбиранията

Две момчета са, но той "показва мускули" на физически слабите - деца, жени.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4598 -: Юли 03, 2017, 09:34:13 am »
Ама аз мислех, че ти имаш нещо предвид. Дори да ме беше попитала, нямам какво да кажа, просто защото нямам такива изяви (нито садистични, нито мазохистични, или там каквото си си мислела, само и само, за да бъдеш винаги права).

А това какво е? :D Не е садо, не е мазо, а дребно заядливо. По-лошия вариант :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #4599 -: Юли 03, 2017, 09:45:20 am »
Алена, може ли да попитам, с каква цел споделяш цялата тази информация? Имаш нужда от съвет, или просто да покажеш транзитите ..... така, да се говори .? Питам, за да знам как да участвам, евентуално.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4600 -: Юли 03, 2017, 09:45:31 am »
А това какво е? :D Не е садо, не е мазо, а дребно заядливо. По-лошия вариант :)
Не е заядливо, просто понякога Рени пише безмислици. Както и да е, днес нямам намерение и време да водя спорове, още повече, че не водят до нищо добро и само се хаби излишна енергия.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #4601 -: Юли 03, 2017, 09:51:05 am »
a.l.e.n.a, по-добре е такива ситуации да не се случват пред/ с децата, и по-добре, че все още не са приели някои закони, каквито има в много западноевропейски страни, защото  в Германия и Холандия например, само някой "доброжелателен" съсед да спомене нещо на социалните, могат като нищо да отнемат децата от родителите им и да ги настанят в приемни семейства временно или завинаги.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #4602 -: Юли 03, 2017, 11:03:55 am »
Мъжът на Алена е с много огън в картата и силно Слънце, но то на свой ред хем е в 12-ти дом, хем няма Марс който да го подкрепи. За Марс в Риби нямам добро мнение, нептуновия Марс често се чувства безсилен, не може да се заявява, избива го на коплекси, защото наистина силният човек не наранява по-слабият, вероятно се чувства неоценен, нереализиран и затова тъпче уязвимите. Унизява я за да се почувства доминиращ. Другият вариант е чрез "скандали" само да изпуска парата, без да има дълбочина в думите и постъпките, ама не ми се вярва. Алена вероятно не е съвсем невинна в цялата ситуация, провокира го волно или неволно по някакъв начин, вероятно като засяга неговата 'мъжественост'.
Покрай мен тия дни се оплакват от домашна агресия, но невинната страна не е съвсем невинна, въпреки, че не искат да си го признаят, но това не оправдава агресивните постъпки на другата страна, ако е истински мъж, ще постъпи като такъв при провокация, ама повечето са мухльовци.


Веско твоята Луна е доминираща, като енергия в картата ти, Марсът е слаб и в 7-ми дом. Като не можеш да си заявиш Марсът, ще се случва да ти удрят Лната и реакциите са хленчене,  и сърдене при чужда агресия насочена към теб, но няма да отвърнеш, приемаш ролята на жертва, защото Луната ти не е позволила на Марс да възмъжее и си останал едно момче с детски идеали. /не го приемай това като обида/

 

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #4603 -: Юли 03, 2017, 11:04:28 am »
Алена, може ли да попитам, с каква цел споделяш цялата тази информация? Имаш нужда от съвет, или просто да покажеш транзитите ..... така, да се говори .? Питам, за да знам как да участвам, евентуално.

Нямах за цел да става дискусия, исках да направя коментар за опозицията Марс/Плутон на IC/MC  и точния им квадрат към натално Слънце. На тези градуси беше и пълнолунието, и според мен това подчертава поляризацията.

Благодаря на всички за съпричастността. В изминалите 2 години извървяхме много път в посока хармонизиране. Аз все още не съм отписала каузата. Предполагам, че преломниямомент ще бъде след 1-2 години, когато при мен Меркурий (У4, У7) по прогресии се обръща, сега би трябвало да е стационарен вече. И СД Сатрун застава на ДС.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Събития и транзити
« Отговор #4604 -: Юли 03, 2017, 12:02:44 pm »
От всичко прочетено ще напиша , че най ми е жал за децата.
Имам дългогодишни наблюдения върху деца, расли в подобна среда и резултатът е, че или успяват да надмогнат преживяното и да станат наистина  хора за пример, изключващи всякакво насилие или, за нещастие по - често срещаното, се комплексират и цял живот не успяват да намерят мястото си, нерядко копират агресивното поведение на родителя.
Тези унижения, че са калпави, неспособни, кекави формират ниска самооценка, комплекси и неспособност и страх да си разгърнат потенциала.
Понеже работя вече 20 години с деца, убедих се, че родителите стоят в дъното на това какъв човек ще стане от това дете и после е лесно да се прехвърля вината на средата, училището, приятелите.
Алена, колкото и да имаш надежда, няма да го промениш.
Четири години имам наблюдения върху човек с тронов Марс 1 дом в опозиция с Плутон 7 дом и моят заформя едно хубаво Тау с тях баш на IC му.Отделно взаимни квадратури Марс/ Луна. Силно агресивен тип, пали за нищо и колкото и да го харесвам, не бих си причинила ежедневно тормоз.
Сексът е единственото, което оползотворява тази енергия полезно, но това е до време, докато има привличане, после трябва да избие другаде.
Предполагам, че и при вас е така.
Стискам ти палци да намериш верния път!
« Последна редакция: Юли 03, 2017, 12:07:31 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...