Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845325 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4740 -: Юли 22, 2017, 12:59:26 pm »
Никога не си поръчвайте нищо при невидима Луна – тя е подмолна и хлъзгава и в натална карта, и в събитийна/хорарна.

Поръчах си резервна прахосмукачка на промо цена. За новолунието имах усещане че има скрит дефект. Развали се при първото почистване. Но бях на зор да взема евтин резервен уред, докато не се върне другият, по–скъп, боклук от гаранционен ремонт.

« Последна редакция: Юли 22, 2017, 01:09:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4741 -: Юли 22, 2017, 01:12:41 pm »
Така се ядосах, вече имам две прахосмукачки за еднократна употреба. Тия вериги само боклуци ни пробутват. А имам пералня и готварска печка, които работят без дефект от 1994 година насам. Но тогава са правили качествени неща, сега само гонят печалба.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #4742 -: Юли 22, 2017, 04:49:40 pm »
Много съжалявам, Лили. А тази новата евтина прахосмукачка - няма ли и тя гаранция? Поне да си чукат други главите с нея, след като продават скапани уреди.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4743 -: Юли 22, 2017, 07:30:38 pm »
При онлайн поръчка имаш право да върнеш, не знам на какво основание правят отбив, не е според закона (ззп)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4744 -: Юли 23, 2017, 08:34:25 am »
Така се ядосах, вече имам две прахосмукачки за еднократна употреба. Тия вериги само боклуци ни пробутват. А имам пералня и готварска печка, които работят без дефект от 1994 година насам. Но тогава са правили качествени неща, сега само гонят печалба.
и с право се ядосваш,аз съм се зарекла нищо закупено онлайн търговия в България,чакахме един месец да отиде до Румъния за една сокоизтисквачка ,там е търговеца да одобри рекламацията и след това да я поправят или сменят,нашата я смениха с нова/след три месеца мейли,словоблудствания/ пак същия дефект заложен и се чупи
електроуредите са направени щом изтече гаранцията и почват да отказват,т.е ползваш ги 3-5 год.
аз затова реших ламинат и плочки,моп и препарат ,ма било им студено през зимата на мойте мъже и си купиха пак килимчета
и както викаше едно моминце съседче,дето получи коледен подарък -детска прахосмукачка,не я искам -"простачката",искам кола
та така и аз с "простачката" яхвам и почвам,няма отърване с тая дева на асц. :017:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #4745 -: Юли 23, 2017, 12:33:10 pm »


Междувременно да споделя впечатление за Юпитер и голямата кошница. В една карта го гледах наскоро – транзит в съвпад с АС на натива и... смърт на бащата /ранна загуба/.

За този транзит бях чела, че може да изглежда като загуба, но всъщност да има нови възможности и/или отърваване от нещо затрудняващо натива.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4746 -: Юли 23, 2017, 12:41:25 pm »
И друго наблюдение – прогресивен съвпад Луна/Юпитер, в силен знак и за двете – дълготрайно оставане без работа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4747 -: Юли 23, 2017, 02:58:18 pm »
И друго наблюдение – прогресивен съвпад Луна/Юпитер, в силен знак и за двете – дълготрайно оставане без работа.
а в натала как са по статус и кой домове упр.,къде е съвпада на каре от 6/10

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4748 -: Юли 23, 2017, 03:03:21 pm »
а в натала как са по статус и кой домове упр.,къде е съвпада на каре от 6/10

То там е ключът за палатката – статусът на Юпитер в натала. Намира се в 12 дом, в съвпад с малефик, който е в хайз /нощна карта/, в неблагоприятна накшатра, десен квадрат към Слънце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4749 -: Юли 24, 2017, 11:07:19 am »
Току що ми се взриви пералнята. Така се размириса. Много се стреснах. А тъкмо я бях похвалила наскоро. :91:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #4750 -: Юли 24, 2017, 11:34:20 am »
Кофти работа. Съжалявам. Какви са ти транзитите, Лили, че се случват битови неприятности?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4751 -: Юли 24, 2017, 04:19:53 pm »
Интересното е, че нямам кофти транзити.и.
От по-дълготрайните- тр. Нептун квадрат Нептун У4, тр Сатурн във 2д на К2
тр. Юпитер У2, съУ4 опозиция Меркурий - разходи по дома за техника

тр. Марс е в куинконс с нат. Марс на IC и квадрат с нат. Уран
тр. Луна е направила също куинконс с нат. Марс и IC, и квадрат с нат. Уран малко по-рано днес, а Новолунието е в квадрат и 1/2 с Нептун У4





rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Събития и транзити
« Отговор #4752 -: Юли 27, 2017, 10:16:48 am »
Тази сутрин си разбих челото в една врата. Резултата е огромна цицина, болка, и скованост в половината ми лице. Гледам, гледам аспектите и се чудя кое може да даде този резултат:
Луната ми е съвпад с Асц, секстили към светилата, Юпитер в разходяща квардатура с Марс,орбисата е широка- 8 градуса, Марс полуквадрат Асц и МЦ, квадратира натален Сатурн орбиса от 6 градуса. Все си мисля обаче, че тези аспекти не са достатъчни. За глава нали трябва да се гледа Марс, като Управител на Овен, главата е по Овена..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #4753 -: Юли 27, 2017, 05:39:30 pm »
Тази сутрин си разбих челото в една врата. Резултата е огромна цицина, болка, и скованост в половината ми лице. Гледам, гледам аспектите и се чудя кое може да даде този резултат:
Луната ми е съвпад с Асц, секстили към светилата, Юпитер в разходяща квардатура с Марс,орбисата е широка- 8 градуса, Марс полуквадрат Асц и МЦ, квадратира натален Сатурн орбиса от 6 градуса. Все си мисля обаче, че тези аспекти не са достатъчни. За глава нали трябва да се гледа Марс, като Управител на Овен, главата е по Овена..
  Луната на АСЦ е отключила аспекта тр. Марс У3, У8 полуквадрат с АСЦ , на фона на опозицията тр. Плутин У3 с Меркурий У1 и опозицията тр. Уран в 8д  с Плутон У3/ Сатурн У6

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #4754 -: Юли 28, 2017, 08:28:07 am »
  Луната на АСЦ е отключила аспекта тр. Марс У3, У8 полуквадрат с АСЦ , на фона на опозицията тр. Плутин У3 с Меркурий У1 и опозицията тр. Уран в 8д  с Плутон У3/ Сатурн У6

този асп.точен към асц. ли е :017: