Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845051 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4965 -: Януари 05, 2018, 11:26:06 pm »
Някъде имаше материал за седемте херметични жребия. Но едно е да се чете, друго е да се изследва практически – второто е индивидуален, личен труд. И резултатите при всеки са различни.

На мен днеска ми поискаха с две-три думи да обясня как се прави елекция и на мига да се каже дали някоя дата е добра за брак.  Гледаш датата и мигновено получаваш просветление!  :043:
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 11:29:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4966 -: Януари 05, 2018, 11:58:01 pm »
Някъде имаше материал за седемте херметични жребия. Но едно е да се чете, друго е да се изследва практически – второто е индивидуален, личен труд. И резултатите при всеки са различни.

На мен днеска ми поискаха с две-три думи да обясня как се прави елекция и на мига да се каже дали някоя дата е добра за брак.  Гледаш датата и мигновено получаваш просветление!  :043:
Не съм изненадана, че са имали такова искане Лили, за съжаление голяма част от хората мислят, че просто
"хвърляш едно око" и и готов с прогнозата. :)
Основните жребии са Фортуна, Дух, Екзалтация, Базис, Анарета,  плюс на всяка планета има жребий със съответните значения
например жребий Необходимост -на Меркурий-указва на притеснения,спорове, кавги, какво е това което създава ограничение и притеснение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4967 -: Януари 06, 2018, 12:02:43 am »
В моята и на близките карти основно точката на брака и на децата съм изследвала. При мен наистина и двете не дават добри перспективи, но същата информация, и без те да се използват, съм изкарвала и по други начини. Те само дават допълнително потвърждение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4968 -: Януари 06, 2018, 12:19:00 am »
Точките на брака са на Хермес, по Доротей, по Валенс, по Ф. Матеран.
вероятно си гледала АСЦ+Сатурн-Венера.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #4969 -: Януари 06, 2018, 12:54:01 am »
Мен ме интересува Дух
Покажи тогава :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4970 -: Януари 06, 2018, 01:01:10 am »
Таис, права си, че само по един транзит не могат да се правят изводи за събития, но имам активност и по прогресии, и в два солара. Затова толкова гледам квадратът на Плутон към нат. Луна.

В темата обаче се включих заради друго. Хубаво смятаме точки, но за мен това смятане се обезсмисля заради неяснотите около тропическия зодиак и изместването на еклиптиката. Тоест, тези точки ги смятаме като гледаме картата по сидерал или как?

Ето на какво попаднах скоро. Не знам коя е дамата и за какво се бори, но мнението й ми изглежда логично и бих казала, че съм все по-склонна да го споделям.
http://krasiancientastrology.com/bg/%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%b0%d0%ba-%d0%b5-%d0%b3%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b0/
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Събития и транзити
« Отговор #4971 -: Януари 06, 2018, 03:43:13 am »
Лила, а защо да е нужно смесване ? Когато използваш ведическа, профекции си има и там, в контекста на тази система.
« Последна редакция: Януари 06, 2018, 04:03:25 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Събития и транзити
« Отговор #4972 -: Януари 06, 2018, 04:01:45 am »
Тази дама се опитва маркетингово да се позиционира и да прокара това с което тя работи, като едва ли не единствената истинска астрология.  :) Един вид е с едни гърди пред всички астрологични плебеи на съвремието.  :012:  Мнението й може да се определи като крайно или като начин за самореклама.
Това, че контраантисиите и антисиите са астрологичен метод от древността и се базират на тропическите равноденствени точки и тези на слънцестоене, не пречи да се използват и към днешна дата.

« Последна редакция: Януари 06, 2018, 04:44:43 am от starinthenightsky »

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4973 -: Януари 06, 2018, 09:17:13 am »
 Тази дама се изказва прекалено крайно, и не съм убедена че е изучила методите в класичеката астрология
в дълбочина, дори и много детайли не знае.
 Но след като може да се справя с този вид-моля да го прави.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4974 -: Януари 06, 2018, 12:33:10 pm »
Лила, а защо да е нужно смесване ? Когато използваш ведическа, профекции си има и там, в контекста на тази система.

Уж за по-сигурно и за по-голяма резултатност. Но при мен е без профекции са проработвали прогнозите. Зависи в каква кондиция ги правиш, дали "усещаш" картата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4975 -: Януари 06, 2018, 02:20:39 pm »
Таис, права си, че само по един транзит не могат да се правят изводи за събития, но имам активност и по прогресии, и в два солара. Затова толкова гледам квадратът на Плутон към нат. Луна.

В темата обаче се включих заради друго. Хубаво смятаме точки, но за мен това смятане се обезсмисля заради неяснотите около тропическия зодиак и изместването на еклиптиката. Тоест, тези точки ги смятаме като гледаме картата по сидерал или как?

Ето на какво попаднах скоро. Не знам коя е дамата и за какво се бори, но мнението й ми изглежда логично и бих казала, че съм все по-склонна да го споделям.
http://krasiancientastrology.com/bg/%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b8%d1%8f-%d0%b7%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%b0%d0%ba-%d0%b5-%d0%b3%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b0/
Казваш активност по прогресии, но това е само фон, каквато и активност да има по една техника, важно е какви са
Хронократорите на периода, на Годината кой е Управител. Плутон на мен не ми е информативен.
Колкото до Жребиите, като техника -използвам ги при разглеждане на тема от наталната карта.  Те допълват изводите, които се правят за отделните теми. Например Богатство-само втори дом не е достатъчен, или брак, особено когато показателите са противоречиви, тогава жребиите са много показателни.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Събития и транзити
« Отговор #4976 -: Януари 06, 2018, 03:47:24 pm »
На теория е така, но важните неща излизат и по 1-2 техники. Гледам моята карта и не се стремя към прецизност - целта е да съм наясно с общата картина за периода. Ако е необходима точна прогноза - тогава, да...няма как на парче.
При толкова информация в наталната карта жребиите явно са трето, четвърто крайно потвърждение на изводите, което значи, че в 80% от случаите може и без тях.
Тази година асц. ми по профекции трябва да е в 10 дом, управител е Венера. Е, нищо, ама нищо венерино не ми се случва, нито пък някаква кариера бурна съм развила.

За дамата, която отрича тропикала - интересна ми стана заради крайната си позиция. Лични впечатления нямам. На сайта й има разни преведени статии, но съвсем накратко и отгоре-отгоре. Същите съм ги срещала и на други места. Като маркетингов подход обаче не й е лоша идеята, ама никак  ;D
А иначе добри астролози са ми казвали, че си работят и по тропическата система, и по сидерал. Самата аз наскоро започнах да се интересувам от ведическа астрология и да преоткривам сидералния зодиак, така че ми е малко рано от свое име да правя сравнения между двете системи и да се изказвам. За момента ми се струва, че по различни пътища стигат до едни и същи изводи - при разглеждане на наталната карта. При прогностика ползвам западната астрология, защото още не боравя с техниките на ведическата.
Обаче за себе си и за приятели съм успявала да хвана основното по солари, транзити и прогресии.
« Последна редакция: Януари 06, 2018, 03:49:00 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4977 -: Януари 06, 2018, 03:56:59 pm »
Венерини събития не значи че ще имаш, Венера е благодетел,-добра година, най-общо казано,
само по профекцията -приятни неща надявам се да ти носи. Зависи, как и къде е Венера в натала , аспекти, диспозитори на Венера, къде в солара е, и какво управлява и какви конфигурации активизира или не. Най-общо казано.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #4978 -: Януари 06, 2018, 04:02:36 pm »
Дирекция няма как да не проработи, но понякога е трудно да определиш характера на събитието. Виждаш коя сфера е засегната, но самото събитие може и да не се познае, ако объркаш посоката. За вторични прогресии с участието на ъглите също съм забелязала, че работят. Аспектите на прогресивната Луна, дори по-напрегнати – не винаги, зависи какво засяга в натала. Ако е ъглова планета, има по-голям шанс от реално събитие. Наскоро имах прогр. Луна в квадрат с нат. Плутон – реално събитие нямаше. При това Плутон управлява изгряващия знак в тропическата карта. Обаче аспектите ѝ към Марс в долна кулминация работят като по часовник. А иначе с колко индийски даши ще работиш си е твоя работа, важното е да не стане каша и да не се подава противоречива информация. Наскоро чух претенциозно изказване в една "вип" астрологична групичка относно неприсъстващ човек, как можело само с една даша да работи, с най-популярната. При все това, че не разбират нищо от ведическа астрология и не я практикуват, предимно са теоретици. Който го може и има талант, ще познае и по една-две техники. Който не може - ще използва стотина и пак резултатът ще е слаб.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Събития и транзити
« Отговор #4979 -: Януари 06, 2018, 04:35:49 pm »
То хубаво си говорим за прогностики, но първото нещо което се гледа, поне в класическата
астрология е каква е картата-дневна или нощна, след това основните Хронократори на по-дългите периоди,
защото дирекция на АСЦ по терма може да се движи няколко години, фирдарите също са периоди с по-голяма
продължителност, и това е фона на който ще се случват, или няма да се случват събития.
Защото има и години когато солара е с планети на трон, пък нищо не се получава в крайна сметка.
От индийска не разбирам, и не мога да правя изказвания, но предполагам че и там има някакви маркери, които ти показват на къде отиват нещата.