Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845185 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #225 -: Април 03, 2014, 11:57:19 am »
Как бихте изтълкували, когато У6 пресича куспидата на 12 дом?

И още един въпрос - ако У7 кацне на куспида на 4 дом - това означава ли, че идва края на дадено отношение?
« Последна редакция: Април 03, 2014, 12:07:05 pm от Happy58 »

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Събития и транзити
« Отговор #226 -: Април 03, 2014, 12:22:49 pm »
Инстинктивно ще реагираш на всяка ситуация с увереност по-скоро по навик ,отколкото да да приемеш кризата и да започнеш нещо ново.Според това ,в кои знаци е нодалната ти ос по натал,ще се засили експанзията в изразяването на същите ,но по малко арогантен начин.Може да срещнеш/пътуваш до някой или някъде ,като сбъдване от преди години. :)

ЮЛВ е в Рак, 11 дом а точния съвпад е в средата на юни, и понеже 11 дом са приятелствата, може би ще се изрази и като разширяване на контактите, благодаря ти Рени!

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #227 -: Април 03, 2014, 12:27:30 pm »
Как бихте изтълкували, когато У6 пресича куспидата на 12 дом?

И още един въпрос - ако У7 кацне на куспида на 4 дом - това означава ли, че идва края на дадено отношение?

За транзит ли става въпрос? Ако У7 е Слънце, Луна, Меркурий, Венера или дори Марс, не мисля че биха имали силата да дадат край на отношения, правят съвпади с К4 често! Ако управител е Луна например, тя минава оттам всеки месец!
Ако е бавна планета, тогава е вероятно да има по-сериозно отражение. Все пак, проверявай и други съпътстващи аспекти към момента, за потвърждение дали изобщо може да има изява в тази насока.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #228 -: Април 03, 2014, 12:29:53 pm »
Как бихте изтълкували, когато У6 пресича куспидата на 12 дом?

И още един въпрос - ако У7 кацне на куспида на 4 дом - това означава ли, че идва края на дадено отношение?
зависи коя планета е У6, при мен когато Сатурн У6 нагази 12д не ми беше особено гот, но то Сатурн и без да е У6 в 12д не е лесен транзит
У7 в 4д- ами аз се ожених и родих две дечица, докато Нептун У7 шеташе в 4д  :)
Сатурн У5 също е бил в 4д по това време- прекъснах една връзка и започнах тази с мъжа си, която бързо премина в брак
За кой питаш- при теб транзитен У7 вече е в 5д, а ако гледаш в минало време- твоя У7 е също и У8!
тр Сатурн в 4д дава възможност на човек да се освободи от една връзка и да започне нова, която да доведе до брак, да замине в друг град- да учи или да се реализира на работа защото е завършил вече образование, да стартира нов бизнес, който в следващите години да се развива

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Събития и транзити
« Отговор #229 -: Април 03, 2014, 12:29:58 pm »
Как бихте изтълкували, когато У6 пресича куспидата на 12 дом?

И още един въпрос - ако У7 кацне на куспида на 4 дом - това означава ли, че идва края на дадено отношение?

Хепи, 4 дом е края нещата, но транзит на У7 през 4 дом може да даде и установяване на дадени отношения а може и да не е край, а начало.
За край на дадена връзка трябва да се провери и солара за настоящата година, като когато сол.7 дом попадне в 12 натален -това е гаранция, че връзката е на приключване, проверено!

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Събития и транзити
« Отговор #230 -: Април 03, 2014, 12:37:14 pm »
Транзита на У7 през 4 дом може да даде преместване, при мен е така, но това не късае партньорството при мен защото този транзит е бил когато съм била на 7 години и сме се преместили в друго жилище.


Наскоро пък при мен предстои транзит на Сатурн-У5  през У7 съвпада е в 3 дом, а след това ще отиде в 4 дом..
« Последна редакция: Април 03, 2014, 12:43:38 pm от Samoella »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #231 -: Април 03, 2014, 12:40:54 pm »
еее, благодаря, момичета!  :38:

Значи, трябва да съобразя и естественото на планетата ... ок

У6 е Юпито, а У7 е Сатурн :)

оххх, не е лесна тази астрология :) ... много мислене бе ....

Още веднъж, блъгодаря, момичета и слънчев ден :) .... до следващия глупав въпрос от моя страна. :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #232 -: Април 03, 2014, 12:50:40 pm »
Акрукс, за мен става въпрос - нали се упражнявам върху минали събития от живота ми. В случая с У7 - пак бях се вкарала в един филм за една седмица, но беше с мъж от миналото - аз тогава не го исках, а той през годините постоянно следеше какво става с мен. И в един момент дойде, завъртя ми главата с някакви невероятни приказки и планове и изчезна след 10 дена. Това става точно при Венера на Асц, У7 на минутки преди куспида 4дом, У8 опозиция Слънце, в съвпад с Юпито, което няма връзка със случая, освен ако не го сметнем, че е Управител на 9 дом в Риби.

А за У6 - едно от нещата, което виждам по време на напускането ми на работа през 2012. Аз сама си напуснах - не ми се работеше просто - бях много уморена.

Самоела, тенкю за идеите - тук в случая ще трябва може би лунар да гледам :) - то започна и приключи за 10 дни. :) Но човека, както казах, е ухажор от миналото.

Цветенце,  :-* , права си, и аз си мислех, как ли се тълкува при тези бързи управители, но оставих мисленето за по-късен етап :), ще го карам по-полека.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #233 -: Април 03, 2014, 12:54:34 pm »
Докато Сатурн е бил в 4 дом не ми се е случило абсолютно нищо от гореописаното от вас. Даже над Слънцето е минал, и не съм забелязала.

Но при опозиция към себе си (малко преди това) ми донесе признание - прибрах жътвата ... :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #234 -: Април 03, 2014, 01:15:30 pm »
Докато Сатурн е бил в 4 дом не ми се е случило абсолютно нищо от гореописаното от вас. Даже над Слънцето е минал, и не съм забелязала.

Но при опозиция към себе си (малко преди това) ми донесе признание - прибрах жътвата ... :)
да, но си имала предпоставки да се случи, да заминеш надалеко, да се ожениш, там да започнеш бизнес
когато обаче Сатурн при теб е в 4д квадратира  Луната У1 в 7д- емоциите ти са попречили на това да осъществиш промените по 4д

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #235 -: Април 03, 2014, 01:30:43 pm »
да, но си имала предпоставки да се случи, да заминеш надалеко, да се ожениш, там да започнеш бизнес
когато обаче Сатурн при теб е в 4д квадратира  Луната У1 в 7д- емоциите ти са попречили на това да осъществиш промените по 4д

имаш впредвид брак с господина, за когото говорех сега ли? Всичко беше само на приказки за 5 дни - не знам дали може да се види от картата, че ще е заблуждение, или нещо само в областта на мечтите и т.н. Той просто си замина в чужбината и след 5 дни се оказа, че бил при бившата си (ако въобще е била бивша де).

Иначе, квадратурата става доста по-късно - чак в края на 4 дом, като градус, иначе, като знак - да, така е - но не мога още да намеря проявлението. Все пак, за да отчета някаква трудност, би трябвало да има събитие - а то просто няма, само работа и това е. Всъщност имаше събития, ама те бяха по 11 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #236 -: Април 03, 2014, 01:47:46 pm »
Иначе, квадратурата става доста по-късно - чак в края на 4 дом, като градус, иначе, като знак - да, така е - но не мога още да намеря проявлението. Все пак, за да отчета някаква трудност, би трябвало да има събитие - а то просто няма, само работа и това е. Всъщност имаше събития, ама те бяха по 11 дом.
Ами какво да ти кажа- понякога е по-добре да няма събития и човек да си живее тихо и спокойно
 когато Сатурн влезе в 4д заминах да уча в друг град, прекъснах 3г връзка и започнах нова, омъжих се и месец след това почина сестра ми, после забременях и лежах в болница с проблемна бременност, следва тежко раждане, глътка въздух и радост, че съм станала майка, но почина баща ми и целия този водовъртеж от събития ми тества скорпионския Марс и Плутона в/у АСЦ на принципа "Всичко, което не ме убива ме прави по-силен", но можех ли да се радвам пълноценно на щастливите събития??

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #237 -: Април 03, 2014, 01:58:29 pm »
Ами какво да ти кажа- понякога е по-добре да няма събития и човек да си живее тихо и спокойно
 когато Сатурн влезе в 4д заминах да уча в друг град, прекъснах 3г връзка и започнах нова, омъжих се и месец след това почина сестра ми, после забременях и лежах в болница с проблемна бременност, следва тежко раждане, глътка въздух и радост, че съм станала майка, но почина баща ми и целия този водовъртеж от събития ми тества скорпионския Марс и Плутона в/у АСЦ на принципа "Всичко, което не ме убива ме прави по-силен", но можех ли да се радвам пълноценно на щастливите събития??

уау, това верно е било много интензивен период .... иска се много сила, за да преминеш през него ....

аз не преставам да се чудя, как се справяте с деца, мъже, къщи, работа, роднини ..... аз мисля, че не бих могла, а и може би поради това не ми е и дадено - явно си имам други задачки за отработване.

и ако останем в теоретичната част на упражнението - може би от прогресиите може да се установи, дали всъщност ще има събития през въпросните 2-3 години? Поне аз така съм разбрала. - да, така се получава .... излиза 11 дом, парите ми, 3 и 4 дом - прогр венера и прогр Слънце правят съвпад, но тази любов вече се проявява към 3 дом :), не към мъж :) Но това ще го упражнявам допълнително - сега на транзитите :)
« Последна редакция: Април 03, 2014, 02:07:07 pm от Happy58 »

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #238 -: Април 03, 2014, 02:21:35 pm »
Ами какво да ти кажа- понякога е по-добре да няма събития и човек да си живее тихо и спокойно
 когато Сатурн влезе в 4д заминах да уча в друг град, прекъснах 3г връзка и започнах нова, омъжих се и месец след това почина сестра ми, после забременях и лежах в болница с проблемна бременност, следва тежко раждане, глътка въздух и радост, че съм станала майка, но почина баща ми и целия този водовъртеж от събития ми тества скорпионския Марс и Плутона в/у АСЦ на принципа "Всичко, което не ме убива ме прави по-силен", но можех ли да се радвам пълноценно на щастливите събития??


Доста сериозна събитийност си имала. А кои планети са ти в 4 дом натално? Аз имам съвпад на Марс, Юпитер и СЛВ в 4 дом, но като че ли транзитът на Сатурн там не е бил от толкова голямо значение. Само съм родила в този период. По-скоро при Юпитерово завръщане наблюдавам повече събития.  Даже сега погледнах и ми направи впечатление, че при транзита на Сатурн в 12 дом на мен ми бяха най-волните и щастливи години, обградена от приятели и постоянни купони. Изолацията я почувствах при Сатурновото завръщане в 5 дом. При мен Сатурнчо явно действа нетрадиционно  ::)
Serve, love, give

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #239 -: Април 03, 2014, 02:33:03 pm »
Доста сериозна събитийност си имала. А кои планети са ти в 4 дом натално?   ::)
Нямам планети в 4д, а у4 е в 8д, но когато почина баща ми тр Сатурн вече е бил в 5д, сега погледнах, в 4д е бил тр Уран в квадрат с моето Слънце и Луна- може би тр Уран е донесъл толкова бързи и неочаквани събития, а Сатурн преди него е минал да почисти пътя- ами да, ако не бях заминала да уча в друг град нямаше да срещна мъжа си, ако не се бях омъжила нямаше да се справя сама с драматичните събития у дома
« Последна редакция: Април 03, 2014, 02:35:21 pm от akruks »