Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845120 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #330 -: Април 18, 2014, 01:48:46 pm »
Венера, У1 и У8, е разположена в 8-ми натален дом, с хубав тригон към Плутон. Досега не съм станала милионер, не съм получила огромно наследство, нито пък управлявам/работя с финанси.

При опозицията на транзитен Плутон през 2-ри дом към натална Венера в 8-ми се влюбих много сериозно :) Но това се случи преди почти 20 години, млада и наивна съм била, затова и глупавото влюбване. Тогава започнах да давам вечерни уроци по английски в частно училище (колко ли съм го знаела и аз тогава езика :012:), но се сещам че имах много парички, като за възрастта си.
То ставаше на дума за съвпад на тр Плутон с нат Венера в 8д, но при теб този аспект няма как да се случи- при мен също, тъй като нямам Венера в 8д, но колкото-толкова! А наталната ти Венера какъв аспект има с нат Юпитер, че ако липсва аспект не се надявай на големите пари...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #331 -: Април 18, 2014, 01:50:59 pm »
В 15-16 гр. Овен/Везни нямам нищо, но сравнително близо е Меркурий - в 18 гр. с минутки.
ами то преди няколко дни тр Марс го е аспектирал с опозиция, а сега тр Меркурий го е съвпаднал  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #332 -: Април 18, 2014, 01:53:08 pm »
ами то преди няколко дни тр Марс го е аспектирал с опозиция, а сега тр Меркурий го е съвпаднал  :012:

Тия дни имах чувството, че се намирам в кошер с пчели, постоянно нещо ми жужеше в главата.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #333 -: Април 18, 2014, 01:56:54 pm »
То ставаше на дума за съвпад на тр Плутон с нат Венера в 8д, но при теб този аспект няма как да се случи- при мен също, тъй като нямам Венера в 8д, но колкото-толкова! А наталната ти Венера какъв аспект има с нат Юпитер, че ако липсва аспект не се надявай на големите пари...

Юпитер ми е неаспектирана планета, има само квадрати към възлите и тригон към АЦ. Надявам се все пак наталния тригон Венера-Плутон за финансите да помага, защото Плутон ми е У2 дом, може да дава някаква подкрепа в това отношение.

Сега като спомена за аспект между Венера-Юпитер, се сетих за миналата година приблизително по това време, транзитен Юпитер  преминаваше през 8-ми дом и направи съвпад с наталната Венера там. Точно тогава си чаках пак резултатите за стипендията, не ме огря там, но пък индиректно, майка ми получи наследство и го прехвърли на мен впоследствие.Това се случи точно когато транзитен Юпитер направи трети и последен съвпад с натална Венера.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #334 -: Април 18, 2014, 02:04:14 pm »
Юпитер ми е неаспектирана планета, има само квадрати към възлите и тригон към АЦ. Надявам се все пак наталния тригон Венера-Плутон за финансите да помага, защото Плутон ми е У2 дом, може да дава някаква подкрепа в това отношение.

Сега като спомена за аспект между Венера-Юпитер, се сетих за миналата година приблизително по това време, транзитен Юпитер  преминаваше през 8-ми дом и направи съвпад с наталната Венера там. Точно тогава си чаках пак резултатите за стипендията, не ме огря там, но пък индиректно, майка ми получи наследство и го прехвърли на мен впоследствие.Това се случи точно когато транзитен Юпитер направи трети и последен съвпад с натална Венера.
Благодаря, че сподели!
При мен също тр Юпитер в съвпад с Венера във 2д ми е носел повечко и лесни пари, макар в същото време да прави опозиция с Юпитер в 8д
То много неща се гледат, на мен пр Венера е правила квадрат с нат Плутон през последните години, така че и да съм имала хубави транзити, не е било предопределено да стана милионер  :012:
Да сме живи и здрави!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #335 -: Април 18, 2014, 02:05:29 pm »
Тия дни имах чувството, че се намирам в кошер с пчели, постоянно нещо ми жужеше в главата.  :012:
не си била в кошер с пчели, а в гнездо на оси  :29:

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #336 -: Април 18, 2014, 02:49:21 pm »
Благодаря, че сподели!
При мен също тр Юпитер в съвпад с Венера във 2д ми е носел повечко и лесни пари, макар в същото време да прави опозиция с Юпитер в 8д
То много неща се гледат, на мен пр Венера е правила квадрат с нат Плутон през последните години, така че и да съм имала хубави транзити, не е било предопределено да стана милионер  :012:
Да сме живи и здрави!

Интересно е да се следят транзитите, наистина!
Сега проверих, по времето споменато по-горе, майка ми е имала Сатурнов възврат в 8-ми дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #337 -: Април 19, 2014, 08:25:11 am »
Ха-ха-ха, кратко и изчерпателно тълкуване на аспекта  :D
Стреличке, благодаря, наминавай по-често, липсваш!  :-*
   :38: :58: Akruks

... и на себе си липсвам в последно време  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #338 -: Април 19, 2014, 04:15:32 pm »
Утре ретро Марс затваря таото Юпитер-Уран-Плутон в голям квадрат в 13 * на кардиналните знаци-какви събития вещае тази "страстна " конфигурация и в личен ,и в обществен план,според вас ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #339 -: Април 19, 2014, 04:29:40 pm »
Утре мисля да изляза на разходка в парка, ще взема и картечница.  :engel016:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #340 -: Април 19, 2014, 04:33:32 pm »
Ако ще е манна небесна, може и да ме цапне, откога чакам  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #341 -: Април 19, 2014, 04:45:56 pm »
:)
Сложи ти каската, че след такова чакане ако ти се излее наведнъж ::)

Ако се излее под налягане, да не стана и аз на манна  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #342 -: Април 19, 2014, 06:17:24 pm »
Утре ретро Марс затваря таото Юпитер-Уран-Плутон в голям квадрат в 13 * на кардиналните знаци-какви събития вещае тази "страстна " конфигурация и в личен ,и в обществен план,според вас ?  :)
Такъв квадрат между същите планети, но в различни знаци и на 24гр е имало когато се е родила майка ми в края на 33-та
Тогава пак Уран е бил в овен, но Плутон е бил в рак, Юпитер във везни, а Марс в козирог
Като чукнах в гугъл "декември 1933 г." ми излезе, че тогава е открита планинската спасителна служба в България, излязли са първите два броя на списание "Родолюбие", което е било стойностно четиво и информация за други събития не излиза.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #343 -: Април 19, 2014, 07:00:06 pm »
Akruks,благодаря за информацията ,относно годината-значи трябва да има и световни събития,ще проверя. :)

А в личен план,ти имаш ли планети около този градус ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #344 -: Април 19, 2014, 07:03:59 pm »
Akruks,благодаря за информацията ,относно годината-значи трябва да има и световни събития,ще проверя. :)

А в личен план,ти имаш ли планети около този градус ?!?
Юпитер в овен на 15гр