Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845850 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #435 -: Април 28, 2014, 07:04:27 pm »
Тр. Меркурий У2 от натала направи съвпад със Слънцето У5 в 12 дом и куинконс с Хирон. Венерата ми във втори дом е във близнаци и пак има връзка с Меркурий. Та, в резултата на това и вчера и днес много ми върви в спортните залози. :)
ето- това е
бърз транзит, но си го хванал бързо за ушите  :012:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #436 -: Май 02, 2014, 02:27:59 pm »
Да помоля пак за съдействие .... на 22-23 май Юпитер минава през асцендента ми. Смятате ли, че си струва да направя нещо по-особено на този ден? Мислех си да отида някъде в чужбина, на приятно за мен място, но .... лунарите нещо не са благоскронни май за такова нещо. В натала Юпитер е У6 и е в 1 дом, а в солара за тази година е в 9 дом. Какво точно да гледам .... ако си струва, естествено ... и ако може да ми съдействате ...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #437 -: Май 02, 2014, 03:04:59 pm »
Да помоля пак за съдействие .... на 22-23 май Юпитер минава през асцендента ми. Смятате ли, че си струва да направя нещо по-особено на този ден? Мислех си да отида някъде в чужбина, на приятно за мен място, но .... лунарите нещо не са благоскронни май за такова нещо. В натала Юпитер е У6 и е в 1 дом, а в солара за тази година е в 9 дом. Какво точно да гледам .... ако си струва, естествено ... и ако може да ми съдействате ...

Бъди уверена в - напред ,нагоре и надалеч ,а пък каквото и който трябва ще те видят ! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #438 -: Май 02, 2014, 03:12:16 pm »
Да помоля пак за съдействие .... на 22-23 май Юпитер минава през асцендента ми. Смятате ли, че си струва да направя нещо по-особено на този ден? Мислех си да отида някъде в чужбина, на приятно за мен място, но .... лунарите нещо не са благоскронни май за такова нещо.
А, защо не - в лунара, започващ на 19 май имаш лун Юпитер У7, съу11 в лун 3д и съвпад с нат АСЦ, лун Луна У3 в лун 9д,  лун АСЦ в 11д, лун Меркурий У1, 5 в лун 1д- спокойно може да предприемеш кратко пътуване и развлечения в чужбина с приятел/и

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #439 -: Май 02, 2014, 04:58:23 pm »
от утре 3-05 Венера влиза в Овен, но пък ВЗ с ретро Марс Везни и  на 11 май в опозе с него, кардиналите с планети около 9 градус с катинар на устата и кънки на краката :08:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #440 -: Май 02, 2014, 06:02:57 pm »
А, защо не - в лунара, започващ на 19 май имаш лун Юпитер У7, съу11 в лун 3д и съвпад с нат АСЦ, лун Луна У3 в лун 9д,  лун АСЦ в 11д, лун Меркурий У1, 5 в лун 1д- спокойно може да предприемеш кратко пътуване и развлечения в чужбина с приятел/и

имаше нещо свързано със СЛВ или асцендента и с 4 дом, което предупреждаваше да си седя вкъщи .... трябва да го видя точно какво беше. Още не мога да подреждам по важност/приоритет. Може би правилно тогава ми е дошла тази идея :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #441 -: Май 02, 2014, 06:19:18 pm »
А, защо не - в лунара, започващ на 19 май имаш лун Юпитер У7, съу11 в лун 3д и съвпад с нат АСЦ, лун Луна У3 в лун 9д,  лун АСЦ в 11д, лун Меркурий У1, 5 в лун 1д- спокойно може да предприемеш кратко пътуване и развлечения в чужбина с приятел/и

акрукс, нещо не пасват нещата - да не си ме объркала с друг? Виж как ми го дава на мен астро.ком - или аз нещо не правя като хората?

мисля, че лун Асц в 12 натален и лунарно Слънце в 12 лунарен са ме навели на мисълта да не мърдам много-много.
« Последна редакция: Май 02, 2014, 06:22:23 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #442 -: Май 02, 2014, 06:28:10 pm »
по-добре дай натал + лунар с домовете.

моля :) всъщност, бих искала да знам, какво е най-подходящо да направя на този ден - нещо, което ще е хубаво :) пътуването просто беше идея, не е задължително, просто изхождах от това, че Юпитер е сигнификатор за задгранични пътувания.

Всъщност, дали въобще има смисъл на този ден да правя нещо?
« Последна редакция: Май 02, 2014, 06:31:44 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #443 -: Май 02, 2014, 07:03:03 pm »
Юпитер в 1 дом по принцип би трябвало да даде повече позитивизъм. При теб ще е в секстил с натални Венера и Плутон - би трябвало да засили емоциите ти, било то в положителен или не толкова положителен смисъл. По лунара - не знам защо, но ми се струва, че е възможно да бъдеш огорчена от взаимоотношенията ти с някого. Лунарен асцендент в 12 натален дом и У1 лунарен в 8 лун/7 нат дом. От друга страна, Луната е и У2, може да получиш някакви пари от някого, да има движение на паричните потоци. Марс и Сатурн в 5 дом не са подходящи за рискови начинания, особено ако имаш увлечение по хазарта. За пътуване, честно казано не знам дали ще е подходящо тогава. По този лунар не виждам подобни индикации. Може да стане по-късно, когато Юпитер съвпадне с наталния, но за това вече ще е по-добре да се видят следващите лунари.

и аз така ги виждам нещата .... благодаря ти ... акрукс сигурно е объркала картата - да не съм й само аз .. :)
А Марс и Сатурн в 5 дом не са подходящи и за любовни работи - шЪ стават каваци май :), 8 лун е в 7 натален ... .

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #444 -: Май 02, 2014, 08:57:50 pm »
акрукс, нещо не пасват нещата - да не си ме объркала с друг? Виж как ми го дава на мен астро.ком - или аз нещо не правя като хората?

мисля, че лун Асц в 12 натален и лунарно Слънце в 12 лунарен са ме навели на мисълта да не мърдам много-много.
Не съм те объркала с друг, а беше нагласено за място, където се намираш в момента Мадрид  :012:
Сега коригирах на София- действително лун Слънце У3 е в лун 12д, но е в тригон с лун Луна У1, лун Меркурий У4 е също в лун 12д, а лун 4д в 3д, така че може да пребиваваш за кратко някъде на море или спа център с минерална вода, лун 6д в 5д дава развлечения, свързани с укрепване на здравето- нагласих го  :012: Отношенията ти с чужбина ще са професионални, няма път в чужбина по лунара от 19 май
При мен при последното преминаване на тр Юпитер през АСЦ за пръв път пътувах в западноевропейска страна, много пари и благинки имах, а единственото неблагоприятно нещо беше, че качих в този период 6кг, от които после трудно се избавих- чак когато Сатурн транзитира в 1д  ;D , но при мен Юпитер е У4, 7- та затова тогава отпътувах при мъжа си в чужбина
« Последна редакция: Май 02, 2014, 09:03:31 pm от akruks »

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #445 -: Май 03, 2014, 10:19:12 am »
Не съм те объркала с друг, а беше нагласено за място, където се намираш в момента Мадрид  :012:
Сега коригирах на София- действително лун Слънце У3 е в лун 12д, но е в тригон с лун Луна У1, лун Меркурий У4 е също в лун 12д, а лун 4д в 3д, така че може да пребиваваш за кратко някъде на море или спа център с минерална вода, лун 6д в 5д дава развлечения, свързани с укрепване на здравето- нагласих го  :012: Отношенията ти с чужбина ще са професионални, няма път в чужбина по лунара от 19 май
При мен при последното преминаване на тр Юпитер през АСЦ за пръв път пътувах в западноевропейска страна, много пари и благинки имах, а единственото неблагоприятно нещо беше, че качих в този период 6кг, от които после трудно се избавих- чак когато Сатурн транзитира в 1д  ;D , но при мен Юпитер е У4, 7- та затова тогава отпътувах при мъжа си в чужбина

е нямаше да е лошо да съм в Мадрид по това време .... :) ама на мен там не ми върви на лИбов ... не го ща :)

Ето, аз си знаех, че ще намериш оптимистично и приятно приложение на 12 дом :)в комбинация с всичко друго - аз много обичам хотели с басейни с топла минерална вода ... ще се замисля по въпроса ... едно много голямо тенкю  O:-)

а при мен Ю е У6 и У10 - какви пътувания, какви удоволствия, какви пет лева -  :) :) яко бачкане на тръстиката и това е :) Затова първо трябва да отида да си почина на спа ... защото съм прекопала цяла северна българия и съм адски изморена :) Предния път като премина Асц напуснах работа :), защото искаха да ме понижат и да ми прекъснат следдипломната квалификация (като замина да работя в офиса в Германия) - все си е Юпитер. Сега ще ми е интересно, какво точно ще стане в службата :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #446 -: Май 03, 2014, 04:39:25 pm »
Добре дошла на Венера в Овен!  ;)

Венера в знак на Марс ,Марс в знак на Венера ,докато двете планети се движат в взаимна рецепция  има много интересни констелации с тяхно участие в периода с нодална ос ,Пълнолуние,стационарна фаза на Марс ,Уран/Плутон/Юпитер...
Какъв темперамент,нюанс ще имат създадените връзки/съюзи в периода,как ще се развият същите ,както и настоящите ,защо ще се свързваме или "развързваме" ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #447 -: Май 03, 2014, 07:45:00 pm »
Стар,четох прогнозата ти за другата седмица и разбрах къде е акцента,но според теб този енергиен обмен между Марс /Венера към кардиналната тао-квадратура ,каква тенденция дава в обществения сектор ,по-специално в сфера съюзи,споразумения,конфликти?!?  Благодаря ,предварително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #448 -: Май 04, 2014, 09:12:19 am »
Не съм те объркала с друг, а беше нагласено за място, където се намираш в момента Мадрид  :012:
Сега коригирах на София- действително лун Слънце У3 е в лун 12д, но е в тригон с лун Луна У1, лун Меркурий У4 е също в лун 12д, а лун 4д в 3д, така че може да пребиваваш за кратко някъде на море или спа център с минерална вода, лун 6д в 5д дава развлечения, свързани с укрепване на здравето- нагласих го  :012: Отношенията ти с чужбина ще са професионални, няма път в чужбина по лунара от 19 май

Акрукс, този положителен аспект на слънцето и луната дали предполага успешна операция? Може би ще е подходящо време, в началото на юни, преди ретро Меркурий да си сложа зъбните имплантанти, а и нали Сатурн (както пити писа) предполага такова действие.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Събития и транзити
« Отговор #449 -: Май 04, 2014, 09:15:45 am »
т.е до отминаване на опозицията би трябвало да се завърши това, което е започнало през април 2013? или до приключване на взаимната рецепция?
за мен май има ефект това за 04,2013, има раздвижване за това, което е започнало тогава