Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845876 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Събития и транзити
« Отговор #540 -: Май 15, 2014, 01:23:34 pm »
как така луната е съуправител?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #541 -: Май 15, 2014, 01:27:11 pm »
как така луната е съуправител?
[/quote сигурно има вмъкнат знак- рак в 9д

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #542 -: Май 15, 2014, 01:29:20 pm »
как така луната е съуправител?
[/quote сигурно има вмъкнат знак- рак в 9д

Да, точно, Рак е заключен/интерсептиран/ вмъкнат знак в 9-ти натален дом.

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Събития и транзити
« Отговор #543 -: Май 15, 2014, 01:33:00 pm »
мерси :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #544 -: Май 15, 2014, 02:07:28 pm »
Сатурн е закона по принцип, а при него е буквално, защото е У9 и У10, но той е бавна планета, дава за по-дълъг период предпоставки какво ще се случи по дома, който владее
за конкретния ден съм взела под внимание тр Марс, който е свързан с органите на реда
Предварително може да се види текущия лунар какви тенденции дава за месеца, а от там да се вземат под внимание транзитите- бавни и бързи зловредни планети, включително и Луна, която отключва негативни събития

ми то се иска и акъл  :lol_hitting:, хората са го казали - благодаря ти :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #545 -: Май 15, 2014, 02:09:43 pm »
По Сатурн са контролът и проверяващите органи, а когато е налице данъчна измама или неспазване на установените норми (и респ. налагане на санкции), може да е намесена оста 6-12 дом в съчетание с 8ми (но така се гледа и по индийската).

Пълнолунието прави секстил с Плутон в 6-ти. Благодаря и на теб за инфото

сега ще опитам да събера всичко накуп :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #546 -: Май 15, 2014, 02:16:12 pm »
Пълнолунието прави секстил с Плутон в 6-ти.

Близо до опозицията Сатурн/Нептун не беше ли?

Много кофти аспектирани светила.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #547 -: Май 15, 2014, 02:22:04 pm »
Близо до опозицията Сатурн/Нептун не беше ли?

Много кофти аспектирани светила.

да, там е. Аз Плутон го намесих заради връзката с 6 дом.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #548 -: Май 15, 2014, 02:24:32 pm »
Ами на тоя човек по натал му е дадено да привлича ситуации, в които моралът и етиката да бъдат поставени под въпрос... Но му е дадено също така и умение да се измъква елегантно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #549 -: Май 15, 2014, 02:40:41 pm »
Ами на тоя човек по натал му е дадено да привлича ситуации, в които моралът и етиката да бъдат поставени под въпрос... Но му е дадено също така и умение да се измъква елегантно.

интересно :) - има го и нумерологично. Ще споделиш ли откъде се вижда това в натала? Ако ти се пише де.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #550 -: Май 15, 2014, 02:46:56 pm »
Тя картата си крещи направо - двете светила в напрегната конфигурация с Марс и Сатурн, опозиция Сатурн/Нептун по оста АС/ДС, тронов Меркурий в един знак с Кету, на АС изгрява Бхарани (с управител Венера), Венера минава в знак на дебилитация и в неблагоприятен дом във ведическата карта, Луната най-вероятно е в Свати, 7 дом - получава аспект от дебилитиран Сатурн в знака на АС... Позицията на Юпитер в един знак с Луната във веди картата може да омекоти влиянието, но отсреща е Сатурн, при това в знак на дебилитация - при това положение човек цял живот може да е изправен пред такива избори, да изпитва колебания как да постъпи. Но в повечето случаи, когато и двете светила са в трудна конфигурация с Марс и Сатурн, човек не е склонен да жертва интересите си, по-скоро ще жертва някакви задръжки/скрупули. Много добре си бранят интересите, но трябва да се научат да зачитат интересите на други хора - това им е урокът в живота.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #551 -: Май 15, 2014, 02:53:47 pm »
ми то се иска и акъл, хората са го казали - благодаря ти :)
то не е важно колко акъл има човек, а навреме да му идва
ти май си влюбена, щом си така разсеяна напоследък

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #552 -: Май 15, 2014, 03:05:29 pm »
то не е важно колко акъл има човек, а навреме да му идва
ти май си влюбена, щом си така разсеяна напоследък

предполагам, че с времето ще се науча да съобразявам по-добре - в смисъл, да се сещам за повечето значение на планетите :) - или поне се надявам де
А то разсеяното ми е от вече има-няма 1,5 година. Не знам от кое точно е. Нептун вече не в аспект със Слънцето ... Меркурий вече не е под обсада ... остава остатъка на Юпитер в 12 дом - 10 дни :) - надявам се след това вече да се осаферя, защото наистина не ми е комфортно така. Прогр Меркурий е ретро, ама то е от 2010 така - не може да е той.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #553 -: Май 15, 2014, 03:09:42 pm »
Тя картата си крещи направо - двете светила в напрегната конфигурация с Марс и Сатурн, опозиция Сатурн/Нептун по оста АС/ДС, тронов Меркурий в един знак с Кету, на АС изгрява Бхарани (с управител Венера), Венера минава в знак на дебилитация и в неблагоприятен дом във ведическата карта, Луната най-вероятно е в Свати, 7 дом - получава аспект от дебилитиран Сатурн в знака на АС... Позицията на Юпитер в един знак с Луната във веди картата може да омекоти влиянието, но отсреща е Сатурн, при това в знак на дебилитация - при това положение човек цял живот може да е изправен пред такива избори, да изпитва колебания как да постъпи. Но в повечето случаи, когато и двете светила са в трудна конфигурация с Марс и Сатурн, човек не е склонен да жертва интересите си, по-скоро ще жертва някакви задръжки/скрупули. Много добре си бранят интересите, но трябва да се научат да зачитат интересите на други хора - това им е урокът в живота.

сега ще трябва да отсея западната от ведическата :) - няма значение - все е материал за усвояване. :) Благодаря ти.
Много се кефя, когато нумерелгичните и астрологични показатели се припокриват :) От това, което знам за този човек (а то е доста малко), наистина така се получава в живота му, проблема е, че той или не го разбира, или не може да се пребори.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #554 -: Май 15, 2014, 03:16:45 pm »
С така аспектирани светила, особено във фиксирани знаци, принципът е "мачкай като валяк" (при ниско ниво на съзнание). Наистина човек трябва да е по-осъзнат и малко по-отворен към духовните измерения на живота, за да се научи да използва по-интелигентно тази енергия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui