Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845783 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #600 -: Май 22, 2014, 09:59:54 am »
Да, Юпитер...Ама транзитният Юпитер нищо особено не прави в момента. Скоро ще мине в 3 дом. В момента е в квадрат с наталната ми Луна и Плутон.
Белият равнец е чудна билка, за какво ли не го препоръчват. Не знаех, че и за апетит се използва. Ама аз нямам проблеми с апетита, просто много се лутам кой е подходящият режим за мен. Уж да живея здравословно и намалих месото и хляба, и нормално стигнах дъното на килограмите си. Сега препоръките са точно тези две групи продукти да увелича. Не искам да се тъпча, искам да кача килограми здравословно, ако може в мускули   :engel016: Сатурн в 6 дом ще намери начин да ме дисциплинира да се храня и спортувам правилно и достатъчно, сигурна съм  ;)
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #601 -: Май 22, 2014, 10:04:36 am »
Да, Юпитер...Ама транзитният Юпитер нищо особено не прави в момента. Скоро ще мине в 3 дом. В момента е в квадрат с наталната ми Луна и Плутон.
Белият равнец е чудна билка, за какво ли не го препоръчват. Не знаех, че и за апетит се използва. Ама аз нямам проблеми с апетита, просто много се лутам кой е подходящият режим за мен. Уж да живея здравословно и намалих месото и хляба, и нормално стигнах дъното на килограмите си. Сега препоръките са точно тези две групи продукти да увелича. Не искам да се тъпча, искам да кача килограми здравословно, ако може в мускули   :engel016: Сатурн в 6 дом ще намери начин да ме дисциплинира да се храня и спортувам правилно и достатъчно, сигурна съм  ;)

Яж макарони и пасти :)

направи си един аюрведа тест и ще разбереш какво да правиш. Аз ям на всеки 2 часа, имам Юпи в 1 дом и съм си съвсем нормална. Преди години като реших да ям така нареченото здравословно, започнах да припадам и тогава попаднах на аюрведа. Е, оттогава всичко ми е ясно, и не правя такива издевателства над организма си.
Едва ли фитнес ще ти качи килограмите - по добре някакъв тип силова йога - за мускулите. но фитнес - в никакъв случай.

ето това е книгата, която преобърна моето виждане по въпроса :)

http://www.book.store.bg/p111107/tajnite-na-aiurveda-za-zdrave-i-dylgoletie-pityr-anselmo-dzhejms-bruks.html

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #602 -: Май 22, 2014, 10:05:03 am »
Хлябът-освен ако не си го правиш ти от специални брашна-го забрави
Повече месо, яйца и мазни храни-това, заедно с тренировките
Картофите също не се препоръчват, но ако все пак ядеш-само с др постни храни
Сладко може-минимум час и половина след хранене

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #603 -: Май 22, 2014, 10:11:09 am »
Хлябът-освен ако не си го правиш ти от специални брашна-го забрави
Повече месо, яйца и мазни храни-това, заедно с тренировките
Картофите също не се препоръчват, но ако все пак ядеш-само с др постни храни
Сладко може-минимум час и половина след хранене

Папи, това от собствен опит ли го казваш?

Мой колега, за да отслабне, прилагаше тази диета, при която се консумира предимно белтъчини. В резултат - след 3 години се наложи да му извадят единия бъбрек.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #604 -: Май 22, 2014, 10:19:57 am »
Как така-в резултат? Бъбреците пречистват течностите, за другите неща-черен дроб, жлъчка, панкреас. Когато си на белтъчна диета, трябва да се увеличи водата.
Аз никога не съм била особено стриктна в изпълнението на хранителни режими, но от два-три месеца съм на увеличено месо-нямам проблеми, но съм качила само кило

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #605 -: Май 22, 2014, 10:21:29 am »
А, според аюрведа трябва да ям предимно боб, ако правилно помня, и ядки
А тях не мога добре да ги смилам, дразнят ми стомаха

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #606 -: Май 22, 2014, 10:24:49 am »
Happy, благодаря ти за препоръчаната книга. С удоволствие ще я погледна. Аз имам някаква бегла идея от аюрведа. Знам, че съм Вата и не ми се препоръчва никакво гладуване, но много ми се искаше да намаля животинските продукти.
Хляб си правим вкъщи. Колко е от специалните брашна обаче, е друг въпрос. Трудно се намират на пазара нормални продукти.
Ходих на Вега тест, не преработвам яйцата, белия ориз, картофи под всякаква форма, освен задушени, шоколадите, които толкова обичам. И така, става едно сложно...

Колкото до упражненията, ходя отдавна на йога, но тя помага за еластичността на мускулите основно. Трябват ми тежести, клякания. Защо фитнеса не става? Аз не че ще ходя на фитнес, предвид, че ходя на йога, плуване и тенис, но мисля вкъщи да си вдигам гирички.

Видяхте ли само за няколко поста, колко противоречиви са различните режими на хранене. :85: Аз затова толкова се лутам.

Извинявам се, че разводнявам темата в стил един друг популярен форум  :012:
Serve, love, give

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #607 -: Май 22, 2014, 10:29:36 am »
Транзитиращ е уран  У7 и 8 в съвпад с меркурий У3 :)
Мерси Хепи!

качих в темата а електронните книги тази на Бернадет Бейли - там с решетката можеш да придобиеш много добра представа за евентуалните събития. В конкретния случай, чрез събития от 9 дом ще осъзнаеш неща по 7, 8 и 3. По-добре виж точното описание за отделните елементи.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #608 -: Май 22, 2014, 10:33:06 am »
Как така-в резултат? Бъбреците пречистват течностите, за другите неща-черен дроб, жлъчка, панкреас. Когато си на белтъчна диета, трябва да се увеличи водата.
Аз никога не съм била особено стриктна в изпълнението на хранителни режими, но от два-три месеца съм на увеличено месо-нямам проблеми, но съм качила само кило

Ами точно това - той наистина отслабна, но прекомерните белтъчини причиниха нещо в бъбрека и се наложи да го отстранят. А той по аюрведа трябваше да консумира предимно треволяци :)

Месото/белтъчините действат по различен начин на отделните типове организми. Затова насочих Лов-ми първо към определяне на типа и оттам да си избере диета. Така като чета, какво пише тя, за нея месото не би било негативно, но не трябва да се набляга само на него. Нали знаем, че прекален светец и Богу не е драг :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #609 -: Май 22, 2014, 10:39:11 am »
Happy, благодаря ти за препоръчаната книга. С удоволствие ще я погледна. Аз имам някаква бегла идея от аюрведа. Знам, че съм Вата и не ми се препоръчва никакво гладуване, но много ми се искаше да намаля животинските продукти.
Хляб си правим вкъщи. Колко е от специалните брашна обаче, е друг въпрос. Трудно се намират на пазара нормални продукти.
Ходих на Вега тест, не преработвам яйцата, белия ориз, картофи под всякаква форма, освен задушени, шоколадите, които толкова обичам. И така, става едно сложно...

Колкото до упражненията, ходя отдавна на йога, но тя помага за еластичността на мускулите основно. Трябват ми тежести, клякания. Защо фитнеса не става? Аз не че ще ходя на фитнес, предвид, че ходя на йога, плуване и тенис, но мисля вкъщи да си вдигам гирички.

Видяхте ли само за няколко поста, колко противоречиви са различните режими на хранене. :85: Аз затова толкова се лутам.

Извинявам се, че разводнявам темата в стил един друг популярен форум  :012:

Не знам какъв е този Вега тест, но със сигурност знам, че организма е най-добрия съветник - приемай това, което ти е най-сладко. Когато нещо ти се яде, значи организма ти изпраща сигнал. :)

Фитнеса гори мазнините - как да качиш тогава :). Гиричките са добър вариант. А и другите също са добре - ето как добре си се ориентирала.
А защо искаш да намалиш животинските продукти - не ти понасят или защото така пишат по някакви дебели книги и интернет? задай си този въпрос и си отговори честно :) На Вата е необходима животинска мазнина, за да се заземява.

За различните режими на хранене - ами то това не означава, че са верни. Все пак тези, които ги пишат, искат да изкарат и парички :) Според мен, не може един и същи режим да е правилен за всички. Ако искаш, анализирай си и картата - със сигурност в нея има указания какво и как да ядеш :)

Наистина се отплеснахме много в странична тема. Ако искате, можем да се прехвърлим на подходящото място. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #610 -: Май 22, 2014, 12:31:25 pm »
Говорихме си за аспектите, подходящи за сваляне на килограми. Аз обаче имам обратния проблем и искам да ви питам, кой аспект да използвам, за да кача някое и друго килце. Знам, че трябва да ям повече, но мисля и доста да увелича физическото натоварване. Ще си купя гирички и почвам да правя мускули. Разчитам на Марс, който на-после стана директен, да помага  :72:

Луната/Рак /4-ти дом в натала дават възможност да разбереш защо ,кога ,как ,къде сме гладни ,жадни и в пряк ,и в преносен смисъл .Разгледай разположението на същите в твоята карта,за да определиш нуждите си в тази посока ,след това наблюдаваш какво ги активира в периода   и към АСЦ /Сатурн (дават външен израз,форма по казуса с килограмите ) чрез транзити,прогресия ,дирекция...и така ще разбереш каква е тенденцията за това ,което те интересува.

Тр.Марс, особено в знак на Венера гори мазнините ,не качва килограми. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #611 -: Май 22, 2014, 03:21:55 pm »
Много ми е интересно защо свързвате кг-те с мазнини
Това е най-лошият вариант да се качва, трябва да се качва т.н. активно тегло, демек-мускул
И това не става с хляб, макарони и картофи
Разбира се, че всеки е индивидуален, и е препоръчително неговата диета да си е наистина негова

Тия, които спортуват-да кажат-правят ли мускули от мазни банички (каквато изядох преди малко :) )

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #612 -: Май 22, 2014, 03:34:09 pm »
Много ми е интересно защо свързвате кг-те с мазнини
Това е най-лошият вариант да се качва, трябва да се качва т.н. активно тегло, демек-мускул
И това не става с хляб, макарони и картофи
Разбира се, че всеки е индивидуален, и е препоръчително неговата диета да си е наистина негова

Тия, които спортуват-да кажат-правят ли мускули от мазни банички (каквато изядох преди малко :) )

правилна забележка - моите коментари са, как да бъдем по-закръглени/мекички, а не кльощави. Но ако за някои това означава повече мускули, тогава аз съм пас :)

аз примерно имам достатъчно кг, ама те идват от тежки кости :) - здрава костна маса, а не месце :) и от кръста нагоре съм си дръглива :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #613 -: Май 22, 2014, 03:49:02 pm »
Предполагаеми събития какви ще има по тези аспекти?
а аз питам какви има, защото няма начин тр Плутон на Иц и тр Уран на Дсц да не са довели до някакви промени по отношение на дом, партньорства..

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #614 -: Май 22, 2014, 04:02:45 pm »

За различните режими на хранене - ами то това не означава, че са верни. Все пак тези, които ги пишат, искат да изкарат и парички :) Според мен, не може един и същи режим да е правилен за всички. Ако искаш, анализирай си и картата - със сигурност в нея има указания какво и как да ядеш :)


Eй, това ми стана интересно. Кои аспекти, планети в картата показват какво да ядем, за да се чувстваме в добра форма?

Луната/Рак /4-ти дом в натала дават възможност да разбереш защо ,кога ,как ,къде сме гладни ,жадни и в пряк ,и в преносен смисъл .Разгледай разположението на същите в твоята карта,за да определиш нуждите си в тази посока ,след това наблюдаваш какво ги активира в периода   и към АСЦ /Сатурн (дават външен израз,форма по казуса с килограмите ) чрез транзити,прогресия ,дирекция...и така ще разбереш каква е тенденцията за това ,което те интересува.


4-ти дом ми е толкова натоварен, че не знам как да го тълкувам по отношение на храненето. Марс в съвпад с Юпитер и СЛВ. У4 и Луната са заедно в 11 дом.  ::)


А защо искаш да намалиш животинските продукти - не ти понасят или защото така пишат по някакви дебели книги и интернет? задай си този въпрос и си отговори честно :) На Вата е необходима животинска мазнина, за да се заземява.


Защото напоследък непрекъснато попадам на статии колко вредни са животинските продукти. А че имам нужда от месо, имам. Още едно доказателство за това е и кръвната ми група - 0.
А и определено, както казах, най-много искам да кача мускули, които се качват с протеини...
Serve, love, give