Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845219 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #885 -: Юли 26, 2014, 11:36:54 pm »
Е точно, че ми е позната  :) Нали при тригона му (в помощ на Сатурн) към нея изтрещях миналата година, сега ще видим дали има повече на къде, този път ще помага на Марс ;D Малко ме хваща шубето
Едва ли положителен аспект от положителна планета е довел изтрещяването, по-вероятно е от тр Сатурн- влиянието от съвпада му с Луната може да се усеща доста време след точния аспект. Нали сега е директен и ще се отдалечи от Луната ти, спокойно, няма нищо плашещо в натала ти, за да се вкарваш сама в джаза  :)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #886 -: Юли 27, 2014, 08:18:15 am »
Ето ти един калкулатор, който смята сила на планетите:
http://www.astroservice.ru/asf-a.php?name=%u0415%u0432%u0433%u0435%u043D%u0438%u044F&sex=1&d=24&m=2&y=1976&h=9&min=9&t=0&gmt=%2024.02.1976%20%2007:09%20GMT&c=bg%A0&bg=42&bm=41&bz=0&lg=26&lm=02&lz=0&city=Sivacevo

И аз благодаря,Съни,за линка.При мен силни са Венера и Плутон,а Сатурна и Нептуна са ми най-слаби.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Събития и транзити
« Отговор #887 -: Юли 27, 2014, 08:57:36 am »
Хубав калкулатор  :012:. То голяма сила, голямо чудо  :043: :043: :043:...

Юпитер 5.9
Уран 5.5
Нептун 5.5
Луна 5.3
Сатурн 5.1
Венера 4.8
Меркурий 4.0

Малииии Херкулес пасти да яде  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Събития и транзити
« Отговор #888 -: Юли 27, 2014, 10:14:50 am »
Марс влязъл в скорпион, а ние спим :012:
Кажете някои неща....нали сега е на трон?

При мен транзитира през 4ти дом,на 2 гр ще съвпадне с лилит, на 13гр ще направи опозиция с венера,а на 25гр опозиция с луна и марс.

Като цяло, ще се засилят ли сексуалните похождения при хората? :012:
Или ще станат по-отмъстителни? ???
« Последна редакция: Юли 27, 2014, 10:20:48 am от Babyblue »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #889 -: Юли 27, 2014, 10:23:26 am »
Babyblue,ти сподели ,дай предположения около тр.Марс в Скорпион ,имаш достатъчно Венера в картата си ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Събития и транзити
« Отговор #890 -: Юли 27, 2014, 10:31:09 am »
http://astroto.com/sarticle.php?id=55

Ето това преглеждам сега и други подобни статии :)

Нищо специално не мога да споделя,тепърва предстоят тези аспекти,на нов глас отпреди 2 години.
Преди 2 години пак е имало катаклизми,но с времето се забравя :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #891 -: Юли 27, 2014, 10:41:19 am »
Едва ли положителен аспект от положителна планета е довел изтрещяването, по-вероятно е от тр Сатурн- влиянието от съвпада му с Луната може да се усеща доста време след точния аспект. Нали сега е директен и ще се отдалечи от Луната ти, спокойно, няма нищо плашещо в натала ти, за да се вкарваш сама в джаза  :)

Нали вече говорихме, че не е задължително Юпитер да действа положително  :)
Благодаря, ще видим какво ще стане  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #892 -: Юли 27, 2014, 12:52:38 pm »
Сатин,

-тр.Уран е спрял стационарен на минути от АСЦ
-тр.Сатурн  стационарен в куинконс към АСЦ-7-ми дом
-тр.Плутон ретро е около МЦ и ще е стационарен в градуса на пр.Венера
-синодичен цикъл Слънце/Юпитер съвпад К5
-синодичен цикъл Юпитер /Венера опозиция Юпитер
-ЮЛВ съвпад Венера,
Виж колко динамика има в картата ти ,която  чака  да я  подхванеш отнякъде ,ако не -тя теб ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #893 -: Юли 27, 2014, 01:20:23 pm »
Отговарям на Рени от наталната тема.

В картата ми Слънцето е най-западната планета, а следващата най-западна е Луната, заедно с У/АС. Те са на един тригон до квадрат разстояние от най-източните, та имам щастието да опитам транзитни съвпади с всички тежкари през разните си части на личността. (Рени, обичам въпросите ти, карат ме да изследвам интересни неща!)

До тук се изредиха всички без Плутон.

Въпросът ти е много шантав "като каква излязох", разбирам го като как се промених след транзитите.

Съвпадът на Уран с Луната и Мерк е едновременно с квадрата на Плутон към Слънцето. Събитията от онзи период продължават да ме променят. Дори не мога да го определя по какъв начин.
Съвпадът на Нептун с Луната съвпада и с прогр.Венера на същото място върху Луната. Тогава се чувствах много самотна. Това е времето, когато се запознах със съпруга ми. Тази връзка е много Нептунова. Също не мога да кажа как ме промени, освен че съм друг човек сега. Транзитът заминава, но началният му тласък определя движение и до сега. Сега съм много различна в сравнение с тогава. Това важи за всичките тежки транзити.

Транзитите върху Слънцето са друга бира. Там има една звезда, аз пренебрегвах звездите до скоро, но наблюденията ми показват каква голяма грешка е това. Визирам звездите в съвпад с орбис до 1 гр., другите не ги гледам. Та транзитите през Слънцето всъщност са превзети от влиянието на звездата. Това е Фомалхаут. Тя е здраво окултна звезда от досегашните ми наблюдения. 
На транзита на Уран от там, получих посвещение в една източна духовна секта, което бележи десет години от живота ми. Напуснах я (като съвсем различен човек), когато Нептун дойде на Слънцето и звездичката. Нептун ми предложи разходка из ада и лична аудиенцея с тъмните сили. С други думи свали от мен толкова невинни илюзии, колкото нямах представа, че имам. Беше още едно посвещение, по друг, много по-брутален начин. Излишно е да споменавам, че в тези периоди целият живот е във вида на китайска легенда - чудеса, паранормални явления, прозрения, отключване на неподозирани способности, достъп до всякакви тайни знания, срещи с "надарени" хора и т.н. Дори транзитът на Сатурн (единственият до сега) ми даде старт в четенето на езотерична и окултна литература (около 11-12 год.възр.), когато си пожелах да разбера какво представлява смъртта и пет години по-късно Нептун на Луната и Меркурий беше така добър да ми изпълни желанието. При Сатурн също имаше ненормални неща, в ония години му казваха полтъргайст. Той също ме научи да съм в силата си, когато всички ме отхвърлят. Отключи още от силата, но и проблемите на Южния възел в Козирог.

Субективно преживявам, че на транзит върху Луната се влиза в нещо, а на транзита на същата планета през Слънцето се излиза в моята карта. Предстои Плутон. Опитвам се да не мисля за него.

Другата звезда, за транзити през която имам наблюдения, е Антарес, съвпад ИЦ. Също и за Спика в стелиума на Сатурн, Плутон и Марс.

Транзитите през 7 дом са смесени с прогресиите в 7. Сатурн ме държа без приятели. Юпитер намери хора да ми помогнат. Уран беше твърде динамичен за обобщение, може би само "неочаквани обрати", най-вече разиграно професионално. Те всички тези хода осветляваха ДЦ ми. Хирон на градуса на ДЦ боли много. Нептун ще стигне там след няколко години. Чудно ми е какво ли ще стане пък тогава?

Успях ли да ти отговоря?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #894 -: Юли 27, 2014, 01:23:01 pm »
Марс влязъл в скорпион, а ние спим :012:

Ние не спим, защото още на 26-ти тук писахме за това  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #895 -: Юли 27, 2014, 01:31:34 pm »
Smarta,благодаря за споделеното-открих сходни проявления при транзитите . :38:

Относно казуса /питанката ти "Къде да търсим силата в картата?"-сега ,след като сподели лични преживявания,провокирани от мой въпрос ,можеш ли да си отговориш сама ти на твоя ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #896 -: Юли 27, 2014, 01:52:53 pm »
Smarta,благодаря за споделеното-открих сходни проявления при транзитите . :38:

Относно казуса /питанката ти "Къде да търсим силата в картата?"-сега ,след като сподели лични преживявания,провокирани от мой въпрос ,можеш ли да си отговориш сама ти на твоя ?!?  :)
Отговорих си, да.  :) Миналата година напълно го осъзнах по един болезнен начин. :) Благодаря ти, Ренка!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #897 -: Юли 27, 2014, 01:56:41 pm »

Другата звезда, за транзити през която имам наблюдения, е Антарес, съвпад ИЦ.

и аз съм така само,че Слънце -Антарес/съвпад ИЦ,сподели как се проявява при активиране в прогностиката ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #898 -: Юли 27, 2014, 02:05:07 pm »
Отговорих си, да.  :) Миналата година напълно го осъзнах по един болезнен начин. :) Благодаря ти, Ренка!

И аз ти ,благодаря ,Smarta  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Събития и транзити
« Отговор #899 -: Юли 27, 2014, 03:23:55 pm »
и аз съм така само,че Слънце -Антарес/съвпад ИЦ,сподели как се проявява при активиране в прогностиката ::)
Кой да е транзит активира природата на звездата. Като че ли естеството на транзитната планета няма значение. Има значение може би това, че бавните транзити на едри планети стимулират по-силно звездата и носят по-отчетлив резултат. Кратките транзити на бързите планети не ги наблюдавам. Но това са си моите наблюдения, не съм го чела, и може да не важи за никой друг, освен за мен. За Антарес на ИЦ приказвахме скоро с Акрукс в друга тема, но не помня коя. Антарес е лошавичка на ИЦ. С какъв орбис са ти съвпадите на Слънцето и ИЦ със звездата?