Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845430 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #975 -: Август 06, 2014, 07:14:28 pm »
От вчера съм болна,направо място не си намирам. :91:

п.с. причината да не е тр.Марс съвпад Луна?
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #976 -: Август 06, 2014, 08:55:10 pm »
От вчера съм болна,направо място не си намирам.

п.с. причината да не е тр.Марс съвпад Луна?
едва ли, голямата ми дъщеря има Луна в 1-вия градус на скорпион и когато тр Марс мина над нея наскоро не е била болна
аз например се разболявам когато тр Марс минава над АСЦ

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Събития и транзити
« Отговор #977 -: Август 07, 2014, 01:44:39 am »
Скорпи, той ще ти е и опозе Слънце, което ти е у1 и все пак отговаря за виталността, така че нищо чудно и заради това да те е тръшнала болестта. Бързо да се оправяш!  :58:

При мен като мине през асц ме хващат лудите, много ми е приятен този период, въпреки че и доста нерви пиля.  :012: На квадратурите на пръдналия Марс във Везни със всичките му там ретроградия докато оздравея, пак се разболявах, мъчение бяха.  :012: :012: :012: :012:
« Последна редакция: Август 07, 2014, 01:46:20 am от ThuNdeRGoDDeSS »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #978 -: Август 07, 2014, 02:55:55 am »
Искам да попитам тези, които имат трудни конфигурации в натала - бързите транзити, активиращи конфигурацията, въздействат ли ви? Вече ми писна при всяко преминаване на Меркурий, Марс, че даже и Луна през някои от планетите, участващи в Тау-квадратурата на сина ми, да има проявления в здравословното му състояние  :91:. Ето и сега - Луната в Стрелец е в съвпад с наталната и асц-та / част от Тао със Слънцето и Сатурн / и пак се разболя. Това, ако всеки път е така, направо не знам  :( Интересното е, че си е съвсем буквално - Сатурн управлява слуха, Слънце / Луна - дясно / ляво ухо - чести отити. По Марс - висока температура, бързо развитие на болестта и т.н.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #979 -: Август 07, 2014, 08:21:51 am »
Таня, според теорията, транзит на луната през началното й място е по-добър период, от опозицията й. По-вероятно някаква хрема, която се е влачила, да се е доразвила в отит. Ако често ги прави, виж да не е някоя бактериална история.
А, сега видях-от плуването е. Изстива детето.
« Последна редакция: Август 07, 2014, 08:23:44 am от Papy »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #980 -: Август 07, 2014, 11:56:49 am »
Таня, според теорията, транзит на луната през началното й място е по-добър период, от опозицията й. По-вероятно някаква хрема, която се е влачила, да се е доразвила в отит. Ако често ги прави, виж да не е някоя бактериална история.
А, сега видях-от плуването е. Изстива детето.
Благодаря, Папи. Температурата спадна, остана хремата, както казваш, но тя не е нещо сериозно. Юпитер от Лъв квадрат към съвпада Венера / Марс в Телец, като Венера е У6 - това също е повлияло.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #981 -: Август 07, 2014, 03:45:06 pm »
Съни, защо толкова котки умират при теб? Болни и немощни ли прибираш от улицата?  :(
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #982 -: Август 07, 2014, 03:56:51 pm »
Знам, че много хора няма да ме разберат, но за мен котките са членове на семейството, а не можах да ги опазя.

Съжалявам много, Съни!
De omnibus dubitandum est

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #983 -: Август 07, 2014, 04:09:46 pm »
Прекалено голямо съвпадение да умрат в такъв кратък срок и трите,не може да е генетично най вероятно е внесена зараза от уличните с дрехи,обувки и тн  има смъртоносни вирусни,на които уличните са резистентни,домашните не .

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #984 -: Август 07, 2014, 04:12:36 pm »
Транзитът се прояви няколко дни по-късно, защото Плутон ми е в скорпион (неподвижен), отиде си котката ми днес. За 1 месец 3 си отидоха :'(
И така установих, че ретроградното движение на Плутон ме "удари", защото моят е ретро по натал. Отделно при мъжа - Уран на к8, идващ от 6ти дом и соларен асц. в 6, а днес Юпитер квадрат Юпитер, у4.
Знам, че много хора няма да ме разберат, но за мен котките са членове на семейството, а не можах да ги опазя.
Съни, съжалявам за котките  :(. Нали знаеш, че те поемат / чистят негативната енергия и така предпазват собствениците си.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Събития и транзити
« Отговор #985 -: Август 07, 2014, 04:13:59 pm »
И на мен ми се струва прекалено голямо съвпадение - преглеждал ли ги е ветеринар, какви бяха симптомите?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Събития и транзити
« Отговор #986 -: Август 07, 2014, 04:49:34 pm »
Сънили,

домашните добитъци го отнасят първи ако има насочена негативна енергия (магия) към теб или семейството ти. Последният път бившата свекървещица като ми направи магия (аз веднага усещам и знам кой го прави) милото ми добиче - кучо хвана някакви възпаления странни по очичките и цял месец беше на антибиотици докато се изчисти  :91:...

Хем и защити и простотии, но те са най-беззащитни, защото просто обичат безрезервно...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #987 -: Август 10, 2014, 12:36:22 pm »
Мир на прахта й  :(

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #988 -: Август 14, 2014, 11:58:51 am »
Искам да ви попитам кой аспект се усеща по-силно опозицията или съвпадът и каква по-точно е разликата в действието на тези два аспекта? Например при транзит на Плутон над У4 и в опозиция с У10 кой дом ще бъде по-лошо засегнат? Или при съвпад на транзитен Плутон с натална Луна и опозиция натално Слънце кое се усеща по-силно или е някакво съчетание? Някой преживял някой от тези аспекти би ли споделил как се е чувствал, какви събития е имал. 
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #989 -: Август 14, 2014, 12:56:41 pm »
Искам да ви попитам кой аспект се усеща по-силно опозицията или съвпадът и каква по-точно е разликата в действието на тези два аспекта? Например при транзит на Плутон над У4 и в опозиция с У10 кой дом ще бъде по-лошо засегнат? Или при съвпад на транзитен Плутон с натална Луна и опозиция натално Слънце кое се усеща по-силно или е някакво съчетание? Някой преживял някой от тези аспекти би ли споделил как се е чувствал, какви събития е имал.

Съвпадът  е най-силен като аспект,но може да усетиш по-силно опозицията ,въпрос на преценка и как е локализирана картата ти.Съвпадът винаги слага край на една фаза и поставя начало на нов цикъл,като въвежда енергията на транзитиращата планета в сферата ,която е показана от транзитираната и съответния дом и/или главни оси.Докато трае съвпада липсва дистанция и трябва понякога около 1 1/2 г. за да се усети събитийност в дадената точка,поради огромното освобождаване на енергия.Съвпад на транзитна външна планета си подвластен  на импулса,а при Плутон в случая важи с двойна сила,докато при опозицията човек е в положение на избор по отношение на засегнатата/и точки и решението много често влиза в сила в дадения период,докато при съвпадът-новото не е непосредствено видимо,сякаш тепърва предстои,но с много силна концентрация при сливане на два принципа/енергии.

Love-me, усещаш онова,което ти е познато ,ако това е съвпадът ,значи него ,ако е опозицията -нея,ако е У4 -него и т.н. Плутон преминава само веднъж през дадена точка и който разбрал,разбрал.Сами по себе си транзитите не причиняват нищо,просто съответстват на определен период ,в който си готова да влезеш във връзка с нещо ,което те е вълнувало,пречило,бушувало в теб в годините и сега излиза наяве-как,е необходима наталната карта.Плутон действа винаги надолу,надълбоко и предимно като импулс-зависи как ще го ползваш. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“