Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845580 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1125 -: Септември 15, 2014, 09:30:34 am »
Благодаря на всички ви - когато ми беше най-зле Марс е бил в секстил с У1 (Луна), сега е в секстил със Слънцето - дали този вид аспект дава такова отражение? Или просто е отключил по-тежките транзити в картата?

Иначе, най-натоварен е Меркурий (както акрукс отбеляза) - а той е и У12, освен У3 и У4. Миналата седмица е направил и възврат и У6 е бил в секстил с него и понеже това е Юпитер, може би просто е засилил действието на Уран и Плутон.

Акрукс, това дишане така и не успях да го науча - повече се справям с дишането, при което се редуват ноздрите, но пък наистина не се сетих за него. Опитвах да правя упражненията, но ставаше още по-зле и се отказах - реших да дам пълна почивка - само ходех на работа, гледах телевизия и лежах/спях.

Сега виждам, че Плутон влиза в стационарната си фаза и предполагам, че този квадрат ще стане доста важен (а деня на обръщане е един ден преди моя РД) .... това, което ме успокоява е, че не може да ми се даде нещо, което е повече от възможностите ми на понасяне. :)

Акрукс, като какво се тълкува факта, че е засегнат У3 в конкретния случай? Или може би е важен и факта, че всъщност Меркурий е диспозитор на цялата карта, ако включим транссатурновите планети?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Събития и транзити
« Отговор #1126 -: Септември 15, 2014, 09:37:44 am »
От колко време ти прилошава?
Може да е както казаха кръвно налягане, захар... може и на нервна почва, ако пушиш-и от цигари
Пусни едни кръвни изследвания, за да не го мислиш

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1127 -: Септември 15, 2014, 09:54:48 am »
От колко време ти прилошава?
Може да е както казаха кръвно налягане, захар... може и на нервна почва, ако пушиш-и от цигари
Пусни едни кръвни изследвания, за да не го мислиш

Аз по принцип съм си с ниско налягане и с нисък хемоглобин, но такива симптоми ми се появяват през 2-3 години. Сега съм така някъде от 1 седмица, 10 дни. През това време действаха едновременно ефекта/възстановяването (трудно) от втората интервенция, тежък цикъл и предполагам включване на признаци на менопауза (защото нощем се събуждам изпотена, напрегната - точно на вълни).

Че няма да се занимавам с лекари, е ясно, просто ми е интересно, как всичко това кореспондира с моментното положение в картата ми - чисто професионално откъм астрологията. Нумерологично се обяснява с повишено умствено напрежение, та реших и астрологично да опитам. :) - явно идва в повече и организма трудно се справя.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1128 -: Септември 15, 2014, 02:41:36 pm »
Иначе, най-натоварен е Меркурий (както акрукс отбеляза) - а той е и У12, освен У3 и У4.
Акрукс, като какво се тълкува факта, че е засегнат У3 в конкретния случай? Или може би е важен и факта, че всъщност Меркурий е диспозитор на цялата карта, ако включим транссатурновите планети?
нали движението е по 3д и Меркурий, в случая ти куца равновесието и имаш световъртеж, който е свързан също с мисловната дейност, пак по Меркурий у3 и да, при теб е диспозитор на третодомните ти планети, освен че е У3

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #1129 -: Септември 15, 2014, 03:30:58 pm »
+ че ако активността ти е по меркурий, може да свидетелства за стрес и умствено напрежение и/или неврологичен проблем, или за проблем с проводимостта, кръвооросяването (плюс Марс), ако са ти натътрузени Луна и Венера - хормонален проблем /не само климакс, а и метаболизъм/диабет/, последното особено ако и Юпитер е вътре.
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1130 -: Септември 15, 2014, 03:34:04 pm »
нали движението е по 3д и Меркурий, в случая ти куца равновесието и имаш световъртеж, който е свързан също с мисловната дейност, пак по Меркурий у3 и да, при теб е диспозитор на третодомните ти планети, освен че е У3

движение .... да, благодаря.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1131 -: Септември 15, 2014, 03:35:05 pm »
+ че ако активността ти е по меркурий, може да свидетелства за стрес и умствено напрежение и/или неврологичен проблем, или за проблем с проводимостта, кръвооросяването (плюс Марс), ако са ти натътрузени Луна и Венера - хормонален проблем /не само климакс, а и метаболизъм/диабет/, последното особено ако и Юпитер е вътре.

ами аз да взимам да се гътвам ... тогава :) :) :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1132 -: Септември 15, 2014, 03:37:39 pm »
Някой може ли да каже как му се е отразил транзит на Сатурн през 11 дом?

При мен сега е на куспидата. В 10 дом проработи с всички възможни негативи - проблеми на работа, с колегите, по едно време бях нарочена за черна овца, тотален неуспех да си намеря друга работа колкото и да търсех. Сега при излизането на Сатурн от дома вече съм реабилитирана - доказах, че може не винаги да съм дружелюбна, но по-добра от мен на това място - няма. Имах леко повишение, нещата още се успокоиха. Но още искам да се  махна. Като недоволството ми изобщо не е заради пари. Просто искам да работя с умни и талантливи хора. А тук закърнявам с всяка минута. Продължавам търсенето - успех никакъв.

При мен У11 - Плутон е на трон в 10 дом, а старият управител на Скорпион - Марс, е на асцендента в съвпад със Сатурн и Уран.

При теб ще се отрази лично върху теб,засягащ 10-ти дом ,по един целенасочен начин.Импулс за успех в група,организации с по-възрастни хора;обсебена от някаква кауза.Може да се превърнеш в някакъв самохвалко,оттегляне в черупката си.Онова ,което си заработила,преди 2 г.сега е резултатът.
Искаш ли да ходиш в командировка в по-далечна страна в периода и да си смениш цвета на косата ?1?   :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #1133 -: Септември 15, 2014, 03:41:04 pm »
ами аз да взимам да се гътвам ... тогава :) :) :)

Може :012:, или пък може да идеш на лекар?

ПС. Шегата настрана - не оставяй ни един световъртеж неизследван :). Особено щом не е еднократно и се проточва десет дни. Може накрая да се оттървеш само с едни Гинко Билоба капсулки, за да си оправиш кръвоснабдяването на мозъка, ма пак е нещо :012:.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 03:44:31 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1134 -: Септември 15, 2014, 03:45:54 pm »
Както се шегува единият ми колега в офиса - да изпия гинко билоба, та да се сетя къде съм оставил виаграта  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1135 -: Септември 15, 2014, 03:48:36 pm »
Happy,виж дали имаш някаква връзка между Луна/Плутон в периода по транзит,прогресия,дирекция ,щом като тези ти състояния са циклични ,2-3 пъти в годината и не се захласвай много ,много по акъла на стелиум в Дева  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #1136 -: Септември 15, 2014, 03:51:26 pm »
Както се шегува единият ми колега в офиса - да изпия гинко билоба, та да се сетя къде съм оставил виаграта  :012:

В моя случай е да си изпия хапчето, та да се сетя как се казваше гинко билобата - засадила съм си едно такова дръвче в планинската къща и всеки път като се опитвам да обясня на някого името му, минавам през "онова, дето се пие при проблеми с паметта". Но съм се подсигурила - като порасне достатъчно ще си го паса на воля, в "пълен игноранс".
De omnibus dubitandum est

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #1137 -: Септември 15, 2014, 04:01:45 pm »
Хепи и аз не ходя на лекар,освен на задължителните прегледи,които ни правят 2 пъти годишно служебно.Не е в темата със събития и транзити,но....Това може да е чиста преумора.Ако работиш часове на компютър и си претоварила очите или си вдигнала (временно) диоптер,или сърфираш през телефона по-дълго.Опитай да се изолираш максимално от всички екрани.Спи повече и се разхождай навън.Вземи някакви мултивитамини,ако намериш какаови зърна(но са твърди).Не подценявай 2л вода на ден.Още има зелени листа за желязо на пазара.Месо,но не пушено и салати.Шоколадът е много богат на вещества продукт-шварцшоколадът.Обикновения Вит С е много добър,ако не концентриран чай от шипки,лютиви чушки.Дано не е възпалителен процес-комбинирай шипките с лайка.Мурсалски чай-много е мощен от към минерали.
Какаовите зърна са само за много здрави зъби,ако не са ги мелят на машинка за кафе.
Аз мисля,че си натоварила очите.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 04:04:04 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1138 -: Септември 15, 2014, 04:13:40 pm »
ПС. Шегата настрана - не оставяй ни един световъртеж неизследван :). Особено щом не е еднократно и се проточва десет дни. Може накрая да се оттървеш само с едни Гинко Билоба капсулки, за да си оправиш кръвоснабдяването на мозъка, ма пак е нещо :012:.
БЕз никаква шега преди 13г изневиделица започнах да получавам силен световъртеж, на няколко пъти ми се случи да залитам по тротоара, все едно някой ми е бил шамар, за да ме отмести... Отидох при джипито и ми изписа няколко вида хапове за нарушение на вестибулара, каза ми, че съм си увредила единия дял на симпатиковата нервна система от седенето на стол, приведена напред в продължение на години, професионалните шофьори също давали този дефект  :) Пих хаповете, няма и три дена, когато по време на работа направих жестока бъбречна криза- имала съм камък в бъбрека, който след месец изпишках, благодарение на билкова смес, която закупих от ирисодиагностика Никола Алексиев. Разкарах камъка от бъбрека и световъртежите изчезнаха.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #1139 -: Септември 15, 2014, 04:15:35 pm »
Хепи и аз не ходя на лекар,освен на задължителните прегледи,които ни правят 2 пъти годишно служебно.Не е в темата със събития и транзити,но....Това може да е чиста преумора.Ако работиш часове на компютър и си претоварила очите или си вдигнала (временно) диоптер,или сърфираш през телефона по-дълго.Опитай да се изолираш максимално от всички екрани.Спи повече и се разхождай навън.Вземи някакви мултивитамини,ако намериш какаови зърна(но са твърди).Не подценявай 2л вода на ден.Още има зелени листа за желязо на пазара.Месо,но не пушено и салати.Шоколадът е много богат на вещества продукт-шварцшоколадът.Обикновения Вит С е много добър,ако не концентриран чай от шипки,лютиви чушки.Дано не е възпалителен процес-комбинирай шипките с лайка.Мурсалски чай-много е мощен от към минерали.
Какаовите зърна са само за много здрави зъби,ако не са ги мелят на машинка за кафе.
Аз мисля,че си натоварила очите.

аа, тези идеи ми харесват :)
да, забелязах, че с очите нещо като че ли не е наред, но не го свързах със световъртеж.