Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845656 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1230 -: Октомври 19, 2014, 04:30:21 pm »
Виж от/към аспекти на Меркурий/Нептун и връзката им със Сатурн, съответно ако Слънце е знаците на споменатите .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Събития и транзити
« Отговор #1231 -: Октомври 19, 2014, 06:49:11 pm »
Виж от/към аспекти на Меркурий/Нептун и връзката им със Сатурн, съответно ако Слънце е знаците на споменатите .

Рени, Слънцето изгаря ретро Мерк в Дева при него, Нептун е в съвпад с Марс в Скорпион, на 5-6 гр. от затъмнението.

Преди час пък съседката ми позвъни, цялата в сълзи, не знаейки какво да прави понеже апартаментът и е обран и трябваше да се занимавам с полицията досега.
Някакъв много откачен ден е днес.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #1232 -: Октомври 20, 2014, 07:44:37 pm »
Рени, някъде беше питала да споделя за транзитен Уран върху Луна. Просто не мога да повярвам, че дни преди аспекта да стане точен, получавам много изгодно предложение за релокация не в друга страна в Европа, ами даже на друг континент!

Нямам време да обмислям и премислям, вече си взех билет до България да видя семейството и котките си, защото ще отсъствам цяла година! Това си беше изневиделица, тъкмо се преместих преди един месец тук, нямах изобщо надежда, че ще ме изберат да участвам в тази програма!

Уран е У4, Луна е съуправител на 9-ти в натала,  транзитен Уран ще мине връз Луна още веднъж. Обаче след това идва съвпадът му с натален Меркурий У9 в радикса, просто се подготвям за много внезапни пътувания и промени през следващите няколко години!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Събития и транзити
« Отговор #1233 -: Октомври 20, 2014, 07:45:57 pm »
Браво, Мей, браво и на Рени, онова предсказание и аз си го спомням :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1234 -: Октомври 20, 2014, 07:55:42 pm »
Рени, някъде беше питала да споделя за транзитен Уран върху Луна. Просто не мога да повярвам, че дни преди аспекта да стане точен, получавам много изгодно предложение за релокация не в друга страна в Европа, ами даже на друг континент!

Нямам време да обмислям и премислям, вече си взех билет до България да видя семейството и котките си, защото ще отсъствам цяла година! Това си беше изневиделица, тъкмо се преместих преди един месец тук, нямах изобщо надежда, че ще ме изберат да участвам в тази програма!

Уран е У4, Луна е съуправител на 9-ти в натала,  транзитен Уран ще мине връз Луна още веднъж. Обаче след това идва съвпадът му с натален Меркурий У9 в радикса, просто се подготвям за много внезапни пътувания и промени през следващите няколко години!

Ами то в случая не е от самия съвпад с Луната, а от това че се случва в 9д., и че Уран е У4, а Луната съУ9

Честито да ти бъде!


MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #1235 -: Октомври 20, 2014, 08:01:31 pm »

Ами то в случая не е от самия съвпад с Луната, а от това че се случва в 9д., и че Уран е У4, а Луната съУ9

Честито да ти бъде!

Благодаря ви Папи и Акрукс!

Иначе съвпадът се случва в 6-ти дом, а не в 9-ти.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1236 -: Октомври 20, 2014, 08:07:30 pm »
Благодаря ви Папи и Акрукс!

Иначе съвпадът се случва в 6-ти дом, а не в 9-ти.

Ами тогава е от това, че са управители на 4ти и 9ти дом, защото нали и аз имах съвпад на Луна с Уран, а не съм сменила населеното място  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1237 -: Октомври 20, 2014, 08:41:34 pm »
Браво, May !  :38:

Значи предстои тепърва да ни разказваш емоционални преживявания.Спомних си, че с теб дискутирахме каква ще е проявата като тенденция. При теб има повтаряне на ситуация, със сходен характер от 1991-'92 г. -какво разместване е имало при теб тогава ?
Когато е активирана Луна, без оглед на това кой дома управлява, се взема под внимание за преместване, пътуване въобще промени в тези сфери, защото е естествен сигнификатор на същите .
May, някак не приема Уран върху Луна да е причината, той е повода по-скоро, трябва Венера/ Марс при теб да са активирани . Има ли много вода, кораби там където отиваш?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Събития и транзити
« Отговор #1238 -: Октомври 20, 2014, 09:29:12 pm »
Браво, May !  :38:

Значи предстои тепърва да ни разказваш емоционални преживявания.Спомних си, че с теб дискутирахме каква ще е проявата като тенденция. При теб има повтаряне на ситуация, със сходен характер от 1991-'92 г. -какво разместване е имало при теб тогава ?
Когато е активирана Луна, без оглед на това кой дома управлява, се взема под внимание за преместване, пътуване въобще промени в тези сфери, защото е естествен сигнификатор на същите .
May, някак не приема Уран върху Луна да е причината, той е повода по-скоро, трябва Венера/ Марс при теб да са активирани . Има ли много вода, кораби там където отиваш?!?  :)

Марс е активиран от предстоящото затъмнение, да :)

И вода ще има там, накъдето съм се запътила:) През отминалото лято транзитен Юпитер като направи тригон с Нептун, бях на много морски пътешествия и посетих няколко острова. Пътувах както с малки лодчици, така и с големите туристически фериботи, Юпитер и Нептун буквално ме потопиха в своите владения :) Посетих и храма на Посейдон отново, по-морско и по-водно от това няма ;)

Странно е, че нямам вода в картата, не мога дори да плувам, страдам от кинетоза в особено тежка форма при пътувания по море, а толкова много обичам водата и морето! Горите и планините винаги са ме депресирали, а пък уж имам земно Слънце.

През 1992 родителите ми се преместиха в друго жилище. Аз още дори не бях в гимназията тогава, преживях го много тежко, защото от къщата в която отраснах, се преместихме в апартамент на другия край на града. Трябваше да пътувам до училище и не можех да си играя повече с приятелите ми от старата улица :(

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1239 -: Октомври 20, 2014, 09:34:41 pm »
May, благодаря за споделеното. :)

Браво, на теб, инстинктивно търсиш/ конфронтираш с онова,което не се вижда при теб -Водата. Не е като да нямаш Вода в натала, Венера упр. АСЦ/ Слънце в 8-ми дом, Луна тригон Нептун. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1240 -: Октомври 21, 2014, 03:14:08 am »
Когато е активирана Луна, без оглед на това кой дома управлява, се взема под внимание за преместване, пътуване въобще промени в тези сфери, защото е естествен сигнификатор на същите .
Да, пропуснах тази подробност, че Луната е естествен У4  :)
Миналата година нали пътувах до Мадрид и пребивавах там общо 4мес., когато тр Уран беше в съвпад с моята Луна...


Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Събития и транзити
« Отговор #1241 -: Октомври 21, 2014, 07:10:49 am »
А какво се случва, когато транзизитен плутон съвпадне с луната в картата на мъж? ::)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #1242 -: Октомври 21, 2014, 12:38:24 pm »
Миналата година нали пътувах до Мадрид и пребивавах там общо 4мес., когато тр Уран беше в съвпад с моята Луна...

Готино проявление на съвпада на тр Уран с Луна.  :13:

И аз в момента съм под влияние на този съвпад и така ми се ще да променя местоживеенето си. Даже започнах да разглеждам къщи, макар че не знам откъде ще извадя толкова пари. Но няма лошо човек да си помечтае.  O:-)
Serve, love, give

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1243 -: Октомври 21, 2014, 12:51:54 pm »
Изглежда, че съвпадът на Уран с нат. Луна, макар и да се води също твърд аспект, е по-обещаващ от квадрата и опозицията.

Квадратите на Уран към Луна, по мои наблюдения, носят доста напрежение в дома на натива, понякога и неконтролируеми емоционалси изблици, има тенденция и към преместване, някакви промени в жилището.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1244 -: Октомври 21, 2014, 04:14:20 pm »
Съвпадът е най-твърдият и най-лекият аспект, зависи в кой знак се случва и между кои планети. Съвпад в знака Овен е добре дошъл и е най-лек при Слънце Овен/ Марс Овен, в частност това важи и за знака Скорпион.
В случая аспектите между Луна и Уран по натал:
Уран съвпад Луна в Овен -може да се приеме за лек аспект
Уран квадрат Луна в Козирог/Рак-може да се приеме и за лек, и за твърд аспект
Уран опозиция Луна Везни, последната е най-потърпевша, защото не й удобно в среда с неустановени правила, изненади и силни емоции.
При транзит:
Уран съвпад Луна , най-силно откликва на природата на Уран, но я въвежда успешно 3*-4* след разпада, до 1 г.
Уран квадрат Луна, най-бързо се настройва към динамиката на Уран и е принудена да се настрои на тази вълна
Уран опозиция Луна, най-бавно, а може и никога да не се съгласи с независимостта на Уран и не знае как да реагира.
Рак/Водолей, 4/11 -ти са под ъгъл 150*, затова природата на този транзит винаги се отразява върху здраве/ финанси , като резултат от спецификата на съответния натал.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“