Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 846370 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1965 -: Април 11, 2015, 12:07:07 pm »
При мен няма козунаци, няма чукане на яйца. Но обичам Великден заради вкусните козунаци, да. Стига да има кой да ги направи.  ;D

Имам няколко натрупани килца за сваляне, но поне не качвам вече. И на тях ще им видя сметката, просто ми трябва достатъчно мотивиращ стимул.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Събития и транзити
« Отговор #1966 -: Април 11, 2015, 12:13:35 pm »
Всеки ден има яйца и козунаци, но Великден е идеално алиби за гузна съвест относно козунаците. Иначе се затопли и ясно ,че като прелеем от гащите  ще се опитаме да натикаме отново бухналите козунаци в крачолите ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1967 -: Април 11, 2015, 12:17:24 pm »
Постът свършва, хората стават по-добри  :012:

Последните дни преди празника направо се издивели от лечебен глад, това все нанякъде трябва да избие  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1968 -: Април 14, 2015, 02:15:08 pm »
Тр. Слънце точен съвпад  Юпи, тр. Венера тригон натална, тр. Юпитер /в мой 5-ти д./ секстил Плутон, Реших, че днес е моя късметлийски ден и се засилих към тотопункта 
нали в неделя и четвъртък се разиграва тото или греша?
аз си чакам тр Венера в близнаци да достигне градусите на МП Юпитер/Уран, че да забогатея неочаквано  :012: ,
ще имам агнешко на 6 май , май май  :012: :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1969 -: Април 15, 2015, 03:36:14 pm »
Мислех, че транзитният Марс в квадрат с нат. Сатурн и опозиция към нат. Уран ще ми се размине, но уви... пак се убеждавам, че другаде НЯМА такива дебили! И колкото е по-голям колективът, толкова е по-голям относителният дял на безхаберните и нагли малоумници. Имам чувството, че тук ги назначават на работа с конкурс за малоумие, най-тъпите печелят и се задържат по няколко години, че и кариера правят. И всичко, що е по-тъпо и некадърно от теб, ти се репчи насреща и ти прехвърля топката. Писна ми аз да отнасям негативи за техните организационни неуредици и да ми уронват името в тази тъпа фирма.
« Последна редакция: Април 15, 2015, 03:38:15 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1970 -: Април 15, 2015, 04:14:37 pm »
И как така никога нямам проблем с клиентите, от които колежките ми все пищят и се тръшкат, пък за сметка на това все имам проблем с колегите в колектива? Щото тук всяка селска дрисла иска да ти бъде шеф - при все това, че не вижда по-далеч от носа си и липсва нужният интелектуален капацитет, на тях тесногръдието им е генетично заложено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1971 -: Април 15, 2015, 04:44:23 pm »
Моето приемане се ограничава дотам, докъдето не ми създават проблеми в работата. Оттам нататък ставам безкомпромисна и така трябва. Не стига, че всеки път се опитват да ти прехвърлят топката, а и почват да ти повишават тон, когато поставиш въпроса ребром пред съответния служител - този, който не си е свършил работата. Нека са дебили, но не искам тяхното малоумие да рефлектира върху мен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1972 -: Април 15, 2015, 05:11:39 pm »
Тук проблемът е, че хората, които допускат най-много грешки, ползват протекции или просто са симпатични на някой от шефовете на отдела, затова все минават между капките и го отнасят други служители. Така беше и в предишната фирма. Значи проблемът не е локален, има някаква закономерност.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1973 -: Април 15, 2015, 05:49:12 pm »
За да спечели човек чрез игри на късмета, трябва първо мунданните транзити да го предполагат като момент. И това да се съгласува с наталната му карта. Понякога даже и не е необходимо пряко да се съгласува.
В момента Луната преминава през мунданен 11 дом. Налице е мунданен тригон между Уран и Юпитер. Ако човек печели най-общо казано по-скоро ще и посредством приятели, доход от кариера. Иначе мунданно Телец и Скорпион са придобиващо-получаващите транзитни Луни. В Телец сега може да е склонна да "придобива" информация, контакти, знания, да проявява интерес към интелектуалната страна на партньорствата, но съществува и вероятността от нереални преценки. Следваща транзитна Луна ще е в мунданен 12. Нея не я интересуват парите, а нематериалните, скрити, дълбоки, водни неща.

Цитат
За да спечели човек чрез игри на късмета, трябва първо мунданните транзити да го предполагат като момент. И това да се съгласува с наталната му карта.
 

 :clap:

И аз се питам, и разпитвам, как до  преди 2 седмици от всички телевизии изскачат едни "големиииииииииии печалби" от хазарт , и как вещи в занаята тълкуват натални карти на "печелившите" с толкова голям ентусиазъм, а пък Юпитер-ретрограден, Венера/Юпитер квадрат, Венера в заточение, няма аспект Юпитер-Уран, Юпитер-Нептун-Венера, Юпитер-Венера-Плутон и всичко това с участие на Слънце ?!?  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1974 -: Април 15, 2015, 11:58:50 pm »
И аз се питам, и разпитвам, как до  преди 2 седмици от всички телевизии изскачат едни "големиииииииииии печалби" от хазарт , и как вещи в занаята тълкуват натални карти на "печелившите" с толкова голям ентусиазъм, а пък Юпитер-ретрограден, Венера/Юпитер квадрат, Венера в заточение, няма аспект Юпитер-Уран, Юпитер-Нептун-Венера, Юпитер-Венера-Плутон и всичко това с участие на Слънце ?!?  :012:
Юпитер и Уран не са ли в тригон?
Иначе и аз не им вЕрвам на тези големи удари в лотарията, това че на някой гладен са дали двуцифрена сума, за да застане пред камерата и да каже, че спечелил милион не го вярвам ама Ич :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1975 -: Април 16, 2015, 11:24:29 am »
При мен вчера Марс отключи наталната квадратура между Сатурн и Уран и проработи като по учебник - така ми падна пердето от поредната идиотия, че се противопоставих по телефона на двама по-висшестоящи, позволих си по-остър тон.

Но ако не говорим за висшестоящи, като цяло забелязвам много неприятна и грозна тенденция в колективите - изключителен егоцентризъм. Викат, създават шум и напрежение в обкръжението си, пречат на другите да работят, но от друга страна веднага отправят забележка, ако друг вдигне малко повече шум от обичайното, веднага почват да мрънкат, че им се пречи на работата. А те не пречат ли? Ма за това трябва малко повече акъл, да се замислиш за своите собствени действия и маниер на поведение.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1976 -: Април 16, 2015, 12:38:40 pm »
Спах си нормално, сутринта се събудих нищо ми нямаше и изведнъж от нищо съм пред нервна криза, без да съм изнервена или психически напрегната, само физически симптоми-дезориентация, главата ми е като под налягане, треперят ми ръцете, задух, усещане за силен прилив на адреналин и разни такива приятни усещания ;D Не съм пила кафе, ядох ябълка и пих витамини.
Може ли да е от тр. Меркурий опозиция нат.Луна, но чак пък толкова силно да ми влияе  :017: Преди време като получих нервния срив, имах дир. Мерк опозиция Луна.
Програмата за днес беше с умствено натоварване, ама май ще чистя в къщи, поне да оползотворя адреналиновия прилив  ;D
тр Меркурий още не е извършил опозицията, а това е прекалено бърз транзит, за да действа предварително, но пък  тр Луна и тр Хирон са на Слънцето У6 в 12д- от това си психически напрегната, Хирон лечителя се е задействал за неща от миналото (Луната У4 в 12д)
тр Слънце У6  съвпад Марс У1 в 1д- добра идея е да изразходиш енергията за почистване и профилактика, а след това да си свършиш умствената работа- тр Венера в сходящ секстил с нат. Меркурий У3

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #1977 -: Април 16, 2015, 12:54:58 pm »
Не съм психически напрегната, нищо ми няма, само физическите сим., ще го проследя Меркурий, според мен е точно той.
да де, симптомите имах пред вид
а Мерка е в сходящ, но действащ квадрат с Юпитер, който е диспозитор на вмъкнатите риби в 12д- възможно е да прави от мухата слон

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #1978 -: Април 16, 2015, 02:09:41 pm »
Твърд аспект между Луната и Меркурий често дава нервно напрежение. Включително и по натал ако има такъв, може да даде или по-сприхав човек, или с някой с по-разпиляна мисъл, но също така човек с по-будно въображение. В нашия отдел най-голямата критикарка е с Луна в опозиция с Меркурий, но и Плутон участва в конфигурацията. Почти няма ден, в който да не изрази бурно раздразнение от нещо.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #1979 -: Април 16, 2015, 02:36:33 pm »
Ретроградността на Юпитер сама по себе си не отрича печалбите. Ретроградността най-общо казано дава резултати. Тогава се броят пилците. Един вид дава ти се шанс, защото си си го заработил предварително. А може да си недоскив т.е. с ретро Юпитер по рождение и при транзитен ретро Юпитер имаш очите да видиш и да се възползваш от шансове, които при директен си подминавал. Или хора с подобна фаза по рождение ти дават шанс. А Юпитер въпреки че в момента е директен, в "лентата" на пролетното равноденствие си е ретро. Така че неговия ретро "отзвук" си остава такъв поне до 21 юни.

Не.При хазарта няма  заработване, затова има риск, опасност, шанс и голяма доза късмет, отразени тук, чрез Юпитер/Уран/5-ти дом/Огън. Точно тази година Юпитер беше ретро в Лъв (връзка Юпитер-Слънце-5-ти дом) и в тригон с Уран и достатъчно Огън мунданно, Слънце в Риби рецепция Юпитер, началото на месец март-печалбите от хазарт не бяха с нещо по-различни от друг период през годината, докато сега преди 2 седмици-бум!-милиони. :)
Аз съм имам Юпитер ретро по натал, обичам хазарта и съм печелила от същия, но не големи суми, защото нямам индикации за такива, но винаги е било в период, когато Юпитер е директен.Ако Юпитер спре върху "печеливш " аспект в натала, тогава има вероятност човек да получи подарък, бонус или да се пробва на хазарт.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“