Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845828 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2370 -: Юли 13, 2015, 05:09:40 pm »
В хороскопа на момичето са заложени две противоречиви тенденции - от една страна Слънце, Уран и Марс във Водолей около ДС, а от друга страна Луна, Венера и Сатурн в Риби/8 дом. Теоретично може да се предположи доколко съществува и доколко е осъзнат конфликтът между стремежа "да правя всичко по моя начин" /и доколко има желание за независимост, автономност/ и желанието да има дълбоки и сплотени отношения с партньора, с много споделеност, жертвоготовност и лоялност.

Чуя се доколко ще се изявява влиянието на планетите във Водолей от нея лично или по-скоро ще клони към такъв тип партньори, а тя да се реализира във връзките си по Венера/Луна.

това наистина е интересно ... имайки предвид, че все пак планетите във Водолей са си в 6-ти дом, не може ли да се предположи, че всъщност в работата ще прилага тези качества, а във взаимоотношенията/партньорствата ще проявява рибешкия стелиум?

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #2371 -: Юли 13, 2015, 05:16:21 pm »
Хепи,права си че като се гледат транзити,първи по сила са тия на бавните планети,особено към бързите натални,мисля Папи има предвид,че дори те се модифицират от другите фактори,прогресии,дирекции,лунации и тн .И аз се учудвам как някой път няма събитийност по тях обаче,става въпрос за комплексното гледане,не на парче-само транзити доколкото разбирам .Аз чета Лиз Грийн,направо ме отчая,оказва се някой път опозицията има ефект на тригон и обратно... :-\

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2372 -: Юли 13, 2015, 05:40:04 pm »
това наистина е интересно ... имайки предвид, че все пак планетите във Водолей са си в 6-ти дом, не може ли да се предположи, че всъщност в работата ще прилага тези качества, а във взаимоотношенията/партньорствата ще проявява рибешкия стелиум?

В случая съвпадът Слънце/Уран не може да изпъкне в 6 дом с такава сила, с каквато би изпъкнал при малко по-ранно раждане, т.е. ако МС е в Овен и Марс стане негов управител. В такъв случай бих предположила в пъти по-изразена предприемаческа инициатива, а в бъдеще би могла да упражнява и някоя свободна професия, изискваща добро ниво на организация.

Но при МС в Телец и екзалтирала Венера в 8 дом в съвпад с Луна ще се търси някакво съдействие, симбиоза с другите. Тази тенденция се засилва и от СЛВ във Везни. Колкото и да му се ще на изгряващия Лъв да блести и да бъде забелязан, а на съвпада Слънце/Уран да бъде уникален и с тези си качества по някакъв начин да изпъкне, да се откроява, това би било възможно само в условия на сътрудничество  при този хороскоп.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2373 -: Юли 13, 2015, 07:08:37 pm »
Хепи,права си че като се гледат транзити,първи по сила са тия на бавните планети,особено към бързите натални,мисля Папи има предвид,че дори те се модифицират от другите фактори,прогресии,дирекции,лунации и тн .И аз се учудвам как някой път няма събитийност по тях обаче,става въпрос за комплексното гледане,не на парче-само транзити доколкото разбирам .Аз чета Лиз Грийн,направо ме отчая,оказва се някой път опозицията има ефект на тригон и обратно... :-\

Съгласна съм, че не всички аспекти се проявяват по начин, който ги забелязваме - понякога нещо става, а ние се чудим, защо няма нищо. :) Аз вече съм си отработила начин на работа и той е по Бернадет Брейди - допада ми, проверила съм го и му се доверявам. Лиз Грийн ми е повече за психологически анализи. За опозицията - явно е, че е много важно, между кои планети - не е задължително да се случи нещо лошо, ако планетите са добри и човек успее да вземе необходимото решение в ситуацията, която опозицията го поставя. Много е конкретно.
Но пък аз си правя и филтриране през нумерологията, или поне се опитвам/упражнявам.
В конкретния случай, Уран, диспозитор на едно уранясало Слънце, едва ли ще мине незабелязано отнякъде и няма да даде резултат, после - Уран едва ли е предвестник на едно стабилно, дълготрайно партньорство, и не на последно място - кани се да обръща ... е какъв да е извода като ги съберем всички накуп .... не че не може да е работа в чужбина, с последващо връщане, ама нали попитах девойката какво смята да прави там ... за да изясним ... :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2374 -: Юли 13, 2015, 08:24:05 pm »
Оф Роузи, видях ти въпроса за тр. нептун съвпад луна в 6ти дом и забравих да отговоря: Да, всичко, което си описала може да е проява на този транзит.
Нептун в аспект с луната може да засегне местоживеенето, и здравето дори да не е в 6ти дом. При положение, че съвпадът е в 6ти дом задължителни са редовни профилактични прегледи, внимание с лекарства, алкохол и подобни, при аспект на нептун със светилата има опасност от отравяния, не задължително с летален изход, разбира се.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Събития и транзити
« Отговор #2375 -: Юли 14, 2015, 10:11:03 am »
Аделина,момичето голяма скица :012:Интересни са Слънце уАсц. в падение съвпад с тронов Уран,паднал уАсц. явно отнася критики, на троновия Уран не му пука  :D . Кардинален кръст в неподвижни знаци-не се влияе от чуждо мнение .У9 Марс на Дсц-пътувне в чужбина заради партнъора,водолейски Марс-ако стане-спонтанно,без много мислене .Юпитер в козирог в падение ли е,за да може да падне трябва да има откъде,мисля е показател за отиване и връщане .Екзалтирала Венера уМЦ явно показва стремежа за лека,удобна венерина професия и имидж в обществото,във областта на 8д -банки-няма образованието,в коя област на 8д :017:  .Приятелят с прякор Хищника/.вероятен Асц. скорпион,което не е лошо,но човек с такъв прякор кои са му приятелите,какво работи :017:,обсесивен/11 обаждания на час/,върнал се заради нея Хм,ще се женели в чужбина-има смисъл само ако е с жителство там, иначе Хм .Иначе има варианти и за мацки с класа-познавам свестни които работят като барманки,компанъонки в заведения с процент от оборота,продавачки в секс шопове,сервитъорки в пъбове,/навързвам у10 Венера в риби съвпад Луна у12 в 8д .          ПП. Опс,не забелязах ,че темата е преместена,сори,трийте си спокойно :)
« Последна редакция: Юли 14, 2015, 10:16:06 am от Oposit »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2376 -: Юли 14, 2015, 10:24:40 am »
Моето момче работи в чужбина.Миналата седмица се прибра в България.Каза,че си идва само заради мен.Той работи в Германия,защото там е скъпо платена работата.Разбрахме се с него първо да си вземата 2 матури,за да си получа дипломата и евентуално септември да заминем заедно за чужбина.
То за казване и аз мога да ти кажа много неща, че съм братовчедка на принц Филип, ама не съм  :) Провери го твоето момче добре, преди да предприемеш съдбовна стъпка, каквато е един брак. Ще ни дадеш ли и неговата карта, макар и без час на раждане, да се ориентираме в общи линии дали и доколко сте един за друг.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2377 -: Юли 14, 2015, 11:28:42 pm »
 Kои аспекти според вас говорят за обир на домат , може би нещо свързано с уран.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2378 -: Юли 14, 2015, 11:39:14 pm »
Kои аспекти според вас говорят за обир на домат , може би нещо свързано с уран.
Транзит на планета,с която У4 и К4 са в натален конфликт към него или към К4(съвпад).Това е най-често Марс и/или Меркурий.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2379 -: Юли 14, 2015, 11:53:13 pm »
Транзит на планета,с която У4 и К4 са в натален конфликт към него или към К4(съвпад).Това е най-често Марс и/или Меркурий.
Тук у4 е венера ,но Марс и Меркурий са в трион , а венерата е в опоиция сама със себ си и квадрат с уран,  за това  мислех за нея или уран  .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2380 -: Юли 14, 2015, 11:54:17 pm »
Тук у4 е венера ,но Марс и Меркурий са в трион , а венерата е в опоиция сама със себ си и квадрат с уран,  за това  мислех за нея или уран  .
какви и от кои планети са транзитиращите аспекти към К4 или към планети в нат 4Д?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2381 -: Юли 15, 2015, 12:02:14 am »
Kои аспекти според вас говорят за обир на домат , може би нещо свързано с уран.
Марс или Нептун , свързани с 4д или с У4
на мен когато ми откраднаха скъп фотоапарат от нас, тр Юпитер У4, съУ7 точен съвпад с тр ретро Мерк у1 в 3д в скорпион; тр Луна у11 съвпад с тр Нептун у7 на К6- приятелят (наркоман) на мой тогавашен приятел го е откраднал, после ги осъдиха и двамата, условно. Няколко години преди това като разбиха апартамента имам тр Марс точно върху Луната в 7д на К8, квадрат с тр Юпитер У4, съУ7; издебнали са двата часа в сряда, когато голямата дъщеря ходеше в близко чоталище на рисуване- тр Нептун у7 съвпад с тр Слънце, съвпад с тр венера съвпад с тр ретро мерк водолей- всичко това в моя 5д, така и не намериха кои са келешите, които преди нас са отарашили още 11 апартамента в квартала- така каза криминалиста, като свали отпечатъците им. Уау, сега се сетих, че бяха ритнали по носа кучето ми- имаше засъхнала кръв горкото шпаньолче...

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Събития и транзити
« Отговор #2382 -: Юли 15, 2015, 12:05:48 am »
Ясно значи с две думи могат да бъдат доста показателите за такова събитие .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Събития и транзити
« Отговор #2383 -: Юли 15, 2015, 12:17:04 am »
Ясно значи с две думи могат да бъдат доста показателите за такова събитие .
akruks ти потвърди,че са замесени У4/Луна,Марс,Мерк...синтезирай малко,де!
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2384 -: Юли 24, 2015, 09:53:52 am »
Имам лек/малък проблем - от няколко дни ме е налегнала такава апатия, че направо не мога да се понасям - единственото, което правя, е НЕправене на каквото и да е. Никакъв живец, никаква искрица за каквото и да е. Искам, имам някакви цели/задачки, но ... съм пълен блокаж. Опитвам да се насиля, но нищо не се получава. Не може това да е от тр Марс в Рак - все пак той е там доста време. Гледам си картата, но не намирам нещо еднозначно. Първата идея ми беше за транзитен Нептун - да, ама той не прави нещо особено - един разходящ куинконс с Меркурий в 4. дом, но пък е в това състояние от доста време. Ако гледам по-бързите - тр Марс вчера влезе в тригон с наталния Нептун в 5 дом, който обаче си има натален квадрат с Марс. В момента и пр Венера настъпва върху същия този натален Нептун, та си мислех, да не би тр Марс да е отключил тази прогресия и наталния квадрат. Може ли проявлението да е такова? Натална Венера е в 3 дом, У11 и У4 (вмъкнати Везни).
Вчера тр Слънце+Мерк бяха върху Юпитер - но защо пък да дават такава отпадналост ...
Пр Луна в Скорпион (заедно с пр Слънце и Венера) влиза сега в точен квадрат към К2/К8 - но защо пък квадрата да дава отнесеност  ???

Странно проявление по време на навлизане на Марс в 1. дом и то с мунданен квадрат към Уран ... очаквах повечко екшън, честно казано ...

Ако някой има идея, ще съм благодарна.
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 09:56:07 am от Happy58 »