Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845504 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Събития и транзити
« Отговор #2445 -: Август 11, 2015, 09:38:45 am »
ако видите снежна топка през август да се търкаля,това съм аз с тр.Дупитър на Асц. :72: скоро

Боже, и аз съм така - не мога да се спра.  ???
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2446 -: Август 11, 2015, 09:47:36 am »
Няма да е от Юпитер, "търкалянето", Меркурий е в Дева също, Марс вече е в огнен знак ... Ако Сатурн  обаче е хванал някоя лична планета, АСЦ, у АСЦ, за да се компенсира депресия, неудовлетворение, забавяне, ограничение- храната е винаги на една ръка разстояние от нас. Преди няколко дни се разпадна съвпада Венера/Юпитер в Лъв като същия може да е разширил някоя и друга област ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #2447 -: Август 11, 2015, 10:01:42 am »
А тези, които имаме Юпитер в Дева да очакваме ли благинки? Макар че моя си е ретро  :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2448 -: Август 11, 2015, 01:41:25 pm »
А тези, които имаме Юпитер в Дева да очакваме ли благинки? Макар че моя си е ретро  :012:
Че какво като е ретро- транзитния също по някое време ще се "обърне"  :)
Имам също ретрограден Юпитер в натала, заедно със Сатурн това са ми единствените ретро-планети, но по прогресия Сатурн отдааавна е със знак +, докато Юпитер и по прогресия продължава да е ретро, което от 15гр по натал (сестил н.Сатурн опозиция н.Венера) е достигнал 9гр по прогресия и това го поставя  в опозиция н.Слънце, съвпад н.Луна

По повод преминаването на тр. Юпитер над АСЦ- да заповяда! Лакомият ми период отмина тази пролет, когато тр Юпитер в лъв правеше тригон с наталния и секстил с Венера- великото плюскане, все едно съм предвиждала, че ме очаква "диета" покрай голямото вадене на зъби  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2449 -: Август 11, 2015, 03:28:12 pm »
Trendy, не Вие, а ние ще очакваме от Вас, които ще имате възврат на Юпитер, а в Дева винаги има какво да се самоусъвършенства, да бъде полезно, в услуга на другите в период от 12 г.  Ретроградните планети действат изолирано от всичко онова,което има    в картата, или иначе казано -занимават се предимно със себе си, действието им е насочено единствено в тяхната сфера, като външните демонстрират едно асоциално изразяване, защото силно се дистанцират от егото/Слънце. Те не са нито лоши, нито добри или по-слаби, по-силни, просто (им) е необходимо време , за да се научат да си взаимодействат с другите-били те хора въобще или с останалите планети в картата и така ...ретро Юпитер в Дева "емигрирайки " от собственоръчно изработената си система и морал с префинени правила, навици и конкретност, ще успее да развие някакво майсторство, техническо  и интелектуално умение, разширявайки интересите си,което е пък е повод за благоразумен риск.
Trendy, на всеки 3 г. тр. Юпитер прави мажорен аспект към наталния, предоставяйки ти възможности в съответните сфери, просто на теб ти трябва малко повече време (Юпитер натален ретрограден) , за да се свържеш със същите, но ако разбира се  ако вярваш в "невидимото ", което няма логично обяснение. Да повярваш (Юпитер) в справедливото, честното (Дева) , планувайки следващите си 12 г, как да изразяваш Слънцето си . Със Слънце в Риби ли си или Телец/ Козирог ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Събития и транзити
« Отговор #2450 -: Август 11, 2015, 03:45:13 pm »
Trendy, не Вие, а ние ще очакваме от Вас, които ще имате възврат на Юпитер, а в Дева винаги има какво да се самоусъвършенства, да бъде полезно, в услуга на другите в период от 12 г.  Ретроградните планети действат изолирано от всичко онова,което има    в картата, или иначе казано -занимават се предимно със себе си, действието им е насочено единствено в тяхната сфера, като външните демонстрират едно асоциално изразяване, защото силно се дистанцират от егото/Слънце. Те не са нито лоши, нито добри или по-слаби, по-силни, просто (им) е необходимо време , за да се научат да си взаимодействат с другите-били те хора въобще или с останалите планети в картата и така ...ретро Юпитер в Дева "емигрирайки " от собственоръчно изработената си система и морал с префинени правила, навици и конкретност, ще успее да развие някакво майсторство, техническо  и интелектуално умение, разширявайки интересите си,което е пък е повод за благоразумен риск.
Trendy, на всеки 3 г. тр. Юпитер прави мажорен аспект към наталния, предоставяйки ти възможности в съответните сфери, просто на теб ти трябва малко повече време (Юпитер натален ретрограден) , за да се свържеш със същите, но ако разбира се  ако вярваш в "невидимото ", което няма логично обяснение. Да повярваш (Юпитер) в справедливото, честното (Дева) , планувайки следващите си 12 г, как да изразяваш Слънцето си . Със Слънце в Риби ли си или Телец/ Козирог ? :)
Водолей съм. Благодаря за споделеното, но трябва да го асимилирам, да вникна в него, за да го разбера  :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2451 -: Август 11, 2015, 03:49:15 pm »
А тези, които имаме Юпитер в Дева да очакваме ли благинки? Макар че моя си е ретро  :012:

Дева си иска да положиш усилия - ти нали си пред държавен изпит .... внимавай да не се надцениш. Сега се сещам - преписването не е по стила на Девата :) :) :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #2452 -: Август 13, 2015, 09:27:58 am »
А тези, които имаме Юпитер в Дева да очакваме ли благинки? Макар че моя си е ретро  :012:

 :012:.....и моя е ретро, в телец,ще чакаме ретро фазата, или като направи тригон към наталният при мен или възврат при теб,харм.връзка юпи с натален обещава щастливи обрати на съдбата с трайни резултати, в зависимост от статуса му в хороскопа,ретрото благоприятен период да хванем отново изпуснатите възможности.Той освобождава,от какво ще покаже натала.Късмета,разширението,ползите, успеха, възможностите са  свързани с чуждоземски пътувания,контакти с чужденци, образование,ВУЗ, курсове, квалификация и преквалификация, кариера,изследвания,проучвания,издаделство,печалби,той е и финансова планета,материални придобивки  обещават  транзита през 2,4,10 ,сигнф.на децата,свързан е с религия,духовна ориентация,мироглед.Влиянието му в IX , X и XI домове е засилено, а в III, VI и XII домове е слабо,негатива е свързан с всякакви прекалявания и раздуване/надскачания на възможностите


като според Брейди събитията са обвързани с  образование, социален успех,път, придобивки 

причините- за събитието са в дома,където е по натал
сферата на действието -дома през който транзитира
резултата- да очакваме в нат. дом,който управлява
« Последна редакция: Август 13, 2015, 09:57:54 am от strelicka »

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #2453 -: Август 13, 2015, 03:40:52 pm »
А да попитам, колко дълго се усеща влиянието на Юпитерово завръщане и дали се усеща и след точния съвпад.
Преди него вече го усетих. Никога не съм печелила нищо от игри, томболи и тем подобни, не че особено и участвам в такива. Все пак съм с натален Сатурн в 5-ти дом.
Миналата седмица ми се обадиха изненадващо, че с покупката си с карта в един магазин съм спечелила уикенд за двама в Банско. Та, така усетих и аз Юпитеровото завръщане.  :72:
Serve, love, give

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #2454 -: Август 13, 2015, 03:49:29 pm »
честито,  :08: ама кажи по решетката къде се завръща и кой дом упр.,в кой знак е ,аспекти

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2455 -: Август 13, 2015, 03:54:41 pm »
Love-me, до следващото такова на Юпитер, около 12 г. Просто в дните около точния градус на съвпада е хубаво да си настроена и уверена, че ще уловиш възможност/и, късмет, благоприятна ситуация, един вид прозрение за бъдещи планове в следващите 12 г. по сферите най-силно активирани от Юпитер. Ти беше Рибка , нали-значи за теб всичко свързано с Юпитер за теб е важно .  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Събития и транзити
« Отговор #2456 -: Август 13, 2015, 04:29:25 pm »
Така е, много силно усещам влиянието му и то най-вече в дома, в който се връща, а именно 4-ти дом.
От юни месец се занимавам само с имотни сделки - продажба, покупка, вече съм абсолютен спец, но и колко нерви потроших.
Иначе аспекти да искаш - Юпитер ми управлява 7 дом, в съвпад е с Марс, СЛВ и Регул, в опозиция и взаимна рецепция с Меркурий, в тригон с Нептун, в квадрат с Уран.
На 24-ти август е Денят на завръщането  ;)
Питах за влиянието след съвпада, защото точно нещата, които описа Рени ги усещам още от началото на юни. Вече е начертал тенденциите за следващите 12 години. Някак неговите послания ги усещам силно интуитивно. :72:
Serve, love, give

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Събития и транзити
« Отговор #2457 -: Август 13, 2015, 05:45:08 pm »
Eeeй на опозе на транзитен Юпитер към натален започвам работа. Стана за отрицателно време - вчера ми казаха, днес ме заведоха да видя работното място и работата, утре ще вадя документи и в понеделник започвам.  :012:

На леките аспекти на Юпитер се случват дивотии обикновено, но на хард аспектите - хубавини...  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Събития и транзити
« Отговор #2458 -: Август 13, 2015, 06:02:16 pm »
Вещи и на теб честито  :08:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Събития и транзити
« Отговор #2459 -: Август 13, 2015, 06:07:01 pm »
Браво, Веще, честито!