Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845812 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2730 -: Октомври 14, 2015, 12:15:42 am »
И асмички си имаме, но пък е доста зелено, свежо. От страната на моите прозорци няма толкова зеленина, гледам към паркинг и път, но съм с по-добро изложение, спасява ме от следобедните летни жеги.

Каквито и златни съкровища да са заровени наоколо, вече някой трябва да ги е натикал в бурканите си.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2731 -: Октомври 14, 2015, 09:26:52 am »
Мен специално ме смачква това Девишкооооооооооо нашествие с гарнитура Везни .  Гледай Юпитер, той е важен за нас, Рибките, а в момента е точен куинконкс към твоята Венера .  :)

И мен ::) а уж съвпадът марс юпитер ми е на прогресивния асцедент...

На това отгоре дъщеря ми минава през първа сатурнова квадратура, като сатурн е У6. Миналият януари при първата квадратура се разболя, не беше нещо сериозно.
Сега обаче танзитните марс и венера допълнително активират сатурновата квадратура и за 3 седмици - 2 беше болна, от неизяснени вируси. А аз издивявам да стоя вкъщи :(
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2732 -: Октомври 14, 2015, 10:50:58 am »
Направо ме хвърляте в потрес :o Само аз ли нищо не усещам от това? :017:
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2733 -: Октомври 14, 2015, 11:47:03 am »
Ами тогава трябва брутално да го усещам, може би просто не си давам сметка по каква линия ме действа :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2734 -: Октомври 14, 2015, 12:08:38 pm »
Ха! Знаеш ли, че днес имах преповтаряне на ситуация. Същия филм в мнооого по-сбит вариант. Едно към едно. Нали точно куинконса влияе така. Ще започна да го уважавам този аспект.
Мерси, Рени :)


The One, смисъла на куинконса е, на база на някаква криза човек да се замисли, да си направи анализ и да предприеме конкретни действия за да се промени - но това не са действията от квадрата - бум-бам и толкоз - тук се иска първо да направиш анализа, а после редовно да си следваш решенията, които си взела по въпроса.
Дано това ти помогне :)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2735 -: Октомври 14, 2015, 12:14:06 pm »
И аз съм в същия отбор  ;D

Мунданният квадрат Венера/Сатурн не би ли трябвало да носи повече плюсове за хора със силен Сатурн или аспект Сатурн/Венера в хороскопа?

не знам дали са плюсове, но аз си имам и от двете екстри - силен Сатурн и опозиция м/у тях :)
Сатурн ми е У7 и е в 9 дом, Венера е в 3 дом, в Дева и е У4,11.

Нищо по-особено не забелязвам ... освен едно, за което не съм сигурна, че пасва - съквартирантката ми се изнася от квартирата и аз оставам сама - засега няма да търся нов човек - ще оставя за по-натам - искам малко спокойствие :)

Но пък аз в момента си имам толкова други аспекти, че ... тази мунданна квадратура едва ли ми влияе по стандартния начин - ако не друго, то поне не се сещам да анализирам, как се чувствам :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2736 -: Октомври 14, 2015, 12:18:58 pm »
Покрай тоя мунданен квадрат не бих казала, че по-остро от всякога се чувствам самотна, нежелана и изоставена. При мен самотата вече е стил на живот, ежедневие, начин на мислене, житейско мото.  ;D  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Събития и транзити
« Отговор #2737 -: Октомври 14, 2015, 01:00:25 pm »
Покрай тоя мунданен квадрат не бих казала, че по-остро от всякога се чувствам самотна, нежелана и изоставена. При мен самотата вече е стил на живот, ежедневие, начин на мислене, житейско мото.  ;D  :lol_hitting:

При мен засяга натални Луна/МС и определено не се чувствам добре. И допълнително вчерашното новолуние върху Марса ми във Везни.
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 01:10:48 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2738 -: Октомври 14, 2015, 01:14:10 pm »
Уф, ти си в разгара на Саде Сати сега, а и Луната ти не се намира къде да е в хороскопа, на доста видно място.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2739 -: Октомври 14, 2015, 07:52:02 pm »
Алена, може да е под формата на ограничения породени от здравословни причини, които рефлектират на социалния ти живот.
Имаш акцент от есента на 2014 г. на Плутон и оттогава вероятно си в период на реконструкция и трансформация по темите на взаимоотношенията, партньорствата, кариерата, дома.

Така е, а понеже тр.Плутон ми активира Т-квадрата върху Меркурий - У4 и У7, а дир.Плутон е в съвпад със СЛВ - повече на тези аспекти отдавам случващото се, не сега по Венера/Сатурн :)

По Венера/Сатурн виждам заемите, които взимам за здравословните операции, които ест. ограничават финансовата ми свобода :)
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #2740 -: Октомври 15, 2015, 02:14:41 pm »
Такъв шеметен ден не съм имала от години. И още не е минал.
Тр. Марс и юпитер са в сходящ квадрат с нат. Марс. И в секстил с нат юпитер. Тр. Луна съвпад с него. Започна ден с нелеп инцидент, в който си ударих леко нос, но така марсово пуснах кръв. Ден важен за работа. Работен камион със спукана гума, а е необходим. Работници попилени. Седмодомието си загубило телефон.  Хора звънят и побъркват мен. Един съсел си направил дом под капак на едната кола - заскладил си парцали, козина и орехи. И между другото изял маркуч на маслото - установено при запалване и потегляне. Намерихме жилището му след това. В олелията и обикаляне на обекти намерих телефон. Но се оказа, че важен документ е изчезнал.
Петорно критичен ден. Днес ми отиде половин година от живота в нерви и притесниния.
И почти цялота домочадие е болно.
При моето седмодомие марс и юпитер също са в каре с нат марс. И тр слънце опозе светилата му. Тр меркурий при него опозе нат. Меркурий. При мен съвпад с него. И за разкош няма нет.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2741 -: Октомври 15, 2015, 02:39:12 pm »
M, да :) не ти е скучно днес :) И пак по-добре всичкото да се наблъска в един ден и да отмине, отколкото да ти се точи 1 месец, на час по лъжичка с катран в кафето  ;D

Take it easy :)  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #2742 -: Октомври 15, 2015, 02:51:42 pm »
Това са само по-главните събития. Между тях имаше и дребни случки с неочаквана развръзка. Като това кучето пазач с най-лоша репутация - да се разбира много хапещо, да си скъса веригата, да избяга от ограждението и да тръгне на любим поход - опит да нахапе един от нелюбимите му работници. Всяка година има барем един път, в който се тича до болница по този повод. Той извади късмет, че първо мина покрай мен. А аз държах един сандвич. Който влезе бързо в употреба за залъгалка.
Голям ден. Замислям се дали да не отложа часа си за фризьор за по-спокойно време.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2743 -: Октомври 15, 2015, 03:24:37 pm »
Това са само по-главните събития. Между тях имаше и дребни случки с неочаквана развръзка. Като това кучето пазач с най-лоша репутация - да се разбира много хапещо, да си скъса веригата, да избяга от ограждението и да тръгне на любим поход - опит да нахапе един от нелюбимите му работници. Всяка година има барем един път, в който се тича до болница по този повод. Той извади късмет, че първо мина покрай мен. А аз държах един сандвич. Който влезе бързо в употреба за залъгалка.
Голям ден. Замислям се дали да не отложа часа си за фризьор за по-спокойно време.

то няма какво да се чудиш ... ти си е...а ти и въртележката - не се знае, какво точно може да се случи там - все пак работят с режещи инструменти :) :) :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #2744 -: Октомври 15, 2015, 03:48:57 pm »
Хепи, най-много да остана без ухо.  :57: :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.