Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845666 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2835 -: Ноември 11, 2015, 09:00:22 am »
Да, това си е съвсем везнишко  :012:

Глей как ти просветна от един тронов управител, представяш ли си каква е виелица при рачите асценденти - перманентен месечен цикъл.

може ли аз най-лаишки да попитам, какво трябва да означава маркираното? не за друго, ами съм с такъв Асц .... и ми е интересно ... ???

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Събития и транзити
« Отговор #2836 -: Ноември 11, 2015, 09:19:12 am »
Хепи, не търси под вола теле, при мен нещата са винаги по-простовати, отколкото изглеждат :012:.
Коментарът на Папи беше свързан с това, че очевидно е с асцендент Везни, след като се е почувствала отчетливо по-добре с навлизането на управителя Венера от знака на падение в знака на владение. Ако е толкова директно проявлението,  с управител на асцендента Луна емоционалните синусоиди, които другите знаци (хеле сатурновите) изживявават в продължение на години, при рачите асценденти би трябвало да са със сгъстена интензивност - пълен цикъл на всеки 28 дни. 
De omnibus dubitandum est

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2837 -: Ноември 11, 2015, 09:25:06 am »
Хепи, не търси под вола теле, при мен нещата са винаги по-простовати, отколкото изглеждат :012:.
Коментарът на Папи беше свързан с това, че очевидно е с асцендент Везни, след като се е почувствала отчетливо по-добре с навлизането на управителя Венера от знака на падение в знака на владение. Ако е толкова директно проявлението,  с управител на асцендента Луна емоционалните синусоиди, които другите знаци (хеле сатурновите) изживявават в продължение на години, при рачите асценденти би трябвало да са със сгъстена интензивност - пълен цикъл на всеки 28 дни.

Благодаря :), разбрах те ... мислех, че е нещо по-"научно", което аз не знам :)

Приятен и лек ден на всички  :58:

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2838 -: Ноември 11, 2015, 11:18:55 am »
Извинявам се,обаче и аз да попитам какво значи това? И аз съм с асц Рак, но не съм навътре в нещата, та..какво трябва рачите асценденти да усещат на всеки 28 дни?

Диана отговори вече на този въпрос - виж отговора към мен

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Събития и транзити
« Отговор #2839 -: Ноември 11, 2015, 12:01:12 pm »
непосилната лекота на битието ;D
Дам, трудничко си  е. Шизофренично направо, през два дена нов сценарий. Особено когато луната е водна в натала.  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2840 -: Ноември 11, 2015, 03:20:19 pm »
Извинявам се,обаче и аз да попитам какво значи това? И аз съм с асц Рак, но не съм навътре в нещата, та..какво трябва рачите асценденти да усещат на всеки 28 дни?
при АСЦ в рак, Луната е У1 и трнзитната Луна за 28 дни минава през всички домове в натала ти, докато ако Сатурн е У1, за 28г ще обходи натала
 от друга страна пр. Луна също за 28г минава всички знаци, но тя в прогресната карта няма да е дълго У1, нали пр АСЦ също се движи напред с градус на година

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Събития и транзити
« Отговор #2841 -: Ноември 11, 2015, 05:32:58 pm »
при АСЦ в рак, Луната е У1 и трнзитната Луна за 28 дни минава през всички домове в натала ти, докато ако Сатурн е У1, за 28г ще обходи натала
 от друга страна пр. Луна също за 28г минава всички знаци, но тя в прогресната карта няма да е дълго У1, нали пр АСЦ също се движи напред с градус на година

Ясно. Ех, ама че нечестно  :012:

Искам да питам при секстил на човек му "пада" някаква възможност и той сам решава дали да се възползва или не, или просто сам трябва да търси подобна възможност или пък сам да я създаде?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2842 -: Ноември 11, 2015, 07:45:34 pm »
Искам да питам при секстил на човек му "пада" някаква възможност и той сам решава дали да се възползва или не, или просто сам трябва да търси подобна възможност или пък сам да я създаде?

Струва ми се, че по-скоро при тригон би трябвало да "пада" - я видиш, я не видиш... Или имаш нещо като даденост, от която не винаги се възползваш, или някак неосъзнато се случва, с лекота, не полагаш много усилия.

При секстил енергията протича по-активно, трябва да се мисли в тази посока, да се създадат нужните предпоставки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2843 -: Ноември 11, 2015, 07:53:41 pm »
Всичко в картата работи, не е нужно задължително да знаеш кога, защо и как. Хората, които не се занимават с астрология, просто не си задават такива въпроси. И нещата си се случват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2844 -: Ноември 11, 2015, 09:45:35 pm »
Снощи получих часовник за подарък- не е от най-скъпите марки, на Lotus, но с лилав циферблат и много му се кефя, а тази вечер си взех лотариен билет за 3лв и спечелих 20лв.- не знам от кой транзит последните дни печеля дребни суми от лотарията- тр Венера У2 след малко повече от 5гр ще направи съвпад със Слънце У12 във 2д, тр Сатурн У5 след 3гр ще е в тригон с Луната У11, а след 4гр секстил със Слънцето ми във 2д.
Майка ми пък изяви желание да ми даде пари да си купя нова готварска печка, без да съм споменавала и дума за това, но това вече е ясно- тр Уран се връща към съвпада с Юпитер у4 в 8д. , на 2гр орбис са  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #2845 -: Ноември 11, 2015, 09:58:46 pm »
знаеш ли какво предположих.За голяма печалба от лотарията трз У10 (и У9) върху трз У5,У11 или У5,У11 върху У10(/У9)? 
при мен У10 е Меркурий У1, транзитния днес е извършил съвпад с Марс У3, У8 в 3д, както и с Нептун У7, а У9 е Венера У2 във 2д, за която писах
тр Юпитер наближава съвпада с Мерка У1, У10 в 1д- на 3гр

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2846 -: Ноември 13, 2015, 09:08:46 am »
Днес имам 4 бр точни съвпади на тр планети (повечето разходящи в минутно изражение), - до момента се проявява само в лошо здр състояние .... да видим

тр Слънце в/у Нептун
тр Меркурий в/у ЮЛВ
тр Марс в/у Слънце - този е сходящ
тр Юпитер в/у Венера/Плутон - този е точен

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2847 -: Ноември 13, 2015, 09:15:34 am »
Последният би трябвало да ти донесе пари :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2848 -: Ноември 13, 2015, 09:19:24 am »
Хепи, има ли ти някъде данните? А днес е и петък 13 :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2849 -: Ноември 13, 2015, 10:19:59 am »
Последният би трябвало да ти донесе пари :)

ще купя лотарийно билетче ... :)

Тя акрукс за Марс върху Слънцето спомена да го направя (защото и двата са свързани с 2 дом) - добре, че ти сега ме подсети .... аз с това неразположение за нищо друго не мисля ...  :d030: