Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 845877 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #2895 -: Ноември 21, 2015, 02:10:03 pm »
При мен комуникацията е нормална, приятна :) Но затова пък в работата беше свръх напрежение и бързане по срокове цялата седмица. Добре че смених настройката спрямо нея, иначе щеше да ме изтощи максимално.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Събития и транзити
« Отговор #2896 -: Ноември 21, 2015, 03:28:02 pm »
Стар, надскочи аспектите и себе си. Може пък да излезе нещо.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2897 -: Ноември 22, 2015, 04:32:58 pm »
Днес Марс е в точен квадрат с Луната ми, чудех се какво ще е събитието извън обичайните битовизми.

Неочаквано се обади стара приятелка /познаваме се от края на 1996 г./, с която отдавна не държим връзка - полицейски служител /Марс/ - и ме убеждава да ходим заедно да тренираме айкидо.  :012:

Пък аз така съм се обездвижила, станах като дроб... Обаче този вид бойно изкуство не бил толкова силов, но за загрявка и раздвижване ставал. Двучасови тренировки по три пъти седмично. Ще мисля по въпроса.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #2898 -: Ноември 23, 2015, 11:55:35 am »
При мен комуникацията е нормална, приятна :) Но затова пък в работата беше свръх напрежение и бързане по срокове цялата седмица. Добре че смених настройката спрямо нея, иначе щеше да ме изтощи максимално.

Покрай напрежението и бързането в работата е станал гаф, за който по една или друга причина ми се налага да поема отговорността аз. Като си погледнах транзитите за днес никак не ми стана по-леко.
Транзитен Марс, у9, съвпад Уран, у6, транзитна Лилит съвпад Луна, у 11, транзитна Вененра опозиция натална, у 3/10, транзитно Слънце, у12 съвпад Нептун, у7/8.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #2899 -: Ноември 23, 2015, 01:46:39 pm »
Покрай напрежението и бързането в работата е станал гаф, за който по една или друга причина ми се налага да поема отговорността аз. Като си погледнах транзитите за днес никак не ми стана по-леко.
Транзитен Марс, у9, съвпад Уран, у6, транзитна Лилит съвпад Луна, у 11, транзитна Вененра опозиция натална, у 3/10, транзитно Слънце, у12 съвпад Нептун, у7/8.

Делфи, възможно е да не е толкова страшно - все пак участват и У9 и 11 - те обикновено омекотяват положението.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #2900 -: Ноември 23, 2015, 02:27:32 pm »
Има нещо такова, Хепи. Ще давам отчет довечера, че съм под пара сега.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #2901 -: Ноември 23, 2015, 10:19:02 pm »
Покрай напрежението и бързането в работата е станал гаф, за който по една или друга причина ми се налага да поема отговорността аз. Като си погледнах транзитите за днес никак не ми стана по-леко.
Транзитен Марс, у9, съвпад Уран, у6, транзитна Лилит съвпад Луна, у 11, транзитна Вененра опозиция натална, у 3/10, транзитно Слънце, у12 съвпад Нептун, у7/8.

Та, да дам подробности. След като се разбра, че има проблем, последва словесна престрелка с колежка, Марс в съвпад с Уран, у6. Не се дадох, макар провокацията да беше открита - Слънце съвпад Нептун, у7/8. Сложих много бързо край на желанието й да си намери отдушник при мен.  :lol_hitting:
Да спомена, че гафа е по 8 дом.
От друга тема разбрах, че имало днес куинконс мунданен Хирон/Венера. При мен са в съвпад, а днес транзитна и натална в опозиция и ето ти проблем в работата.
Но щом участва и Лилит всичко това ще даде отражение и по-нататък в работата. Дали в организацията й или в отношенията в малкия ни сплотен колектив, ще стане ясно. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Събития и транзити
« Отговор #2902 -: Ноември 24, 2015, 11:05:28 am »
Как са взаимоотношенията днес ? Венера е в квадратура с Плутон и в опозиция с Уран. Има ли бананови кори ?

При мен комуникацията е нормална, приятна :) Но затова пък в работата беше свръх напрежение и бързане по срокове цялата седмица. Добре че смених настройката спрямо нея, иначе щеше да ме изтощи максимално.

Май избързах, но на деня си беше спокойно. Само че три дни след това точно е вчерашната случка - Венера, У3 в опозиция на Уран, У6 мунданно, а в картата ми тр.Венера, опозиция натална Венера, а тр.Уран съвпад натална Венера.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2903 -: Ноември 24, 2015, 01:45:32 pm »
„Прекаляването е част от природата ми. Обикновеността е болест. Силно се нуждая от усещането за опасност и вълнение. Никога не се боя да рискувам”.Фреди Меркюри

Фреди Меркюри- " натурален " Стрелец- АСЦ в Стрелец, Венера съвпад Юпитер, Луна-Юпитер, ЮЛВ в Стрелец... :)

Так, където е домът със знак Стрелец в картата, предстои Слънцето да освети всяка сфера и делата, които носи дома, по един късметлийски начин. Всеки може да използва предстоящите  30 дни, докато Слънцето пътешества в Стрелец, да е оптимистично настроен по делата на съответния дом/ -ове и уверено, както и с чувство на хумор да търси благополучие по  същите. Юпитер е в Дева, така че вероятността да се залита в широкомащабни дейности е занижена, както и прекаленото философстване за възвишени идеали и морал.

Харесвам размаха на Юпитер/ Стрелец, който носят... :08:


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Събития и транзити
« Отговор #2904 -: Ноември 24, 2015, 02:04:47 pm »
Ха, дано :) При мен това са 9 и 10 дом :)

Един бивш колега ме навива от няколко дни за сертифициране по бизенс анализи и бизнес моделиране. Нищо чудно да се заема - той и Сатурн ще ми обходи двата дома, макар и по-бавно от Слънцето :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2905 -: Ноември 24, 2015, 02:08:29 pm »
Откъде го взехте този асцедент за Фреди? Чела съм предположения за лъвски асцедент, но след като и в астрокома нямат час...

http://www.astro.com/astro-databank/Mercury,_Freddie
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2906 -: Ноември 24, 2015, 02:16:16 pm »
Това няма значение, останалото в картата му е достатъчно повлияно от Юпитер., макар казаното от него много добре описва, как дава заявка за себе си в света : " Прекаляването е част от природата ми. " АСц Лъв ще започне с : " Блясъкът,вниманието, косата ми... са част от.."  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #2907 -: Ноември 24, 2015, 02:19:50 pm »
Е, той все пак е слънчева дева - харизмата му действително може да е от лъвски асцедент :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Събития и транзити
« Отговор #2908 -: Ноември 24, 2015, 02:42:34 pm »
Слънцето казва : " Ще бъда такъв, че в природата ми, е да прекалявам."
АСЦ показва : " Аз съм дошъл с природа, в която прекаляването  е част от нея. "

Затова и хората с АСЦ Лъв са много повече Лъв отколкото тези със Слънце в Лъв, както и при всеки друг знак. Не всички могат да бъдат/ случат Слънцето си, докато всеки се представя с АСЦ чисто спонтанно.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #2909 -: Ноември 25, 2015, 11:37:55 am »
Гледам бързите транзити, много интересно съвпадение.

На точна опозиция на тр. Марс с нат. Слънце ще ходя да видя проекта на съдебното споразумение, което вече било съгласувано според адвокатката ми. Преди малко се обади да ми го съобщи и да напомни за остатъка от парите за несвършена като цяло работа.

От вчера се пораздвижиха нещата и в професионален план - не е нещо много значимо и съществено, но на фона на тази стагнация пак е нещо. При това беше едно от нещата, които се мъча да направя от 2008 година насам, и всеки път с нулев резултат. Там сякаш всичко е въпрос на късмет и на търсене, а не на това колко си добър в занаята си.

Снощи легнах късно, а тази сутрин някъде към 5 се събудих от силен шум. Съседите явно са решили да гледат предаване за глухи. Никога няма да разбера манталитета на тези хора. Сякаш са сами в целия блок. На селянина като не му се спи, трябва да вдигне целия блок. После и някакви чукове се чуха, тия хора съвсем изкукаха в бавната си деградация. Лежах и си мислех какви са предимствата да живееш в къща, далеч от полуграмотни и невъзпитани идиоти. Ех, мечти!  ;D





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui