Автор Тема: Марс  (Прочетена 273913 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #975 -: Януари 31, 2016, 02:34:52 pm »
Мисълта ми беше какво е специфичното при Марс в Стрелец?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #976 -: Януари 31, 2016, 02:35:57 pm »
При мен вчера е настъпил марсов възврат и във възратната карта Марс У3, У10 попада в 9д, прави секстил с Мерка У5, У8 и Плутон У10 в 12д - да не зема да съгреша? :)
В отминалия възврат, започнал август 2014- Марс У6, У11 в 6д съвпад със Сатурн У8- отидоха ми зъбите в кошчето за боклук на зъболекаря :(
Хм, като имаме солар, лунар, венусар, марсовият възврат марсар ли се нарича?

Аз точно на последния марсов възврат лятото попаднах на доктора и се започна с всичко наново :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #977 -: Януари 31, 2016, 02:45:12 pm »
Мисълта ми беше какво е специфичното при Марс в Стрелец?
Не знам дали мога да отговоря,защото имам личен съвпад на Марс с Юпитер.Но ако не е от аспекта негов Марс тригон с моята Луна,в него ми харесва,че е много уверен,жизнерадостен и експанзивен,силен холерично.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #978 -: Януари 31, 2016, 03:01:38 pm »
Аз точно на последния марсов възврат лятото попаднах на доктора и се започна с всичко наново :)
Само че при мен има голяма разлика в двете възвратни карти- ако предната е засягала 6д и Марс е съвпад Сатурн У8 в 6д, настоящата Марс е У3, У10 в 9д и хармоничен аспект с У5 и другия У10- този път действията ще са по тези домове, а и няма за какво да се връщам при зъболекаря.  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #979 -: Януари 31, 2016, 04:41:40 pm »
Много добре звучи този цикъл - за разлика от предния :)
Над силата е само умението да я владеем!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Марс
« Отговор #980 -: Януари 31, 2016, 04:55:11 pm »
Аз си вилнея по домашному- транзитира в 4 дом и е в близост до наталната си позиция, квадратирайки ми светилата. Изкушавам се и по служебному - У10 е.
Toзи транзит хем ми дава издържливост- ходя болна на работа, хем, според мен, е финансова котва.
« Последна редакция: Януари 31, 2016, 08:03:39 pm от Uran »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #981 -: Февруари 01, 2016, 08:52:14 am »
 
При теб тр. Марс е в секстил с АСЦ/Марс, но тр. Сатурн У6 е квадрат с АСЦ/Марс/Уран У6 - нали Сатъра е по зъбите

сатурн си го зная, вече цяла година сменям стари коронки,мостове с металокерамика ,изграждане,пломпи, снимки
благодаря ама с утежнена диагностика - саде сати + сатурнова криза- бягството е в критическата  ;)

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Марс
« Отговор #982 -: Февруари 05, 2016, 09:30:12 am »
Тр.Марс от 8-ми върви към квадрат с натален У2, съУ9 в 12-ти. Тр. Слънце У6 отива към съвпад с него. От сряда насам изпитвам гняв и ярост и едвам се сдържам да не изригна словесно -12Д-скрит гняв,6Д-работно място. Гневът е насочен към мъжа ми , началника и един колега,и е свързан с ценностна с-ма и отношение.
В неделя 07.02 е точният квадрат и съвпад,тогава мъжът ми ще ме води на ски. За първи път в живота ми ще се качвам на ски.
Предстоящето Новолуние е върху Марса ми и ще задейства Голям Въздушен Тригон с Уран У12 в 7Д и Сатурн У11 на ИЦ. Тр.Уран в 1Д е върху нат.Хирон и прави точен секстил към Марса и също активира Големия Тригон.
Да не се изпотрепя и да не се изпокараме ? Ето картата за 07.02 :

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #983 -: Февруари 05, 2016, 09:54:35 am »
Можеш да видиш в кой възвратен дом е започнал Марсковия възврат, какви събития е имало при секстила, първия квадрат, тригона, опозицията - за да стигнеш до втория квадрат сега. Дали има някакво развитие в цикъла :)

Иначе - така, както разказваш - наистина бъди внимателна :)
Над силата е само умението да я владеем!

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Марс
« Отговор #984 -: Февруари 05, 2016, 11:09:33 am »
a.l.e.n.a, възврата съм си го направила, още преди да започне ,но чак толкоз не съм го следила.Благодаря за насоката !

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #985 -: Февруари 05, 2016, 11:36:53 am »
Всъщност тр Марс засича квадратурата Уран/Плутон ..... в любимите ми градуси :) - аз се чудя защо от два дни имам такива странни усещания в областта на гърдите .... нещо като сърцебиене, ама по-вдясно, по средата на тялото. Добре че сърцето е спокойно.

Благодаря Роза за напомнянето :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #986 -: Февруари 05, 2016, 01:32:58 pm »
Тр.Марс от 8-ми върви към квадрат с натален У2, съУ9 в 12-ти. Тр. Слънце У6 отива към съвпад с него. От сряда насам изпитвам гняв и ярост и едвам се сдържам да не изригна словесно -12Д-скрит гняв,6Д-работно място. Гневът е насочен към мъжа ми , началника и един колега,и е свързан с ценностна с-ма и отношение.
В неделя 07.02 е точният квадрат и съвпад,тогава мъжът ми ще ме води на ски. За първи път в живота ми ще се качвам на ски.
Предстоящето Новолуние е върху Марса ми и ще задейства Голям Въздушен Тригон с Уран У12 в 7Д и Сатурн У11 на ИЦ. Тр.Уран в 1Д е върху нат.Хирон и прави точен секстил към Марса и също активира Големия Тригон.
Да не се изпотрепя и да не се изпокараме ? Ето картата за 07.02 :
тр Марс квадратира от 8д твоя Марс У2, У9 в 12д- това ще се отрази на финансите ти, ако си заделила някой лев, може да се наложи да го похарчиш. Новолунието на Марс дава повечко енергия и е много удачно да се използва за спорт и развлечения- Луната при теб е У5, но все пак бъди внимателна и спазвай съветите на инструктора, не предприемай рисковани спускания на своя глава.

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Марс
« Отговор #987 -: Февруари 05, 2016, 01:43:42 pm »
тр Марс квадратира от 8д твоя Марс У2, У9 в 12д- това ще се отрази на финансите ти, ако си заделила някой лев, може да се наложи да го похарчиш. Новолунието на Марс дава повечко енергия и е много удачно да се използва за спорт и развлечения- Луната при теб е У5, но все пак бъди внимателна и спазвай съветите на инструктора, не предприемай рисковани спускания на своя глава.
Акрукс,таман си направих сметка колко пари съм похарчила от началото на месеца и се хванах за главата! Така че,вече ми се отрази на финансите :)
За утре, ден преди ските,се уговорих за плуване :)

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #988 -: Февруари 05, 2016, 04:09:31 pm »
Всъщност тр Марс засича квадратурата Уран/Плутон ..... в любимите ми градуси :) - аз се чудя защо от два дни имам такива странни усещания в областта на гърдите .... нещо като сърцебиене, ама по-вдясно, по средата на тялото. Добре че сърцето е спокойно.


Днес имам и друго проявление - Марс минава през 5 дом и навлиза в съвпад с ЮЛВ, тригон към 3 дом стелиум и квадрат към себе си във 2 дом. От 2-3 месеца обмислях да се запиша на един курс - нещо, което ми е интересно. И днес се обадих за подробности - е, няма да я бъде - прекалено много пари ще ми струва това удоволствие. Жалко :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #989 -: Февруари 05, 2016, 05:45:54 pm »
Към стелиума в 3д не прави ли секстил, нали е в дева?
последното Пълнолуние в 1д е секстил със Слънцето у2, у3 - взела си решение да приключиш заплануваното по 3д, но квадрата на тр Марс от 5д към наталния във 2д не ти е позволил да похариш пари за нещото, което харесваш, а може и от съвпада на тр Марс с Нептун да си се разколебала...
АСПЕКТИ НА МАРС С МАРС.
КВАДРАТ И ОПОЗИЦИЯ. Агресивно, импулсивно поведение. Конфликти на тема лидерство. Гняв, сблъсъци, дразги, изблици на злоба, прибързани и необмислени действия. Често пъти това води и до физически сблъсъци и разправи. Необузданите сексуални желания, страсти и импулси предизвикват проблеми. Това е неподходящо време за начинания в областа на бизнеса и професионалните работи. Желанието за първенство предизвиква съпротивата на околните. Прибързаноста и лошо разчетените действия могат да станат причина за нещастни случаи. Съществува възможност за настинки, висока температура, инфекции. Трябва да се внимава при работа с оръжие, огън, остри предмети, взривоопасни химикали.
АСПЕКТИ НА МАРС С НЕПТУН.
СЪВПАД. Дейноста обикновено се води скрито, за да се избегне опозиция и неодобрение. Подсъзнателните желания и чувства могат да станат много силни. Това в някои случаи води до загуба на контрол над импулсите. Отключват се психически и интуитивни сили. Хората, които имат творчески професии могат да получат силен импулс и вдъхновение за работа. Благоприятства духовните лечители, екстрасенсите. Понякога при напрегнати аспекти от други аспекти може да има опасност от алкохол, наркотици, лекарства, алергии. Трябва да се внимава при оперативна намеса за прилаганата упойка. Като цяло сублимирана психическа енергия за добро или зло.