Автор Тема: Марс  (Прочетена 273973 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1050 -: Май 17, 2016, 02:35:16 pm »
На мен все ми се натрисат или инфантилни жени с непроработен Марс и Меркурий /от ония, дето тропат на всяка цена те да са прави, дори когато стават за смях/, в повечето случаи в службата се сблъсквам с тоя малоумен типаж. А в по-близкото обкръжение - жени тип "кралица на сапунената опера", които ме правят участник на всички дилеми в живота си и ме "вкарват" под завивките с благоверния си. Но това вече е въпрос на липсващо възпитание, не на хороскоп.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #1051 -: Май 17, 2016, 05:41:31 pm »
 клюкарка - Меркурий Стрелец в полуквадрат Марс Водолей и опозиция с Юпитер      :17:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1052 -: Май 17, 2016, 05:43:25 pm »
Когато се нанасях тук, инкасаторката побърза да ме уведоми какво се е случило през последните 8 години мое отсъствие /без да съм я питала/ - кой с кого се е развел, кой има любовник/любовница, кой къде е заминал... Но те тука са така, не вярвам цялото народонаселение в блока да има от посочените аспекти.  :D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #1053 -: Май 18, 2016, 09:21:03 am »
Подсетихте ме,че имам един астро-проблем:като започна да бълвам хейт в словесна конфронтация,никога не знам с въздушните Юпитер/Марс ли го правя или с квадрата Меркурий/Сатурн.   ;D  :043:
За празни приказки съм хващала Меркурий в Рак.

Хм, а моят Марс е краен диспозитор (в рецепция с Венера) на хороскопа ми  :012: Управител е на 9 дом, и е в 9 дом, е значи и силата и устрема му е все по 9-домните теми :) Съвпаднал е със Сатурн и като гледам добре се спогаждат двамата  :012:
   Щом е краен диспозитор трябва да му е добре  :08: .9Д като приоритетно поле за изява?  :017: Много образования ли имаш или пътешествия в чужбина?  :017: Само не казвай(те) астрология и духовни науки  :043:
  Книгата е "Астрология" на покойния Иван Станчев.Погледнах по диагонал да опресня Марс.Същата система на движение е и за другите планети,но Марс е този,който трябва да се изследва за посоката.Станчев разглежда дори минорни аспекти към върхове на домове,но специално за мен това е прекалено.
  Но пак ми направи впечатление да споменава,че най-напред/преди всичко друго трябва да се развие Марс по дом и знак,за да се задвижи цялата карта.Марс ще върне и да подкрепи останалите планети да си влязат в роля.При силно Слънце или друга силна планета с по-големи достойнства,развитието по силата на най-малкото съпротивление ще се случва първо там,което само ще доведе до разрушаване на изявата.
     
Трябва да се направи ново проучване за Марсовия потенциал "преди или след".  ;)

     
 
 
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1054 -: Май 18, 2016, 09:36:00 am »
Ау, колко вярно  :-* Ще потърся тази книга  :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1055 -: Май 18, 2016, 11:47:20 am »
Марс ми е най-високата планета, в 9д. И образования-2, и пътувания-достатъчно много
Обаче при тези насоки ми е интересно един ретро марс в 12-ти в рак какво ще рече

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1056 -: Май 18, 2016, 11:51:17 am »
...
Обаче при тези насоки ми е интересно един ретро марс в 12-ти в рак какво ще рече

По принцип или познаваш такъв човек? Зависи и кога тръгва директен :) Ще мине през АС и т.н. :)

Моят е ретро и в надир и съм изследвала този момент :)
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1057 -: Май 18, 2016, 12:28:11 pm »
И двете, но не мога да извлека есенцията
Твоите наблюдения какво показват и как точно е ситуиран/аспектиран марс в натала?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Марс
« Отговор #1058 -: Май 18, 2016, 12:47:50 pm »
   Щом е краен диспозитор трябва да му е добре  :08: .9Д като приоритетно поле за изява?  :017: Много образования ли имаш или пътешествия в чужбина?  :017: Само не казвай(те) астрология и духовни науки  :043:

Драки, и на мен като на Папи Марс ми е най-издигнатата планета. Зад нея e Сатурн. Образование висше, с няколко следдипломни квалификации след това. Част от образованието беше в чужбина. Пътувания достатъчно и продължавам.
Езиците ми се удават с лекота, помня и усещам езика, отвътре ми идва, но напоследък забелязвам голяма доза мързел в тази посока :)
Ученето, във всякакъв вариант, четенето на книги, събирането на информация ми е слабост от дете. Обичам да съм заобиколена от книги, купувам постоянно, дори като малка си мечтаех да работя в библиотека или архив. Обичам аромата на хартия :) Тука вече и Девата на АСЦ си казва думата, но я как се комбинират и допълват нещата :)

Но, Драки, ще те разочаровам :) защото имам и много конкретни духовни интереси, няма да пояснявам точно какви :) Астрологията как да не я спомена, няма как :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1059 -: Май 18, 2016, 01:07:46 pm »
Може би има резон да се разглеждат позициите по знак и спрямо Асцендента, а не с домификация по Плацидус или Кох. Така се получава разместване и някои планети минават в друг дом.

Ретрограден Марс в знак на падение в 12 дом от Асцендента /в 11ти по Плацидус/ има в картата на една моя приятелка, има и квадрат с Венера-Плутон във Везни - много драматични отношения с мъжете. Но беше много атрактивна за тях, още от 15-16-годишна. Първи сексуален опит - изнасилване от познат. Ранен първи брак и несполучлив, съпругът ѝ не се спря да кръшка и да я мами, буквално под носа ѝ и дори в собственото им жилище. Вторият брак е по-сполучлив, но за мъжа, за който сега е омъжена, тя е трета по ред официална съпруга. От 18-годишна, след несполучлива първа бременност, имаше сериозни гинекологични проблеми и беше за операция, дълги години не можеше да зачене дете. След ходене по мъките накрая забременя и роди дете от втория съпруг, с първия явно не е било писано да стане, нито си е струвало. Доста драматичен живот, макар и на обикновена неработеща домакиня.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #1060 -: Май 18, 2016, 01:25:30 pm »
И двете, но не мога да извлека есенцията
Твоите наблюдения какво показват и как точно е ситуиран/аспектиран марс в натала?

При мен Марс е на ИЦ, на 2 градуса пред него в 3 дом и силно влияе и на двата дома. Най-ниската планета, ретроградна. Като кака (макар и само година по-голяма), отговорна пред майка ми за всичко, което правим със сестра ми - бях наложила абс. тоталитарна диктатура - ставаше само каквото аз реша, както го реша, отговарях тя да има домашни, ако нещо се счупи ... и за да не ям бой аз, заради нея, действах по най-първичния начин - физическо, вербално и всякакво друго надмощие, контрол... Парадоксално е, че винаги много сме се обичали и сега отношенията ни не са такива ;)

Директното движение в прогресии на моя ъглов Марс съвпада с възврата на Сатурн. Установих се в София след дълго скитане и си купих жилище (на кредит с ипотека), но все пак ... точната дума е "установих се". До тогава много ми харесваше да живея насам и натам, в различни градове, с различни хора, да попивам от местните особености, да ги наблюдавам и да нямам корени, да съм отвързана.

Спрях да пилея марсовата енергия, канализирах я в конкретни посоки. Придобиването на имот, грижите около провеждането му във вид за живеене, саниране и т.н. ме занимаваха в идните години. Последваха брак, деца ...

Очаквам да доживея връщане на Марс в наталната му точка :) дали да го нарека възврат, като не е направил една обиколка на зодиака, но то по прогресии никой не го преживява с Марс точно :) Такава случка имам и с Меркурий. В натала е директен, дори не е стационарен, обръща се назад и предстои да се обърне.

Да се върна на Марс - при промяната от ретро фаза в директно движение - отчитам правилно канализиране на енергията, овалдяване и насочването й в правилна посока, без разпиляване.

Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #1061 -: Май 18, 2016, 02:02:46 pm »
Ами...честно казано прилича повече на възрастови промени. Всички сме шантави и разпилени като млади в сравнение със след 30-те

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1062 -: Май 18, 2016, 02:33:23 pm »
Марс ми е най-високата планета, в 9д. И образования-2, и пътувания-достатъчно много
Обаче при тези насоки ми е интересно един ретро марс в 12-ти в рак какво ще рече

Дъщеря ми е с такъв, само дето не е ретро. Марс управлява МЦ :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #1063 -: Май 18, 2016, 02:36:14 pm »
При индийците съм чела, че ретро Марс е по-неблагоприятен при жените, ретро Венера - при мъжете. Особено ако се комбинира с малефик/възли и се намира в неблагоприятен дом. Но и в 7 дом ще носи проблеми с партньора.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #1064 -: Май 18, 2016, 02:37:42 pm »
Имам приятелка с ретро марс, който е в овен и е диспозитор на слънцето. Наистина доста трудни отношения с мъжете, някои от които абсолютни идиоти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.