Автор Тема: Марс  (Прочетена 274035 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #480 -: Септември 21, 2014, 05:52:22 pm »
На мен също ми предстои възврат на Марс след една седмица и ме заинтригува картата на същия -досега не съм го разглеждала .Не зная как се тълкуват такива карти ,но предполагам ,че акцента е Марс /Овен и главни оси .Ако някой има желание  ,ще е приятно и полезно за мен всеки коментар.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #481 -: Септември 21, 2014, 05:54:24 pm »
Дракониада, мерси че ме подсети да проверя предишния възврат.
Към днешна дата картата ми се струва доста буквална. Случките в последните две години бяха концентрирани основно около пети дом или провокирани от събития по него. Но на любовния фронт желанията не кореспондираха с възможностите. Не получавах онова, което искам - за това говори опозицията на Луната и Юпитер, но Луната е в съвпад с Марс. Отделно, съвпада на Марс (У9) с Плутон говори за това, че виждането ми за живота, мисленето ми претърпя пълна трансформация.
Но определено мога да обобщя, че беше период, в който активността беше съсредоточена по темите на пети дом.

Обикновено съм скептична към такова следварително тълкуване, защото човек е склонен да си наглася нещата, та не знам доколко съм обективна, но в тази карта аз това виждам.
« Последна редакция: Септември 21, 2014, 05:57:35 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #482 -: Септември 21, 2014, 06:01:47 pm »
Дъуан,по-ми е интересен 4Д със Слънце(У1) и СЛВ там в картата на последния възврат.
 ;) И Меркурии ретро като У2 в същия дом.
как се изяви Венера У10 в 3Д?  :)
« Последна редакция: Септември 21, 2014, 06:03:51 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #483 -: Септември 21, 2014, 06:13:42 pm »
Слънцето в четвърти с нищо не се прояви - нямах промени по дома или семейството. Вярно, че Марс е диспозитор на Слънцето, но...няма какво да кажа за него. Хм...много се замислих за този четвърти дом. Напълно логично е да е имало събития по него, но не...мисля, мисля - нищо не се сещам.

У10 в 3 дом - нито съм пътувала по работа, нито съм имала приятни срещи по работа, нито работа със съученици, нито излизам с колеги. Венера няма аспект с Марс, нито е в дом, управляван от него...според мен не е обект на картата.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #484 -: Септември 21, 2014, 06:16:32 pm »
Благодаря,че си направи труда.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #485 -: Септември 21, 2014, 06:23:17 pm »
Рени, асц на възврата ти попада в първи дом, Марс има подкрепящи аспекти, във възвратната карта е на асц. - според мен те чакат активни две години по отношение на лични инициативи. Период, в който ти сама започваш нещо. Тъй като Марс е У4 във възвратната карта, е възможно тези неща да са свързани със семейството - по-скоро да резултират върху семейството и дома.
Ти ще си двигателя на случващото се, усилията и енергията ти ще са насочени към инициативи по 4 и 1 дом.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #486 -: Септември 21, 2014, 06:32:44 pm »
Благодаря ,за коментара The_One  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #487 -: Септември 21, 2014, 06:35:43 pm »
Слънцето в четвърти с нищо не се прояви - нямах промени по дома или семейството. Вярно, че Марс е диспозитор на Слънцето, но...няма какво да кажа за него. Хм...много се замислих за този четвърти дом. Напълно логично е да е имало събития по него, но не...мисля, мисля - нищо не се сещам.

У10 в 3 дом - нито съм пътувала по работа, нито съм имала приятни срещи по работа, нито работа със съученици, нито излизам с колеги. Венера няма аспект с Марс, нито е в дом, управляван от него...според мен не е обект на картата.
[/qu


Казваш, че си претъпяла пълна промяна във възгледите си- може би тук е  замесен и 4-ти дом ( като душата, затънтените й кътчета и подсъзнанието). Може да е имало и промяна в това, как ти виждаш 4-ти дом- един вид промяна във възгледите ти за семейство, дом , здравите основи в живота, това , което ни дава сигурност. У10 в 3-ти би могло да се тълкува и като засилена комуникация в сферата на 10-ти дом- разбирай работни срещи, много разговори, мейли и тн ( малко тип близнашка работа)  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #488 -: Септември 21, 2014, 06:39:58 pm »
Flora, точно така беше. Е, намерихме къде е замесено четвъртодомното Слънце:)
Моята работа обичайно е свързана с доста комуникации и ми е трудно да преценя, но от 2012 г. нататък бяха по-интензивни.
Въпросът е какви ще ги свърша с Марс във втори дом във възвратната карта? Освен да банкрутирам ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #489 -: Септември 21, 2014, 06:42:42 pm »
Марс е на края на 2Д с тригон от Юпитер,та не ми се вярва да банкрутираш точно. Да не вземеш да забогатееш. По-висока заплатка,повече авторитет Юпитер в 10Д. ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #490 -: Септември 21, 2014, 06:44:30 pm »
Да, обаче в наталната карта Юпитер ми е У12.
Но и според мен е крайно време рязко да се замогна, та залагам на твоята прогноза.:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #491 -: Септември 21, 2014, 06:53:08 pm »
Марс във втори може да те направи доста практична по отношения на някои материални върпоси. Според мен ще те подтиква да работиш систематично за постигане на цели, целите ще станат по-ясни, ще придобият по-отчетлива форма. Усилията сигурно ще са насочени към финансов просперитет, нови придобивки ( материелни), може би и промяна в ценностната система ( понеже 2-ри дом е и ценностната ни система, близки приятелства). В натала виждам, че марс ти е У 4,11 и Су 3,10-ти. Според мен ще има промяна на работното място, може да срещнеш нови колеги или приятели, които да променят възгледите ти за някои неща. С този 4-ти дом да не ти хрумне да си купиш жилище???  :017:  Или ще пръснеш пари по жилищни въпроси, ремонти, обзавеждане и тн.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #492 -: Септември 21, 2014, 06:58:27 pm »
От много време имам желание да си купя жилище, но засега нямам възможност да го направя. Тоест, имам но банковият заем ще бъде твърде голям. С две думи - не мога да го купя така, както аз искам. За промяна на работното място и дори на сферата мечтая от миналата година. Правя опити в тази насока. Може би ще дадат резултат.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #493 -: Септември 21, 2014, 07:06:39 pm »
Цитат
С две думи - не мога да го купя така, както аз искам. За промяна на работното място и дори на сферата мечтая от миналата година. Правя опити в тази насока. Може би ще дадат резултат.

Можеш да опиташ за промяна на работата при тригона на юпитер със стелиума. Може да донесе нещо при тригона с луна, венера или нат.юпитер. Освен това ще направи секстил и към МЦ, ако има други подкрепящи аспекти, може и да се отвори възможност. Виж и кога е има съвпад на венера с транзитен уран, няма градуси на картите за да видя. Това също може да е доста подходящ аспект, 100 процента ще има промени, венера ти е У10, може би ще са точно там .
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Марс
« Отговор #494 -: Септември 21, 2014, 07:11:48 pm »
Благодаря ти. Юпитер тези дни направи тригон с Венера, сега предстои с Луната (У7) и другата седмица планирам да говоря за работа с двама познати.
Венера ми е на 13 градуса и съвпада на Уран с нея мина, но той сега е ретро и пак ще се върне към точен съвпад. Тогава очаквам раздвижване. Предстои и тр. Плутон отново да направи квадрат към Венера. При първите точни аспекти на двете планети с Венера проявата беше по МЦ - голяма и много положителна промяна във външния вид. Втория път е време да засегнат и другите теми по 10 дом - работа, статут и т.н.
« Последна редакция: Септември 21, 2014, 07:14:53 pm от The_One »
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.